Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Doubravka.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 6, článků celkem: 16086, komentáře < 7 dní: 260, komentářů celkem: 390022, adminů: 60, uživatelů: 5031  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 327 návštěvník(ů)
a 4 uživatel(ů) online:

Neprihlaseny
martino
Frantisek100
oko

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Informace z jednání VV BJB dne 22. listopadu 2021
·Seznam vypuštìných novozákonních veršù v Pøekladu Nového svìta
·Pastoral brothers – kde konèí vtipnost?
·Ekumenická rada církví si zvolila nové pøedsednictvo na pøíští dva roky
·Rozbuška a další mutace covidu-19
·Významný køesťanský genetik je frustrovaný z postoje evangelikálù k oèkování
·Vlivný Jižní baptista Robert Jeffress odmítl náboženské argumenty proti oèkování
·5 pilíøù konzervativního evangelikálního kalvinismu nesluèitelných s láskou
·Skrytì
·Pastoral Brothers

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
106927351
přístupů od 17. 10. 2001

Nebezpečná učení: Dan Drápal: Duchovní význam norského masakru
Vloženo Úterý, 26. červenec 2011 @ 13:13:24 CEST Vložil: Olda

Žhavá témata poslal Nepřihlášený

Ve třetím roce kralování judského krále Jójakíma přitáhl babylonský král Nebúkadnesar k Jeruzalému a oblehl jej (Daniel 1,1).

Existuje církev-nevěsta a církev-nevěstka. Ani církev-nevěsta, ani církev-nevěstka ovšem není totožná s žádnou konkrétní denominací, jakkoli by si to mnozí přáli, ať už pozitivně nebo negativně. Platí ovšem, že jednotlivé denominace se mohou v určitých situacích blížit jedné či druhé. Ve hře je ovšem mnoho proměnných, z nichž jednou je čas.

Církev-nevěsta nikdy neobléhá církev-nevěstku. Církev-nevěstka však mnohdy obléhá církev-nevěstu. Jeruzalém nikdy neoblehne Babylon, Babylon ale občas obléhá Jeruzalém.

Církev-nevěsta rozumí svému Pánu, který říká, že přišel, aby položil svou duši jako výkupné za mnohé. Církev-nevěsta nikdy nežádá smrt druhých lidí a nikdy netvrdí, že na světě bude dobře, až budou vyhubeni ti nebo oni (Židé, kacíři, kulaci, komunisté, šíité, sunité, jinověrci – dosaďte si, koho chcete). Tvrdí to ale církev-nevěstka.

Ti, kdo patří k církvi-nevěstě, jsou ochotni v krajním případě položit i život. Učí se od svého Pána lásce k nepřátelům. Učí se rovněž umírat sami sobě.

Zato církev-nevěstka si dříve nebo později začne žádat krve. Nejlépe krve nevinných.

O existenci nevěsty a nevěstky ale vědí pouze ti křesťané, kteří prožili osobní obrácení a kteří učinili osobní zkušenost s tím, co znamená umírat sobě samotnému. Lidé stojící vně církve vidí pouze církev, a církev-nevěstku a církev-nevěstu nerozlišují.

To, co udělal Anders Behring Breivik, byl perfektní satanský tah. Do nynějška totiž co se týče násilí „vedli“ muslimové nad křesťany 999:1. Nyní si lidé, kteří netuší, co to křesťanství je – a takových je v naší zemi mírná většina – pomyslí: ti křesťané nejsou o nic lepší než muslimové. A není proti tomu obrana.

Zajímavé je, že pachatel masakru je označován za fundamentalistického křesťana. Nu, stojí za zmínku, co napsal na svém blogu:

„Dnešní protestantská církev je směšná. Duchovní pochodují v džínách na akcích podporujících Palestince a jejich kostely vypadají jako zmenšená obchodní střediska. Podporuji nepřímou kolektivní konverzi protestantských církví zpět ke katolicismu.“ (Převzato z The Christian Post, článek psal Daniel Blake.)

Nejsem přítelem konspiračních teorií a zejména v Norsku nepředpokládám masivní manipulaci s fakty. I v Norsku sice vítězí levicová a feministická ideologie, nicméně církev (včetně fundamentalistických směrů) je tam podstatně silnější než v jiných skandinávských zemích či v řadě dalších evropských zemí. Nepochybuji o tom, že církve se vyjádří k tvrzení, že tento muž byl křesťanem (do kterého sboru chodil? Kde byl členem?).

Ví se o něm, že se nechal pokřtít v době dospívání; později se však od křesťanství odvrátil.

Nicméně u nás bude tvrzení, že šlo o fundamentalistického křesťana, velice působivé.

Přesto se mi vtírá myšlenka: Neusoudil někdo v Evropě, že už je na čase evangelikálním křesťanům definitivně zakroutit krkem? To by vysvětlovalo šíření lživého tvrzení, že jde o fundamentalistického křesťana.

Jaký je ale náš postoj? Co vyčítáme muslimským teroristům? To, že pro ně lidský život nemá žádnou cenu. To, že jsou lidé popravováni bez soudu a bez zábran. Anders Behring Breivik nemůže bojovat proti islámskému nebezpečí stejnými zbraněmi. Pokud někdo bojuje stejnými zbraněmi, pak není za co bojovat, protože pak by Západní společnost skutečně nebyla lepší než islámská. Pokud chtěl skutečně bojovat proti islámskému nebezpečí, pak udělal pravý opak toho, co dělat měl.

Jeho čin přispěl k dalšímu zmatení. Jelikož síla internetu stále roste a na internet lze umístit cokoli – a kde co se na něm také dá najít, aniž máte možnost ověřit si, co jaké míry je to věrohodné – dostáváme se „zpátky na čtverec A1“, totiž do situace, kdy můžete věřit jen lidem, které sami osobně znáte.

Co to znamená pro nás křesťany? Že musíme být především věrohodní, že nesmíme šířit falešné informace a že je třeba vydávat svědectví pravdě, přestože je to stále těžší.

Dan Drápal, 24. července 2011

PS: Znění výňatku z Breivikova blogu v angličtině:

"Today's Protestant church is a joke. Priests in jeans who march for Palestine and churches that look like minimalist shopping centres. I am a supporter of an indirect collective conversion of the Protestant church back to the Catholic."

Zdroj: http://dan.drapal.org/


"Dan Drápal: Duchovní význam norského masakru" | Přihlásit/Vytvořit účet | 28 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Dan Drápal: Duchovní význam norského masakru (Skóre: 1)
Vložil: karkulka v Úterý, 26. červenec 2011 @ 17:04:13 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
"...Jeho čin přispěl k dalšímu zmatení..."

Zmatení by nebylo tak veliké, kdyby někteří "křesťané" nekřičeli do všech stran, že už nehřeší a že už jsou spasení.Re: Dan Drápal: Duchovní význam norského masakru (Skóre: 1)
Vložil: poutnick v Úterý, 26. červenec 2011 @ 17:32:26 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Podle reakcí které se u nás objevily až doteďka to nevypadá že by to lidi nějak zvlášť spojovali zrovna s křesťanstvím. Spíš je tady cítit tlak k podpoře neonacismu a nenávisti vůči všem přistěhovalcům.
Řekl bych že si pan Drápal zkusil trochu přihřát svou vlastní polívčičku a rýpnout  do tradičních evangelíků jako do potenciální zájmové skupiny. Proto použil ten citát podle kterého jsou směšní a vlažní. Je to ale jen moje soukromá domněnka. Skutečné pohnutky pana Drápala neznám. Popisuji jen svůj vlastní subjektivní dojem bez nároku na neomylnost.Re: Dan Drápal: Duchovní význam norského masakru (Skóre: 1)
Vložil: demagog (quokam@seznam.cz, http://www.bohu-a.svetu.cz/) v Úterý, 26. červenec 2011 @ 18:14:47 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu | Blog) http://www.bohu-a.svetu.cz/
Skoro stovka mrtvych a nase starost je, jak my vypadame? Jestli ciste nahodou nechce nekdo zakroutit "evangelikalnim krestanum" krkem?Re: Dan Drápal: Duchovní význam norského masakru (Skóre: 1)
Vložil: poutnick v Středa, 27. červenec 2011 @ 11:45:35 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Demagog nám tady připomenul jednu velice důležitou věc. Že tady pořád jenom rozebíráme co se stalo a co z toho vyplývá a nemyslíme na to že bylo zavražděno tolik lidí. Proto bych chtěl požádat každého člověka dobré vůle aby se za ně modlil. Stejně jako za celé Norsko.

Odpočinutí věčné dej jim ó Pane a světlo věčné ať jim svítí. Ať odpočívají ve svatém pokoji. Amen.

Bohu žel už tady s námi není Jaela která nám takové věci připomínala a poukazovala na Boží slávu a velebnost ve chvílích kdy jsme podléhalii hloupým a malicherným sporům.Re: Dan Drápal: Duchovní význam norského masakru (Skóre: 1)
Vložil: belansky v Čtvrtek, 28. červenec 2011 @ 13:36:47 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu | Blog)
V ČT řekli bezprostředně potom ve hlavních zprávách večer, že "čin spáchal křesťanský fundamentalista a pravicový extremista". Nevěděli nic, nikdo nezkoumal jeho život, texty na netu  a řekli tohle. Satan si musel mnout ruce.Stránka vygenerována za: 0.24 sekundy