Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Patricie.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 3, článků celkem: 16173, komentáře < 7 dní: 291, komentářů celkem: 395964, adminů: 60, uživatelů: 5073  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 258 návštěvník(ů)
a 1 uživatel(ů) online:

ivanp

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
108504412
přístupů od 17. 10. 2001

Kontrasty: Co přišlo na srdce Františkovi ??
Vloženo Sobota, 12. listopad 2011 @ 16:20:23 CET Vložil: Stepan

Zamyšlení poslal Frantisek100

Všichni známe ten krásný příběh, který vypravoval Pán Ježíš, příběh o ztraceném synu. Je to podobenství, které platí i na nás. I my se vůči svému Otci v nebesích chováme někdy podobně.

I my jsem odešli z Božího domu a vzali si sebou hřivny, které nám Bůh daroval. Něco z těch hřiven jsme i promarnili. Nevyužili jsme je k dobrým věcem. Užívali si života, radovali se z bohatství, těšili se z osobní kariéry či moci. Užívali si našeho zdraví. Ale vše netrvá věčně. Dokud se máme dobře, tak na Boží domov si ani nevzpomeneme. Až když pocítíme nedostatek a nenacházíme klid duše, to pravé štěstí...., pak si teprve začneme uvědomovat, že jsem dělali něco špatné a zatoužíme to vše změnit, vrátit, začít znova.... 


Vžijme se do příběhu, který nám Pán Ježíš zobrazil jako podobenství. Otec v nebi nás miluje, jsme jeho. A my chceme svobodu a volnost. Dej nám náš Otče díl majetku (kus moci, bohatství, vědomostí..) a pusť nás. My se o sebe postaráme a pak už Tě nepotřebujeme. To je to naše lidské. Touha po svobodě, moci a poznání všech sil a tajemství přírody..).  To je ten náš hřích. A náš Otec ví, že nejsme schopni to sami zvládnout, že ten svět nám dá hodně bolestivou lekci, a že někteří se v něm navždy ztratíme a zničíme.  To je daň, za to, že jsme odešli od Boha, od Otce.

Jak by bylo jednoduché, kdyby Otec řekl: „Nikam vás nepustím a nic vám nedám, Buďte tady se mnou. Věřte, že tam v tom světě vás nic dobrého nečeká.. “  Každý z nás ví, jak by reagoval. Jak jsme sami reagovali na naše pozemské rodiče, když nám něco zakazovali. Přestali bychom mít k Otci vztah lásky a možná ho i nenáviděli.  Prostě trvali si na svém.

Proto nám dal Bůh svobodu. Proto nám umožňuje poznat ten svět kolem bez Boží pomocí. Zažít vlastní samostatnost.  To jsme my ztracení synové a ztracené dcery.


A co je krásné!!!!!


Pán Bůh se na nás nezlobí. Pořád nás miluje. On nás dokonce vyhlíží, zda se k Němu nevracíme. A když nás zahledne, že se vracíme, běží nám naproti. To je tak dojemné. Tak krásné. A pak nás obejme a pevně drží, hladí a konejší. A celé nebe se raduje. A my pláčeme štěstím. Konečně doma!!! Bohatší o poznání, zkušeností, moudřejší a hlavně jsme pochopili, co je to Boží láska!!!! Není to jen chvilkový cit, ale duchovní poznání, zralost a  dospělost.

Každý si tím nějakým způsobem a různou intenzitou projdeme.


Ten ztracený syn měl strach. Styděl se možná před bratry i před Otcem. Co tomu řeknou..? Možná v něm zůstalo ještě maličko z vlastní pýchy. Nevysmějí se mu ? Nevyhodí ho ? Teď je důležité se rozhodnout!!! A je to nejdůležitější rozhodnutí, které jsme v životě učinili. Nesmím tuto chvíli promarnit tím, že zapomenu na realitu pomocí drog, alkoholu apod. Nesmím. Ani nevím o tom, kolik lidí se za mne modlí a že i Bůh na mne myslí.


Neboj se ! Otec Ti jde naproti a raduje se.


Udělejme našemu Bohu radost! Vraťme se k Němu dříve, že upadneme do bídy a beznaděje. Pak může být i pozdě. On nás vyhlíží a půjde nám dokonce naproti. On, Bůh nás tak miluje!!!! Co můžeme dostat víc ?!!


Přišlo na srdce Františkovi  v sobotu 12.11.2011Podobná témata

Zamyšlení

"Co přišlo na srdce Františkovi ??" | Přihlásit/Vytvořit účet | 240 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Co přišlo na srdce Františkovi ?? (Skóre: 1)
Vložil: unshaken v Sobota, 12. listopad 2011 @ 17:16:57 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Krásné vyznání, které přišlo na srdce Františkovi.

Problém však máme také my, kteří žijeme s otcem.
Dá se říci, že ten problém může být ještě větší, než problém nezdárného syna. Jako nezdární, nevděční a marnotratní synové od našeho Pána víme, že se můžeme vrátit a náš Otec nás přijme s otevřenou náručí. Pozve nás na hostinu a budeme se s ním radovat.

My však žijeme s Otcem, hledáme Jeho vůli, snažíme se Mu zavděčit. Pro nás Otec hostinu nechystá. A vidíte, právě přichází další nezdárný syn, zase bude na jeho počest veselí. Je naše srdce připraveno radovat se s ním? Neskončíme zatrpklí někde mimo hostinu?

Udělejme raději toto: Nebuďme takoví svatoušci a upejpánci, nespoléhejme se na vlastní dokonalost. Není nám to k ničemu, kvůli naší věrnosti, upjatosti a závislosti nám Otec hostinu nepřichystá. Vypravme se do světa hledat ztracené syny a dcery a nabádat je k návratu dokud není pozdě. Čekají nás obtíže, pasti, nástrahy, nebezpečí. Ale také lákadla, choutky, vášně, světské touhy...

Naše mise se nemusí vydařit. Ale my se nemusíme bát šlápnout vedle. Náš Otec nás čeká a když přivedeme ztracené syny, určitě se budeme radovat na hostině všichni společně. Bude to i naše zásluha.Re: Co přišlo na srdce Františkovi ?? (Skóre: 1)
Vložil: oko v Sobota, 12. listopad 2011 @ 17:34:36 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
..."Jak by bylo jednoduché, kdyby Otec řekl: „Nikam vás nepustím a nic vám nedám, Buďte tady se mnou. Věřte, že tam v tom světě vás nic dobrého nečeká.. “  Každý z nás ví, jak by reagoval."...


Správně Františku.

To se snažím vysvětlit všem těm už "s jistotou věčné spásy". Všem těm, kteří popírají lidskou svobodu sami zvolit hřích nebo život s Bohem.Re: Co přišlo na srdce Františkovi ?? (Skóre: 1)
Vložil: rosmano v Sobota, 12. listopad 2011 @ 18:15:11 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)

To jsme my ztracení synové a ztracené dcery.Františku,

ty jsi pořád ještě ztracený syn nebo už ses k Bohu vrátil?Re: Co přišlo na srdce Františkovi ?? (Skóre: 1)
Vložil: oko v Neděle, 13. listopad 2011 @ 08:25:31 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
..."Kdo se jednou vrátil k Otci  domů , má jistotu ,že se vrátil k Otci  domů...:-)"...


..."Jó, se mnou je to těžké. Odcházívám a zase se vracívám. Strašně neposlušný. A přesto se rád vracím a Otec mne opět vítá. Tak je trpělivý!!!"...
Co myslíte, který z těchto dvou komentářů lépe vystihuje naši realitu, náš skutečný opravdový život?
(Lk 17,3-4)
Dávejte na sebe pozor. Kdyby však proti tobě zhřešil tvůj bratr, pokárej ho, a bude-li toho litovat, odpusť mu.
A kdyby proti tobě zhřešil sedmkrát za den a sedmkrát za den by se k tobě obrátil se slovy: 'Je mi to líto,' odpustíš mu."
Re: Co přišlo na srdce Františkovi ?? (Skóre: 1)
Vložil: Frantisek100 v Neděle, 13. listopad 2011 @ 10:51:01 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Nabývám dojmu, že si nerozumíme. Lepší by bylo, kdybych napsal, že jsem doma u Otce, halejuja. tečka. Bylo by po aspoň diskusi. Takhle však mají někteří důvod dát najevo, jakou oni mají dokonalou víru, zatímco ten chudák František, neví čí je  a kde . Mají se nad kým pohoršovat nebo povyšovat. Jak se to vezme.

To je to, co se mi nelibí. Ta povrchnost, ta přetvářka  a zdání vlastní dokonalosti u některých věřících. Snaha ukázat na chyby druhých, aby vynikla jejich „ dokonalost“.


Když píši, že jsem takový, jaký jsem a že má Otec se mnou velkou trpělivost, že často odcházím a zase se vracím…., tak co prožívám?  Já nežiji v nebi, ale ve světě pozemském. Musím řešit spoustu problémů a řadu pokušení. Někdy prostě ujedu. A v tu chvíli si uvědomím, že jsem se od Otce zase vzdálil. Uvědomím si, jak Ho to mrzí a jak má strach, abych nezabředl někam hluboko, odkud bych těžko hledal cestu zpět. A tak zase s výčitkami se vracím a v Jeho náručí cítím, jak mi říká: „ Ty, Františku jeden, ty si nedáš a nedáš pozor. Buď opatrný…“ A tohle je ten můj Otec, můj Ježíš. Možná v důchodu, až budu pracovat jen na zahrádce, budu mít míň pokušení  a více času na to, si dát pozor. Kdoví? Teď jsem rád, že když se vzdálím, i když jen na krátko,  přece jen můj zrak zamíří k Otci. „Vrať se, Františku, vrať se, honem, než tě to pohltí..“


Vy, co si myslíte, že už vše děláte dobře, asi nemluvíte úplnou pravdu. I Willy přiznává, že s ním pořád není Duch Boží.


Pevně v Otcově náručí spočineme až v nebi.

Re: Co přišlo na srdce Františkovi ?? (Skóre: 1)
Vložil: Frantisek100 v Neděle, 13. listopad 2011 @ 17:31:01 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Vy jste někteří tak dokonalí a bez chyb, tak zbožní a svatí, akorát ta svatozář chybí. A často chybí i obyčejné skutky. Nechápu a raději už nic. Je to stejně většinou všechno komedie  a hra na svaté.

Vždyť to člověk vidí kolem. 
Re: Co přišlo na srdce Františkovi ?? (Skóre: 1)
Vložil: Frantisek100 v Pondělí, 14. listopad 2011 @ 10:21:19 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Podobenství, o kterém je tolik diskuse, myslel Pán Ježíš na ty, kteří úplně opustili Boha.  Jdou si svojí vlastní cestou. Příjemné pocity z vlastní volnosti netrvají věčně a pořád se člověku nedaří. A někdy je hodně zle. A tady je důležité, aby člověku došlo, že mu chybí Otec a Domov. Že chybí Bůh.  Nastane obrat ( obrácení) a člověk konečně pochopí, že bez Boha nic nedokáže a nebude nikdy úplně šťastný. Proto se vrátí. Být u Otce znamená hluboce věřit v Boha.


Když jsem psal, že někdy odcházím a zase přicházím, napsal jsem pravdu o sobě. Neberme to tak, že odcházím od víry  a přestávám věřit. Představme si domov. Kam chodíme za prací ?

Mimo domov. Každý den odcházíme od Otce. Nemyslíme na Boha, na Otce každou minutu. Někdy se rozčilíme, uděláme něco, co není zcela dobré... Prostě chybujeme. A právě tady jsou ty chvíle, kdy opět obrazně řečeno utíkáme k Otci, k Bohu, na kterého jsme v určité chvíli nemysleli. Přicházíme k němu pomocí motlitby a  pokáním.  Máme úžasný mobil a tím je motlitba. Kdykoliv se můžeme s Otcem spojit a svěřit se mu.


Copak necítíte, že to  je v pořádku? Proč v tom někteří  hledáte nějaké špatné záměry ?

A skutečnost  a praxe dokazují, že žádný věřící  a obrácený není už pak bez chyb  a nikdy nechybuje. Dělá chyb méně, ale dělá. A když udělá a uvědomí si ji, činí pokání.


To podobenství z NZ se týkalo těch, kteří odešli od víry v Boha. A odešli hodně daleko.


Nedělejme to, aby někteří, možná i kvůli některým věřícím, odešli od Otce hodně daleko.  
Re: Co přišlo na srdce Františkovi ?? (Skóre: 1)
Vložil: vlastik v Neděle, 27. listopad 2011 @ 13:05:10 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
----Udělejme našemu Bohu radost! Vraťme se k Němu dříve, že upadneme do bídy a beznaděje. Pak může být i pozdě. On nás vyhlíží a půjde nám dokonce naproti. On, Bůh nás tak miluje!!!! Co můžeme dostat víc ?!!----

To je sice pěkné Františku 100,
že jiné vyzýváš jiné aby se vrátili domů k Otci ,ale  podle toho co u Tebe čtu pod článkem , mi připadá že těm,kdo se již vrátili  sám vyčítáš , že se vrátili... ;-)

Však správně  píšeš : "pak může být i pozdě ", zároveň od Tebe znovu čtu pod článkem ," v Otcově náručí budeme až po smrti"...

Tak co myslíš Františku ,kdy se tedy mají k Otci vrátit? Udělej si v tom nejprve sám pořádek,prve než začneš jiné učit! Vždyť snad Františku 100 víš že kdo učíme ,budeme souzeni s větší přísností.Stránka vygenerována za: 1.17 sekundy