Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Maxim.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 6, článků celkem: 16456, komentáře < 7 dní: 285, komentářů celkem: 416493, adminů: 60, uživatelů: 5181  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 49 návštěvník(ů)
a 3 uživatel(ů) online:

brusle7
Tomas
Willy

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
113026178
přístupů od 17. 10. 2001

Kontrasty: Věda má ambice nahradit víru?
Vloženo Pátek, 02. červenec 2010 @ 18:55:20 CEST Vložil: Stepan

Kritika bludů poslal caspar

Vážení, máme všichni, možná poslední příležitost, skutečně uvěřit! Kteří jste tak dosud neučinili, nic neodkládejte, vím o čem píšu! 

Doc. Ing. Miloslav Král, Csc. byl, jak sám uvádí, do 69 let ateistou. Pak měl dva prožitky, které ho naplnily jistotou, že do vědy musí být pojem Boha zaveden. Z toho pak odvozuje, že dnešní poznání směřuje k tomu, že bez toho, abychom přiznali Boží existenci, snad nebude ani možné dále vědecký bádat. Hezký se to čte a poslouchá, (k dispozici jsou i záznamy rozhlasových rozhovorů pana docenta) zvláště, když pan docent argumenty rozvíjí a stupňuje.


 Jenže z celého učení našeho „novodobého Saula“  můžeme a máme nabýt jistoty, že on je schopen striktně vědeckými postupy existenci Boha rovnou dokázat. Podle jeho slov získal tuhle schopnost po vzájemné dohodě učiněné mezi ním a Bohem. Jakmile tedy pan docent Boží existenci dokáže nezvratnými vědeckými argumenty, nastane konec atheismu a žel i víry. Aby jsem nebyl v podezřeni ze šíření poplašné zprávy, vkládám tento odkaz na osobní stránky pana docenta Krále, na kterých naleznete  podrobnosti.Na mě to působí tak, že v pekle se nikdy nespí. Nebo je to jen moje křeč?

Podobná témata

Kritika bludů

"Věda má ambice nahradit víru?" | Přihlásit/Vytvořit účet | 96 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Věda má ambice nahradit víru? (Skóre: 1)
Vložil: JMK v Pátek, 02. červenec 2010 @ 19:44:18 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Taky jsem v křeči. :-)Re: Věda má ambice nahradit víru? (Skóre: 1)
Vložil: JMK v Pátek, 02. červenec 2010 @ 20:11:15 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Po letmém pročtení musím prohlásit, že ten pán je velmi, ale opravdu velmi mizerný vědec...asi tak někde mezi kreacionistou a záhadologem. A zřejmě nechápe význam pojmu "ontický". :-))Re: Věda má ambice nahradit víru? (Skóre: 1)
Vložil: Pamplon v Pátek, 02. červenec 2010 @ 20:36:40 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)

Argumenty toho pána jsou k smíchu jak pro ateistu, tak pro křesťana, tak pro muslima. To, že se vesmír vyvíjí nepravděpodobným způsobem, nemůže být důkazem ani vyvrácením Boha, protože neznáme celkový počet vesmírů. Jestliže je náš vesmír jedním z miliardy vesmírů, což nevíme, tak je náš aktuální vývoj z hlediska pravděpodobnosti zcela v pořádku. Kromě toho nemůžeme dokázat, jestli vesmíry vznikly samovolně, nebo je stvořil Bůh. To prostě zůstává otázkou víry, a není důvod se zneklidňovat.

Mimochodem ten pán vypadá jako doktor Hannibal Lecter a připomíná mi jednu Landovu písničku: Knírek, slamáček, z doutníku dým, je to vrah, slečinko, nechoďte s ním.

:-)))) :-))))Re: Věda má ambice nahradit víru? (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Pátek, 02. červenec 2010 @ 23:22:00 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/
  Jo, to je jen tvoje křeč.

  Křesťanská víra není o víře v existenci Boha, o něčem takovém jsou pohanské kulty, které se snaží jako křesťanská víra tvářit. U nich, když se zeptáš "věříš v Boha?" tak je to ekvivalent otázky: "věříš v existenci Boha?".

  Křesťanská víra je o víře Bohu - o tom, co Bůh říká, o jeho slovu. Jako každá jiná "normální" víra. Jednou o tom napíšu článek, bude se to jmenovat  "Dva druhy víry".

  Je to jako třeba s manželkou. Teda vlastní manželkou. Asi tak padesátkrát denně se mohu exaktním důkazem přesvědčit, že moje manželka existuje - mohu si na ni sáhnout (na cizí manželky ne ;-), mohu vidět elektromagnetický odraz jejího těla pomocí tyčinek a čípků a zpracovat ho svojí nervovou soustavou a mozkem (podívat se na ní očima), mohu do ní třeba píchnout špendlíkem nebo jí polít vodou a sledovat její reakci, což jsou zcela jasné důkazy její existence.

  Všechno tahle naprostá a stoprocentní jistota existence mé manželky mi žádným způsobem nebrání v tom, abych jí věřil. Stejně je to s Bohem - každý rozumný člověk, když se jen trochu zamyslí a podívá kolem sebe, má jistotu o tom, že Bůh existuje. Tahle jistota ale nemůže zabránit tomu, aby člověk Bohu věřil a nemůže zabránit ani tomu, aby Bohu nevěřil.

  Čili konec nějakých filosofických systémů a pošmourných andělských náboženství postavených na klamání lidí to znamenat může, konec běžné důvěry v Boží slovo a jeho platnost ani náhodou.Re: Věda má ambice nahradit víru? (Skóre: 1)
Vložil: JMK v Pátek, 02. červenec 2010 @ 23:36:47 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Pokud věda dokáže Boha, bude to pro všechny přinejmenším překvapením, protože Bůh je z povahy věci nedokazatelný. Dalo by se dokonce říci, že cokoli věda dokáže pojmout a popsat, o tom máme 100% jistotu, že to není Bůh.Re: Věda má ambice nahradit víru? (Skóre: 1)
Vložil: Willy v Sobota, 03. červenec 2010 @ 00:08:03 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu | Blog)
Víra věří v tajemného neviditelného Boha, dokonce věří tomuto Bohu, tj. Jeho Slovu, které se vtělilo do člověka Ježíše, který byl a je vyjádřením tohoto neviditelného Boha, Jehož nazývá svým Otcem a je Jeho tajemstvím, ale v současnosti není v tomto světě, neboť není z tohoto světa. Tajemstvím Krista je pak Jeho Církev a tajemstvím Církve je Tělo Kristovo. Nic z toho nelze v tomto světě vidět, změřit, vědecky prozkoumat tak, aby to mohlo nahradit víru.

Tož tak.

willyRe: Věda má ambice nahradit víru? (Skóre: 1)
Vložil: poutnick v Pondělí, 12. červenec 2010 @ 10:48:41 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Rád bych upozornil na skutečnost že věda a víra nejsou v rozporu o nic víc než třeba filatelie a cyklistika a pokusy je stavět proti sobě nemají  žádný reálný důvod.  Krom touhy škodit Bohu i lidem. Slušný vědec se zabývá svou prací úplně stejně jako třeba slušný truhlář nebo doktor medicíny. Snaží se vyšlechtit lepší jablka nebo vylepšit spalovací motor a nesnaží se nikomu násilím vnucovat své názory, ať už jsou jakékoliv.
Stránka vygenerována za: 0.51 sekundy