Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Nela.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 8, článků celkem: 16318, komentáře < 7 dní: 530, komentářů celkem: 408346, adminů: 60, uživatelů: 5135  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 241 návštěvník(ů)
a 4 uživatel(ů) online:

Myslivec
brusle7
Frantisek100
gregorios777

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
110958163
přístupů od 17. 10. 2001

Kontrasty: Nastav druhou tvář aneb Mercedes Benz C111
Vloženo Středa, 12. květen 2010 @ 18:45:20 CEST Vložil: Olda

Sebeobrana poslal Pamplon

Zažili jste někdy na vlastní kůži opravdu surovou, brutální šikanu? Vždycky jsem byl tak trochu jiný, než ostatní chlapci. Často se kluci domluvili jen tak pro zábavu, že mě zbijou. A zbili. Buď ve škole o přestávce na WC, nebo po škole cestou domů. Někdy byli dva, někdy tři, někdy pět. Domů jsem chodil s ksichtem od krve a otec vždy říkal: Ty sis nechal zase namlít? Slabochu! Tak tady máš ještě ode mně! Prásk! A dostal jsem ještě od otce.


Byly to roky utrpení. Stěžování "soudružkám" učitelkám nepomohlo, nechtěly si komplikovat život, řekly že žalovat se nemá a tím to končilo. Tehdy jsem se naučil nenávidět lidi a nikdy už mě to nepřejde, to vím tak jistě, jako že je Bůh nade mnou. Jednoho dne už se na to matka nemohla dívat jak furt chodím domů s ksichtem od krve a jak mi otec ještě přidává a řekla: Půjdeš do oddílu řeckořímského zápasu. Tam tě naučí ubránit se grázlům. A šel jsem. Nikdo mi tam neubližoval. Naopak. Sportovci byli úžasní kamarádi. Nikdy nezapomenu, jak jsem položil na lopatky obrovského Němce. Namistrovaný frajer. Za pár minut jen kvičel. Když rozhodčí odpočítal se*****y a když jsme vstali, rozhodčí zvedl mou ruku vysoko, převysoko, až do nebes, proti krutému a zvrácenému Bohu, který požaduje nastavení druhé tváře, a o kterém jsem tehdy nic nevěděl. Poprvé v životě jsem cítil hrdost.

Pár týdnů potom se to stalo. Čtyři kluci si na mě počkali před školou. Když se na mě vrhli, prvního z nich jsem popadl a mrštil jsem jeho hlavou proti obrubníku. Praskla mu čelist a tekla mu krev. Ostatní utekli.

Za tři dny jsem dostal ředitelskou důtku a rodiče museli do školy. Když se vrátili domů, otec přišel za mnou a řekl: Ty ses ubránil čtyřnásobné přesile hajzlů, kteří tě přepadli? To jseš dobrej. To jseš fakt dobrej. Usmíval se na mě a vzal mě kolem ramen. Dostals ředitelskou důtku, ale nic si z toho nedělej, já to zařídím. A zařídil. Byl to vlivný komunista. Chceš autodráhu? Nebo auto na dálkový ovládání? Nebo magnetofon? Pojď, půjdeme do města a vybereš si. Na cokoli ukážeš, to ti koupím. Vybral jsem si velkýho Mercedesa Benz C111 na dálkový ovládání. Byl to opravdu kousek, tehdy se takové hračky dovážely ze západního Německa a daly se koupit jen v Tuzexu za Bony.

Co bylo s tím klukem co jsem mu přerazil čelist o obrubník? Uběhlo třicet let a jsme nejlepší kamarádi. Nedávno jsme spolu pili pivo u rožně se seletem a svěřil se mi že si to často vyčítal a že až v dospělosti pochopil, že si za to může sám.

Už nikdy nebudu nastavovat druhou tvář. Bůh nechce abychom si nechali dobrovolně ubližovat. To požadují uctívači nazaretského. Ne Bůh. Vím to tak jistě, jako že je Bůh nade mnou.


"Nastav druhou tvář aneb Mercedes Benz C111" | Přihlásit/Vytvořit účet | 17 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Nastav druhou tvář aneb Mercedes Benz C111 (Skóre: 1)
Vložil: Eleazar v Středa, 12. květen 2010 @ 20:29:28 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Má podobnou, i když trochu jinou zkušenost. Uvěřil jsem auterem nenáviděnému haNocrimu a druhou tvář jsem nastavil. Byla to velmi zajímavá a poučná událost. Tehdy jsem pochopil, že jsem si neměl nechat dát ani tu PRVNÍ ránu. A od té doby si dávám mnohem větší pozor, abych ani tu první nechytil.
V dnešní době (asi pod vlivem Ramba?) se říká, že člověk nesmí dát první ránu! Houby s octem, viděl jsem spoustu lidí, co první ránu dali, vyhráli a nic se jim nestalo. A tak narozdíl od některých ateistů nemám problém s tím, abych udeřil jako první, a to ani s preventivním úderem.
A podívejme se, jak to dělal J. ha Nocri. Upletl si z provazů bič (předem se připravil) a nakonec vybílil celé nádvoří - takhle se to dělá! Učme se od Mistra. A kdo to v historii napodobil? Židé v Šestidenní válce. Nečekali, až je Arábci utlučou arafatkami, ale zaútočili jako první a vyřadili veškeré letectvo Arabů. Kdyby to tak dodnes dělali jako jejich nejproslulejší rodák, tak by si tam teroristé zdaleka tolik nevyskakovali.Re: Nastav druhou tvář aneb Mercedes Benz C111 (Skóre: 1)
Vložil: Ingmar v Středa, 12. květen 2010 @ 21:01:23 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Já myslím, že velice trefně ukazuješ jako to funguje ve světě. Potud s Tebou velmi souhlasím.
Ovšem ve světě který Boha nezná a nepotřebuje, neb si vystačí se svými ostrými lokty.
A to je právě věc, která mě přitáhla k tomu nazaretskému tesaři, že nám totiž ukázal svět, kde to takhle fungovat nebude, a dokud žijeme v tom, kde to tak funguje, učil nás se s tím nějak popasovat.Nedorozumění (Skóre: 1)
Vložil: xb v Čtvrtek, 13. květen 2010 @ 12:25:09 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Člověk má zažitý způsob myšlení, v rámci kterého vidí a řeší problémy. Ježíš používal absurdní výroky ve snaze zažité myšlení knockoutovat. Zatímco jiní duchovní obvykle vycházeli z nějaké struktury norem, kterou dál rozvíjeli, Ježíš se snažil tu strukturu strhnout, aby člověk uviděl věci jak jsou. Hlavním apelem evangelia je změna smýšlení, v současné češtině změna způsobu myšlení. Místo toho křesťané vychvalují Ježíše za vytvoření takové struktury norem, jejichž plnění je pro smrtelníka těžko dosažitelným ideálem. Bodejť by byl dosažitelný, když je záměrně absurdní. Ježíš uvažoval takto: Když se mě někdo ptá na nějaké pravidlo, nejde o to dát mu dobré pravidlo. Jde o to dát mu takovou odpověď, která jej přiměje změnit svůj přístup k pravidlům. Nesnesitelné pravidlo je lepší než snesitelné, protože člověk alespoň ví, že podle pravidel nežije.Re: Nastav druhou tvář aneb Mercedes Benz C111 (Skóre: 1)
Vložil: noire v Čtvrtek, 13. květen 2010 @ 16:01:12 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu | Blog)
Jestli to není trochu jinak. Pravačkou se do pravé tváře trefuješ blbě. Spíš jde o facku hřbetem ruky, synonymum pro urážku. Tenhle verš se spíš o tom, že když tě někdo urazí, tak ho neřeš. Největší obrana je nenechat se vyprovokovat.
Ale když tě někdo fyzicky napadne, je normální se nějak bránit.

MČ.Re: Nastav druhou tvář aneb Mercedes Benz C111 (Skóre: 1)
Vložil: salom v Neděle, 16. květen 2010 @ 12:45:46 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Pamplon no vidis ,ze jsi nakonec svuj "oddil" stejnych naladenych nasel v reckorimskem zapase a to dokonce v rannem detstvi a jak ti tam bylo fajn-)  A ja uz myslel podle toho jak pises ,ze nikdy a nikde snad nebudes spokojeny...Co z toho plyne? nemen oddily-)Stránka vygenerována za: 0.24 sekundy