Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Maxim.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 6, článků celkem: 16456, komentáře < 7 dní: 285, komentářů celkem: 416493, adminů: 60, uživatelů: 5181  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 46 návštěvník(ů)
a 4 uživatel(ů) online:

martino
brusle7
Tomas
Willy

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
113025981
přístupů od 17. 10. 2001

Tvorba: Leonet - Teologie Blahoslavenství
Vloženo Úterý, 31. leden 2012 @ 16:26:50 CET Vložil: Olda

Studijní materiály poslal Nepřihlášený

Teologie Náboženství Jak to napsal Leonet

Omlouvám se ,že odpověď píší zvlášť,v diskuzi by to asi zabralo více místa. Zdravím vás bratři v Kristu. Když jsem byl mladší často jsme diskutovali o věcech víry. Mnozí byli vyloučení se sborů a zakládali nové sbory. Osobně jsem málem dopadl také tak,jenže moje odpověď byla:“Nejsem váš majetek,jsem dítko Boží,dělejte co uznáte za vhodné,mě neuškodíte. Proto zde na „ granu“ moc nediskutují,protože znám konec. Proto z mého pohledu citovat různé knihy jsi musím uvědomit,že pisatel zde řeší svůj problém,nebo svůj názor,který mně může oslovit ale také nezajímat. Mnozí šermují s Bibli aby podpořili své myšlenky. Tak zvaný „Reálný Ježíš“ neříká a neděla nic jiného než to co se nám líbí.


Byl jsem po delší době ve sboru a když jsem viděl jak „učitel“ učí z knih EGW místo Bible,žádal jsem,kde je to napsáno v Bibli tak se na mně sesypali jako „vosi“. V duchu mi Bůh říkal:“nehádej se,nemá to cenu“. Ukončil jsem větou:“Je mě vás líto“.Zjištění? Je lépe věřit pohádkám,než studovat Písmo. Ježíš je na hony vzdálený. Měl jsem slzy v očích. Stále žijí ten svůj starý příběh a do něj chtějí vmontovat Ježíše Mark Twain o těchto lidech říká Jsou to dobří lidé v tom nejhorším slova smyslu.“Pravda není k dispozici jako výsledek demokratické debaty. Pravda je dosažitelná vírou bez výhrad“(Benedikt XVI)

V náboženství jde o naše zaměření na Boha. Je to tedy reakce na něco co si neurčujeme my,ale sám Bůh. Kázání Pana Ježíše na hoře je „Ústava křesťana“. Ani největší pocit důvěrnosti s Pánem nás neopravňují k tomu abychom si v čemkoli začali dovolovat a žít podle svých nápadů. Varování! Ani ten,kdo je ti cizí či nepřátelský není vyloučen s Božího milosrdenství a dobroty. Nediv se tomu,že Pán Ježíš hovoří i s nimi. Bůh nemá prospěch s mnohá svazku církevních dogmat. Teologické myšlení může volně dýchat jen v ovzduší dialogu s Bohem. Teolog je vyznavač,který musí vydávat svědectví o Bohu,protože v něm žije,pohybujeme se a jsme.(Sk.17.28) Proto vás prosím (jsem mezi vámi nejstarší),nepěstujte mezi sebou nepřátelství,vždyť bratr „oko“je také Kristův,tak jako ostatní mající jiný názor. Měli bychom už žít v „jiné dimenzi“nebo už žijeme. Zmrtvýchvstalým Ježíšem začal pro nás kvalitativně jiný život s Bohem a pro Boha jsme zakořenění v Kristově lásce a prostoupení Bohem.....

P.S.
Je bláznovství si myslet,že by nás jakékoli naše skutky mohli smířit s Bohem. Samozřejmě,že Boží zákon platí,ale je rozdíl pro koho:
1/ neplatí pro ty kdo jsou Boží a vládne zde Duch Boží.
2/ platí a je proti zlým a vzpurným,kteří Boha neuznávají,trápí své rodiče,lžou,křivě přísahají,libují si v oplzlostech,proti homosexuálům a zvrhlíkům,smilníkům,únoscům a vrahům i všem ostatním,jejichž jednání se příčí Božím řádům,určeným k našemu blahu. ( 1Tim.1.8-11)
3/ Starý Zákon platí neustále a to proto,že celá Bible je příběh o Bohu. Skládá se z mozaiky lidských příběhu a zkušeností s Bohem. Kancléř Peter Hájek to řekl pěkně: „Bez prostudování Starého Zákona nikdo nepochopí tajemství příchodu Ježíše na tento svět.“

***ferda***


"Leonet - Teologie Blahoslavenství" | Přihlásit/Vytvořit účet | 73 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Leonet - Teologie Blahoslavenství (Skóre: 1)
Vložil: Frantisek100 v Úterý, 31. leden 2012 @ 17:39:07 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
K poznámce 1

Já bych to té první skupině definoval takto. Desatero pro ně už není zákon. Kde není zákon, nemůže být přestoupení zákona a tím ani trest. To neznamená, že Desatero už neplatí. Je stále dobré užitečné. Nic lepšího není. Vždyť jeho autorem je sám Bůh.
Re: Leonet - Teologie Blahoslavenství (Skóre: 1)
Vložil: Eleazar v Úterý, 31. leden 2012 @ 17:48:17 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
žádal jsem,kde je to napsáno v Bibli tak se na mně sesypali jako „vosy“.
Vosa bez vosy jako žena bez ženy. A za čárkou ve větě se píše mezera (celý článek).
Re: Leonet - Teologie Blahoslavenství (Skóre: 1)
Vložil: leonet v Úterý, 31. leden 2012 @ 18:03:31 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Ahoj Ferdo,
Když říkáš, že jsi tady nejstarší, tak bychom tě měli podle Písma (litery) poslouchat. "Vy mladší podřiďte se starším". ale ono to pokračuje dál takto: A všichni se oblečte v pokoru jeden vůči druhému, atd. Známe ovšem případ, kdy se Pavel postavil staršímu Petrovi, protože se choval pokrytecký. Víme, že ho takto vedl Duch. Takže podobný princip jako se Zákonem, neboli Duch Boží je více než Zákon. Neboť je jeho autorem a On jediný dokáže vést v souladu se Zákonem.

To ovšem dobře znáš. k bodu 1) Amen, k bodu 2) Amen a k bodu 3) bych jen doplnil slovy Ježíše: ...Zákon platí neustále, dokud se všechno nestane. Neboť zákon je především o Kristu a ne o spravedlivém životě. Ovšem Hájek zapoměl doplnit: Konec Zákona je Kristus.  Re: Leonet - Teologie Blahoslavenství (Skóre: 1)
Vložil: oko v Úterý, 31. leden 2012 @ 18:20:46 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
..."Zjištění? Je lépe věřit pohádkám,než studovat Písmo."...


Výstižně vyjádřeno. U mnohých zde mám identickou zkušenost. Proto je normální, že se sice  rozcházíme v názorech, ale měli bychom být vždy poctiví v přístupu k Písmu. Nepřehlížet věci, když jsou v rozporu s našimi představami "víry."


..."Je bláznovství si myslet,že by nás jakékoli naše skutky mohly smířit s Bohem"...

Naše skutky jsou vyjádřením našeho vnitřního postoje - teprve skutky se stává opravdovým - skutečným. Je bláznovstvím dělat skutky jen účelově, abychom dosáhli zamýšleného "zisku." Typickým příkladem je Ivánek v Mrazíku.

Ale skutky teprve činí víru pravdivou. Abrahám uvěřil Bohu a vyšel z Cháranu - nelze uvěřit a nic neudělat!.


Boží zákon platí univerzálně pro všechny
.

I ti, kteří žijí s Kristem, žijí podle Božího řádu. Naplňují ho - jinak vůbec nežijí v Kristu!Re: Leonet - Teologie Blahoslavenství (Skóre: 1)
Vložil: leonet v Úterý, 31. leden 2012 @ 18:24:46 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Napsal jsi:
V náboženství jde o naše zaměření na Boha. Je to tedy reakce na něco co si neurčujeme my,ale sám Bůh. Kázání Pana Ježíše na hoře je „Ústava křesťana“. Ani největší pocit důvěrnosti s Pánem nás neopravňují k tomu abychom si v čemkoli začali dovolovat a žít podle svých nápadů.

Takže podle tvého mínění je Kázání na hoře "ústava křesťana". Nevím kde jsi na to přišel a kdo tě to naučil takto chápat, ale zrovan tohle si nemyslím, Kázání na hoře je především ústava království nebeského či Božího na zemi v období tisíciletí, kdy bude vládnout na zemi na trůně v Jeruzalémě Pán Ježíš, Král všech králů. A všechny národy se mu budou chodit klánět. A židé budou vedoucí národ světa. A tam budou platit pravidla Nové smlouvy s Izraelem. A ta jsou právě v Kázání na hoře. Nevím kdy to bude, může to být zítra, anebo za dvě stě let.
K okovi: Když on upřednostňuje křest pokropením svěcenou vodou před srdečnou důvěrou Bohu. Mnohokrát tady vyhlašoval, že je znovuzrozený křtem vodou a ne Duchem. O takových lidem mám po mnoha zkušenostech vážné pochybnosti, zda vůbec byli znovuzrození z Ducha. Neboť až příliš lpí na učení své církve a to přesto, že je očividně v rozporu s Písmem.Re: Leonet - Teologie Blahoslavenství (Skóre: 1)
Vložil: rosmano v Sobota, 11. listopad 2017 @ 19:05:35 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)

Vladimír Hrubý 47349
  V čem spočívá to vydírání? V tom, že nechtějí jít do vlády s ANO (konec konců a kýmkoliv) b.e.z.p.o.d.m.í.n.e.č.n.ě?? Přece když s někým chci spolupracovat, tak se předem dohaduji na podmínkách. A když mně podmínky nevyhovují, tak do holportu prostě nejdu. To je vydírání?Nebo je vydíráním prohlášení prezidenta? Když neposlechnete ANO, bude vládnout bez vás.
  +7/−1

  Richard Siemko 90649
   Polopravdy mne nezajímají. Zkuste hovořit celými větami.
   0/−3

   Vladimír Hrubý 47349
    Vás "nezajímá" cokoliv, co nepotvrzuje Vaše nesmysly.Ptám se, v čem spočívá ono vydírání. Odpovědi jsem se nedočkal.Fakt, že s někým spolupracuji jen, pokud to vyhovuje oběma a nikoliv jen partnerovi, je bezesporný. Vy tomu říkáte "polopravda".
    +4/−1

    Richard Siemko 90649
     Buďte slušný, nebo vás smažu.!
     0/0

     Václav Kopřiva 14051
      Co je na tomneslušného? Nedal vám palec?
      +1/−1

      Richard Siemko 90649
       Jiný názor, není totéž, jako Váše nesmysly.
       +1/0

       Marie Jandová 81356
       Nevadí vám, že už nediskutujete s panem Hrubým
       0/−2

       Richard Siemko 90649
        Nepleťe se do cizí diskuse. Nebo dopadnete stejně. Troling je také smazatelný.
        +1/0

        Václav Kopřiva 14051
         Chováte se jako hlupák. Zkuste normálně reagovat
         +2/−1

         Richard Siemko 90649
          Jestli se neumravníte, smažu vás.Stránka vygenerována za: 0.44 sekundy