Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Jonáš.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 9, článků celkem: 16222, komentáře < 7 dní: 472, komentářů celkem: 399078, adminů: 60, uživatelů: 5084  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 155 návštěvník(ů)
a 2 uživatel(ů) online:

martino
gregorios777

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
109583803
přístupů od 17. 10. 2001

Hledání: jiný pohled?
Vloženo Středa, 21. červenec 2010 @ 22:00:47 CEST Vložil: Stepan

Etika poslal Bonbon

Milé sestry, milí bratři na tomto fóru,
velmi obdivuji moudrost, znalosti a umění vládnout jazykem mnohých z Vás, kteří zde publikujete. Velmi mne však jako relativně nového čtenáře/přispěvatele udivila jedna věc. Míra a styl konfrontačních výpadů, článků, nepřátelských reakcí.

Začal jsem číst GS z jednoho důvodu - společenství lidí, kteří jsou si blízcí svou vírou, jedná se o lidi zapálené, s názorem, vzdělané, s touhou diskutovat a vyměňovat si názory, postoje - to je prostředí, ve kterém má duše ožívá jako ryba do vody znovu vhozená. Vzhledem ke svému relativnímu mládí a nulovému teologickému vzdělání jsem doslova vděčný spoustě z Vás za Vaše vysvětlení, přirovnání, obraty, které mi pomohly leccos pochopit, ujasnit si názor na otázky, které mě svou složitostí trápily a nedaly spát (no, to je trochu s nadsázkou:).


Můj vztah k Bohu je velmi interní, emoční, spíše věc lásky než rozumu. Ale tím více hltám veškeré informace, které mi Jeho záměry a vůli osvětlují a přibližují.

O to více nechápu, opravdu nerozumím, proč nejméně každý třetí komentář vyjadřuje tak hlubokou nesmiřitelnost, někdy až otevřené nepřátelství či opovržení (o nedostatku respektu nemluvě) k přispívajícím jiné denominace či zastánce jiného výkladu.

promiňte mi, ale připadá mi směšné a hloupé osočovat se navzájem, nadávat si a odpírat si navzájem účast na Církci a spasení jen proto, že někdo si zbožně a s dojetím postojí před kapličkou s obrázkem Panny Marie, mine-li ji na výletě po polní cestě, zatímco jiný ho kvůli tomu má málem za heretika.
Myslím si, že všechny tyto dohady jsou záležitosti lidské. Myslím, že Bůh nemá radost z toho, že se jeho stvoření navzájem škrábou po tvářích a tahají se za vlasy jako vzteklé děti, protože jeden při přijímání opravdu polyká Jeho tělo a jiný jen jeho symbol. 

Promiňte mi, a neberte to zle, ale zastávám názor, že je to úplně nedostačující důvod k tomu, abych někým opovrhoval, posmíval se mu a nebo ho shazoval!

Kolik nadávek a útoků na těchto stránkách proběhlo kvůli proslulému antagonismu vůle versus skutky (jsou nutné ke spasení). Přitom naprotá většina těchto nepřátelstkých diskusí má svůj původ v tom, že si nikdo nikdy nevysvětlí, co přesně myslí slovem "víra", co přesně myslí slovem "skutky". Když někdo nezaujatý zpětně pročítá ony diskuse, s údivem zjišťuje, že protivné strany v podstatě hlásají to samé, ovšem bojují slepě za své fomulace, jen za svá slova. Tupě dál a dál jako malé děti.

Jak přínosné a zajímavé by bylo čistě jen rozvíjet své myšlenky, definovat, uvádět příklady a hlavně - svěřovat se, svěřovat se sesvýnmi prožitky víry, se svým chápáním Slova a spolu o něm přemýšlet. Namísto toho je diskuse plná nedůstohjných výpadů typu "jsi mimo", "až pochopíš, o čem vůbec mluvíme, tak se vrať" atd.. je to smutné, je to trapné

Podobná témata

Etika

"jiný pohled?" | Přihlásit/Vytvořit účet | 22 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: jiný pohled? (Skóre: 1)
Vložil: noname v Středa, 21. červenec 2010 @ 22:16:58 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Ahoj.
Díky Ti za tohle zamyšlení.
Honza.Re: jiný pohled? jako vtip herce Vojty (Skóre: 1)
Vložil: mk (miliko(a)atlas.cz) v Čtvrtek, 22. červenec 2010 @ 00:17:33 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Trochu odlehčení (snad to vede k pochopení jak vzniknou omyly).

O herci Vojtovi se říkalo, že když slyší vtip a pak jej vypráví, řekne to trochu jinak a je z toho něco jiného.

Takže jeden z tohoto pytle:

Herec vypráví Vojtovi vtip : Jdu po cestičce v Tatrách, zpívám, je tam ozvěna, ale co se nestalo: zazpívám ´´c´´ a ozvěna mi vrátí ´´cis´´, zazpívám ´´d´´ a ozvěna mi vrátí ´´dis´´. To je divné. Ale jdu dále a vidím: u cesty je křížek a ozvěna se vracela přes křížek.

Vojta řekl : to je dobré, to musím říci doma. Přišel k manželce a říká :

Hele, jdu v Beskydách, zazpívám ´´a´´ a ozvěna mi vrátí ´´b´´, zazpívám ´´d´´ a ozvěna mi vrátí ´´e´´. A víš co bylo u cesty ? byl tam svatý obrázek !!!

= takhle nějak podobně komolíme naše výroky a opakujeme Boží slovo ve svém povědomí.
Re: jiný pohled? (Skóre: 1)
Vložil: oko v Čtvrtek, 22. červenec 2010 @ 06:52:49 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
I já se připojuji, díky.
Po různých výpadech je to osvěžení.Re: jiný pohled? (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Čtvrtek, 22. červenec 2010 @ 07:57:30 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/
  Ahoj

  Já sem rád chodím za názory lidí, rád si přečtu, co lidi zažili a jak se na danou věc dívají. Je tu více lidí, kteří mají dobré svědectví a napíšou své zkušenosti s nějakým tématem. A je tu na rozdíl od jiných míst relativně málo cenzury. Taky už tu nejsou lidi, co sem psali ve svém zaměstnání, aby diskuzi umravňovali k nějaké podobě, i když i to bylo zajímavé sledovat.

  Rád si přečtu, co lidé k danému tématu ví a hlavně co k danému tématu sami zažili. Nevadí mi, když má někdo jiný názor, byť ostrý a zcela opačný proti mému, naopak, spíš mne zajímá proč ho má a snažím se pochopit, jak k tomu přišel a jak se s tím názorem srovnává.


  No a pak tu jsou ideologové, kteří se někde naučili nějaké učení, ke kterému nejsou schopni napsat praktické zážitky a ovoce života, jen stále dokola omílají to učení. To mne nezajímá, jejich příspěvky prakticky nečtu, protože učení jsem zažil už dost, čtu je jen vyjímečně v nějakém tématu. K těm řadím i ty, kteří sem přes copy-paste kopírují něco, co s ničím nesouvisí, je to jen SPAM bez užitku.

  No a pak tu jsou sprosťáci a demagogové, kteří druhým nadávají, osočují je, útočí na ně osobními nadávkami. Z těch několika, kteří tu píšou, je docela často znát velmi malá znalost tématu a mladická nerozvážnost, kterou dohánějí právě silnými slovy. A někteří lidé zásadně nepíší k tématu, na otázku neodpovědí, vysmívají se, uráží druhé lidi, oviňují z něčeho, co diskutující nedělají. Jejich příspěvky nečtu vůbec, pokud nereagují přímo na můj příspěvek.

  ToníkRe: jiný pohled? (Skóre: 1)
Vložil: Jaela v Čtvrtek, 22. červenec 2010 @ 08:01:01 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Bonbon
Děkuji za poučný příspěvek.Re: jiný pohled? (Skóre: 1)
Vložil: leonet v Čtvrtek, 22. červenec 2010 @ 22:56:39 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Ahoj mladíku,
to, co vnímáš jako rozdělující prvek v našich příspěvcích, neni nic jiného než tělesnost. Tento prvek je ve starém zákoně obrazně naznačen národem Amalechitským, který jak jistě znalci vědí, měli Izraelci vyhubit do posledního "močicího na stěnu".
V novém zákoně je již tato skutečnost pojmenována daleko srozumitelněji, ale přes tuto srozumitelnost, stále nedostatečně chápána a především nepochopena, co to zanmená v praxi.
Nelze tyto skutečnosti u druhých lidí zjevovat stylem, teď jsi jednal a mluvil tělesně, neboť tak nejdenali ani apoštolové, vždy musí být dán prostor Duchu svatému a jeho vnitřní práci s každým člověkem. Jenže velká většina diskutujících na těchto stránkách ani netuší, natož věří, že mají Ducha svatého ve svém nitru. Neumí s ním komunikovat, natož aby je to kdy kdo učil. Žel tyto věci se většinou v církvích v čechách nevyučují, a když ano, tak vyloženě špatně.
Velká část reaguje na cokoliv tělesně a nedokážou pochopit, že to, co je obviňuje v jejich nitru, že nejednají správně, není Duch svatý, ale pouze jejich náboženská tělesnost.
Jak to chceš těm lidem vysvětlit, když nic jiného neznají a nikdo je to nikdy neučil? 
Někdy nezbývá nic jiného, než takového člověka šokovat, aby se vůbec zamyslel, že něco může být jinak, než si doposud myslel.  Následně podle jejich reakce se dá dále postupovat, anebo oni sami zjistí, že se chovají vyloženě proti duchu Písma.
A nebuď netrpělivý, neboť duchovní práce je, práce na roky, nebo spíše desítky let.
A kdo uteče při prvním "pocitu" urážky, tak většinou uškodí sám sobě.
Jen se podívej na historii Izraelského lidu na poušti po vyjití z Egypta a jak dlouho trvalo, než se izraelský lid zformoval a naučil bojovat pod vedením Hospodina. A co je to především stalo.

drž se Pána a nebudeš zahanben.Re: jiný pohled? (Skóre: 1)
Vložil: ssns v Pátek, 23. červenec 2010 @ 15:19:38 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Ahoj Bone,

jak jsem tak četl komentáře těch, kteří reagovali přede mnou, poskytnu ti v souladu s názvem článku jiný pohled. Nevím, jestli tě k vložení článku vedla nějaká konkrétní debata, ale můj "jiný pohled" jako celkové zhodnecení zdejších debat od někoho, kdo je tu asi tak rok a půl. Předpokládám, že čteš Bibli. Tak se podívej, jak konfrontačně reagovali proroci ve SZ, apoštolové či dokonce Kristus sám. Přide-li ti přehnané, abychom se porovnávali podle těchto vzorů, pak si pročti tu nejstarší dochovanou mimobiblickou křesťanskou literaturu.

Vyskytují se tu excesy, ale o naprosté většině diskutujících si upřímně myslím, že nejsou vedeni nenávistí. Je to právě zápal pro víru a láska k druhému, které nejčastěji vidím i za konfrontačními výroky. Pokud bude někdo z tvého okolí dělat něco, o čem jsi přesvědčen, že je mu ke škodě (představ si třeba nadměrnou konzumaci alkoholu), pak přece důraznost tvého domlouvání bude přímo úměrná tvé lasce k němu a zápalu, se kterým chceš varovat před nebezpečím alkoholismu. Pokud ti bude dotyčný zcela volný či ukradený, pak mu do ničeho mluvit nebudeš - ať se třeba upije k smrti.

Neobhajuji vše, co jsi si tu mohl dočíst. I já sám vím o případech, kdy jsem se vyjádřil tak, že to někomu ublížilo, i když to bylo jen důsledkem nepochopení. A vím i o případech, kdy mi jednoduše ujela klávesnice a napsal jsem něco, o čem jsem za pár minut věděl, že jsem to napsat neměl. Avšak věř mi, že je milejší křesťan, který mi napíše, že jsem mimo a proč si to myslí, než ten, který mi napíše, ať si věřím, čemu chci, protože jeho to nezajímá.Re: jiný pohled? (Skóre: 1)
Vložil: knechtRuprecht v Pátek, 23. červenec 2010 @ 19:47:01 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
"Promiňte mi, a neberte to zle, ale zastávám názor, že je to úplně nedostačující důvod k tomu, abych někým opovrhoval, posmíval se mu a nebo ho shazoval!"

ono nekdo to bere tak a nekdo zkousi neci ego ;) a to je dobre preci, ne? je to moznost videt kolik toho kdo snese :D
a kdyz si beru vsechno tak strasne moc k srdci, tak me logicky cokoli zrani...tudiz se clovek muze ucit tak duleziteho odstupu, ni?Re: jiný pohled? (Skóre: 1)
Vložil: salom v Neděle, 25. červenec 2010 @ 14:21:15 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Ahoj Luky dobre zamysleni.Myslim ze kdybychom se tady vsichni zhodli za chvilku by tady moc lidi nechodilo-) Clovek ma pravo na jiny nazor a hlavne zalezi jakym zpusobem zde prezentuje sve "zarucene" pravdy. Jsou zde jedinci,kteri "bombarduji' sve blizni nadavkami a posilaji je do ohniveho jezera..Naucil jsem se v jejich silnych slovech videt vnitrni neodpusteni mindraky a pychu. Neni problem poznat zda v slovech dotycneho je laska,nebo ovoce "bolaveho" vnitrniho cloveka.Tak at se tu priucis a hlavne si oblec "hrosi" kuzi ,aby se ti najake jedovate slova zarucenych "znovuzrozencu" nedostala pod kuzi-) Neutoc a odpoustej ja se to tady taky ne zrovna jednoduse ucim.Pan ti zehnejRe: jiný pohled? (Skóre: 1)
Vložil: jissai v Úterý, 27. červenec 2010 @ 14:51:15 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu | Blog)
dobře jsi to napsal-spolupodepisuji-jen tak dálStránka vygenerována za: 0.26 sekundy