Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Doubravka.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 6, článků celkem: 16086, komentáře < 7 dní: 258, komentářů celkem: 390020, adminů: 60, uživatelů: 5031  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 322 návštěvník(ů)
a 4 uživatel(ů) online:

martino
Frantisek100
oko
zeryk

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Informace z jednání VV BJB dne 22. listopadu 2021
·Seznam vypuštìných novozákonních veršù v Pøekladu Nového svìta
·Pastoral brothers – kde konèí vtipnost?
·Ekumenická rada církví si zvolila nové pøedsednictvo na pøíští dva roky
·Rozbuška a další mutace covidu-19
·Významný køesťanský genetik je frustrovaný z postoje evangelikálù k oèkování
·Vlivný Jižní baptista Robert Jeffress odmítl náboženské argumenty proti oèkování
·5 pilíøù konzervativního evangelikálního kalvinismu nesluèitelných s láskou
·Skrytì
·Pastoral Brothers

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
106927188
přístupů od 17. 10. 2001

Kontrasty: Boží budování
Vloženo Neděle, 10. říjen 2010 @ 01:01:34 CEST Vložil: Olda

Zkušenosti poslal Willy

Bůh je Duch, Bůh je život, Bůh je světlo a Bůh je láska.

J 4:24 „Bůh je Duch, a ti, kteří se Mu klanějí, musí se Mu klanět v duchu a pravdě.“

Ž 27:1, 36:10, 56:14 Davidůvžalm. Hospodin je mé světlo i má spása, koho bych se bál? Hospodin je záštita mého života, koho bych se lekal? Neboť u Tebe je pramen života; díky tvému světlu vidíme světlo. neboť jsi vysvobodil mou duši ze smrti. Což jsi nevytrhl mé nohy od klopýtnutí, abych chodil před Bohem ve světle živých?


J 1:4, 8:12, 11:25 V Něm byl život a ten život byl světlo lidí. „Já jsem světlo světa. Kdo Mne následuje, nebude chodit ve tmě, ale bude mít/vlastnit (ne jenom vidět) světlo života.“ „Já jsem vzkříšení i život. Kdo věří ve Mne, i kdyby zemřel, bude žít.“ 

1J 4:8-12 Kdo nemiluje, nepoznal Boha, protože Bůh je láska. V tom se ukázala Boží láska k nám/byla na nás ukázána Boží láska, že Bůh na svět poslal svého Syna, toho jediného, abychom skrze Něho měli život. V tom je láska: ne že my jsme si zamilovali Boha, ale že On milova nás a poslal svého Syna jako oběť smíření za naše hříchy. Milovaní, jestliže Bůh takto miloval nás, i my se máme navzájem milovat. Boha nikdo nikdy neviděl. Jestliže se milujeme navzájem, Bůh v nás zůstává a Jeho láska v nás dosáhla svého cíle/je dokonalá.

1K 8:1b  Poznání nadýmá/činí člověka domýšlivým, ale láska buduje.

Ef 4:16 Z Něho (Krista) celé Tělo, spojované a držené pohromadě pomocí každého kloubu podpory/pomocí každé podpory, která je podle činnosti a míry jedné každé části, bere výživu pro svůj růst/působí růst Těla ke svému vybudování v lásce.


Z výše uvedených veršů jasně vyplývá, že Boží budování se odehrává v D/duchu, v božském životě, který jde ruku v ruce se světlem a v Boží lásce, která jde ruku v ruce s pravdou (Ř 5:5, 1K 13, Ef 4:15, 2J 3).

Cokoliv mimo D/ducha, tj. Ducha Božího smíšeného s duchem člověka (srovnej s Ř 8:16), co není v božském životě a světle, tj. co nemá svůj zdroj v Bohu Otci, který je zdrojem života, který dává v Kristu a spolu s Kristem, který se ve vzkříšení stal Duchem oživujícím (1K 15:45b) a tím/tak i životem věřících (Ko 3:4) a co není v Boží lásce, TO NENÍ BOŽÍ BUDOVÁNÍ!!!

Světlo je Boží charakteristickou vlastností, vyjádřením Boží podstaty a vyjádřením Světla je pravda. Láska je zase vyjádřením Boží přirozenosti a vůči člověku se projevuje jako milost. Proto je o Pánu Ježíši Kristu, který byl vyjádřením Boha Otce, řečeno, že je plný milosti a pravdy (J 1:14), což ve skutečnosti vlastně znamená plný Boha a jak je napsáno ztělesněním Boha, tj. Tím, v Kom přebývá plnost Božství tělesně (Ko 2:9).

Cokoli, co není v Bohu Otci a Pánu Ježíši Kristu, NENÍ CÍRKEV!!! Viz 1Te a 2Te 1:1! Mimo Boha a mimo Krista není Boží budování!

Proto nás apoštolové Pavel a Jan povzbuzují, abychom chodili podle Ducha (Ř 8:4b,5b,6b), ve světle (1J 1:7) a v pravdě (2J 4, 3J 4). Zejména Janovy listy, navazující na Janovo evangelium života, napsané v době úpadku Církve a temnoty, kdy bylo mnoho na jedné straně Božích pravd opuštěno nebo zapomenuto a na druhé straně se do církví vloudilo mnoho falešných učitelů a proroků, kteří zavedli různé zhoubné nauky, jsou velice aktuální i dnes, neboť situace se od té doby, jak můžeme vidět i zde na GS, zase až tak moc nezměnila! To potvrzuje i třetí svědek - apoštol Petr ve svém 2. listu (2:1) V lidu se však také objevovali lživí proroci, jako i mezi vámi budou lživí učitelé, kteří budou tajně zavádět zhoubná kacířství/sekty a Panovníka, který je vykoupil, budou zapírat. Tím na sebe uvedou rychlou záhubu.

Kéž se nad Bůh nad námi smiluje a dá nám milost chodit podle Ducha, v Jeho světle a v pravdě, abychom byli pravdiví v lásce a společně budováni a vybudování Pánem Ježíšem Kristem jako Jeho Církev/Tělo Kristovo v lásce, aby Bůh získal svůj příbytek, který bude vzájemným příbytkem Boha a Jeho vyvoleného, vykoupeného a znovuzrozeného lidu a ve věčnosti Božím svatým městem - Novým Jeruzalémem, který bude dovršením Božího budování, nevěstou Kristovou a ženou Beránkovou (Zj 19:7, 21:2) a spolu s  Kristem manželským párem, vyjadřujícím Boha navěky. Amen.

Tož tak.

"Boží budování" | Přihlásit/Vytvořit účet | 0 komentáře
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Stránka vygenerována za: 0.13 sekundy