Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Doubravka.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 6, článků celkem: 16086, komentáře < 7 dní: 258, komentářů celkem: 390020, adminů: 60, uživatelů: 5031  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 324 návštěvník(ů)
a 3 uživatel(ů) online:

Frantisek100
oko
zeryk

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Informace z jednání VV BJB dne 22. listopadu 2021
·Seznam vypuštìných novozákonních veršù v Pøekladu Nového svìta
·Pastoral brothers – kde konèí vtipnost?
·Ekumenická rada církví si zvolila nové pøedsednictvo na pøíští dva roky
·Rozbuška a další mutace covidu-19
·Významný køesťanský genetik je frustrovaný z postoje evangelikálù k oèkování
·Vlivný Jižní baptista Robert Jeffress odmítl náboženské argumenty proti oèkování
·5 pilíøù konzervativního evangelikálního kalvinismu nesluèitelných s láskou
·Skrytì
·Pastoral Brothers

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
106927060
přístupů od 17. 10. 2001

Kontrasty: Komerční magie
Vloženo Neděle, 03. říjen 2010 @ 16:29:00 CEST Vložil: Stepan

Etika poslal Nepřihlášený

Když už nevíš, jak vydělat peníze, založ si vlastní sektu.
Když už nevíš, jak vydělat peníze, prodávej co neexistuje.
Když už nevíš jak vydělat peníze, prodávej co neexistuje, zabal to do vědeckých keců a říkej, že to pomáhá lidem.

Vývoj komerční magie prošel stejným vývojem jako všechen ostatní průmysl. Od jednotlivých řemeslníků, přes cechy, až k průmyslovému nasazení. Protože lidé jdou po tajemnu, jako slepice po flusu, není divu, že existují organizace a firmy, které tyto potřeby uspokojují. V této části uspokojování duchovních potřeb je však poněkud narváno.


Církve

Historicky nejstarší firmy na uspokojování potřeb tajemnosti jsou církve. Církve mají propracovanou mytologii, nabízejí posmrtné požitky a za to vyžadují celoživotní poslušnost a dodržování jimi stanovených pravidel. Účast na společných rituálech není povinná. Žijí z darů věřících. Pokud je církev státním náboženstvím, dostává peníze i od státu. Církve vlastní majetek a vůbec si vedou, jako zavedené firmy. Prosadit se s novou církví dá dost práce a není to záležitost na jednu generaci. (Mormoni, Svědkové Jehovovi) Přísun nových klientů je většinou zabezpečován pomocí infikování memplexem v mládí.
Provoz církve má vysoké náklady, je třeba pořídit mnoho nemovitosti k provozování rituálů, platit oficiální představitele, financovat výuku. Proto potřebuje církev veliké množství klientů, nebo aspoň nějaký historický majetek k podnikání. Náklady na členství si hradí každý sám.
Sekty

Pokud chceme zbohatnout v průběhu jednoho života, je nejvýhodnější založit sektu. Sekty jsou vedeny vizionářem (guru), který udává směr. Mytologie nebývá zdaleka tak kvalitní a může čerpat inspiraci i v televizním seriálu (vesmírní_lidé). Požitky které jsou nabízeny se mohou týkat posmrtného i současného života – osobní setkání s guru, příslib odstranění pochybností, příslib štěstí. Sekty většinou vyžadují naprostou poslušnost vůči svým představeným. Žijí z osobní práce a majetku svých členů. Účast na společných rituálech je většinou povinná. Sekty jsou líhní nových církví a pokud se jim podaří přežít generační výměnu, stanou se z nich mladé církve. Když se nová církev zavede, pak již většinou nemá problémy s přísunem peněz od svých věřících. Přísun nových klientů zabezpečuje osobní nábor pevného jádra členů sekty. Scientologové používají k náboru falšované psychologické testy, z kterých vyplyne, že dotyčný jedinec je na tom špatně, načež mu okamžitě nabídnou placený výukový kurz k odstranění těchto neexistujících chyb. Na závěr kurzu se provádí další psychologický test. Kontrolní otázka: „Co následuje po testu?"

Sekty jsou na tom lépe v tom, že jim většinou stačí jedno sídlo, kde se odehrává život sekty. Většinou stačí nějaké venkovské sídlo, či statek (Hare Kršna). Náklady na provoz sekt jsou řádově menší, protože je třeba financovat pouze guru a jeho nejbližší. Náklady na členství v sektě mohou dosáhnout až výše veškerého majetku člena. 

Komerční magie

Komerční magie, je určena lidem, kteří hledají alternativu k církvím a blbnutí v sektách je neuspokojuje. Specializuje se na uspokojování konkrétních jednotlivých požitků: zlepšení života, předpovídání budoucnosti, zlepšení zdraví, dosažení štěstí atd. Pro mytologii je charakteristické hojné používání vědeckých výrazů, kterými je mytologie vyšperkována, za účelem dodat celému podniku zdání pravdivosti z hlediska vědy. Velmi často se využívá takzvaný „institut mrtvého guru", nebo je poukazováno na nějakou vědeckou autoritu. Jediné, co komerční magie vyžaduje, je nákup vyráběných magických předmětů, případně konzumaci placených pořádaných akcí. Společenské rituály jsou organizovány pod záminkou vzdělávání a za účast je většinou vyžadováno vstupné, není požadováno členství v organizaci. Pokud je nabízený produkt komerční magie dostatečně úspěšný, pokouší se firma transformovat do sekty. Komerční magie parazituje na vědě. Protože je velmi snadné poukázat na vědecké nesmysly v mytologii, působí zezačátku firmy skrytě, bez zbytečné pozornosti, která by vrhla světlo na jimi hlásané kraviny. Působení v poloilegalitě trvá po tu dobu, dokud se firmě nepodaří komerčně uspět natolik, že si vybuduje tržní segment a přestane se obávat ztráty svých zákazníků. Pokud firma projde úspěšně tímto obdobím, začíná seznamovat se svojí mytologií veřejnost a případné námitky odráží poukazem na zkostnatělost vědy. Nabídky na dvojitý slepý test, který by potvrdil hlásanou účinnost magických předmětů jsou odmítány, nebo na ně není reagováno, i když za provedení tohoto pokusu nabídnete miliony dolarů. Pokud je nabízený magický produkt dostatečně komerčně úspěšný, je snaha ho distribuovat pomocí multi-level marketingu (kosmetika, herbalife, tachyony). Je to z toho důvodu, že vnitřní struktura multi-level marketingu se podílí na celkové spotřebě produktu přibližně z 80%.

Firmy, které provozují komerční magii, nemají vysoké náklady. Jediné náklady vznikají při výrobě magických předmětů. Tato výroba je většinou velmi levná, nebo se magické předměty levně dováží ze zahraničí. Firma má pouze běžné náklady, stejně jako ostatní firmy.

Pokud bychom chtěli přirovnat jednotlivé struktury k obchodním firmám, pak církve představují nadnárodní společnosti, sekty větší průmyslové podniky a komerční magie by se dala přirovnat živnostenskému podnikání, nebo přiléhavěji, k podnikání firem s „ručením omezeným".

Zdroj:http://vlada.bloguje.cz/tema-1-teorie-vseho.php

Podobná témata

Etika

"Komerční magie" | Přihlásit/Vytvořit účet | 11 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Komerční magie (Skóre: 1)
Vložil: rastan (rastan@quick.cz) v Neděle, 03. říjen 2010 @ 23:45:07 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Tuším, že Lenin řekl, že "náboženství je opium lidstva" a měl pravdu.

rastanRe: Komerční magie (Skóre: 1)
Vložil: poutnick v Pondělí, 04. říjen 2010 @ 10:58:12 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Asi je to ode mne nekřesťanské ale přál bych Vám abyste alespoň na chvíli okusil na vlastní kůži všechno to nezměrné bohatství, přepychový život, všeobecnou úctu a vděčnost vlastních oveček jakou obvykle požívá katolický kněz nebo biskup. Ne v takové míře abyste z toho měl smrt nebo přišel o zdravý rozum. Jenom dokud byste neřekl dost.
Jinak platí všeobecně to že kdo se pustí Boha je ochoten věřit čemukoliv. V přímé úměře tomu jak moc se považuje za racionálního a vědecky založeného člověka.
Re: Komerční magie (Skóre: 1)
Vložil: eleonora v Pondělí, 04. říjen 2010 @ 11:14:26 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Církve jako nadnárodní společnosti, jsou trochu přitažené za vlasovou pokrývku. U nás dostává církev na provoz necelé dvě miliardy. Z dostupných zdrojů víme, že stát vlastní majetek o kterém sám ví, že není jeho a velice se zdráhá jej vydat a tak vytváří určitou mlhu, aby nebylo jednoznačné, koho vlastně tento majetek je, aby jej mohl spravovat, nebo snad později rozprodat sám. Z tohoto majetku má ročně cca 3 miliardy korun. Obrovskou zátěží jsou u církví, podle délky jejich trvání historické budovy, které nevyhlásila kulturními památkami církev, ale stát a o které se ale musí církev musí ze zákona starat. Hrady a zámky jsou jako součást historie akceptovány (třeba Velhartice kde Huerta zavraždil stovky lidí) i s jejich mnohdy prapodivnými obyvateli, kostely i přes celkové zaměření , které je spíše etické tuto výsadu nemají a jsou leckde brány jako symbol církve která cizopasí na státu. Jsou oblasti kde je více jak polovina kostelů a církevních budov nevyužívána a nikdo se o ně nestará. Viděla jsem v mnoha televizních pořadech protestovat lidi proti různě s*****ícím, hlučícím, či nějak podobně se vykazujícím fabrikám v různých městech a vesnicích. Tyto průmyslovosti působí celkem zhoubně nejen na psychiku člověka. Nikde jsem neviděla nikoho protestovat proti kostelům, které vytvářejí naopak v obcích určité klidové zóny a nějak doplňují atmosféru místa. Jinak řečeno představte si místo kostela třeba kotelnu, truhlárnu, čí výrobnu čehokoli. Jen likvidace ekologických zátěží již spotřebovala víc peněz než všechny církve dohromady. Tak jakápak nadnárodní společnost.

Poslední věta příspěvku však uvádí věc na správnou míru, Stojí tam - teorie všeho - a to asi vystihuje to, že si dnes bez odpovědnosti za to co ventiluje, může plácat kdokoli, kdekoli, cokoli.

ElaRe: Komerční magie (Skóre: 1)
Vložil: nula v Úterý, 05. říjen 2010 @ 13:23:39 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
--Církve jako nadnárodní společnosti, jsou trochu přitažené za vlasovou pokrývku.--
Ani ne - princip je přece v tom,že přesahují hranice jednotlivých států. Nadnárodní softwarová společnost ti taky pod okny nečoudí ,nehlučí přesto je nadnárodníNechtějí vydat- to plyne ze složitosti národní historie a vztahu k církvi .Ono ať už církevní nebo světské majetky v podstatě kromě darů byli získány poddanskou prací obyčejných lidí.--Poslední věta příspěvku však uvádí věc na správnou míru, Stojí tam - teorie všeho - a to asi vystihuje to, že si dnes bez odpovědnosti za to co ventiluje, může plácat kdokoli, kdekoli, cokoli.--
Řekl bych,že autor měl na mysli něco jiného- je to fyz. fanoušek za teorii všeho se označuje spojení teorie relativity a kvantové fyziky . Na netu jsou blogy,diskuze .Ono ty tady snad neseš nějakou zodpovědnot a nemůžeš si tu plácat cokoli co chceš ?


Re: Komerční magie (Skóre: 1)
Vložil: rudinec v Středa, 06. říjen 2010 @ 20:35:05 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Autor článku zabudol na tu najstrašnejšiu a najdiabolskejšiu sektu, aká kedy na zemi vznikla.Táto sekta sa nazýva ateizmus,ktrorej je pravdepodobne pisateľ článku členom.
 
J.A.Komenský sa o tejto sekte vo svojej knihe: „Cesta svetla“ vyjadruje následovne:
 
Nechýbajú konečne ani tí,ktorí si zošklivili sváry a všetko zavrhujú, jako stejne neisté i samotného Boha,svetlo v najhbších temnotách, pokoj mysle v samotnej tuposti hľadajúc.Táto nešťastná obluda ateizmus,všade je buď
zjavne vládnuca,alebo tajne sa plaziaca a je presvedčivým svedectvom toho,jak špatne prospieva škola sveta.
 
 
V Žalme 53,2 sa píše: Blázon hovorí vo svojom srdci: Neni Boha.
 
Je smutné,že blázon sa snaží písať o veciach o ktorých nič nevie.
 Re: Komerční magie (Skóre: 1)
Vložil: nula v Středa, 06. říjen 2010 @ 21:45:08 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
--Autor článku zabudol na tu najstrašnejšiu a najdiabolskejšiu sektu, aká kedy na zemi vznikla.Táto sekta sa nazýva ateizmus--

:-)  jak bylo řečeno podle ovoce je poznáte .Jistě se najdou mezi ateisty fanatikové,ale co jsem měl možnost poznat většinou to byli normální lidé tak jeko většina populace ,nic strašného ani ďábelského na nich nebylo.Stránka vygenerována za: 0.19 sekundy