Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Filip.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 2, článků celkem: 16157, komentáře < 7 dní: 196, komentářů celkem: 394945, adminů: 60, uživatelů: 5059  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 216 návštěvník(ů)
a 0 uživatel(ů) online:


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska
·Medvedìv tvrdí, že západní termonukleární degeneráti znesvìcují køesťanství
·Proè volili evangelikálové Orbána
·23. dubna 2022 byl zvolen nový Výkonný výbor BJB
·Informace Sboru BJB v Jablonci nad Nisou o stavu ukonèení èlenství v BJB

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
108033967
přístupů od 17. 10. 2001

°

GRANO SALIS - ZRCADLO NAŠÍ EKUMENY I ty můžeš ovlivnit, jaké budou tyto stránky!
GRANO SALIS si tvoří návštěvníci sami!
Nebojme se říci nahlas, co si myslíme GRANO SALIS vám nabízí možnost říci nahlas, co si myslíte. Jako zaregistrovaný uživatel pod přezdívkou se můžete svobodně vyjadřovat k tématům, týkajících se křesťanství. GRANO SALIS je místem setkávání, výměny názorů a pohledů víry, diskusí i polemik. Máte-li zájem zveřejnit svůj názor na jakýkoliv příspěvek, můžete tak velice snadno učinit pouhým kliknutím na odkaz Poslat článek v hlavním menu.. Můžete též reagovat pomocí odkazu komentář , který je v úpatí každého článku. Na jednotlivé komentáře lze pak reagovat odkazem odpovědět nebo Poslat komentář. Pro další informace klikněte zde.

Velikonoční přání 2021 si můžete na portálu Síť víry stáhnout a poslat svým přátelům a známým


Kontrasty: Zase jsem poznal, že křesťanství je jen podvod a hra na něco.
Zkušenosti

poslal Frantisek100

Tak jsem si nedávno pustil na yotube záznam pobožnosti jedné církve. Chtěl jsem se trochu potěšit něčím duchovním. Před kázáním pak následovala chvilka pro děti. Asi deset dětí spíše ve věku mateřské školy či první třídy  se posadilo do první řády obrovské kazatelny. 


Přistoupil k nim  starý pán a začal dětem vykládat  poučný příběh. Nazval ho o zlém dědkovi.   

 „Viďte děti, slovo dědek je ošklivé, ale to platí jen na zlé dědky. A jeden takový zlý dědek byl kdysi prezidentem a sebral nám kravičky  a nechal jen jednu.  On  kradl.  Nepracoval  a kradl… „   

   Aha, už jsem pochopil, kam starý pán míří. Žádná pobožnost, ale politická agitace a vymývání mozků. A dál vyprávěl a vyprávěl a zakončil upozorněním.  

 „Milé děti ještě existuje jeden zlý dědek a žije na východě a vede válku…“   

  Malé děti a  místo, aby jim vyprávěl třeba o Pánu Ježíši či něco výchovného, tak jim do  mozku cpe politiku.   Nikomu z přítomných věřících to nevadilo. Kázání pro dospělé, které po písni následovalo, mne už vůbec nezajímalo.   Ucítil jsem odpor k náboženství i k církvi.  Je tohle od Krista a Ducha Božího anebo od amerického vedení, kde církev má své ústředí?   Zase jsem poznal, že křesťanství je jen podvod a hra na něco.
Výchova k nenávisti!!!
Vložil: Tomas v Úterý, 24. květen 2022 @ 09:20:58 CEST (193 čtenářů)
Více... | 21 komentáře | Kontrasty | Skóre: 0Život víry: Špatné rozlišování.
Kritika bludů

poslal oko

Každý člověk má ve svém srdci zákon vepsaný Bohem.
Ba, co víc, ve křtu přijímáme Ducha svatého a dary Ducha svatého a biřmováním jsou v nás tyto dary posíleny.
Vložil: Tomas v Pátek, 20. květen 2022 @ 10:05:37 CEST (310 čtenářů)
Více... | 3984 bytů | 28 komentáře | Život víry | Skóre: 0Život víry: Může existovat svět v takovém stavu dál?
Zamyšlení

poslal Frantisek100

24Když to slyšeli farizeové, řekli: „On nevyhání démony jinak než ve jménu Belzebula, knížete démonů.“ ·  

25Protože znal jejich smýšlení, řekl jim: „Každé království vnitřně rozdělené pustne a žádná obec ani dům vnitřně rozdělený nemůže obstát.   

 Tuto větu, kterou vyslovil Ježíš, lze dobře aplikovat na křesťanství. Měla by to být jedna církev jedno tělo. Bohužel není. Je vnitřně rozdělené a existuje mnoho sekt a církví, které bohužel zápasí mezi sebou o duše. Tohle už platí celých dva tisíce let. Jan ve Zjevení, když píše dopisy sedmi církvím, si toho všimnul. Co církev, to jiné pojetí, názory i způsob života.     ·  

43Když nečistý duch vyjde z člověka, bloudí po pustých místech a hledá odpočinutí, ale nenalézá. ·  44Tu řekne: ‚Vrátím se do svého domu, odkud jsem vyšel.‘ Přijde a nalezne jej prázdný, vyčištěný a uklizený. ·  
45Tu jde a přivede s sebou sedm jiných duchů, horších, než je sám, vejdou a bydlí tam; a konce toho člověka jsou horší než začátky. Tak bude i s tímto zlým pokolením.“   

 Kdo jsou ti zlí duchové?       
Pán Ježíš mířil v této chvíli na židovské náboženství. Před babylonským zajetím bylo plné modlářství, ale po návratu si židé bedlivě hlídali svoji víru. To je ten vyčištěný, uklizený,  prázdný dům. Měli šanci přijmout do toho domu Krista, ale to neudělali. Následky si nesli celá staletí.      

Ti zlí duchové jsou to všechno zlé a špatné, co proniklo do křesťanství. Modly, různé náboženské směry a nakonec i ateismus v různých podobách.   Dnešní svět je nadále rozdělen a dokonce i tehdy, když mají lidé stejnou církev jako například rusko ukrajinský konflikt.  Kde je pravda? A co bude dál? Může existovat svět v takovém stavu??    
Vložil: Tomas v Středa, 18. květen 2022 @ 19:38:42 CEST (202 čtenářů)
Více... | 9 komentáře | Život víry | Skóre: 0Kontrasty: Bylo tohle jednání podle křesťanského Desatera??!!!
Etika

poslal Frantisek100

Věřící tak rádi kritizují dobu totality.Padesátá léta byla určitě zlá, ale bylo někde ve světš líp. V USA existovala tehdy strašná segregace černošského obyvatelova, O tom jsem se přesvědčil v knize o M.L Kingovi, který byl roce 1968 zavražděn bělošským rasistou. A co se dělo v USA a v Kanadě? Už to, že tuto oblast ukradli věřící křesťané je veliký hřích. Komunistům věřící vytýkají, že kradli, ale co tito křesťané ?!!!. Zaberou si půdu, která jim nepatří, a původní obyvatelstvo se snaží vyvraždit a převychovat. 


Podle vzoru Krista? Jednají jako Kristus? 

   Nedávno jsem byl šokován informacemi, o kterých se úmyslně nevědělo   Úřady  vzaly rodinám  původních obyvatel děti a poslaly do rezidenčních škol. Některé děti nepřežily. Americká vláda poprvé vyšetřuje, kolik v institucích určených pro děti původních obyvatel zemřelo lidí. Potvrzených obětí je už přes 500 a sčítání nekončí. Na americkém území bylo 408 rezidenčních škol pro děti indiánů, tedy amerických původních obyvatel. Internáty byly otevřené přes 150 let a staly se dějištěm hrůzného násilí.
Vložil: Tomas v Středa, 18. květen 2022 @ 08:07:28 CEST (58 čtenářů)
Více... | 3943 bytů | komentáře? | Kontrasty | Skóre: 0Život víry: Víra v Boha s sebou nese víru v domov a národ
Zamyšlení

poslal NepřihlášenýKdyž má někdo výhrady k Západu, neznamená to, že chce instalovat Východ. Když někdo kritizuje americké televizní kazatele typu Bennyho Hinna, neznamená to, že tu chce ruské popy (kněze). Mít výhrady k americkým evangelikálům neznamená milovat ruské pravoslavné. Když někdo kritizuje Evropskou unii nebo vliv Německa, neznamená to, že chce Škodovku sebrat firmě Volkswagen a darovat firmě VAZ (žiguli). Existují lidé a možná je jich většina, kteří nechtějí na území ČR ani americké ani ruské vojenské základny. V 90. letech jsme nebyli členy ani NATO ani EU. Byla tady svoboda. Největší míra svobody je tu tehdy, když se bezhlavě neřítíme do nějakého paktu. Spolky patří ďáblu. Neutralita je lepší možnost. Byli jsme neutrální celá devadesátá léta a bylo to období klidu. To samé církev. Nejlepší je nechat české církve a sbory na pokoji a neindoktrinovat je zahraničními naukami. Je to velmi smutné, když se občané ČR nechají manipulovat zahraničními kazateli, politiky, novináři apod. Ať se každý stará o svoje. Američtí kazatelé tady přinesli tzv. evangelium prosperity a hnutí víry. Bylo to k něčemu užitečné? Jaké bylo ovoce tohoto náboženského směru?  Rozvraty rodin, plané sliby. No a to samé platí pro všechny oblasti života. Takže i pro ekonomiku, kulturu, atd. 

Liberalismus, progresivismus, globalismus je prostě špatně. Míchání kultur je špatně, protože už není spontánní, ale cílené a řízené multimiliardáři a politiky. Totéž náboženské rozmělňování nebo dokonce synkretismus. 

Když tady neschopní, zbabělí a protinárodní politikové zvou cizí armády, zvažují vojenské radary, základny, apod., tak to vypovídá o jejich pohrdání vlastním národem. 

Když tady ovšem zvou cizí náboženské kazatele, tak to však vypovídá o tom, že nevěří Bohu. Je snad americký Bůh silnější než evropský nebo český Bůh? To je přece strašné. Pokud existuje Bůh, tak je jen jeden a není možné, aby ho měli v Americe lepšího, silnějšího a tudíž nemá logiku sem tahat cizí pastory, kazatele. To, že mluví anglicky? A co jako? Bůh je snad Angličan nebo Američan? No, nezlobte se, ale tento dojem jsem někdy v církvích, zejména letničních, měl. A když toto kritizuji, tak to neznamená rusofilství. Nikdo normální nechce sem tahat ruské kazatele. To by bylo to samé. Akorát z jiné geografické strany. 

Chce to více víry v Boha. Bůh není závislý na angličtině. Chce to více věřit českým lidem. Být národně orientovaný je přece přirozené. Bůh mě posadil do  nějakého národa. Byla to Boží vůle, abych byl příslušníkem tohoto národa. Proto je přirozené mít vazbu k domovině. Obracet se neustále k Bruselu, Berlínu, Washingtonu je důkazem, že dotyčný nevěří, že by se Bůh postaral o tuto zemi. To, co mnozí udělali - nahradili víru v Boha vírou v Západ, jeho politiky, západní kulturu, liberalismus, globalismus. Toto je ovšem modlářství. Máš modlu místo Boha. 
Vložil: Tomas v Středa, 18. květen 2022 @ 08:06:28 CEST (38 čtenářů)
komentáře? | Život víry | Skóre: 0Život víry: Názor „heretika“ na katolickou „svátost“ biřmování.
Katolicismus

poslal Jan21Odbočím od aktuálně nejčastěji zde probíraného globálního tématu války na Ukrajině se kterým nemůže jednotlivec nic podniknout neboť ty jsou v boží režii a na nich se plní starozákonní (Daniele cituje i zdejší Judaista Vota) a novozákonní biblické předpovědi "posledních dnů".

Před nedávnem zde přispěvatel Oko ve svém článku zdůrazňoval důležitost a užitečnost svátosti biřmování.  Tahle „svátost“, stejně jako další svátosti (křest nemluvňat, sváté přijímání, svátost zpovědi) jsou v naprosté většině čistě formální záležitosti, jenom zavedené rituály pro udržování členské základny (především křest nemluvňat) a pěstování falešné naděje  pro případ, že to může znamenat nějaký 
benefit při konečném účtování po smrti. Stejný problém je to i v ostatních lidových církvích. Na příklad evangelíci, kteří rovněž křtí nemluvňata,  mají místo biřmování t.zv. konfirmaci v pubertě, která však není spojována s účinkováním Ducha svatého, ale má rovněž posunout jeho absolventa na nějakou vyšší duchovní úroveň. Katolíci však mají další svoje pojistky – očistec, zádušní mše, odpustky a modlitby za mrtvé pro případ že rituály nezafungují.  
Že to nemá v drtivé většině téměř žádný vliv na jejich víru,  duchovní stav, potažmo morální kvalitu absolventa takovýchto rituálů mohu doložit několika příklady. 
Už na příklad náš pokřtěný a biřmovaný (Duchem naplněný)  prezident  Miloš Zeman o sobě (o své víře) opakovaně prohlašuje, že je „tolerantní ateista“, což jsem od něj vícekrát slyšel, naposledy asi před rokem. U většiny národa to není žádný morální vzor, jako třeba Masaryk a předvádí názorové veletoče, jak se mu to právě hodí.
Dalším příkladem, že mé tvrzení je oprávněné jsou případy z mého pracovního okolí. První byl biřmovaný katolík, který si mohl i za totality dovolit dráždit svého komunistického šéfa jelikož byl v práci nepostradatelný. Proto si na svůj pracovní stůl umístil „svatý obrázek“ Ježíše Krista, ale své kolegy bavil (chlubil se tím), že barvitě líčil své mimomanželské sexuální praktiky, po kterých by sáhl každý porno časopis. Ostatně vždy, když služebně vyjel na Západ, vždy nějaký takový časopis propašoval, i když to bylo u nás zakázáno. Nevím, zda chodil ke zpovědi a tento „smrtelný“ hřích cizoložství vyznával, asi ne. 
Jeho druhý kolega byl naopak konfirmovaný evangelík, kouřil čibuk a někdy si popiskoval známé písně z kancionálu.  Ten se nemohl nechat zahanbit katolickým kolegou a též přispíval svou troškou do mlýna. Byl sice ještě svobodný a dodělával si dálkově o víkendech vysokou školu a vždy když se  z ní vrátil, navštívil jednu asi o 15 let starší  (ale nehezkou) vdanou paní se dvěma dcerkami (manžel asi 
nebýval v tu dobu doma), aby tam „vykonal svou potřebu“ a ta mu za tuto službu vždy připravila bohaté pohoštění. Z jeho strany smilstvo, z její cizoložství.   

Další dva mně z práce známí konfirmovaní evangelíci zpochybňovali víru v Boha a nebyl na nich patrný v jejich chování žádný rozdíl mezi nevěřícími, stejně jako u dalších mnohých mně blíže neznámých církevníků. Rozdíl v morálce mezi katolíky a evangelíky či ateisty v podstatě žádný.

Formální praktikování nějakých rituálů u židů odsuzovali jak starozákonní proroci, tak samotný Ježíš Kristus. Katolíci i další církve tento způsob praktikování zbožnosti po vzoru židů opět zavedli. Tím že se to jen dělá, tak to platí (ex opere operato), i když to dělá i nevěřící nebo morálně závadný kněz nebo farář. Zcela se ignoruje Ježíšův požadavek narození z Ducha zkrze osobní rozhodnutí a víru v něj jako prostředníka smíření s Bohem Otcem.  Ducha svatého nelze získat nějaký rituálem bez osobní víry a pokání nebo za peníze jak Šimon kouzelník. 

Formálně dostávají katoličtí biřmovanci při tomto rituálu další křestní jméno. Mně, ačkoliv nejsem katolík a proto ani biřmovaný se přihodilo téměř před 40 lety to, že jsem ve spojitosti s mým silným duchovním zážitkem dostal též nové křestní jméno, nikoliv od nějakého frátra, ale od komunisty obsazeného kádrového útvaru mého zaměstnavatele. Ačkoliv  ten o mém zážitku nic netušil, zaslal mi právě v tu dobu povinný doplněk k životopisu k vyplnění, omylem s jiným křestním jménem, kde jsem měl vyplnit, co důležitého se v mém životě přihodilo.  Toho jsem ihned využil, abych posuv své víry na vyšší hladinu mohl veřejně proklamovat a souhlasil i s jejich „překřtěním“.  
Duch kam chce věje a působí vždy tam, kde je nitro člověka připravené upřímným pokáním a modlitbou. 

Vložil: Tomas v Pondělí, 09. květen 2022 @ 10:10:29 CEST (918 čtenářů)
Více... | 105 komentáře | Život víry | Skóre: 0Kontrasty: Vzpomínka na květen 1945
Zkušenosti

poslal Frantisek100

    Když vidím, jak vzpomínáme na konec druhé světové války, vybaví se  mi vzpomínky naší babičky  a také těch, co mi vzpomínky vyprávěli při návštěvách v domově. A vzpomínali na konec války s radostí.  Nesetkal jsem se s tím, že by něco vyčítali vojákům Rudé armády      


Jedna babička  v domově vzpomínala.   

  Její rodiče, když viděli před domem u nich na venkově skupinu sovětských vojáků, pozvali je domů na oběd. Maminka uvařila šest litrů bramborové polévky a vojáci  s chutí jedli  a děkovali. „Chcete ještě přidat ? “ a oni se ohlíželi na ostatní, aby zbylo i na děti. „Ale je toho dost. Jen  jezte!“.  Ještě dvakrát je rodiče takhle pohostili. Když odjížděli  a loučili se, sundal důstojník holínky a dal je mamince.  Já ty holínky nosila ještě pak čtyři roky. A my holky  jsme se vůbec nebály. Zdobily jsme jim koně březovými větvičkami, sedaly si k nim na koně a oni nás vozili.  Ani mne nenapadlo, že by se nám šestnáctiletým holkám mohlo něco stát. Babičce se lesknou oči při vzpomínce na mládí. Už je to přes sedmdesát let a vzpomínka je živá.      

  Naše babička měla také hezké vzpomínky. 

Bydlela ve větším městě v rodinném domku. Ona a její setra,  svobodné ženy kolem 28 roků a maminka vdova.. Najednou u nich ráno zazvonili vojáci a žádali o ubytování pro velitele. Jednalo se o dva důstojníky a jejich mladého pobočníka. Seběhlo se to tak rychle, že děvčata si nestačila z obývacího pokoje, kam je ubytovali, uklidit svoje hodinky. Vojáci byli ubytovaní asi pět dní.  Jejich mladý pobočník byl asi stejného věku jako tehdy babička. Babička uměla dobře rusky, protože pře válkou tři roky pracovala v Užhorodě, neboť v Čechách byla těžké sehnat práci. Dobře si spolu rozuměli a mladý Rus  jí  učil  básničky a povídali si. Sedávali na lavičce na konci zahrady a Maša, jak babičce říkal,  se mu asi moc líbila. Ostatně bývala velice hezká a vypadala mladší. Po pěti dnech nastal čas loučení.  Babičce  ho bylo líto. Ostatně v té době už měla vážnou známost a její snoubenec pracoval v odboji.  To přece nemohla zamilovanému chlapci sdělit. Nerad se loučil. „Mašo, až válka skončí, přijedu za tebou“ říkal v slzách a daroval ji na památku svoji tužku. Válka skončila. Tužka zůstala u babičky na památku až do její smrti, když zemřela ve věku skoro 101 let. 

    Dnes ji máme schovanou a při pohledu na ni, vidíme naši babičku jak ještě po tolika letech si pamatovala onu ruskou básničku a vzpomínala na milého chlapce.   Válka je krutá. Kdo ví, jak skončil život tohoto vojáka. 

  Když vojáci odjeli, vstoupily obě sestry a maminka do pokoje. Bylo uklizeno a na stolku ležely dvoje náramkové dámské hodinky tak, je tam před pěti dny nechaly.  
Vložil: Tomas v Neděle, 08. květen 2022 @ 22:39:49 CEST (584 čtenářů)
Více... | 58 komentáře | Kontrasty | Skóre: 0Kontrasty: Je drzé čelo opravdu lepší, než poplužní dvůr?
Etika

poslal oko

Dá se vůbec zcela prokazatelná lež jednou provždy vyvrátit argumentem - když sám lhář na ní pořád trvá dál?

Vložil: Tomas v Čtvrtek, 05. květen 2022 @ 22:29:42 CEST (927 čtenářů)
Více... | 5863 bytů | 171 komentáře | Kontrasty | Skóre: 0Kontrasty: Papež František má moje sympatie
Žhavá témata

poslal Nepřihlášený

Překvapil mne papež František. Je vidět, že není Evropan a tak na konflikt pohlíží bez emocí nenávisti jako lidé v Evropě na obou stranách konfliktu. Správně rozpoznal, že za současnou válkou, která je teprve na počátku, může i NATO s USA. Ostatně s Amíky nemají Jihoameričané  dobré zkušenosti. 

   NATO se nechovalo dobře již dávno před útokem na Ukrajinu. Několik let posílalo zbraně na Ukrajinu a školilo obsluhu zbraní. Proč neřešilo dohodu mezi těmito zeměmi.  Přikládalo jen polínka do ohně, který vzplane. Papež napřed telefonoval Zelenskému.   
   Proč napřed jemu? Dobře tušil, že nyní záleží na tom, jak se Ukrajina rozhodne. Přistoupí na požadavek Ruska, aby nevstoupila do NATA a aby odstranila nacismus,  přestane útočit na samozvané republiky, které nechtějí žít v Ukrajině? Ukrajina však zvolila boj, protože cítila podporu Západu a USA a byla dobře vyzbrojena.     
   Papež František se obává, že Putin nehodlá konflikt ukončit, alespoň teď ne. Ale přemýšlí také nad původem konfliktu. A jako možnost uvádí, že „štěkání NATO u bran Ruska“ vedlo vládce Kremlu ke špatnému rozhodnutí. Míní také, že nedokáže říct, zda byl tento hněv vyprovokován, ale možná mu bylo napomoženo.  Papež vždy odmítal závody ve zbrojení, což komplikuje jeho postoj k dodávkám zbraní na Ukrajinu. „Nevím, jak odpovědět, jsem příliš daleko na otázku, zda je správné dodávat (zbraně) Ukrajincům,“ řekl. Odhadl, že se v této válce testují nové zbraně, protože tomu tak bylo v každé válce. Diskutovalo se také o návštěvě Ukrajiny, ale papež trvá na tom, že se nejdřív musí setkat v Moskvě s Putinem, na Ukrajinu zatím poslal dva polské kardinály. Vyloučil, že by mu setkání s Putinem mohl zařídit patriarcha Kirill.  Obává se, že by svět mohl konflikt po konfliktu dospět až k další světové válce, zmínil například Sýrii, Jemen, Irák a konflikty v Africe. A podotkl, že na Ukrajině to byl „někdo jiný“, kdo konflikt vyvolal.   

A kdo to byl?  To všichni víme a nebylo to Rusko.   

Škoda, že názor papeže nesdílí naši pobožní katolíci  a další pobožní, kteří podporují jen válku a násilí a  nechtějí poznat pravdu. Mají svoji pravdu. Nechápu Poláky, že tak věří ukrajinským nacistům. Zapomněli na 150 tisíc zavražděných  polských mužů, žen i dětí, na krutost Ukrajinců za druhé světové války? 

 A tak papež František má moje sympatie na rozdíl od těch, co mají někdy plno ústa Ježíše , se jeho slovy se neřídí.      
Vložil: Tomas v Středa, 04. květen 2022 @ 00:36:01 CEST (313 čtenářů)
Více... | 12 komentáře | Kontrasty | Skóre: 0Aktuality: ELON MUSK KOUPÍ TWITTER NA PRINCIPU SVOBODY PROJEVU
Etika

poslal Nepřihlášený

Church News Notes, 29. dubna 2022, www.wayoflife.org, fbns@wayoflife.org, 866-295-4143) – 25. dubna Twitter oznámil svůj souhlas s prodejem Elonu Muskovi za 44 miliard dolarů. Při té příležitosti Musk učinil následující prohlášení: „Svoboda slova je základem fungující demokracie a Twitter je digitální náměstí, kde se diskutuje o věcech zásadních pro budoucnost lidstva. 

Vložil: Tomas v Středa, 04. květen 2022 @ 00:35:09 CEST (191 čtenářů)
Více... | 1500 bytů | 7 komentáře | Aktuality | Skóre: 0Život církví: Proč se tak rychle přibližujeme k zániku???!!
Společnost

poslal Nepřihlášený

Vzpomínám na dobu, kdy věřící ve sborech kritizovali komunisty a Sovětský Svaz. Prý to jsou neznabozi a říše zla. Západ byl vychvalován. Co je vlastně křesťanství? Druh náboženství, politika…?  Přetvářka ?? K čemu vede a jaký má vliv na svět?   Dnes se vzájemně vyvražďují dva  slovanské národy, které mají stejnou církev. Ostatní křesťané tomu bohužel napomáhají zbraněmi a štvaním.  To je Kristova metoda? Jen ať se perou??   K té nenávisti a válce musela být nějaká příčina.  Proč se o ní mlčí?  Jistě začala už o majdanu. Nikdo neřeší, proč se tak stalo? Ve válce ale jde už víra stranou. Páchá se zlo. Agresivita stoupá. Naši lidovci  a jiní pobožní jsou plni štvaní do války. Nikoho nenapadne, že je třeba hledat jiná řešená?  Zničit Rusko? To je to zlo?  Bylo a je to jediné zlo?  A nakonec se dozvíme, že zájem na válce má jiná mocnost a moc se jí to hodí. Zabije dvě mouchy jednou ranou. Oslabí svého nepřítele  a i své jako by přátele, kteří se ekonomicky zhroutí a  začnou se sami hádat mezi sebou. Budou pak    závislí právě na ní. Neztratí ani vojáka a investice na zbraně se jí bohatě vrátí jinak.   Modlí se někdo? Pomohlo by to?  Co pomůže?? A scházelo nám dosud něco? Copak jsme neměli svobodu a dostatek všeho? A Ukrajina? Copak můžeme za to, jak divně tam vládli??   Nepřipravujeme si smrt? Rusko není zvyklé prohrávat. Jedna atomovka a už to poletí. Celá planeta shoří. V naší době atomových zbraní se násilím nic nevyřeší.   Kde je pravda?? Na Spektru byl vysílán americký film Historie desinformací. Pokud lidstvo toto období přežije, jaké bude někdy pokračování tohoto dokumentu?   Proč se tak rychle přibližujeme k zániku???!!!

Vložil: Tomas v Pondělí, 02. květen 2022 @ 10:47:28 CEST (616 čtenářů)
Více... | 62 komentáře | Život církví | Skóre: 0Kontrasty: 5. Kniha Putinova
Zamyšlení

poslal Melissokomos

Kapitola 9, verše 1-6


9:1 Slyš, Izraeli, dnes přejdeš Jordán, aby sis podrobil pronárody větší a zdatnější, než jsi ty, města veliká a opevněná až k nebi,

9:2 veliký a vysoký lid, Anákovce, o kterých víš. Slyšel jsi o nich úsloví: "Kdo se postaví proti Anákovcům?"

9:3 Dnes poznáš, že Hospodin, tvůj Bůh, který jde před tebou, je jako sžírající oheň. On je vyhladí a on je před tebou pokoří, takže si je podrobíš a rychle je vyhubíš, jak ti Hospodin 

9:4 Neříkej si však v srdci, až je Hospodin, tvůj Bůh, před tebou vypudí: "Pro mou spravedlnost mě Hospodin přivedl, abych obsadil tuto zemi." Vždyť tyto pronárody vyhání před tebou pro jejich zvůli.

9:5 Přicházíš obsadit jejich zemi ne pro svou spravedlnost a přímost svého srdce. Hospodin, tvůj Bůh, vyhání před tebou tyto pronárody pro jejich zvůli a proto, aby splnil, co přísahal Hospodin tvým otcům, Abrahamovi, Izákovi a Jákobovi.

9:6 Věz tedy, že ne pro tvou spravedlnost ti Hospodin, tvůj Bůh, dává tuto dobrou zemi, abys ji obsadil, neboť jsi lid tvrdé šíje.
Vložil: Tomas v Pondělí, 02. květen 2022 @ 10:46:21 CEST (190 čtenářů)
Více... | 8 komentáře | Kontrasty | Skóre: 0Život církví: V čem by se vláda měla poučit od některých církví
Charismatici

poslal Nepřihlášený

Ćasto jsem v církvi zaslechl, že církev není demokracie, ale teokracie, resp. království. To znamená nejen, že vládne a rozhoduje Bůh, ale svoji autoritu deleguje na své autority a skrze ně se pak moc rozlévá zase dále. Církev poté vytváří strukturu pyramidy, na jejímž čele stojí například soudobí apoštolové, kteří se pak zodpovídají už jen Bohu. Autority není možné si zvolit, jelikož je povolává sám Bůh a jejich rozpoznání mohou učinit zase jen vyšší autority, protože jsou v pyramidě Bohu nejblíže. Slyší tudíž nejlépe jeho hlas a jsou schopny rozpoznat vše lépe než ti, kdo v pyramidě obsadili nižší patra. Bůh sám povolává do špice pyramidy lidi dle jejich kvalit a ti jsou odpovědni pouze jemu, nikoliv lidem pod nimi.

Vložil: Tomas v Pátek, 29. duben 2022 @ 22:13:28 CEST (283 čtenářů)
Více... | 4806 bytů | 17 komentáře | Život církví | Skóre: 0Kontrasty: Proč být pacifistou a proč odmítnout násilí?
Zamyšlení

poslal Melissokomos

Kristovo učení je rozhodně pacifistické. Osvícený člověk totiž ví, že klín se nemá vyrážet klínem. Násilí se nedá přemoci násilím. Dá se ale přemoci nenásilným odporem jak ukázal v minulém století Mahátma a to stál proti největší koloniální říši všech dob s prakticky neomezenými prostředky represe. Však také mnoho Indů bylo na pokojných demonstracích postříleno, třeba v Amritsaru?

https://cs.m.wikipedia.org/wiki/Masakr_v_Amritsaru

Je to divné. Mahátma Krista pochopil a proti brutální agresi šel bosky křížem kráčem napříč Indií téméř nahý. V nenásilném odporu nakonec okupanty přemohl, aby ho zavraždil fanatik z vlastní krve a krátce po smrti další fanatici jeho mírový projekt soužití muslimů a hinduistů zcela pošlapali a rozvrátili.

Je to divné. Mahátma Krista pochopil a křesťané ve své drtivé většině NE. To jen občas nějaký poblouzněný kacíř jako třeba Dirk Willems.

Svět není nikdy připraven na velikány ducha. Svět nevěří, že násilí se dá neutralizovat nenásilím, že měkké VŽDY nakonec přemůže tvrdé, jak praví Lao'C.

Jak malou víru mají "křesťané, když nevěří, že nacismus bylo lze přemoci nenásilným odporem, bojkotem. Jistě, mnozí by zaplatili životem. Ale válka snad životy ušetřila (50 miliónů mrtvých)???

Jak malou víru mají obzvláště křesťané, když nevěří v sílu a moc toho svého evangelia, o kterém žvaní, jen když to není příliš nebezpečné jej aplikovat?

Nenásilný odpor není pasivita, neznamená to být hlupákem. Nenásilný odpor vyžaduje zodpovědnost, trpělivost, odhodlání, osobnostní integritu. Neznamená to pomodlit se a čekat na deus ex machina. Vyžaduje naopak promyšlenou akci, důvtip.

Rusko-ukrajinský konflikt je mnohostranný a externě přiživovaný. Přílis mnoho křivd, příliš mnoho lží. 
A lidé se stávají zajatci narativu, fanoušky, fanatiky.

Vložil: Tomas v Pátek, 29. duben 2022 @ 22:13:06 CEST (336 čtenářů)
Více... | 22 komentáře | Kontrasty | Skóre: 0Život víry: Je dovoleno platit císaři daně?
Etika

poslal oko

Lidská mysl dokáže vyprodukovat i takové druhy  záludných otázek, na které je jak kladná, tak i záporná odpověď už dopředu vždycky špatná.
Protože tento druh otázek  není motivován upřímnou snahou pochopit podstatu tázané věci, ale jsou motivovány především špatnými úmysly tazatele nachytat nějak člověka ...
Vložil: Tomas v Pátek, 29. duben 2022 @ 22:12:26 CEST (1075 čtenářů)
Více... | 4691 bytů | 244 komentáře | Život víry | Skóre: 0Život víry: Bůh je velice tolerantní v tom, že umožňuje lidem volbu
Žhavá témata

poslal Frantisek100

Bůh je velice tolerantní v tom, že umožňuje lidem volbu:   ·  


19Dovolávám se dnes proti vám svědectví nebes i země: Předložil jsem ti život i smrt, požehnání i zlořečení; vyvol si tedy život, abys byl živ ty i tvé potomstvo   ·  
15Hleď, předložil jsem ti dnes život a dobro i smrt a zlo;   

 Mnohokrát Bůh nabízí volbu. Bohužel lidé většinou volí špatně.   A tak Bůh přikročuje častěji k tomu, že lidem s volbou pomáhá.   ·  


1Pavel, služebník Krista Ježíše, povolaný za apoštola, vyvolený ke zvěstování Božího evangelia, 

   Pavel sám by si Krista nevyvolil.   ·  

Když nastal den, zavolal k sobě své učedníky a vyvolil z nich dvanáct, které také nazval apoštoly:   

 Nikdo se nestal apoštolem sám ze své vůle. Bůh ale zapůsobil na jejich rozhodování.   ·  

Jan 6, 70Ježíš jim odpověděl: „Nevyvolil jsem si vás dvanáct? A přece jeden z vás je ďábel.“   

 Tak i i mezi vyvolenými může zapůsobit satan.   · 

  Matouš 24, 24  Neboť vyvstanou lžimesiášové a lžiproroci a budou předvádět veliká znamení a zázraky, že by svedli i vyvolené, kdyby to bylo možné.  

 A tak i dnes je mnoho vyvolených svedeno.    

 K volbě potřebujeme nabídku pravd. Kde je máme hledat? Bůh se nebál, že jeho vyvolané ovlivní dezinformace. Asi by dnes nevypínal weby. Přece vyvol si. To je svoboda. Pokud nevybereš dobře, Bůh časem zasáhne a dá Ti poznat, zda jsi zvolil špatně. U Pavla také včas  zasáhl.   Najít pravdu chce i čas a hlavně svobodu, rozum, pohledy ze všech stran, porovnat různé názory bez předsudků... 
Vložil: Tomas v Neděle, 24. duben 2022 @ 00:01:47 CEST (790 čtenářů)
Více... | 87 komentáře | Život víry | Skóre: 0Život víry: NÁSLEDOVÁNÍ A POCHOPENÍ
Kázání

poslal Nepřihlášený


                                           Daniel 10:12 ČSP A B21
 ,,Promluvil ke mně: Neboj se, Danieli, neboť od prvního dne, kdys přiložil své srdce, abys pochopil i aby ses pokořoval před svým Bohem, jsou tvá slova vyslyšena a kvůli tvým slovům jsem přišel také já." 
 ,,Tehdy pokračoval: "Neboj se, Danieli. Už od prvního dne, kdy ses ke svému Bohu začal modlit za porozumění a pokořovat se před ním v postu, byly tvé prosby vyslyšeny a já přicházím s odpovědí na ně."
     Tak učinil i Bůh se mnou, dal mně poznat Pána Ježíše, přitáhl mně k Němu skrze svou milost a své milosrdenství, a tak Ježíš hned od prvopočátku ve mně působí touhu poznat Pravdu, poznat a porozumět Otcovu dílu, a tak to, co píšu je z toho pochopení Otcova myšlení, což je myšlení Ducha.

                   Většina denominací, jejich představitelé (církev má jednoho jediného představitele)
  učí, jak máme následovat Ježíše, přitom ho nenásledoval zatím ani jeden z nich, protože oni učí, jak máme Ježíše kopírovat v tom, co On dělal v těle na zemi.
     Vůbec jim přitom nevadí, že Ježíš stále žije ve svém těle zde na zemi a rozhoduje jako jediná hlava svého těla o všem, co se v Jeho těle děje.
    Kdo je tělem Ježíše Krista?
Každý, kdo NÁSLEDOVAL Ježíše jedním jediným aktem, a tak nyní již nikoho jiného a nic nenásleduje, protože NEMŮŽE, protože to pro něho již NENÍ MOŽNÉ, to proto, že jeho tělo bylo zbaveno moci skrze ponoření ve Jméno Ježíš.
  Všichni následují Ježíše svými skutky skrze své úsilí ve svých rozhodnutích.
 To však není Pravé následování Ježíše, protože Ježíš šel se svým Křížem na Golgotu a tam za nás zemřel. 
   Každý, kdo Ho opravdu následuje, ten ho následuje se svým křížem tam, kde šel On, na Golgotu, a tam spolu s Ním zemřel na Kříži.
   Golgota a smrt na Kříži je KONEČNÁ NÁSLEDOVÁNÍ Ježíše. Každý, kdo zemřel spolu s Ježíšem na Kříži Ho již nenásleduje, protože tam se s Ním SJEDNOTIL NA VĚKY. Tam se stalo, že již nejsem já a Ježíš, ale že Ježíš a já jsme jedno.
   A jak můžeš NÁSLEDOVAT Ježíše, když už jsi s Ním JEDNO?
 Každý, kdo tvrdí, že následuje Ježíše, ten s Ním zatím jedno není, a to proto, že zatím nedošel se svým křížem na Golgotu a nezemřel tam spolu s Ním na Kříži. (Pud sebezáchovy DENOMINACE)
   Je to OTÁZKA MYŠLENÍ.
 Každý, kdo chce dělat to, co dělal Ježíš v těle z Marie, ten zapomněl, nebo mu to Satan svou Lží ukradl, že to, co Ježíš udělal, pro co skutečně přišel na zem, byla Jeho smrt na Kříži za naše hříchy, a každý, kdo v Něm zůstává NEHŘEŠÍ, protože ZŮSTÁVÁ v Jeho smrti, a Ježíšův ŽIVOT tak může a ZŮSTÁVÁ V NĚM.
   Každý, kdo zůstává v Ježíšově smrti, už Ježíše NENÁSLEDUJE, protože již NEMÁ jak, protože vším, čím by ho mohl následovat již ZEMŘELO SPOLU S JEŽÍŠEM NA KŘÍŽI.
  Čím tedy může člověk NÁSLEDOVAT Ježíše?
No přece svým tělem a skrze své tělo, nic jiného totiž NEMÁ, čím by mohl NÁSLEDOVAT Ježíše.
    A tak každý člověk, který NÁSLEDUJE Ježíše Ho NÁSLEDUJE svým tělesným rozhodnutím SPOLU S NÍM ZEMŘÍT NA KŘÍŽI.
   Tou spolu SMRTÍ NA KŘÍŽI JEŽÍŠE KRISTA, SMRTÍ JEŽÍŠE KRISTA, každý člověk DOKONČIL SVÉ NÁSLEDOVÁNÍ JEŽÍŠE. 
  To, co se potom děje již NENÍ NÁSLEDOVÁNÍ JEŽÍŠE, ale JEŽÍŠŮV ŽIVOT SAMOTNÝ, PROJEVUJÍCÍ SE SKRZE TO TĚLO, KTERÉ ZEMŘELO SPOLU S NÍM NA KŘÍŽI, KTERÉ BŮH SPOLU S NÍM VZKŘÍSIL, A TAK PATŘÍ CELE A CELÉ JEŽÍŠI, a ne tomu člověku, který ZEMŘEL.
  A tak vy, kteří říkáte a UČÍTE TO, že máme NÁSLEDOVAT Ježíše svými skutky ve své zodpovědnosti za ně, jste zatím NEZEMŘELI SPOLU S NÍM NA KŘÍŽI, a tak NÁSLEDUJETE POUZE SAMI SEBE, NÁSLEDUJETE LIDSKÉ NAUKY A NE KRISTA JEŽÍŠE.
Vložil: Tomas v Neděle, 24. duben 2022 @ 00:00:30 CEST (213 čtenářů)
Více... | 8 komentáře | Život víry | Skóre: 0Život církví: Biřmování - svátost dospělosti křesťana.
Katolicismus

poslal oko

Dary Ducha svatého rozeznáváme jako dary přirozené (charismata prostá) a jako  dary Ducha mimořádné - nadpřirozené (charismata mimořádná).
Všechny slouží užitku církve a jsou zaměřeny k jejímu budování, aby prospívaly lidem a potřebám světa.


Dary přirozené užíváme a míváme je všichni zpravidla po celý život přibližně pořád stejné.
Když se člověk narodí, dostává do vínku jistou sumu různých schopností - talentů, jistou míru inteligence  a schopnosti objevovat a učit se novým věcem.
Takže někdo se třeba dobře učí ve škole, jiný hůře - jeden hezky maluje, jiný dokáže jenom škrábanice - jeden má schopnost hudbu vytvářet - jiný ji zase ocenit. Další je třeba manuálně zručný a kutil, jiný má obě ruce levé.

Takto podávaná realita o darech přirozených by snad mohla být zatím pro každého zde snadno pochopitelná.
Narodíš se, zdědíš, jsi obdařen. Tečka.
Co s tím dál uděláš - už záleží na tobě....

Vložil: Tomas v Neděle, 17. duben 2022 @ 20:52:13 CEST (792 čtenářů)
Více... | 6446 bytů | 150 komentáře | Život církví | Skóre: 0Aktuality: Kde je slanost křesťanů ohledně Ukrajiny?
Žhavá témata

poslal Nepřihlášený


můžete publikovat, zkrátit a upravovat i rozšiřovat
---------------------------------------------------------------------Kde je slanost křesťanů ohledně Ukrajiny?
Kde je slanost křesťanů ohledně Ukrajiny?
Slyším vyprávění, jak za celé nedělní kázání v jedné církvi tam prý pastor nezmínil ani jednou Ukrajinu, ani jednu modlitbu za mučené, vražděné a znásilňované Ukrajince a za zastavení  násilnických Rusů, zato různým církevním aktivitám se tam věnovalo času hodně.

Proč už se konečně křesťané neprobudí a neberou slova Ježíšova vážně, že jsme solí země, když řekl: Vy jste sůl země. Jestliže sůl ztratí chuť, čím bude osolena? Nehodí se již k ničemu, než aby ji vyhodili a lidé po ní šlapali.

Ta slova jsou totiž i velmi varovná, tak jako jsou varovná slova Ježíše o tom, že těm lidem ( a neříká, že by křesťanů se to netýkalo) kteří byli lhostejní k utrpení druhých  „Potom řekne: ‚Jděte ode mne, prokletí, do věčného ohně, připraveného ďáblu a jeho andělům!‘“ (Matouš 25:41). Často se v církvích zdůrazňuje ta pravda, že jsme zachráněni od toho, že bychom po smrti šli do pekla vírou v Ježíše a že jen dobré skutky nás do nebe nedostanou, ale Bůh nám v bibli také říká, že víra bez skutků je mrtvá!

Chápu, že málokdo má tu odvahu a okolnosti aby šel se zbraní v ruce bojovat proti vraždícím, znásilňujícím, fašistickým ruským hordám na Ukrajinu. Sám nemám tolik odvahy, jako moje máma, která za války v koncentráku mnohokrát neskutečným způsobem riskovala svůj vlastní život před očima esesáků, jen aby pomohla tamním vězňům.

Ježíš nám ale přece říká co máme dělat:  bděte a modlete se! A to není, tak nebezpečné a náročné jako to co moje máma dělala v koncentráku a přesto to mnozí křesťané pro záchranu Ukrajiny nedělají. Dokonce i když už je člověk starý, nemohoucí nebo i nemocný, tak může svými modlitbami pomáhat druhým a nyní hlavně fašistickou okupantskou ruskou armádou sužovaným Ukrajincům a ovlivňovat děj kolem sebe - pokud je tedy skutečně věřící a nemá smůlu, že je v nějaké církvi, která už na Boží zázraky a moc modlitby nevěří a tuto víru prvních křesťanů v něm neubila.

Když jsme s hrstkou věřících kamarádů začali v Göteborgu chodit do míst kde se scházeli kriminálníci a prodávaly drogy, kam se ani policie moc neodvažovala, (jen zřídkakdy a to v po zuby ozbrojeném pětistupu) a kde jsme občas viděli, jak teče krev při rvačkách s noži, tak jsme ale měli tu výhodu, že jsme měli za zády skutečně věřící baptistickou církev s asi 500 členy. Krom toho, byla většina z nich v důchodu, takže měli spoustu času se za nás modlit abysme to nejen přežili, ale aby jsme těm kdo se tam chtěli dostat z alkoholismu a závislosti na drogách ukázali v modlitbách k Ježíšovi, že On žije, slyší modlitby má je rád a dělá zázraky (což se tam taky skoro po každé dělo). Poprvé, co jsme tam přišli, se sice tamní prostitutky agresivně vrhly na holky v naší skupině, ale po dvou minutách tam ty samý prostitutky klečely na cementu a brečely jak želvy, protože moc Ducha Svatého tam díky modlitbám byla hmatatelná a Bůh tam dělal zázraky. I mě tam Duch Svatý takhle ochránil. když jeden kriminálník prohlásil, že pokud nemám černý pás z karate, tak se odtamtud naživu nedostanu. Začal kolem mne kroužit připraven k úderu, ale pak prohlásil: "ne ty seš na mě moc silný"  což byla zjevná blbost, protože žádné karate jsem nedělal, on byl skoro o hlavu větší a asi o 30kg těžší než já, ale chápu  že ta moc Ducha Svatého tam byla, a Bůh je silnější.
Tuhle víru v moc modlitby by konečně křesťané v Čechách měli pochopit a už konečně začít praktikovat a nepřehlížet fašistické vraždění co Rusové páchají na Ukrajině. Chápu, že my jsme měli tu výhodu, že naši misionáři nás hodně povzbuzovali, když vyprávěli o zázračných uzdraveních co Ježíš dělá v Africe a kde se jim občas lidé během kázání vznášejí půl metru nad židlí i jiné příhody. Také jsme měli skvělého stařičkého pastora, co vždy když skončil kázání, tak neopomněl pozvat každého, kdo potřebuje uzdravení, aby šel dopředu, vkládal na ně ruce, modlil se a Ježíš lidi uzdravoval od rakovin a jiných nemocí. A bylo to díky modlitbám těchto lidí co jsme tam mezi kriminálníky viděli tolik zázraků, že oni sami žasli a obraceli se na víru v Ježíše.
Pokud máte smůlu, že ve vašem okolí jsou jen impotentní církve, kde se lidé pravidelně, při každé bohoslužbě nemodlí a tak tam žádné zázraky Bůh nedělá, tak se zkuste spojit alespoň přes internet se skutečně věřícími křesťany a modlit se přes internet, nebo se s pár kamarády  domluvit a scházet u vás doma na modlitební, a modlit se aby vás Ježíš svým Duchem Svatým naplnil a používal si vaše modlitby. Když vytrváte, tak i vy sami  můžete vidět zázraky, co první křesťané zažívali v bibli ve skutcích apoštolů (a co jsme my viděli ). Katolický kněz Alvaro Grammatica (z Litic u Plzně) který je naplněn Boží mocí a Bůh skrze něj uzdravuje před lety  dělal i jakési dobré semináře o tom jak můžete být naplněni mocí Ducha Svatého (s manželkou jsme se jich zúčastnili) a možná je pořádá idnes.
Manželka slyšela kázání jakéhosi vlažného pastora nebo kazatele, který blábolil něco rozplizlého o tom, že jako křesťané, nepotřebujeme mít jasno na čí straně v té válce na Ukrajině stojíme, což ovšem mluví zřetelně o tom že tenhle člověk (nebo soudruh) už žádnou špetku slanosti v sobě nemá, nebo je to jeden z těch soudruhů kolaborantů, a vlastizrádců - komunistů, co schvalovali a ospravedlňovali okupaci naší země rusáky v 68 roce a nyní ospravedlňují agresi fašistického Putina na Ukrajinu. putinovými žvásty, že zachraňuje rusky mluvící Ukrajince, když v televizi mohou vidět jak Rusáci vraždí ženy a děti a ničí všechny civilní budovy i v rusky mluvícím Mariupolu. 
Když už jsme si jako lidstvo sebrali ten dar rozeznávat dobro a zlo, tak nám to ale dává zodpovědnost stát vždy na straně dobra a dostatečně slaně proti zlu, ten kdo je zbabělec a chce být vždy neutrální může dopadnout jako ti kdo se do království nebeského nedostanou ( Zjev. 21:8  Avšak zbabělci, nevěřící, ti, kdo propadli modlářské ohavnosti, vrahové, smilníci, kouzelníci, modloslužebníci a všichni lháři mají svůj díl v jezeře, které hoří ohněm a sírou, což je smrt druhá.”)
Izjáš 5:20  Běda těm, kdo říkají zlu dobro a dobru zlo, kdo vydávají tmu za světlo a světlo za tmu, kdo vydávají hořké za sladké a sladké za hořké!
ovšem roztomilá sametovost s jakou byli komunisté v Česku tolerováni ve vládě, zatímco fašisty kteří vyvraždili jen zlomek lidí co komunisti, byli pronásledováni tvrdě, to není řešení a Ježíš nám naznačuje že  možná ty vlažné pastory pro které láska k Bohu a boží bázeň není tak důležitá a co nějaké horlení pro boží bázeň - nenávidět zlo a milovat spravedlnost a pravdu považují za ne důležité, tak možná i  vyplivne ze svých úst.Zjev.3:16
př.8:13  Bázeň před Hospodinem znamená nenávidět zlo; nenávidím povýšenost, pýchu, cestu zlou, proradná ústa

Moje odvážná máma nejenže v kpravidelněoncentráku riskovala svůj život, když kradla esesákům před nosem léky a jídlo které rozdávala vězňům, ale tak jako Čapkova matka vložila nakonec do rukou syna i pušku aby proti zlu bojoval, tak moje máma jediným slovem neprotestovala, a neřekla ani jedno káravé slovo svému šestnáctiletému synovi, když jsem v prvních dnech ruské okupace  naší země vyráběl po domácku patrony plněné silným elektronovým prachem do svého těžkého 9mm revolveru (který jsem získal ve škole výměnou za vzduchovku ) ani když za mnou přišel kluk od sousedů a daroval mi krabici mauserových patron do mé stařičké vojenské pušky a my se připravovali, že až nám to v rozhlase dovolí, tak půjdeme proti okupantským Rusákům bojovat.

Asi to bylo dané tím, že se máma v koncentráku setkala nejen s těmi německými fašisty ale i s tou  znásilňující sebrankou rudé armády. 
Říkala mi totiž, že Rusové byli horší než Němci (2 německé dozorce z koncentráku kde máma byla také po válce na soudu osvobodili, protože se za ně vězni přimlouvali ) . Říkala, že s Němci se často dalo domluvit, ale Rusové, že jsou suroví primitivové. Němci v autobusu opustili koncentrák dlouho před příjezdem Rusů a když potom přijeli Rusové, tak prý sebou odvlekli některé židovské vězně. Když jsem se jí později ptal co to bylo za vězně které Rusové odvlekli, tak už  ale o tom nechtěla mluvit. Také mi kladla na srdce, abych nevěřil komunistickým lžím, že Prahu osvobodila rudá armáda, protože to byli Vlasovci co ji osvobodili před nimi.
Proto je tak důležité abychom se za Ukrajinu modlili a modlili se proti těm fašistickým, násilnickým Rusům, kteří se od války nezměnili a tak jako byli ve skutečnosti fašisté,již tehdá,když s Hitlerem uzavřeli pakt a společně s ním pak napadli v roce 1939 Polsko kde popravili několik tisíc polských důstojníků, tak je ruská armáda fašistická i dnes, když na Ukrajině vraždí svázané civilisty, ženy a děti, znásilňují, rabují, bombardují nemocnice porodnice,, školy a srovnávají se zemí i téměř všechny civilní budovy v převážně rusky mluvících oblastech o kterých lhali, že je jdou zachraňovat.
Protože jak novodobý Hitler - Putin, tak jeho generálové otevřeně prohlásili, že jejich cílem není jen Ukrajina ale i všechna území která dříve Rusové uchvátili - inkluzive naší země a chtějí okupovat znovu i nás,   Takže na Ukrajině bojují Ukrajinci i za nás a je třeba jim co nejefektivnějšími zbraněmi pomáhat a také se za ně neustále modlit.  
Tak jako Hitlera nějaké ústupky ve formě mnichovské dohody neuspokojily, tak toho nového ruského hitlera nějaké zbabělé ústupky co kolaborantské tendence Orbána či SPD a Okamury o nedodávání zbraní Ukrajině také nezastaví. 
Češi by si ale měli dobře zapamatovat kteří lidé a které strany se chovaly kolaborantsky a vlastizrádně když svými výroky a snahami chtěli omezit obranu Ukrajiny před fašistickým Ruskem a nikdy je už nevolit.

Především se máme modlit proti těm démonům kteří Rusy vedou k agresi a prosit Boha aby je zastavil a aby vedl ruský vojáky k pokání, tak aby už proti Ukrajincům neválčili, ale aby jim odevzdali své zbraně a nechali se zajmout, nebo utekli. Pokud pokání nebudou chtít dělat tak ať je ochromí nebo oslepí jako to udělal v skutcích 13:11 s Elymasem a modlit se za ochranu Ukrajinců.

Je také potřeba se modlit za Ukrajinu a proti Ruským agresorům každý den a často, protože tak nás to v bibli Ježíš učí se modlit, (aby Bůh zjednal spravedlnost ) v příkladu o vdově která stále chodila za soudcem aby jí zjednal spravedlnost a nevzdávala se dokud to neudělal.

Některé církve ale učily nesmysly o tom, že stačí se jen jednou pomodlit např. za nemocného a to stačí. Je sice pravda, že když jsme se s Harvest International modlili v Popradě za slepé oči, tak je Ježíš uzdravil téměř okamžitě, ale když za mnou v Thajsku přišla s prosbou o modlitbu žena která byla na jedno oko naprosto slepá a na to druhé ztrácela zrak, tak po první modlitbě jen začala vidět barvy na to slepé oko a až teprve po druhé a třetí modlitbě začala rozeznávat i detajly. Ježíš sám se modlil i vícekrát, když se modlil za slepého člověka tak ten mu řekl: 
  • „Vidím lidi, vypadají jako stromy, a chodí.“ Potom mu znovu položil ruce na oči; slepý prohlédl, byl uzdraven a viděl všecko zcela zřetelně.
  • Proto je třeba abychom se stále a pravidelně za Ukrajince a proti ruským fašistům nadále modlili a nebyli slepí k surovému vraždění civilistů a ničení civilních budov na Ukrajině, která statečně bojuje proti arogantním agresorům i za nás a naší svobodu..
Vložil: Tomas v Čtvrtek, 14. duben 2022 @ 08:35:12 CEST (2230 čtenářů)
Více... | 367 komentáře | Aktuality | Skóre: 0Kontrasty: Jsem gay a podporuji Ukrajinu
Společnost

poslal Nepřihlášený

Ahoj, jsem gay a podporuji Ukrajinu, protože v Rusku vládne homofobní fašismus!!!!!! Musíme osvobodit Rusko od homofobů nebo Rusko zničit úplně!!!! Naše práva nesmí být pošlapána!!!!!!!


    "Pětasedmdesátiletý Kirill již dříve vystoupil s prohlášeními, v nichž obhajoval vojenskou invazi Moskvy na Ukrajinu. Válku, kterou Kreml označuje jako „speciální vojenskou operaci“, patriarcha podle agentury Reuters vnímá jako hráz proti západní liberální kultuře, kterou považuje za úpadkovou zejména kvůli všeobecnému akceptování homosexuality.      Jeho podpora vojenské intervence, při níž zahynuly tisíce vojáků a ukrajinských civilistů, rozhněvala některé představitele pravoslavné církve v Rusku i v zahraničních církvích napojených na moskevský patriarchát."

 Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/patriarcha-kirill-pravoslavna-cirkev-ukrajina-duchovni-soud.A220411_061044_zahranicni_akp
Vložil: Tomas v Pondělí, 11. duben 2022 @ 22:38:29 CEST (420 čtenářů)
Více... | 19 komentáře | Kontrasty | Skóre: 0
Stránka vygenerována za: 0.33 sekundy