Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Nela.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 8, článků celkem: 16318, komentáře < 7 dní: 517, komentářů celkem: 408333, adminů: 60, uživatelů: 5135  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 69 návštěvník(ů)
a 4 uživatel(ů) online:

Myslivec
gregorios777
oko
cizinec

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
110957100
přístupů od 17. 10. 2001

Hledání: Boží vůle
Vloženo Neděle, 30. květen 2010 @ 15:32:07 CEST Vložil: Olda

Zamyšlení poslal Pamplon

Rád bych se s vámi podělil o své poznání Boží vůle, ke kterému jsem dosud došel, a které není konečné. Křesťané rádi říkají, že s Bohem mají osobní vztah, a že jim Bůh zjevil svůj plán spasení. Já nejsem schopen mít osobní vztah se stvořitelem vesmíru, stejně jako včela na květině není schopná mít osobní vztah s inženýrem, který jde kolem ní po chodníku do zaměstnání, kde projektuje elektrárnu. Zřejmě mi Bůh zjevil něco jiného, než křesťanům, a rád bych řekl, že je to úchvatné a fascinující zjevení.

Jsem si tím jist proto, že Boha hledám z vlastní vůle a z vlastního rozhodnutí, na rozdíl od křesťanů, kteří jen čtou knihy, které napsal někdo jiný, a slepě věří slovům, které jim říká někdo jiný. Jak jsou ubozí ve své pyšné zaslepenosti, která nemá na co být pyšná a kterou nezaslepil žádný démon, ale jen jejich vlastní pohodlnost a neochota ovládat své vlastní sklony!
 
Bůh nám daroval schopnost poznávat. Když se dívám na jeho stvoření, vidím úžasné, fantastické možnosti pro život člověka. Kdo pochopí, jak svět funguje, může v něm najít naplnění všech svých tužeb, které se neodvažuje přiznat ani sám sobě. Kdo nahlédne do své vlastní duše a kdo pochopí duše druhých lidí, a nejen lidí, ale také ostatních živých bytostí, uvidí tam možnost prožít život způsobem, o jakém naprostá většina lidí jenom marně sní.
 
My lidé nejsme všemohoucí a dokonce nejsme ani mocní. Nejsme bohatí a to co máme, si do hrobu nevezmeme. Nejsme ani dobří, a naše životy vždy byly a budou plné bojů. Ale přitom máme možnosti a potenciál žít život o tisíc procent plnější, než jaký žijeme. Nedokážu sdělit co mi Bůh zjevuje, a co mi dává poznávat, protože zjevovat pravdu dokáže jen Bůh. Nepovolal mě abych byl vaším učitelem. Ale dovolil mi říct vám, jaká je jeho vůle:
 
Hledejte Boha jak nejvíce můžete. Nenechte se poučovat a vymezovat žádnou doktrínou a žádnými lidmi, neboť žádný člověk na světě není Bohu blíž, než kterýkoli jiný člověk. Mnich není Bohu blíž, než opilec v hospodě, kněz není Bohu blíž, než majitel dobře jdoucího hampejzu a Ježíš nebyl Bohu o nic blíž, než kterýkoli buddhista, lyžař, hokejista nebo sociální demokrat. Všichni jsme ze stejného masa a krve.

V každém náboženství je střípek moudrosti, ale jen střípek. Skutečná pravda o Bohu a o jeho vůli je mnohem úžasnější. Bůh nedal všem lidem světa jednu společnou knihu a dost. To by bylo příliš strašné, omezené a cynické na to, aby to byl Boží skutek, neboť cynismus, jako každá jiná forma surovosti, je důkazem nedostatku možností výběru.

Ten kdo nám diktuje, co smíme a co ne, a kdo nás poučuje za co nás Bůh odmění a za co nás potrestá, je naším smrtelným nepřítelem a odpůrcem Boží vůle, neboť nás chce ovládat. Bůh si přeje, abychom ho hledali a poznávali tisíci způsoby, a abychom stejným množstvím způsobů naplňovali své životy a ne abychom byli otroky víry, kterou nám předepsal někdo jiný.


"Boží vůle" | Přihlásit/Vytvořit účet | 81 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Boží vůle (Skóre: 1)
Vložil: Legulda v Neděle, 30. květen 2010 @ 16:06:12 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Tohle není skutečně pravá Boží vůle, jen takové prázdné nic neříkající mluvení, hraní si na hledání pravdy.... připadá mi to knížku Hovory s Bohem od Neale Donalda Walsche....Re: Boží vůle (Skóre: 1)
Vložil: Krispus (ryba@iol.cz) v Neděle, 30. květen 2010 @ 16:39:48 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Plán spasení není až tak složitý, aby ho Bůh musel nějak zvlášť zjevovat. Je naopak tak jednoduchý, že ho pochopí i dítě. Tenhle přípěvek mi připadá jak plácnutí do vody. Bůh dal lidem své slovo jako svou vizitku. Ano, jedinou knihu ... a pak nám dal taky schopnost s Ním komunikovat. Pokusím se odpověď dostat do role podobenství :

Parlament nám svou legislativou ( kterou zcele nesmyslně schvaluje ) diktuje co máme dělat nebo ne, My na to kašlem a vytáhneme si něco z anglosaského práva, z práva platného v Číně, na Sumatře, v Rusku a já nevím kde ještě. Hůrá do svobody, má se jezdit pravo ? Nic naplat, my si pojedem vlevo a na prvním horizontu stoupání do sebe narazíme a zemřeme ! Jen díky tomu, že jsme přestali respektovat Autoritu ....... rozumíš ?

Ten Tvůj článek je slátanina z dílny NEW AGE a já jí dál nebudu vůbec zabývatRe: Boží vůle (Skóre: 1)
Vložil: Jaela v Pondělí, 31. květen 2010 @ 18:23:40 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Pamplona

Nesouhlasím s tebou. Nezáleží na tom, v jakém jsi na světě postavení, jestli jsi hokejista nebo dalajláma nebo mnich. Nevím, kdo z nich je blíž Bohu. Záleží na srdci. Jestli máš srdce jako kámen, kde jsi? Máš-li srdce lidské, z masa, jsi u Boha.

Nevěstkky nás předejdou do nebe. Srdce je důležité.


Re: Boží vůle (Skóre: 1)
Vložil: Momonka (Tinidril@seznam.cz) v Pondělí, 31. květen 2010 @ 22:34:35 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Víš, co si myslím? Že kdyby lidstvo, zkrátka nikdo z nás nepoznal Boha Bible, tak by všichni smýšleli jako ty. Proč? Protože je to lidská představa Boha a neochota se před Bohem ponížit a uznat svou hříšnost a pýchu. Ty tady hezky vykládáš o včeličce a inženýrovi... ale ta tvoje včelka na toho inženýra drze vystrkuje svoje žihadýlko. Inženýr ji proto může bez výčitek zašlápnout. Může nebo ne? Může. Ale může si taky říct: ty jsi malá hloupoučká včelička, ty nemáš ponětí, kdo já jsem ve srovnání s tebou, tvoje žihadýlko mi nikterak nemůže ublížit, spíš to ublíží tobě, ty pitomečku malej, když mě bodneš, neboť následkem toho zemřeš. Ale já nechci, abys bodala a pak umírala...Re: Boží vůle (Skóre: 1)
Vložil: salom v Pondělí, 31. květen 2010 @ 23:13:48 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
hmm tak to vypada ze jsi opustil zapas reckorimsky,kde ti bylo tak dobre a presel k New Age-)Stránka vygenerována za: 0.48 sekundy