Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Mikuláš.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 2, článků celkem: 16543, komentáře < 7 dní: 290, komentářů celkem: 423335, adminů: 60, uživatelů: 5230  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 82 návštěvník(ů)
a 0 uživatel(ů) online:


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
115652579
přístupů od 17. 10. 2001

Život církví: Jak pomoci lidem ve sboru více se těšit v Bohu
Vloženo Sobota, 19. červen 2010 @ 16:45:34 CEST Vložil: Stepan

Zkušenosti poslal rive

1. Milujte Boha celým svým srdcem, duší, myslí a silou, a to i v přítomnosti dalších lidí. Jeto nakažlivé. 


2. Milujte ostatní lidi zmoci Boží milosti. To znamená: ukazujte jim krásu Kristovy lásky k nim prostřednictvím toho, jak je milujete vy sami.


3. Vypravujte příběhy a svědectví o těch, kteří byli uchváceni Boží slávou, krásou a pravdou. Pravdivá vyprávění o lidských zkušenostech s Boží pravdou mohou být velmi povzbuzující. 

4. Popisujte a vykreslujte lidem Boží vlastnosti a Jeho slávu – poklad, kterým se nám On sám může státi – v barvitých, sytých a bohatých obrazech a ilustracích. 

5. Učte lidi, jak se modlit za proměnu jejich vlastních srdcí, učte je, jak se modlit s žalmistou: „Nakloň mé srdce ke Tvým svědectvím, nikoliv k zištnosti
 (Ž 119). 

6. Formulujte pro své lidi texty modliteb a meditací ze Slova Božího. Většina lidí není zvyklá s Písmem takto pracovat a mnozí neumějí vzít biblický text a přivlastnit si jej, učinit z něj své vlastní vyznání, naučit se jej zpaměti a pak se jím zabývat v mysli – dívat se na slovo z různých stran a hledat odpovědi na různé otázky, které z něj plynou a konečně použít biblické slovo jako analogii, radu či nápomoc pro svůj vlastní život. Přitom je to právě toto sycení se Slovem, tato mentální práce s ním, „přemyšlování“ či meditace, co přináší sladké plody v lidské duši a proměňuje čtený biblický text ve skutečný „med“, který těší srdce a také „zlato“, které je užitečné v každodenním životě. 

7. Pomáhejte lidem a ukazujte jim, jak nalézat v Písmu specifická, konkrétní zaslíbení k jejich osobnímu užitku a prospěchu. Když Pavel v Řím 15,13 říká: „Bůh naděje nechť vás naplní veškerou radostí a pokojem ve víře …“, pak ukazuje, že radost a pokoj v nás rostou a sílí tehdy, když důvěřujeme Božím drahým a krásným zaslíbením v Písmu. Proto musíme učit lidi hledat a nalézat zaslíbení, těšit se z nich a ukládat je ve svých srdcích a myslích tak, aby v nich zůstávala a provázela je právě během všedních dnů. 

8. Modlete se za své lidi, aby jejich srdce byla obměkčená a citlivá a otevřená pro vnímání krásy a slávy Kristovy. 

9. Pomozte svým lidem vypínat častěji u nich doma televizi. Máloco v naší kultuře je tak duchovně ochromující a znecitlivující jako ona. Dokonce i tzv. „dobré“ pořady presentují mnoho svatých věcí jako banality bez hloubky, bez údivu, bez pohnutí. Uvážíte-li, jaká záplava manipulace a sugestivní reklamy proudí neustále z obrazovky, pak se není možno divit, že tak mnoho jinak věrných křesťanů je téměř neschopných ocenit a vychutnat náročnější myšlenky a zakoušet a prožívat hluboké duchovní emoce. 

10. Odkazujte své lidi na životopisy svatých Božích lidí minulosti, mluvte o nich, pomozte lidem nalézt cestu ke knihám a příběhům o nich, horlete pro svědectví o těch, kteří nás předešli a dobojovali slavně svůj boj. Jejich zápasy mohou být velmi obživující potravou pro naše mysli i srdce. 

11. Učte lidi, jak transponovat jejich radost z přirozených věcí v radosti z Boha samotného. I člověk zdánlivě naprosto bez radosti z Pána má ve svém životě alespoň pár věcí, které jej těší. Možná je to rodina a děti; možná jej nadchne krásná večerní obloha, možná rybaření či četba. Pomozte mu radost „přesměrovat“: ukažte mu, že hudba, z níž se těší, události či lidé, kteří jej obšťastňují, jsou projevem Boží dobroty, že všechny tyto věci nějak odrážejí Jeho slávu a dobrotu a že tedy je možné krokem víry pozvednout své srdce od darů k Dárci a obdivovat a těšit se z Něj. Jsou-li lidé schopni těšit se z přirozených věcí, pak se skrze milost Ducha svatého mohou radovat i z věcí nadpřirozených a objevit pro sebe klíč k radosti v Bohu. 

12. Volejte své lidi, aby vyznávali a odříkali se hříchů, které jim brání těšit se z Boha a blokují jejich plnou radost v Něm. 

13. Vyučujte lidi o nezbytnosti snášet útrapy tohoto pozemského života, o hodnotě a smyslu tohoto utrpení a o tom, jak těžkosti tohoto nynějšího světa se naprosto nedají vůbec srovnávat se slávou, kterou očekáváme podle Božího příslibu.   

  John Piper, autor mnoha knih o vášni pro Boha (česky např. Hlad po Bohu), je vedoucím pastorem Betlehem Baptist Church v Minneapolis v USA a zakladatelem organizace Desiring God.

Podobná témata

Zkušenosti

"Jak pomoci lidem ve sboru více se těšit v Bohu" | Přihlásit/Vytvořit účet | 1 komentář | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Jak pomoci lidem ve sboru více se těšit v Bohu (Skóre: 1)
Vložil: poutnick v Pondělí, 21. červen 2010 @ 13:00:43 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Ještě že pan pastor Piper neviděl naše české filmy a televizi. Obávám se že by hořce zaplakal a byl by vděčný za cokoliv co se otevřeně nerouhá a nevysmívá Bohu i lidem.Stránka vygenerována za: 0.12 sekundy