Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Svatoslav.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 5, článků celkem: 16068, komentáře < 7 dní: 350, komentářů celkem: 388193, adminů: 60, uživatelů: 5025  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 234 návštěvník(ů)
a 0 uživatel(ů) online:


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Ekumenická rada církví si zvolila nové pøedsednictvo na pøíští dva roky
·Rozbuška a další mutace covidu-19
·Významný køesťanský genetik je frustrovaný z postoje evangelikálù k oèkování
·Vlivný Jižní baptista Robert Jeffress odmítl náboženské argumenty proti oèkování
·5 pilíøù konzervativního evangelikálního kalvinismu nesluèitelných s láskou
·Skrytì
·Pastoral Brothers
·Výsledky Sjezdu delegátù BJB v Brnì 6.11.2021
·Kazatel Pavel Mrázek byl zvolen vedoucím Odboru mládeže BJB
·Od 1.11.2021 dochází ke zmìnì epidemiologických opatøení na církevních akcích

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
106563280
přístupů od 17. 10. 2001

Kontrasty: Šestnáctiletá muslimka konvertovala, teď prchá před svou rodinou
Vloženo Středa, 27. leden 2010 @ 18:35:19 CET Vložil: Stepan

Svědectví poslal Nepřihlášený

COLUMBUS/PRAHA - Byla vychována v islámu, pak se ale rozhodla, že se stane křesťankou. A protože se Fathima Rifqa Baryová bála, že ji rodiče zabijí, v šestnácti letech utekla z domova. Nyní jí soud přiznal svobodu – přes nezletilost se nemusí vracet.
"Můžeme slavit vítězství. Je to skvělá zpráva pro všechny, kdo jsou ve stejné situaci jako Rifqa. Pro ty, kteří musejí utíkat z domovů a čelit pronásledování za to, že věří v Ježíše Krista," píše se na internetových stránkách Baryové.Soud v americkém státě Ohio ve středu totiž rozhodl, že středoškolačka, která kvůli konvertování ke křesťanství utekla z domova a ukrývala se u rodiny křesťanského pastora, zůstane až do dovršení plnoletosti v pěstounské péči pod poručnictvím státu.

A až v srpnu oslaví osmnáctiny, bude si moci sama vybrat, kde chce žít. Právní zástupce dívky v prohlášení uvedl, že se "Rifqa a její rodiče vzájemně milují a respektují a své neshody budou řešit pomocí společných sezení", informovala agentura AP.

Šestnáctiletá Fathima Rifqa Baryová utekla z domu minulý rok v červenci, když její rodiče zjistili, že se nechala pokřtít. Velké tajemství se "provalilo", když ji otec Mohamed Bary přistihl, jak se modlí. Po tomto incidentu se rodina rozhodla, že se vrátí na Srí Lanku, odkud v roce 2000 do Spojených států emigrovala. Otec zavřel svůj výnosný obchod s klenoty a matka začala rodinu připravovat na návrat domů. Tehdy se Rifqa rozhodla, že uteče.

Koupila si lístek na autobus a odjela do floridského Orlanda ke svým "přátelům", které poznala na sociální síti Facebook, k evangelickému pastorovi Blakeovi Lorenzovi a jeho ženě Beverly. Zůstala u nich téměř tři týdny, poté ji úřady přemístily do náhradního domova. Dívka totiž trvala na tom, že se domů nemůže vrátit.

Hlavním důvodem byla obava, že ji za její "zběhnutí" od islámu rodiče určitě zabijí, kvůli zachování cti. Její příběh se ihned dostal do povědomí médií a videa, kterými chtěla upoutat pozornost na svůj příběh, zhlédly tisíce diváků internetového kanálu YouTube.com.

Během soudu, který se od srpna postupně protahoval, padlo z obou stran mnoho obvinění. "Pokud nosíš v srdci Ježíše, tak jsi pro mě mrtvá!" anebo "Zabiji tě!", tak prý dceři vyhrožoval její muslimský otec. Ten to jen dementoval slovy, že je to pouhá lež, že dívce někdo přikazuje, co má říkat. "Upřímně, to není moje dcera, kdo tu mluví...", prohlásil Bary v jednom televizním interview.

Řekl také, že je přesvědčen, že jí pastor Lorenz "vymyl mozek" . Policejní šetření mu později dalo za pravdu a přiznalo jemu i jeho ženě status "milujících rodičů". V říjnu byla přemístěna zpět do Ohia do dětského domova a po dalších slyšeních se rodina s dcerou domluvila na společných sezeních, kde se budou bavit o islámu i křesťanství.

Gabriela Hanusková
Lidové noviny

Její osobní svědectví zde: http://www.youtube.com/watch?v=ne0MdUyJ1GU&feature=player_embedded#

http://www.lidovky.cz/sestnactileta-muslimka-konvertovala----------------------- Ať ti Bůh žehná a chrání tě. --------------------------

Podobná témata

Svědectví

"Šestnáctiletá muslimka konvertovala, teď prchá před svou rodinou" | Přihlásit/Vytvořit účet | 17 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Šestnáctiletá muslimka konvertovala, teď prchá před svou rodinou (Skóre: 1)
Vložil: oko v Středa, 27. leden 2010 @ 19:22:44 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
V těchto případech vystupuje do popředí rozpor mezi tím, co tradičně žádá islám - za konverzi od islámu smrt - a přirozenou lidskou láskou rodičů k dítěti.
Rodiče chtějí být dobrými muslimy, ale zabít dítě je jim proti mysli. Snaží se ho přemluvit k návratu k islámu. Konce bývají různé - podle toho, co u rodičů převáží a podle poměrů v té které společnosti, jaké tresty tam  jsou za vraždu ze cti.

Máme malou katolickou misii v Kazachstánu a odtud znám podobný případ. Tuhý sovětský režim však nijak netoleroval vraždy ze cti a proto jsou tam jen vyjímečně. Na takové zvyky byl zřejmě nejlepším lékem sibiřský gulag.
Osmnáctiletý mladík konvertoval ke křesťanství a jeho matka s ním rok nepromluvila. Ale po roce trpělivého laskavého chování k rodičům se nakonec obměkčila a začala ho respektovat i jako křesťana. Žije ovšem většinou v uzavřené křesťanské komunitě - jeho bývalí souvěrci (muslimové) ho "neberou".

Je to země drtivou většinou muslimská, ale jejich předkové byli křesťané - násilně islamizováni. Archeologové tam odkrývají hroby ze 14. století, ve kterých mají zemřelí na krku kříž.Stránka vygenerována za: 0.12 sekundy