Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Ctirad.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 4, článků celkem: 16084, komentáře < 7 dní: 170, komentářů celkem: 389865, adminů: 60, uživatelů: 5030  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 34 návštěvník(ů)
a 4 uživatel(ů) online:

oko
Willy
Frantisek100
cizinec

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Informace z jednání VV BJB dne 22. listopadu 2021
·Seznam vypuštìných novozákonních veršù v Pøekladu Nového svìta
·Pastoral brothers – kde konèí vtipnost?
·Ekumenická rada církví si zvolila nové pøedsednictvo na pøíští dva roky
·Rozbuška a další mutace covidu-19
·Významný køesťanský genetik je frustrovaný z postoje evangelikálù k oèkování
·Vlivný Jižní baptista Robert Jeffress odmítl náboženské argumenty proti oèkování
·5 pilíøù konzervativního evangelikálního kalvinismu nesluèitelných s láskou
·Skrytì
·Pastoral Brothers

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
106904970
přístupů od 17. 10. 2001

Povzbuzení: Kra, nos a lis...
Vloženo Pátek, 04. říjen 2002 @ 17:19:21 CEST Vložil: peek

Grano Salis “Už jsi viděl Kra, nos a lis?” zeptal se mě na začátku léta jeden známý. Že by nějaký nový film alá Rabín, kněz a krásná blondýna, či Mach, Šebestová a kouzelné sluchátko, nebo dokonce Slunce, seno, jahody? Přemýšlím, kdy jsem byl naposledy v kině. „Neviděl, v bijáku jsem už dlouho nebyl, o čem to je?“, přiznávám a nechápu nechápavý výraz kamaráda. „To není film, to je web, docela dobrej křesťanskej web, schválně na to koukni“, dostává se mi poučení a lekce z latiny. No dobrá, říkám si, nějakého dobrého křesťanského sajtu je tu potřeba opravdu jako soli. Hned večer sedám k monitoru a nechávám se trošku prosolit.... a jsem příjemně překvapen.

Tak to bylo moje seznámení s www.granosalis.cz a od té doby jsem jeho pravidelným návštěvníkem. Projekt je to obdivuhodný a v českých křesťanských internetových vodách myslím nemá obdoby. Jsem tedy rád, že se svojí troškou mohu podílet na jeho provozu i přesto, že jsem katolík, což vlastně šéfové projektu nevěděli, když mi nabídli funkci jednoho z redaktorů. Když jsem to teď na sebe prásknul, doufám, že si to s mou nominací nerozmyslí :). Věřím, že ne, vždyť doposud si tento web v naplňování proklamovaného „křesťanského ekumenického interaktivního portálu” vede velmi dobře. Je sice pravda, že ne všechno zde funguje skvěle a tak, jak to asi tvůrci původně zamýšleli, ale známe to, všechno se dá zlepšovat. Namátkou vybírám spící Diskusní fóra, skomírající Recenze a téměř mrtvý Chat. Naopak magazín se svými Hlavními rubrikami šlape dobře, výtečné jsou i Aktuální zprávy a Veřejné modlitby. Možná by stálo za to přidat i nějaké představení křesťanství, takové přeložení a vyložení Apoštolského vyznání víry pro mladé, kteří nemají o křesťanství ani páru, ale zajímá je to. Vůbec si myslím, že pořád si my křesťané hrajeme na tom svém vlastním písečku, omíláme ty svoje problémy a jsme málo otevření a srozumitelní pro ty ostatní. Grano je v tomto směru nadějí. Rezervy jsou i v samotném systému, třeba počet čtenářů u článků by se mohl uvádět nejen na úvodní stránce – jakmile totiž článek zmizí z úvodní stránky, nelze zjistit, kolikrát již byl čten (pokud zrovna nefiguruje v top ten). Jde ovšem o detaily, ale na druhou stranu „dokonalost spočívá v maličkostech“ a tento web bude takový, jakým si ho uděláme i my sami, jak podotýkají autoři. Je určitě moc dobře, že tu Grano je a nakonec zjišťuji, že ten můj prvotní „přeslech“ nemusí být ani tak nesmyslný: Tento portál může totiž významně přispět k tomu, aby tála ta obrovská kra ateismu, neznalosti a nepochopení v naší zemi, protože tento portál má nos na nosná témata a nebojí se vzít do lisu zatuchlé představy a předsudky. Bohu, Tomášovi a Štěpánovi děkuje PEEK

"Kra, nos a lis..." | Přihlásit/Vytvořit účet | 1 komentář | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Kra, nos a lis... (Skóre: 1)
Vložil: Tomas v Pondělí, 07. říjen 2002 @ 13:19:09 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.granosalis.cz
Milý peeku.

Děkujeme za tvůj příspěvěk. Musím Ti sdělit, že to že jsi katolík nám vůbec nevadí i když jsi to na sebe "prásknul" až teď. Chci Ti také poděkovat za tvé náměty ke zlepšení a za to že, spoluvytváříš GranoSalis svými příspěvky a nápady.

To že jsou zde bloky, které nejsou využity je dáno potřebami čtenářů. Když jsme se Štěpánem tvořili projekt Grano Salis, chtěli jsme nabídnout určité spektrum služeb pro čtenáře. Proto je zde Diskusní forum, recenze, chat a další. Diskuze byly jedním z hlavních požadavků v projektu. To, že se nechytilo diskusní forum je dáno složitějším ovládáním. Na druhou stranu se začalo diskutovat přímo v magazínu. Takže záměr se zdařil i když jinak než jsme plánovali. Recenze má na starosti jeden redaktor a zatím se to nepodařilo nějak rozhýbat. No a chat. Věděli jsme, že i křesťané rádi chatují a proto jsme ho udělali. Jenže obecně v chatech se diskutuje převážně na téma sex a to lidi přitahuje. Těch pár lidí, kteří si píšou o něčem jiném náš chat nezachrání a ani ho nerozhejbá natolik aby se o něm vědělo více. Myslím že podobnou zkušenost mají všichni, kteří si na stránky dali "svůj" chat.
Je pravda, že zmíněné bloky nyní upadají a co se týká chatu a fora, tak zatím naše síly na toto soustřeďovat nebudeme, z důvodu nízkého využívání těchto služeb.

Máme v plánu několik nových služeb, ale je to otázka času, jednak programátorského a jednak marketingového, aby tyto služby byly zavedeny.

Měj se krásně a totéž přeji všem čtenářům.

TomasStránka vygenerována za: 0.13 sekundy