Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Doubravka.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 6, článků celkem: 16086, komentáře < 7 dní: 311, komentářů celkem: 390073, adminů: 60, uživatelů: 5031  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 314 návštěvník(ů)
a 0 uživatel(ů) online:


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Informace z jednání VV BJB dne 22. listopadu 2021
·Seznam vypuštìných novozákonních veršù v Pøekladu Nového svìta
·Pastoral brothers – kde konèí vtipnost?
·Ekumenická rada církví si zvolila nové pøedsednictvo na pøíští dva roky
·Rozbuška a další mutace covidu-19
·Významný køesťanský genetik je frustrovaný z postoje evangelikálù k oèkování
·Vlivný Jižní baptista Robert Jeffress odmítl náboženské argumenty proti oèkování
·5 pilíøù konzervativního evangelikálního kalvinismu nesluèitelných s láskou
·Skrytì
·Pastoral Brothers

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
106936040
přístupů od 17. 10. 2001

Hledání: Ignác Antiochijský, biskup a mučedník, Tralským
Vloženo Pondělí, 11. říjen 2010 @ 11:22:48 CEST Vložil: Stepan

Ekumenismus poslal Nepřihlášený

Ignác z Antiochie (též Ignatios), zvaný Theoforos, tj. nositel Boha, narodil se okolo roku 50 v Sýrii, umučen roku 107 v Římě. Po sv. Petru a Euodiovi byl třetím biskupem města Antiochie. Biskupský úřad vykonával po 40 let, přežil pronásledování křesťanů za císaře Domitiána. Podle Eusebiových Církevních dějin (II,2,22) nastoupil Ignatios po Euodiovi kolem roku 68. Theodorétos z Kyrrhu (Dial. immutab. I,4,33a) tvrdí, že Ignatia ustanovil na biskupský stolec přímo apoštol Petr. Sám Ignatios byl nejspíše učedníkem apoštolů Petra a Jana. Sedm listů, které sepsal při své cestě do Říma, kde měl podstoupit mučednickou smrt, tvoří velmi zásadní korpus svědectví o životě a teologii rané církve na přelomu 1. a 2. století. To Ignatia řadí mezi apoštolské Otce a je považován za světce jak katolickou církví (svátek 17. října), tak církví pravoslavnou (svátek 20. prosince). /http://cs.wikipedia.org/wiki/Ign%C3%A1c_z_Antiochie/


Z listu svatého Ignáce Antiochijského, biskupa a mučedníka, Tralským      Ignác, zvaný též Theoforos, svaté církvi, milované Bohem, Otcem Ježíše Krista, která je v asijském Tralles, vyvolené a hodné Boha, žijící v pokoji těla i ducha skrze utrpení Ježíše Krista, k němuž, jak doufáme, dospějeme, až vstane z mrtvých. Posílám jí plnost apoštolského pozdravu a přeji co nejvíce radosti.
     O vašem čistém smýšlení a neotřesitelné vytrvalosti, které nemáte jen ve zvyku, ale v povaze, jsem se dozvěděl od vašeho biskupa Polybia. Z vůle Boží a Ježíše Krista přišel do Smyrny a mne spoutaného pro Ježíše Krista potěšil tak, jako kdybych v něm viděl celou vaši obec. Přijal jsem od něho výraz náklonnosti, jaká se Bohu líbí, a vzdával jsem chválu, když jsem slyšel, že jste napodobiteli Boha.
     Neboť když se podřizujete biskupovi jako Ježíši Kristu, zdá se mi, že nežijete podle lidí, ale podle Ježíše Krista, který za vás umřel, abyste – věříce v jeho smrt – své smrti unikli. Je tedy nutné jednat jako vy: nepodnikat nic bez biskupa. Podřizujte se i kněžím jako apoštolům Ježíše Krista, naší naději, v níž ať vždycky žijeme.
     Sluší se také, aby se jáhni, služebníci tajemství Ježíše Krista, v každém ohledu všem líbili. Neboť nejsou služebníky jídla a pití, ale služebníky Boží církve. Jako ohni se tedy mají vyhýbat nařčení z něčeho špatného.
     Všichni ať také ctí jáhny jako Ježíše Krista stejně jako biskupa, který je obrazem Otce, a kněze jako radu Boží a sbor apoštolů. Bez nich se nedá mluvit o církvi. Jsem přesvědčen, že o tom smýšlíte stejně. Neboť jsem dostal výraz vaší lásky a mám ji u sebe ve vašem biskupovi: už jeho vystupování je velkým poučením a mírnost je jeho silou.
     Mnohému s Boží pomocí rozumím, ale sám nad sebou bdím, abych pro vychloubání nezahynul. Musím teď být ostražitý a nevěnovat pozornost těm, kdo mne vynášejí. Když mi to říkají, jako by mne bičovali. Rád bych totiž trpěl, ale nevím, jsem li toho hoden. Moji ctižádost mnozí nevidí, ale já s ní těžce bojuji. Je mi zapotřebí mírnosti, na které ztroskotává vládce tohoto věku.
     Napomínám vás tedy – ne já, ale láska Ježíše Krista – : živte se jen křesťanským pokrmem, jiným bylinám se vyhýbejte, totiž bludům. 
     Tak tomu bude, když nezpychnete a nedáte se odtrhnout od Boha Ježíše Krista, od biskupa a od apoštolských příkazů. Kdo je při oltáři, je čistý; kdo je mimo, není čistý; to znamená: kdo něco činí bez biskupa, kněží a jáhnů, ten nemá čisté svědomí.
     Ne snad, že bych se něco takového od vás dozvěděl. Chci vás jen varovat, protože vás mám rád.
  Oblečte si miernosť a obnovte sa vo viere, ktorá je Pánovým telom, a v láske, ktorá je krvou Ježiša Krista. Nech nik z vás nemá nič proti blížnemu. Nedávajte pohanom príležitosť, aby pre niekoľkých nemúdrych potupovali celú Božiu obec. „Lebo beda tomu, pre čiu pochabosť sa pred inými potupuje moje meno.“
     Preto si zapchajte uši, keď vám niekto hovorí bez Ježiša Krista, toho z Dávidovho rodu a z Márie, ktorý sa naozaj narodil, jedol a pil, naozaj ho prenasledovali za vlády Poncia Piláta, naozaj bol ukrižovaný a umrel pred očami tých, čo sú na nebi, na zemi i v podsvetí, ktorý naozaj vstal z mŕtvych, lebo ho jeho Otec vzkriesil a ako jeho Otec vzkriesil jeho, podobne vzkriesi aj nás, čo v neho veríme, v Kristovi Ježišovi, bez ktorého nemáme pravý život.
     Varujte sa teda zlých výhonkov, ktoré plodia smrtonosné ovocie; kto ho ochutná, ihneď zomrie. Ich Otec nesadil. Keby ich bol sadil, podobali by sa vetvám kríža a ich ovocie by bolo neporušiteľné. Týmto krížom volá Kristus vo svojom utrpení vás, ktorí ste jeho údmi. Lebo sa nemôže narodiť hlava osve od údov, keď Boh, ktorý je sám jednotou, sľubuje jednotu.
     Pozdravujem vás zo Smyrny spolu s Božími cirkvami, ktoré sú tu so mnou a občerstvili ma vo všetkom na tele i na duchu. Moje okovy, ktoré nosím pre Ježiša Krista s modlitbou, aby som dosiahol Boha, vás prosia: Vytrvajte v svornosti a vo vzájomnej modlitbe. Patrí sa, aby každý z vás a najmä kňazi robili radosť biskupovi na počesť Otca, Ježiša Krista i apoštolov.
     Prajem si, aby ste ma vypočuli v láske, aby tento môj list nebol svedectvom proti vám. Ale sa aj modlite za mňa, lebo v Božom milosrdenstve potrebujem vašu lásku, aby som sa stal hodným dosiahnuť údel, o ktorý sa usilujem, aby som nebol zavrhnutý.
     Pozdravuje vás láska Smyrňančanov a Efezanov. Pamätajte vo všetkých svojich modlitbách na cirkev v Sýrii, ktorej meno nie som hoden nosiť, lebo som posledný z nich. Majte sa dobre v Ježišovi Kristovi, podriaďujte sa biskupovi ako Božiemu prikázaniu a podobne aj starším. A všetci jednotlivo milujte jeden druhého nerozdeleným srdcom.
     Môj duch sa obetuje za vás nielen teraz, ale aj keď dosiahnem Boha. Doteraz som ešte v nebezpečenstve, ale Otec je verný v Ježišovi Kristovi a splní moju i vašu prosbu; želám si, aby ste v ňom boli bez škvrny.
Zdroj: http://www.ebreviar.cz/default.htm /čtení 5. - 6.10./


Podobná témata

Ekumenismus

"Ignác Antiochijský, biskup a mučedník, Tralským" | Přihlásit/Vytvořit účet | 108 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Ignác Antiochijský, biskup a mučedník, Tralským (Skóre: 1)
Vložil: Eleazar v Pondělí, 11. říjen 2010 @ 20:38:30 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
What a bag of shit! :[[[[[[Re: Ignác Antiochijský, biskup a mučedník, Tralským (Skóre: 1)
Vložil: rastan (rastan@quick.cz) v Pondělí, 11. říjen 2010 @ 23:01:46 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
"Neboť když se podřizujete biskupovi jako Ježíši Kristu, zdá se mi, že nežijete podle lidí, ale podle Ježíše Krista, který za vás umřel, abyste – věříce v jeho smrt – své smrti unikli. Je tedy nutné jednat jako vy: nepodnikat nic bez biskupa. Podřizujte se i kněžím jako apoštolům Ježíše Krista, naší naději, v níž ať vždycky žijeme.
     Sluší se také, aby se jáhni, služebníci tajemství Ježíše Krista, v každém ohledu všem líbili. Neboť nejsou služebníky jídla a pití, ale služebníky Boží církve. Jako ohni se tedy mají vyhýbat nařčení z něčeho špatného.
     Všichni ať také ctí jáhny jako Ježíše Krista stejně jako biskupa, který je obrazem Otce, a kněze jako radu Boží a sbor apoštolů. Bez nich se nedá mluvit o církvi. Jsem přesvědčen, že o tom smýšlíte stejně. Neboť jsem dostal výraz vaší lásky a mám ji u sebe ve vašem biskupovi: už jeho vystupování je velkým poučením a mírnost je jeho silou. "

Jeremjáš 17:5  Takto praví Hospodin: Zlořečený ten muž, kterýž doufá v člověka, a kterýž klade tělo za rámě své, od Hospodina pak odstupuje srdce jeho.

rastanRe: Ignác Antiochijský, biskup a mučedník, Tralským (Skóre: 1)
Vložil: oko v Úterý, 12. říjen 2010 @ 09:35:52 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Ale mě je jasné, proč vám některým leží Ignác v žaludku a ne a ne ho strávit. On se totiž (v době apoštolů) ani ajko biskup necítil už jistojistě spasený ale uvědomoval si riziko možné ztráty svého spasení:


Ale sa aj modlite za mňa, lebo v Božom milosrdenstve potrebujem vašu lásku, aby som sa stal hodným dosiahnuť údel, o ktorý sa usilujem, aby som nebol zavrhnutý.Re: Ignác Antiochijský, biskup a mučedník, Tralským (Skóre: 1)
Vložil: Nematemne (kotozor@seznam.cz) v Pátek, 15. říjen 2010 @ 18:59:32 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu | Blog)
          Biskup, kněz, jáhn. Funkce o kterých Ignac píše. Zajímalo by mne, kde se vzala funkce kněz.Re: Ignác Antiochijský, biskup a mučedník, Tralským (Skóre: 1)
Vložil: Nematemne (kotozor@seznam.cz) v Sobota, 16. říjen 2010 @ 22:28:28 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu | Blog)
         Koukl jsem i na ty další Ignacový dopisy (7 kousku) (http://www.fatym.com/taf/knihy/patrol/) a zaujala mne jedná věc. Když jsem hledal něco o Duchu svatém a Jeho vedení nenašel jsem v podstatě nic. Myslím, že tam byl zmíněn na cca na dvou, třech místech. Na stranu druhou slovo biskup se tam vyskytuje ve více než padesátí případech, zvětší části proto, aby ovečky byly jemu poslušné. V Nové smlouvě biskup, případně starší sboru se vyskytuje v cca 20 případech, Duch svatý ve více než dvě stě případech. Zajímavý poměr. Kdo má uši k slyšení slyš.Re: Ignác Antiochijský, biskup a mučedník, Tralským (Skóre: 1)
Vložil: Nematemne (kotozor@seznam.cz) v Neděle, 17. říjen 2010 @ 00:08:00 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu | Blog)
      Písmo:

      Starší, kteří zastávají dobře svůj úřad, jsou hodni dvojí cti, zvláště ti, kteří se namáhají kázáním a vyučováním. Žalobu proti staršímu nepřijímej, leda na základě výpovědi dvou nebo tří svědků. Ty, kteří hřeší, kárej přede všemi, aby i ti ostatní měli strach.
      Starší mezi vámi napomínám, já spolustarší a svědek Kristových utrpení a také účastník budoucí slávy, která bude zjevena: Paste Boží stádo, které je u vás; dohlížejte na ně ne z donucení, ale dobrovolně, podle Boha, ne z nízké zištnosti, ale ochotně, ne jako páni nad svým podílem, ale jako ti, kteří se svému stádu stávají vzorem. .... Stejně se vy mladší podřiďte starším. A všichni se oblečte v pokoru jeden vůči druhému, neboť Bůh se staví proti pyšným, ale pokorným dává milost.

      Ignác:

      Ten oslaví vás a vy v dokonalé, jednotě s biskupem a kněžstvem budete posvěcováni.
      A biskupové vaší země jsou vůlí Ježíše Krista.
      Proto jako doposud buďte zajedno s vůlí biskupa. Vaše kněžstvo hodné toho jména, hodné Boha žije totiž s biskupem v takové harmonii jako struny na kytaře.
      Snažme se tedy, abychom nejednali proti vůli biskupa a podřiďme se mu jako Bohu.
      Je tedy jasné, že se musíme dívat na biskupa jako na samotného Pána.
      Žádá to čest Toho, který nás miluje, abyste biskupa poslouchali bez jakéhokoli pokrytectví, protože nikdo nepodvádí jen biskupa viditelného, nýbrž i neviditelného.
      Někteří sice nazývají biskupa biskupem, avšak všechno dělají bez něho.
      Prosím vás, snažte se v Boží svornosti konat vše s vědomím biskupa, který zastupuje Boha, kněží, kteří zastupují sbor apoštolů
      Jako Pán ani sám ani skrze apoštoly neučinil nic bez Otce jsa s ním zajedno, tak ani vy nic nedělejte bez biskupa a kněží.
      Ví totiž, odkud je, kam jde a usvědčí podvod. Velmi důrazně jsem řekl těm, s kterými jsem mluvil - a byl to Boží hlas - . Poslouchejte biskupa, kněžstvo a jáhny! 
      Buďte všichni jednotní s biskupem, jako Ježíš s Otcem a jako kněží s apoštoly. Mějte v úctě jáhny, jako máte v úctě Boží zákon. Kdo patříte k církvi, nečiňte nic bez biskupa.
      Je dobré ctít Boha i biskupa. Kdo ctí biskupa, toho ctí i Bůh. Kdo něco dělá bez vědomí biskupa, ten slouží ďáblu.


      Aspoň víme, odkud vane vítr.

 

Stránka vygenerována za: 0.62 sekundy