Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Nela.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 8, článků celkem: 16318, komentáře < 7 dní: 530, komentářů celkem: 408346, adminů: 60, uživatelů: 5135  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 126 návštěvník(ů)
a 4 uživatel(ů) online:

Myslivec
ivanp
brusle7
gregorios777

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
110958317
přístupů od 17. 10. 2001

Kontrasty: Kterak vytrhnout křesťana z Ježíšovy ruky
Vloženo Středa, 16. červen 2010 @ 00:03:13 CEST Vložil: Stepan

Charismatici poslal Pamplon

Myslíte si, že člověk člověku nemůže vzít víru v Ježíše? Ale může. Dovolte mi, abych Vám představil dokonalou metodu, jak udělat z nadšeného křesťana zuřivého antikrista. Použitá metoda: společné modlitby a čtení Bible. Testováno na živých křesťanech.1. Fáze - Ježíš chce, abys nás poslouchal

Když se obrátí člověk ke Kristu, přijme jeho milost, a uvěří že Bible je inspirovaná Bohem, předložte mu během kázání verš: Židům 13:17 - Poslouchejte ty, kdo vás vedou, a buďte poddajní, neboť oni bdí nad vašimi dušemi jako ti, kdo budou skládat účty. Ať to mohou dělat s radostí a ne se vzdycháním - to by vám přece nebylo prospěšné.

Vysvětlete bratrovi s vlídným úsměvem na tváři, že tady přece jasně stojí, že vy jako vedoucí sboru budete za něj skládat účty, a tudíž za něho zodpovídáte, a že tady jasně stojí, že vás má ve všem poslouchat. Bratr bude nejspíš pochybovat, do jaké míry máte právo řídit jeho soukromý život, a dokonce se možná bude dotazovat doma při svých modlitbách pána Ježíše, ale nakonec vždy skončí u Písma, které hovoří jasně, a máte vyhráno.

2. Fáze - Ježíš ti zakazuje kritizovat

Když bratr uvěří, že Ježíš chce, aby byl poslušný vašich rozkazů, neboť to přece jasně stojí v Písmu, začněte mu dávat příkazy, kterými si bude sám systematicky ničit život, zakazujte, šikanujte, pomlouvejte, lžete, špehujte, ubližujte. Samozřejmě dříve nebo později vás požádá o rozhovor, a vysvětlí vám, že jednáte proti Písmu, v rozporu s Božím slovem. Odpovězte mu dalším veršem: Matouš 7:1-5 - Nesuďte druhé, abyste nebyli souzeni. Jak to, že vidíš pilinu v oku druhého člověka a poleno ve svém oku přehlížíš? Jak můžeš říkat druhému: 'Dovol, abych ti vyndal smítko z oka', a poleno ti ve vlastním oku nepřekáží? Pokrytče! Vyčisti si nejprve svoje oko, a teprve potom jasně uvidíš na to, abys mohl vyjmout pilinu z oka svého bližního. Samozřejmě že i nyní bratr bude pochybovat, zdali zrovna toto je vhodný verš pro tuto situaci, ale jistě sám na sobě najde dost nedostatků a pokorně uzná, že máte pravdu vy a ne on. Navíc již předtím jste ho naučili poslušnosti, a nyní dokonce vidí, že nesmí soudit, takže máte opět vyhráno.

3. Fáze - Ježíš tě zničí

Obě předchozí fáze byly jen přípravné, nyní se rozhodne. Pokud s bratrem budete jednat tak, jak jsem popsal výše, a pokud je to opravdu upřímný křesťan, který spoléhá na Ježíše, vznikne mezi vámi celkem spolehlivě skutečný konflikt. Tehdy vytáhněte nejtěžší kalibr: "Kde se dva nebo tři sejdou v mém jménu, tam já jsem uprostřed nich“ (Mt 18,20). Tak se tedy sejděte v co největším počtu, klidně i 300 lidí, všichni se nahlas pomodlete ve jménu Ježíše, a potom během společných modliteb vy a někdo z vašich kompliců vyslovte jako proroctví ve jménu Ježíše těžká ale lživá obvinění na adresu tohoto bratra. Samozřejmě že bratr odpoví: "Pane ježíši, tys řekl "Kde se dva nebo tři sejdou v mém jménu, tam já jsem uprostřed nich“, a já Ti věřím, pane Ježíši, že bys mi nedal do ruky kámen místo chleba. Opravdu všechna tato lživá proroctví pocházejí od Tebe?"

Když takto onen bratr promluví, sesypejte se na něho jako vosy s dalšími proroctvími ve jménu Ježíše, a ukřičte ho. Zakažte mu mluvit a vyhoďte ho z modlitebny. Kdykoli navštíví váš sbor, znovu ho vyhoďte.

Pokud jste postup správně dodrželi, tak jste dokázali následující:

1./ Bratr si uvědomí, že pokud z davu lidí kteří se sešli ve jménu Ježíše a modlí se k Ježíšovi, mohou vycházet taková svinstva, pak je evidentní, že i pisatelé Bible mohli při psaní evangelia úplně klidně lhát. Pochopí, že uprostřed lidí, kteří se modlí ve jménu Ježíše, ve skutečnosti žádný Ježíš není ani být nemůže. To je naprosto zásadní, protože z toho plynou další velmi kruté důsledky:

2./ Bratr dojde k logickému závěru, že buď nerozumí česky, nebo je blázen, nebo pisatelé Bible při psaní evangelia lhali, přesně stejně, jako tito modlící se prorokující šašci, nebo tento Ježíšův slib je prostě falešný a lhářem byl Ježíš.

3./ Bude se snažit na to přijít, ale nakonec pochopí, že mu nikdy nikdo nedal tak falešný slib, jako autoři Bible ve výše citovaném verši Mt 18,20, ať už je ten výrok autentický, či nikoli.

Máte definitivně vyhráno. Z tohoto člověka už nikdy, prachnikdy nebude křesťan. Pokud se obáváte, že Ježíš za ním přijde a začne mu něco vysvětlovat a starat se o něj, tak toho se ale opravdu nemusíte bát. Ježíš za ním nepřijde a nebude mu nic vysvětlovat, neboť Ježíš je přece pán pánů a král králů. Žádný sluha. Bratr zůstane sám, se svými nezodpovězenými otázkami, výčitkami a nevěří už absolutně nikomu a absolutně ničemu, a nenávidí křesťany tak, jak nikdy nikdo nikoho nenenáviděl a je definitivně v hajzlu. Kamkoli přijde mezi křesťany, ponese si tuto zkušenost ssebou, bude na ně alergický, a všichni křesťané to vycítí, a všude bude mít jen problémy. Bude nadávat na GranoSalis křesťanům do prolhaných sviní. Bude jim valit klíny do hlavy, míchat pravdu se lží, pokoru s hulvátstvím, vlídnost s hrubiánstvím, sám už ani nebude mít přehled co všechno vám nakecal, takže ho občas usvědčíte ze lži, a bude mít z toho doma srandu, při otevřené flašce piva se bude chechtat s hubou od ucha k uchu, krájet kolečka uheráku a rouhat se tak, že zeď naproti zčerná na uhel.

A kdykoli ho napadne jestli by mohl křivdy odpustit, tak si uvědomí, že zde vůbec nejde o nějaké odpuštění křivd, ale o to, že JEŽÍŠ NEPLNÍ SLIBY.

Váš Genuine - Pamplon

Podobná témata

Charismatici

"Kterak vytrhnout křesťana z Ježíšovy ruky" | Přihlásit/Vytvořit účet | 151 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Kterak vytrhnout křesťana z Ježíšovy ruky Pamplonem (Skóre: 1)
Vložil: mk (miliko(a)atlas.cz) v Středa, 16. červen 2010 @ 01:46:16 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Píši: ´´...pokud z davu lidí kteří se sešli ve jménu Ježíše a modlí se k Ježíšovi, mohou vycházet taková svinstva,..´´ jaká jinde i zde píše bratr pobloudilý Pamplon, pak se smutně usmějte.Re: Kterak vytrhnout křesťana z Ježíšovy ruky (Skóre: 1)
Vložil: Joste v Středa, 16. červen 2010 @ 06:47:48 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Článek sám vůbec nepodporuje výše zmíněnou tezi, že společné modlitby a četba Bible jsou dokonalou metodou jak vzít křesťanu víru, a vůbec nevím jestli je namířen jen proti vedení některých sborů, které sklouzávají k sektářství.

Pravda je však taková, že právě četbou Božího slova si každý může dát kterýkoliv čtenář do souvislostí, pochopit poselství slova a posvítit si na výklady jemu předkládáme.
A společné modlitby. Jistě, dají se zneužít, věřím ale že Bůh zakročí proti těm, kdo v jeho jménu svádějí nejen maličké. Tam, kde se však hledá na modlitbách Bůží vůle, zajisté přichází Duch Páně, aby potěšoval, povzbuzoval, ukazoval, dával své dary ...

A je to odpovědnost shromážděných si ohlídat, aby prorocká slova byla rozsuzována, boží slovo aby nebylo znásilňováno. Žádný křesťan si nemůže myslet, že někde existuje bezchybná církev, je ale na něm, do kterého společenství vstoupí. Zajisté je mi líto, pokud někdo po svém obrácení prožije v článku zmíněné skutečnosti, tím spíše bychom ale měli kritizovat některé praxe některých sborů, než snižovat komunikačních nástroje našeho Pána.Re: Kterak vytrhnout křesťana z Ježíšovy ruky (Skóre: 1)
Vložil: oko v Středa, 16. červen 2010 @ 09:26:33 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
..."Použitá metoda: společné modlitby a čtení Bible. Testováno na živých křesťanech"...


Škoda, že autor neuvedl dobu, která je potřebná k takovému žádoucímu účinku.

My se scházíme jako společenství 40 let a stále je nám spolu dobře.

Přiznávám, že neprorokujeme, jen se spolu modlíme, vykládáme Písmo, sdílíme své mimořádné zážitky, kdy v našich životech Bůh mocně zasáhl, nebo často jen tak "plkáme" o obyčejných starostech všedního života.

Pán Ježíš své sliby plní - to je zase má zkušenost.
Ale mohl skutečně být uprostřed pobožnůstkářských fanatiků, kteří svou nelásku a chuť manipulovat druhými skrývali pod pláštíkem falešné pokory?


Být spolu v Ježíšově jménu vůbec neznamená vykřikovat "Halelůja", a vyplachovat si s jeho jménem pusu, zasviněnou lží. Boha je důstojné chválit jen s čistým a pokorným srdcem. Bůh zná každé naše slovo dříve, než ho vyslovíme. On neklade důraz na chválu ústy, ale na jednání člověka.

Nikoli ten, kdo mi říká Pane, pane, vejde do nebeského království, ale ten, kdo činí vůli mého Otce ...

Blahoslavení čistého srdce, neboť oni budou vidět Boha ...


Opravdový křesťan se dá rozpoznat od toho falešného docela snadno - podle lásky k Bohu a bližním. Nikoli podle toho, co mluví, ale jak koná.Re: Kterak vytrhnout křesťana z Ježíšovy ruky (Skóre: 1)
Vložil: eman v Středa, 16. červen 2010 @ 09:50:32 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Ahoj Pamplone,tyhle tři body docela důvěrně znám - nakolik mohu říci, byly na mě vyzkoušeny do jednoho (jen ty verše a postupy ve třetí fázi se trošičku lišily). Mimo jiné mi například vyhrožovali i církevní kázní. Ale co se toho zbytku týká, mám jiné zkušenosti. Tyhle věci s člověkem a jeho vírou docela zatřesou, a tak jsem si také kladl a občas pořád kladu tu samou otázku - jestli Ježíš fakt plní sliby. A ačkoli jednání "křesťanů" považuji leckdy za naprosto ohavné, musím říct, že jsem došel k závěru, že Ježíš své sliby plní. Píšeš, že se "nemusíte bát, že za ním Ježíš přijde a začne mu něco vysvětlovat a starat se o něj, protože to není žádný sluha a nedělá to". Já jsem četl v Bibli evangelia a dočetl jsem se tam, že ten "král králů" se sklonil a umýval nohy. Že poctivě a trpělivě vysvětloval nechápavým učedníkům, co je to Boží království a co není. Že - jinými slovy - pokud nebyl nikdo jiný, kdo by to mohl udělat, onen pán pánů a král králů se klidně ponížil a vzal to na sebe. A moje vlastní zkušenost mi říká totéž - že když na mě lidé zkoušeli tyhle tři body (a za jeden každý z nich je čeká spravedlivé odsouzení - i ten verš ze Židům je překroucený), byl to právě Ježíš, žádný člověk, který mi to všechno znovu a znovu trpělivě vysvětloval, byl to Ježíš, který mi dodával odvahy a povzbuzoval mne, kdo mi dával sílu obstát a nezhroutit se. Zjistil jsem, že opravdu žije a že se na něho dá spolehnout.Co se týká tvého argumentu - někdy si říkám, že když se v nějaké církvi pořád dokola proklamuje "Bůh je tady", bývá to známka toho, že si tím ti lidé sami nejsou až tak jistí. A ona proroctví dost často slouží ke stejnému účelu - lidé mají dojem, že by nějak měli dokázat "Bůh je tady", protože o tom pochybují (ale to ti do očí neřeknou). Dále, to že Ježíš je někde uprostřed lidí, ještě neznamená, že (a) je tam rád (já do toho sboru chodím, ale rád tedy ne, a nijak zvlášť se neprojevuji), (b) že to schvaluje (Ježíš se zajímal např. o korintský sbor, ale jeho hodnocení je velmi kritické) a (c) že ho ti lidé poslouchají. Čili to, že církev dělá neplechu (a dělala ji od začátku, i v Bibli je toho dost a dost) ještě není důkaz, že Ježíš lže jako když tiskne.Ale máš pravdu - přesně o tohle tu nakonec jde, jestli Bůh nelže. Nakolik jsem viděl, většina oněch křesťanů taky nevěří, že mluví pravdu - kdyby ano, nebudou pomlouvat (pomlouvači nevejdou), nebudou falešně prorokovat (kdo zneužije Boží jméno, nezůstane bez trestu) a spoustu dalších věcí, které bývají v dnešních církvích až příliš často obvyklým koloritem. Jenže ani to pořád není důkaz, že Bůh skutečně lže. I kdyby nikdo nevěřil, že mu říkám pravdu, přece to tak může být. Neříkám, že mám všechny věci vyřešené - některé Boží sliby se koneckonců naplní (pokud se naplní, že :-) až v daleké budoucnosti, ale za sebe říkám, že podle mé zkušenosti Ježíš sliby plní. A i v takových situacích.Měj se krásně,Lukáš Makovička (www.studnice.org)Re: Kterak vytrhnout křesťana z Ježíšovy ruky (Skóre: 1)
Vložil: Farel v Středa, 16. červen 2010 @ 10:22:38 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Nemám vůbec žádné kritické připomínky. Každý prožívá odhalení ducha totality, v tomto případě skrytého do křesťanského charohávu, jinak. Podobné věci jsem řešil a řeším také, ale dospěl jsem k faktu, že víru není možné jen tak ztratit, či zazdít, či ignorovat, případně uvěřit, že z prožitých skutečností vyplývá, že již není. To co není, je víra v kolektivní víru. Mám na to jednoduchý slogan odvozený od biblického verše - nezanedbávejte společných shromáždění.....- Já žádná nezanedbávám, anžto žádné nemám. Kolektivní vyznání, či uctívání mi nic neříká a i když jsem ochoten připustit, že existuje společenství, kde něco takového funguje, já takové neznám. V každém společenství cítím dominance a je jedno čeho, či koho. Jsou to dominance osob - lidé s velkými charakterovými deficity, které podle mého vznikly již v jejich dětském věku, či pubertě. Dominance informací potažmo (zahlcení biblickými poučkami a konstrukcemi u charošů zvlášť oblíbenými - jejich knihy ostatně nejsou nic jiného).

V životě jsem nezažil nějaké biblické chování typu že by nějací příchozí bratři byli osloveni: Bratři máte pro nás nějaké slovo.(veškeří "bratři" byli z jednoho vrhu a slovo bylo vždy přesně cílená propaganda zaměřená na loajalitu vůdci, straně (charošům), ideím (charoideím).

Kombinace zneužití má velmi velkou škálu. Jako počátek zneužití však vidím přítomnost takových lidí u konverze (znovuzrození) jiných lidí. Je to místo,  kde konvertita prvně uvidí svého tzv. rodiče (nebo spíš porodníka kterého považuje za rodiče) ale zároveň je to i místo, kde vzniká prvotní důvěra a posvátná úcta, kterou lze později jen těžko zbořit nedůvěrou a neposvátnou neúctou.(a když tak tato důvěra tak spojena s vírou, že dochází k pádu veškerých hodnot, které souvisí s důvěrou a dlouhodobě se zdá že i víry samé. Tak je možné ovlivnit hned v zárodcích směřování a deformaci křesťanského charakteru konvertity. Pokud pak konvertita pracně prohlédne většinou odhodí s (pseudo)rodičem i víru. Je to pro něj snazší než oddělit vodu od prachu. Voda s prachem tvoří bahno a jediné, co tyto je tyto věci schopno oddělit je čas a klima, pak se voda vypaří a obě složky zůstanou oddělené. Jde tedy víceméně o čas protože oddělení (tedy změna klimatu) už proběhlo.

Znám dost lidí, kterým se dělá až fyzicky nevolno, když potkají někoho z konformních společenství, která jim upřela právo na život. Jsou to stejné příběhy jako za totality, kdy soudili Horákovou a většina masy byla schopna instantně odsoudit a popravit kohokoli, protože nedisponovali vlastní vírou a ta která se nabízela z nich snímala vinu a házela na někoho jiného. S každým odpadlíkem takto přichází ILUZE, že ti kteří odsoudili jsou čistější a lepší jako byl biblický farizej v chrámě (sám u sebe) čistější publikána.

Nicméně díky Pampy za mnohé originální postřehy a i když je to tvoje věc, doufám, že z toho vybruslíš bez psychické újmy a že se stejně jako to potřebujeme(my) všichni ostatní propracuješ k vnímání Krista, tak jak ho vnímali jeho učedníci a nebude to zase další paskvil, kdy někdo hraje na starozákonního Ježíše a jiní se tváří, že je to tak v pořádku.

čus Farel

Re: Kterak vytrhnout křesťana z Ježíšovy ruky (Skóre: 1)
Vložil: Revival v Středa, 16. červen 2010 @ 10:38:47 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Pampalone. Vůbec jsem na Tvé hanlivé komentáře a články nechtěl reagovat. Tvůj způsob mluvení o Bohu se mi více než hnusí! Na druhou stranu zlo, které popisuješ, je reálné, i když málokdy tak přímočaré, jako popisuješ. Tyto věci se dělají více skrytě a s těmi nejlepšími úmysly. Velmi nerad bych Ti napsal frází, ale přesto, když dovolíš, Ti jednu s modlitbou napíšu "Ježíš Tě miluje!!!" Nepochybuji, že to jde zlehčit a rouhat se tomu, což dokážeš jako málokdo. Přesto chci doufat, že Tvé kletby, urážky a rouhání mohou být i výkřikem zarmoucené duše. 

Jsme sice vybízení neházet prely sviním, ale nejsi pro mne svině, i když se tak na tomto fóru často chováš. Ježíš od svého narození čelil manipulaci, podrazům, kletbám a odmítnutím. Ještě jako novorozenci mu šlo o život. Celý život ho jeho autority toužily ukamenovat, nachytat a pořádaly na něho hon. Málokdy měla církev takové problémy se světem, jako právě s náboženskými vůdci. Dovol mi jednu dobrou radu, jako radu někoho, kdo prošel lecčíms... Přestaň znovu křižovat Krista a začni ho následovat v jeho potupě a ponížení. 

Pokud plivneš, je to můj poslední komentář k Tvým výlevům,

Revival 

Ignoruj nadpis a zkus si přečíst toto: http://www.apologet.cz/?q=articles/category/24-uvahy-/id/188-nemuzes-nalezt-odpusteniRe: Kterak vytrhnout křesťana z Ježíšovy ruky (Skóre: 1)
Vložil: poutnick v Středa, 16. červen 2010 @ 10:39:45 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Co se mne týče tak tomuhle nerozumím. Mám jinou povahu a způsob uvažování., čímž neříkám že je lepší. Těžko říct dopředu jak bych jednal ale myslím že takhle ne. Kdyby mi někde místo dobrého piva nalili močůvku tak bych kvůli tomu asi nezačal pronásledovat a opruzovat ty kteří vyrábějí a pijí pivo. A dokonce nejspíš ani ty kteří pěstují krávy. Kdybych měl chuť někomu rozbít hubu nebo se jinak pomstít tak výhradně těm co mi jí nalili a zároveň bych vynadal sám sobě kdybych toho vypil víc než jeden doušek nebo si dal nalejt podruhé. Pak bych se buď dal na vodu (stal se ateistou kdybych došel k přesvědčení že Bůh neexistuje a snažil si najít hezkou ženu a přiměřené životní zabezpečení) nebo bych šel hledat opravdickou hospodu a pivovar.

Podobným způsobem jsem se stal katolíkem ale bez nenávisti a konfliktů. Jako dítě jsem byl vychovaný v něčem co by se dalo popsat jako pantheismus. Bylo to propagované za První republiky v rámci boje proti katolické církvi a křesťanství. Podstata spočívala v tom že člověk měl věřit čemukoliv a mohl přitom být i formálním členem katolické církve. Mnoho lidí se tehdy dobře živilo tím že přepisovali a upravovali buddhistické a hinduistické texty tak aby odpovídali evropské křesťanské mentalitě. Vynechávali obrazy božstev ozdobených uťatými hlavami a rukami a sochy propletené v podivných sexuálních pozicích. Místo nich dávali do knih idylické obrázky paláců a zahrad z muslimského naivního malířství. Dneska už se to nedělá, dneska je přesně opačný trend. Čím krutější a oplzlejší vyobrazení tím lépe. Krásným příkladem úpravy textu jsou i Pohádky tisíce a jedné noci. Chlapec který má přinést lampu z kouzelné zahrady potká jako zkoušku démona s podobou jeho matky kterého musí udeřit do obličeje. V českém překladu to nedokáže a díky tomu unikne záhubě. V originále ho praštil a uniknul záhubě.

Ježíš byl podle těch knih a spolků s odpuštěním jedním z mnoha avatarů neboli vtělení různých božstev na zem. Tím nejméně významným, určeným pro hloupý a zaostalý západ který nesnese a nepochopí pravdu………..A přesně tohle mi pomohlo. Když jsem to porovnal s Ježíšovým jsem Cesta, Pravda  a život a nikdo nedojde k otci než skrze mne. Mistři východu (plus ti od Botiče co si na ně hráli) říkali o sobě že znají absolutní pravdu bez nejmenších pochybností. Potom by museli Ježíše s odpuštěním označit jako blázna a podvodníka nebo živého Boha. Nic mezi tím. Z toho jsem poznal že jsou to oni kdo lže nebo se plete. Ne z toho co říkali jejich nepřátelé. Proto jsem se začal postupně přiklánět ke katolické církvi a cestou poznal i pár jiných denominací kterým za ledacos vděčím. Začal jsem se obracet na živého Boha a prosit aby mne vedl.

Za mnohé vděčím i lidem z východu a přeju jim spásu. I to byla cesta po které jsem šel. Můj přirozený vztah k nim odpovídá deklaraci Nostra aetate. Těžko je také mohu odsuzovat když jsem byl jením z nich. Kdybych byl nevěřil vůbec nikomu,  řešil jen hmotný svět a o Bohu vůbec neuvažoval a odmítal ho hledat tak bych ho možná byl nenašel. Víra se vždycky snáz mění než získává. To je také jeden z důvodů proč se někteří misionáři nesoustředí na ateisty a raději pošilhávají po sousední ohradě. Ovci je snazší přemístit než vychovat z vlka.

Zkuste se modlit za ty kteří Vám ublížili a prosit Ježíše aby jim odpouštěl a žehnal a aby jim seslal skutečného Ducha Božího.Třeba i pro začátek i s pěnou u huby když si na ně vzpomenete. Tím na sebe přivoláte požehnání a také svatý pokoj a mír. Skutečný, ne vsugerovaný. Jinak Vás budou strašit do konce života a možná i potom, budou to Vaši nejbližší společníci ve dne i v noci. Tak jako teď. Budou Vám kazit jídlo, spánek, práci i zábavu.
Re: Kterak vytrhnout křesťana z Ježíšovy ruky (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Středa, 16. červen 2010 @ 11:07:38 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/
  Hezky to napsal Eman, tak to vnímám také. To, co jsi prožil, jsem ve stejném společenství lidí prožil o pár let později taky. V té době jsem si byl naprosto jistý, že mne do toho společenství poslal Bůh a dneska jsem si tím jistý ještě o pořádný kus více.


  Četl jsi taky někdy v bibli epištolu Judy? Představ si, že ti lidi, co ti tu hroznou, ale hrozou věc provedli, jsou asi tak stejní jako ty.

  Mě tyhle zkušenosti pomohly k tomu, že jsem v bibli uviděl i místa, která bych v davu semknutém jednojednotně okolo člověka, neviděl. Třeba:

  Nuže, toto je smlouva, kterou po těch dnech uzavřu s domem Izraele, praví Hospodin: Svůj zákon vložím do jejich nitra a napíšu jim ho na srdce. Budu jejich Bohem a oni budou mým lidem. Už se nebudou navzájem poučovat a jedni druhé nabádat: ‚Poznejte Hospodina!‘ Všichni mě totiž budou znát, od nejmenších až po největší z nich, praví Hospodin.Re: Kterak vytrhnout křesťana z Ježíšovy ruky (Skóre: 1)
Vložil: Jaela v Středa, 16. červen 2010 @ 13:22:29 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Pamplone

Určitě jsi tou sektou a tím vymýváním mozku prošel, ale to neznamená, že se tím máš trápit do smrti. PROČ? Myslím si, že lidé v sektě, ve které jsi byl jsou zmateni a jsou jaksi mimo a bude je soudit Bůh. Byla to tvoje cesta

Už tam nejsi, tak se rozhlédni kolem sebe a neodečítej svou hodnotu od jejich posuzování tvé osoby. Máš navíc. Stvořil tě Bůh jsi jedinečný. Jsi neopakovatelné stvoření a už nikdo na světě nebude jako ty.

Přece oni nejsou středem tvého života, že na to stále myslíš, co? Všichni křesťané nejsou sekta, ve které jsi byl.

Ježíš Kristus vždycky plní, co slíbil.Re: Kterak vytrhnout křesťana z Ježíšovy ruky (Skóre: 1)
Vložil: rudinec v Čtvrtek, 17. červen 2010 @ 09:23:33 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Pamplon na tvoje články a komentáre je v Biblii výrok ,pre teba ako ušitý na mieru.

Skutky 13:10  a povedal: Ó, ty plný všetkej ľsti a každej nešľachetnosti, synu diablov, nepriateľu každej spravedlivosti, či neprestaneš prevracať priame cesty Pánove?Re: Kterak vytrhnout křesťana z Ježíšovy ruky (Skóre: 1)
Vložil: Mikael v Pátek, 18. červen 2010 @ 17:38:14 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://pistis.webnode.cz

"
A kdykoli ho napadne jestli by mohl křivdy odpustit, tak si uvědomí, že zde vůbec nejde o nějaké odpuštění křivd, ale o to, že JEŽÍŠ NEPLNÍ SLIBY."

Jan 9,31  Víme, že hříšníky Bůh neslyší; slyší však toho, kdo ho ctí a činí jeho vůli.

Stránka vygenerována za: 0.83 sekundy