Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Nela.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 8, článků celkem: 16318, komentáře < 7 dní: 530, komentářů celkem: 408346, adminů: 60, uživatelů: 5135  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 239 návštěvník(ů)
a 4 uživatel(ů) online:

Myslivec
brusle7
Frantisek100
gregorios777

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
110958170
přístupů od 17. 10. 2001

Aktivity a kampaně: Setkání věřících a nevěřících pozdravil Benedikt XVI. videoposelstvím
Vloženo Pondělí, 28. březen 2011 @ 22:40:20 CEST Vložil: Stepan

Katolicismus poslal Jaela

Setkání věřících a nevěřících pozdravil Benedikt XVI. videoposelstvímPaříž. Videoposelstvím Svatého otce včera v 21h v Paříži skončila dvoudenní akce „nádvoří národů“ pořádaná Papežskou radou pro kulturu na přání Benedikta XVI. Dialog mezi věřícími a nevěřícími se konal v pařížském sídle Unesca, na univerzitě Sorbona a na Francouzské akademii. „Nádvoří národů“ odkazuje k otevřenému prostoru poblíž Jeruzalémského chrámu, kam mohli přijít ti, kdo nesdíleli víru Izraele, a zajímat se o náboženství, setkat se znalci, hovořit o víře a také se modlit k Bohu jim neznámému.Videoposelství promítané na velkoplošných obrazovkách před pařížskou katedrálou Notre-Dame přijalo s nadšením několik tisíc především mladých lidí, které poté uvnitř chrámu čekali členové komunity Taizé s jejich typickými zpěvy, kteří nabídli okamžiky modlitby a přiblížení se „neznámému Bohu“. 


Benedikt XVI. ujistil mladé věřící i nevěřící účastníky, že ví, co si chtějí navzájem říci:Vy nevěřící se chcete obrátit na věřící a žádat obzvláště od nich svědectví života, které by bylo důsledné vzhledem k tomu, co vyznávají, a odmítalo jakoukoli znelidšťující deviaci náboženství. Vy věřící chcete svým přátelům říci, že poklad, který v sobě nosíte, si zasluhuje, aby byl sdílen, šířen a reflektován. Otázka Boha nepředstavuje pro společnost žádné nebezpečí, neohrožuje lidský život! Otázka Boha by mezi velkými otázkami naší doby neměla chybět.Benedikt XVI. vyjádřil naději, že setkání mezi světy víry a rozumu umožní člověku nalézt sebe samého.„Příliš často totiž rozum ustupuje před nátlakem zájmů a atraktivitou užitečnosti, kterou je nucen přijímat jako poslední kritérium. Hledání pravdy není snadné. A pokud je někdo volán, aby se odvážně rozhodnul pro pravdu, je to proto, že neexistují zkratky vedoucí k dosažení štěstí a krásy dokonalého života. Ježíš v evangeliu říká: »Pravda vás osvobodí«.Je úkolem mladých najít opět cestu k dialogu.Jednotlivá náboženství nemohou mít strach před správnou laickostí, která je otevřená a dovoluje každému, aby podle vlastního svědomí žil to, čemu věří. Má-li být vytvořen svět svobody, rovnosti a bratrství, měli by věřící i nevěřící cítit, že jsou svobodní a rovní ve svém právu žít svůj osobní i kolektivní život a zůstávat věrni vlastnímu přesvědčení, a měli by jeden druhému být bratrem.Důvodem pořádání tohoto „nádvoří národů“ je snaha přispět k takovému bratrství, jež přesahuje jednotlivá přesvědčení, ale nepopírá jejich rozdíly.Rozvinutím toho, co prožijete tento večer, přispějete ke zbourání přehrad strachu před druhými, před cizinci, před těmi, který se vám nepodobají; strachu, který se často rodí ze vzájemné neznalosti, skepticismu nebo lhostejnosti.Můžete sdílet nejenom životní zkušenost, ale také svůj přístup k modlitbě, navrhl papež ve svém videoposelství mladým účastníkům „nádvoří národů“ před pařížským chrámem Notre-Dame.„Věřící i nevěřící, kteří jste přítomni na tomto velkém nádvoří Neznámého, také vy jste zváni vstoupit do posvěceného prostoru, projít velkolepým portálem Notre-Dame, vstoupit do katedrály a na chvíli stanout v modlitbě. Pro některé z vás to bude modlitba k Bohu, kterého ve víře znáte, a pro jiné může být modlitbou k Bohu neznámému. Drazí mladí nevěřící, připojíte-li se k těm, kteří jsou dnes na slavnost Zvěstování Páně uvnitř Notre-Dame, otevřte svá srdce Písmu svatému, nechte se oslovit krásou písní, a budete-li chtít, nechte svoje niterné cítění stoupat k neznámému Bohu.“PLNÉ ZNĚNÍ VIDEOPOSELSTVÍ Benedikta XVI. je ZDE 

(MaS)


Podobná témata

Katolicismus

"Setkání věřících a nevěřících pozdravil Benedikt XVI. videoposelstvím" | Přihlásit/Vytvořit účet | 3 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

ad meritum, anebo pro nekatolíky, k věci prosím (Skóre: 1)
Vložil: Eleazar v Úterý, 29. březen 2011 @ 22:02:46 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Myslím si, že přetapetování úryvku z dalších stránek by si zasloužilo nějaký komentář included. Bez něj to podle mě nemá valný smysl; předpokládám, že čtenáři si umějí najít podobné články sami.Re: Setkání věřících a nevěřících pozdravil Benedikt XVI. videoposelstvím (Skóre: 1)
Vložil: poutnick v Středa, 30. březen 2011 @ 12:09:58 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
To o tom známém a neznámém Bohu připomíná rozhovor Ježíše se samařskou ženou u studny. Když jí řekl o tom že Samaritáni uctívají toho koho neznají zatímco Židé toho koho znají, protože spása vzejde ze Židů.
Bože ty jsi dobrý, přijmi dík a chválu. Od celé ekumeny a od celého lidstva.Stránka vygenerována za: 0.12 sekundy