Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Doubravka.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 6, článků celkem: 16086, komentáře < 7 dní: 258, komentářů celkem: 390020, adminů: 60, uživatelů: 5031  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 322 návštěvník(ů)
a 3 uživatel(ů) online:

Frantisek100
oko
zeryk

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Informace z jednání VV BJB dne 22. listopadu 2021
·Seznam vypuštìných novozákonních veršù v Pøekladu Nového svìta
·Pastoral brothers – kde konèí vtipnost?
·Ekumenická rada církví si zvolila nové pøedsednictvo na pøíští dva roky
·Rozbuška a další mutace covidu-19
·Významný køesťanský genetik je frustrovaný z postoje evangelikálù k oèkování
·Vlivný Jižní baptista Robert Jeffress odmítl náboženské argumenty proti oèkování
·5 pilíøù konzervativního evangelikálního kalvinismu nesluèitelných s láskou
·Skrytì
·Pastoral Brothers

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
106927022
přístupů od 17. 10. 2001

Hledání: 20 let protestant, dnes katolík. Kapitola 1
Vloženo Pondělí, 04. červenec 2011 @ 21:43:39 CEST Vložil: Stepan

Svědectví poslal eilat

Jak se Petr Eilat po dvaceti letech u protestantů stal římským katolíkem? Jak se z přesvědčeného letničního ultracharismatika stal mírný člověk, který si zamiloval ŘKC ? Jak je Bůh nevyzpytatelný a jaké jsou jeho cesty? Co jsem zažil na Sinaislé poušti? Proč mám rád Izrael? Dříve laický kazatel a pastor malého letničního sboru dnes řadový farník se pokusí svým svědectvím obohatit a povzbudit každého, kdo miluje Boha.


Je půl páté ráno a naše letadlo se chystá za pár minut dosednout na přistávací plochu letiště Ben Guriona v Tel Avivu. Mám slzy v očích a nemohu zastavit pláč. Jsem tím zaskočen, protože nevím cože se to se mnou děje. Z okénka vidím střechy, zahrady, bazény, krásné město. Izrael mě dostala ještě dříve než se kola letounu dotkla země. Dodnes tomu nerozumím: nikdy jsem neměl nějaký zvlášť silný vztah k zemi Židů a nejsem si vědom, že bych měl židovské předky. Rolujeme po ploše, vidím letouny s davidovou hvězdou, letištní terminál a slzy v očích se změnily v koule jako hrachy, které mi padají na hruď a smáčejí tričko. To ještě zdaleka netuším, jaká změna se zde se mnou stane.

Že poletím do Svaté země jsem před pár měsíci absolutně netušil. V té době jsme se s manželkou a dcerkou chystali na dovolenou na řecký Rhodos, kam jsme také vyrazili. Těsně před odletem mi volal můj přítel - katolický kněz z moravy, že by mi rád zaplatil pouť do Izraele a Egypta. Poznávací zájezd po všech hlavních místech, kde kdysi chodil samotný Ježíš. Vyrazil mi tím trochu dech, protože jsem ještě od žádného člověka takto velkorysý dar nedostal. S díky jsem na nabídku kývl a odletěl s rodinou do Řecka. Vrtalo mi sice hlavou proč Bůh dopustil, aby mne - zapáleného protestanta, který se ještě nedávno při svých kázáních otíral o ŘKC, pozval na cestu do Izraele představitel církve, ke které jsem 20 let měl tak malý respekt. Celou dobu pobytu na Rhodosu jsem tedy měl o čem přemýšlet. Už tam začal můj nelehký duchovní boj, který jsem dobojoval o několik měsíců později, kdy jsem šel ke svátosti smíření vyznat svůj hřích vůči Římsko katolické církvi. Předesílám, že tyto a další řádky nikoho neodsuzují, že nikomu nic nevnucuji. Jedná se o ryze mé osobní svědectví. Vážím si každého bratra či sestry v Kristu nezávisle na tom pod jakým "praporem" stojí. Pouze Hospodin zná naše cesty, naše životy, naši minulost, přítomnost a budoucnost. Neuslyšíte ode mne, že katolíci jsou lepší než evangelíci či naopak. To není smyslem těchto řádků. Osobně tyto věci ani neřeším. Dost energie / v tom dobrém slova smyslu /mi bere každodenní život s Kristem, ten věčný boj s hříchem, to opakované zabíjení svého Ega. Přesuňme se do letištní haly v Tel Avivu. Po odbavení jsem si teprve uvědomil, že 14 dní strávím s padesáti katolíky ze všech koutů naší země, kteří si tento poznávací zájezd koupili a pojali jej jako pouť do Svaté země. Sedli jsme do autobusu a jeli přez Negevskou poušť do Egypta, abychom přez další poušť - Sinaiskou dorazili večer pod horu Sinai. V autobuse se všichni do jednoho poctivě a velmi často modlili - odhaduji to, že celkem v součtu cca 2 hodiny. Večer pak ještě mše svatá a v noci výstup na horu Sinai, abychom ráno jeli opět celý den do Jeruzaléma. Tedy minimálně 2 hodiny motliteb a k tomu denně minimálně mše svaté. Den co den. Byl jsem konsternován. Z motliteb jsem znal pouze motlitbu Páně a mé pocity byly zajímavé. Jak se také může cítit bývalý pastor malého letničního sboru, laický kazatel člověk, který kdysi vyučoval v Biblické škole ultracharismatické americké církve. Naštěstí Izrael je naprosto úžasná země a místa, po kterých chodily nohy našeho Pána jsou tak silná, že spoustu věcí stravuji dodnes.

Podobná témata

Svědectví

"20 let protestant, dnes katolík. Kapitola 1" | Přihlásit/Vytvořit účet | 37 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: 20 let protestant, dnes katolík. Kapitola 1 (Skóre: 1)
Vložil: ssns v Pondělí, 04. červenec 2011 @ 23:02:39 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Ahoj Petře. Jsem fakt rád, že jsi tak rychle vyhověl mému přání a podělíš se s námi o svoji cestu do katolické církve. Shodou okolností máme se ženou také v úmyslu do Izraele se podívat. A jeli bychom právě v rámci zájezdu/poutě pořádaného jednou farností. Ještě se tedy poohlédneme po nějaké, kde by nám to taky zaplatili:-)

Už jednou jsem slíbil, že nebudu prudit moc dotazy, ale zajímala by mě jedna věc. Mám zkušenosti se setkáními organizovanými katolickou církví. Dovolím si odhadnout, že mezi těmi modlitbami hrál nemalou roli i růženec. Sám mám tu modlitbu rád, ale jak to působilo na kazatele ultracharismatického sboru si neumím představit;-)

Ještě jednou díky a už se těším na další kapitolky.

SlávekRe: 20 let protestant, dnes katolík. Kapitola 1 (Skóre: 1)
Vložil: Momonka (Tinidril@seznam.cz) v Pondělí, 04. červenec 2011 @ 23:24:53 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Aneb z bláta do louže...
Re: 20 let protestant, dnes katolík. Kapitola 1 (Skóre: 1)
Vložil: reformovany v Pondělí, 04. červenec 2011 @ 23:41:07 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)

Obojím jsem si také prošel i když v opačném pořadí.

Nicméně myslím, že je nejlépe být křesťanem. Člověka nespasí Řím ani letniční křepčení ale sám Ježíš Kristus.

Mimochodem dnes vidím, jak má například extrémní charismatismus blíizko k římskému katolicismu. Zejména v důrazu na člověa místo na Boha.


rRe: 20 let protestant, dnes katolík. Kapitola 1 (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Úterý, 05. červenec 2011 @ 00:13:27 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/
  AHoj.

  Díky za začátek zajímavého příběhu. Budu rád, když napíšeš více. Docela by mne zajímalo, co jsi v té ultracharizmatické americké letniční církvi vyučoval jako pastor a jak jsi se k letniční víře dostal a jak jsi se stal pastorem.


...Vrtalo mi sice hlavou proč Bůh dopustil, aby mne - zapáleného protestanta, který se ještě nedávno při svých kázáních otíral o ŘKC, pozval na cestu do Izraele představitel církve, ke které jsem 20 let měl tak malý respekt. ...

  Proč si se jako zapálený protestant "otíral o ŘKC"? Měl jsi k tomu nějaký důvod? Vyrůstal jsi v ŘKC, znal jsi jí? Co tě k tomu vedlo? Měl jsi nějaké negativní zkušenosti?


Večer pak ještě mše svatá a v noci výstup na horu Sinai, abychom ráno jeli opět celý den do Jeruzaléma. Tedy minimálně 2 hodiny motliteb a k tomu denně minimálně mše svaté. Den co den. Byl jsem konsternován. Z motliteb jsem znal pouze motlitbu Páně a mé pocity byly zajímavé.

  Naučil ses pak nějaké modlitby? Které modlitby kromě modlitby Páně tě zaujaly a co tě na nich zaujalo?

  Díky za odpovědi i za odvahu psát na ultraprotestantském portálu.
 
  ToníkRe: 20 let protestant, dnes katolík. Kapitola 1 (Skóre: 1)
Vložil: oko v Úterý, 05. červenec 2011 @ 07:30:29 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
..."Dost energie / v tom dobrém slova smyslu /mi bere každodenní život s Kristem, ten věčný boj s hříchem, to opakované zabíjení svého Ega. "...


Toto se usiluji vyjádřit už hodně dlouho, ale tak hezky se mi to nepodařilo. Někteří zde totiž žijí v představě, že spasení je cosi lehkého, co jde mimo nás a je pouze záležitostí Boží. A že jakmile se člověk jednou rozhodne dát svůj život Kristu, už dál nemá co řešit. Ale to je teprve začátek bojů...


Díky za hezké svědectví a upřímnost. Ať ti to vydrží.Re: 20 let protestant, dnes katolík. Kapitola 1 (Skóre: 1)
Vložil: Karels (haohan@seznam.cz) v Úterý, 05. červenec 2011 @ 09:32:27 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Taky mě zajímá tvé svědectví, bratře, ač jsem protestant a v ŘKC zřejmě nikdy neskončím - já osobně vidím - aby člověk zůstal věrný Pánu Bohu lhostejno v kterém je společenství... S Božím požehnáním a přáním pokoje přeje Karel.Re: 20 let protestant, dnes katolík. Kapitola 1 (Skóre: 1)
Vložil: andulka v Úterý, 05. červenec 2011 @ 11:55:58 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Taky jsem zvědavá na pokračování, takto mně to zatím vyzní, že autor článku byl na zájezdu uchvácen atmosférou a modlitbami. - ovšem toť můj názor, pocit.
Ono na takové akce jet s ostatními věřícími - to vždy zaznívá po cestě plno modliteb, pořádají se mše, bohoslužby... Síla okamžiku je jedna věc, ale hlavní prioritou by mělo být jak se lidé chovají i mimo tyto akce, v běžném životě, v práci. Můžu být okouzlena počtem zbožně odříkaných modliteb, atmosférou kudy zrovna můj zájezd projíždí, ale jak říkám, křesťané, Boží děti se mají nechat poznávat nejenom v kostele, na poutích apod., to mně v mé farnosti chybělo, protože dnes to dokážu pojmenovat, neměli ve skutečnosti mnozí z nich Ježíše v srdci, ve svých životech. Pak to ovoce podle toho taky vypadalo...
Mezi katolíky mám přátele, blízké lidi, ovšem při jistých věcech, které se tam praktikují, lidská tradice je už vážně dost zažitá, pochybuji, že je mezi nimi při těchto shromážděních s jistými tradicemi, rituály sám Ježíš...Jednodušše proto, že tam zaznívá jiné evangelium než to Ježíšovo.
Budu čekat na "pointu", autorovi přeji vše dobré a hlavně, aby byl součástí Kristova těla a byl si toho vědom, radoval se v Kristu, v Jeho evangeliu.
Re: 20 let protestant, dnes katolík. Kapitola 1 (Skóre: 1)
Vložil: Nematemne (kotozor@seznam.cz) v Úterý, 05. červenec 2011 @ 19:37:30 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu | Blog)
      Ahoj Eilate. Mohl by jsi být konkretní co ti jako zapálenému charismatikovi vadilo na ŘKC? Díky za odpověď. 

      KarelRe: 20 let protestant, dnes katolík. Kapitola 1 (Skóre: 1)
Vložil: reformovany v Úterý, 05. červenec 2011 @ 23:18:18 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)

Ahoj Eilate,

Píšeš
Jak se z přesvědčeného letničního ultracharismatika stal mírný člověk


R
Problém ovšem je, že letniční ultracharismatismus nemá nic společného s protestantismem. Pokud tvrdíš, že jsi byl protestant, myslím, že by bylo dobré si alespoň o protestantství alespoň něco zjistit. Pro začátek doporučuji:

http://zod.reformace.cz/
[zod.reformace.cz]
http://nkz.reformace.cz/
rRe: 20 let protestant, dnes katolík. Kapitola 1 (Skóre: 1)
Vložil: Kjubik (forrest.gump.junior@gmail.com) v Středa, 06. červenec 2011 @ 10:33:31 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Těším se na pokračování a zároveň děkují za tuto první část. Koukám, že jsi vzbudil zde zájem o pokračovaní, budu rád když budeš chtít pokračovat :-)Re: 20 let charizmatik, dnes logicky katolík. Kapitola 1 (Skóre: 1)
Vložil: svata_tradicia (svatatradicia@jesuits.tv) v Středa, 06. červenec 2011 @ 14:33:29 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.jezuiti.sk/
Já se také velice těším na pokračování! Vždyť charismatické hnutí jsme budovali my, v Římě a má sloužit jako most do Říma. Tak to přece má fungovat! Co je na tom divného? Já jsem také uchvácen zvukem lidí mumlajícich svatý růženec a proto jsem se stal katolíkem. Miluji ty davy lidí, ty mystéria, zpěvy a sochy. Miluji Marii, Matku Boží a modlitby k zemřelým. Kdo my to může vzít?Re: 20 let protestant, dnes katolík. Kapitola 1 (Skóre: 1)
Vložil: Martyx v Čtvrtek, 07. červenec 2011 @ 21:53:41 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Chlapče,dítě zbloudilé,ať tě Pán soudí,dle tvého uvážení!Stránka vygenerována za: 0.31 sekundy