Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Doubravka.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 6, článků celkem: 16086, komentáře < 7 dní: 311, komentářů celkem: 390073, adminů: 60, uživatelů: 5031  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 326 návštěvník(ů)
a 0 uživatel(ů) online:


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Informace z jednání VV BJB dne 22. listopadu 2021
·Seznam vypuštìných novozákonních veršù v Pøekladu Nového svìta
·Pastoral brothers – kde konèí vtipnost?
·Ekumenická rada církví si zvolila nové pøedsednictvo na pøíští dva roky
·Rozbuška a další mutace covidu-19
·Významný køesťanský genetik je frustrovaný z postoje evangelikálù k oèkování
·Vlivný Jižní baptista Robert Jeffress odmítl náboženské argumenty proti oèkování
·5 pilíøù konzervativního evangelikálního kalvinismu nesluèitelných s láskou
·Skrytì
·Pastoral Brothers

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
106935791
přístupů od 17. 10. 2001

Kontrasty: Žena z Gn 3,15
Vloženo Pátek, 02. březen 2012 @ 23:45:17 CET Vložil: Stepan

Katolicismus poslal oko

Kdo je tato žena, jejíž potomek rozdrtil hlavu hadovi?


I přes moje opakované vysvětlování tohoto místa, někteří v tomto pořád nemají jasno.

Žena z Genesis je jistě i církev Kristova. Není to zajisté poprvé, kdy se jedno místo v Písmu vztahuje na více skutečností.(Gen 3,15)
Rozpoutám také nepřátelství mezi tebou a  ŽENOU  i mezi tvým a jejím potomkem. On zasáhne tvou hlavu a ty zasáhneš jeho patu."Snad není sporu o tom, kdo rozdrtil hlavu "hadovi."  Ale pro jistotu to zopakuji: byl to Kristus Ježíš, nesporně potomek jedině panenské matky Marie!  Takže jenom na ni se v prvé řadě může vztahovat ono proroctví.


Až následně, po Kristově nanebevstoupení a vytvoření církve se proroctví začalo uplatňovat i na všechny ostatní křesťany. Ve křtu (ponořením do Krista, obléknutím Krista - Gal 3,27) jsme se stali Kristovými bratry a Maria se tak stává i naší matkou - Matkou církve. Protože církev je přece sám tajemný  Kristus!


 
(Žd 2,11-15)
Neboť Ten, který posvěcuje, i ti, kteří jsou posvěcováni, jsou všichni z jednoho. Proto se nestydí nazývat je bratry,

když říká: "Budu ohlašovat tvé jméno svým bratrům; uprostřed shromáždění ti budu zpívat chvály."
A znovu: "Já na něj budu spoléhat." A znovu: "Hle, já a děti, které mi dal Bůh."
A jelikož děti mají účast na těle a krvi, i on se jich podobně stal účastným, aby skrze smrt zničil toho, kdo měl moc smrti, to jest ďábla,
a osvobodil ty, kdo byli po celý život drženi v otroctví strachem ze smrti.
Znovuzrozený křesťan nyní může chodit v moci Božího dítěte (J 1,12) v duchovní zbroji (Ř 13,12; Ef 6,11-13) a vítězit nad satanem. Mít vlastní účast na konečném rozdrcení satanovy hlavy.Boží slib v Gn 3,15 se tak primárně vztahuje především na Marii a Krista (bez Krista by se žádné rozdrcení hlavy nikdy nekonalo),


se*****árně pak na církev a všechny ostatní křesťany,
kteří mají podíl na Kristově vítězství a jeho milostí se svými životy na tomto vítězství mohou také podílet.Podobná témata

Katolicismus

"Žena z Gn 3,15" | Přihlásit/Vytvořit účet | 255 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Žena z Gn 3,15 (Skóre: 1)
Vložil: betma (dagmara123@zoznam.sk) v Středa, 07. březen 2012 @ 15:04:29 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Jn 2:4, 19:26 - Ježiš volá Máriu "žena" Keď Ježiš používa pre Mariu titul "žena" (gnyai), je to vzdy titul DOSTOJNOSI A UCTY, nejde tu o obycajne pomenovanie.. Je to ekvivalent slova PANI alebo MADAM. A take iste pomenovanie zeny/gnyai- MADAM,PANI,/ JE POUZITE AJ V GEN.3.15..Jedna sa tu o Pannu Mariu..Ked sa totiz hovori o Eve,pouziva sa normalny titul beznej zeny, nie MADAM alebo PANI: Tak, ako Eva bola matkou starého stvorenia, Mária je matkou nového stvorenia. Pokolenie tejto ženy pošliape hadovi hlavu.


Jan 19:26 - Ježiš vyhlasuje Máriu za matku nás všetkých. Keď umieral na kríži, povedal "hľa, tvoja matka." Ježiš nepovedal "Ján, hľa, tvoja matka"ale povedal "hľa, tvoja matka." pretože ju nedal za matku iba Janovi, ale dal ju za matku nám všetkým, svojim milovaným učeníkom. Všetky slová, ktoré Ježiš povedal na kríži mali posvätný a hlboký charakter Zjv 12:17 - tento verš potvrdzuje význam Jn 19:26. Toto ženino (Máriino) pokolenie sú ti, ktorí nasledujú Ježiša. Ona je naša matka a my sme jej pokolenie v Ježišovi Kristovi. Tým majstrovským plánom Božej zmluvnej lásky k nám je pre nás rodina. Ale my nemôžeme byt úplnou rodinou s Otcovstvom Boha, bratstvom Krista a materstvom Márie.Re: Žena z Gn 3,15 (Skóre: 1)
Vložil: Vapel v Středa, 07. březen 2012 @ 13:36:08 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Když se oprostíme od jakéhokoliv učení lidí, tak je jasné o koho šlo! Jestli se tu praví o potomstvu hada a ženy, tak je evidentní, že i ta žena představuje někoho ze stejné sféry nebo úrovně, jako ten, kdo byl za tím hadem. Rozhodně tu není řeč o potomstvu v tom smyslu, jak známe, že by někdo rodil ty zlé a někdo ty dobré, ale přeneseně. Dokonce i Eva si myslela, když porodila první dítě, že se to proroctví naplnilo na ní. Ale kontext celé bible ukazuje, že tak jako ten, kdo je za hadem tak i ta žena, představují duchovní sféru.Re: Žena z Gn 3,15 (Skóre: 1)
Vložil: ivanp v Sobota, 03. březen 2012 @ 08:26:07 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
,,...jsme se stali Kristovými bratry a Maria se tak stává i naší matkou - Matkou církve. Protože církev je přece sám tajemný  Kristus!,,


nám kresťanom úplne postačí Syn a Otec a ,,matka,, cirkvi nám môže byť ukradnutá, pretože je to pohanský, nebiblický, rímsky blud...

2 Korintským 5:16  Takže nepoznáme odteraz nikoho podľa tela......ani Máriu

toto čo nám predviedol Oko stojí za poľutovanie:,,Protože církev je přece sám tajemný  Kristus!,,

Re: Žena z Gn 3,15 (Skóre: 1)
Vložil: Pastýř v Sobota, 03. březen 2012 @ 09:59:06 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Hagar znamená horu Sínaj v Arábii a odpovídá nynějšímu Jeruzalému, neboť žije v otroctví i se svými dětmi.  Ale budoucí Jeruzalém je svobodný, a to je naše matka. Vždyť stojí psáno: `Raduj se, neplodná, která nerodíš, jásej a volej, která nemáš bolesti, neboť mnoho dětí bude mít osamělá, více než ta, která má muže.´ (Ga 4,25-27)

Nedivme se tomu, co píše Oko. Jeho církev vskutku stojí na člověku - nejdříve rybáři Petrovi a nyní na německém profesoru Ratzingerovi, který za ní dokonce trpí. Není tedy divu, že i obyčejný, smrtelný člověk, Marie, je jeho matkou.

Ovšem Církev stojí na Kristu a jeho matkou je zaslíbený Nový Jeruzalém. Ten však není navěky pannou, naopak, bude mít mnoho děti zaslíbení.

Otázkou tedy je, chcete patřit do církve stojící na člověku a jehož matkou je člověk nebo do církve stojící na Božím Synu, jehož matkou je Nový Jeruzalém, sestupující od Boha?
Re: Žena z Gn 3,15 (Skóre: 1)
Vložil: helena v Sobota, 03. březen 2012 @ 10:52:56 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
kdyby byl Ježíš Kristus potomkem semenem Marie, tak by musel zemřít pro svůj hřích!
ON, ale hříchu neměl, tak nebyl jejím potomkem, tedy synem, jako my! Marie byla hliněná nádoba jako my, ve které jako v nás se drží svatý obsah z DUCHA SVATÉHO! NIC víc NIC míň! 
ON byl vždy SYNEM BOŽÍM, bez otce, bez matky!
To, že HO Marie porodila nezamená, že byl jejím semenem!a proto ř.katolický výklad verše je mylný!
ON se pouze narodil do rodiny lidské, Marii a Josefovi a posléze dalším sourozencům, naprosto zázračným způsobem, kteří z této rodiny vzešli! ON je JEDNOROZENÝ SYN BOŽÍ!  to neznamená lidské narození prvorozeného, ale, narozen z DUCHA SV!  NIKDO jiný v té rodině nebyl SYNEM BOŽÍM, jen TEN JEDEN z neporušitelného, věčného BOHA se nám skrze narození v těle ZJEVIL!
Žena ze Zjevení 12, ta oděná sluncem má duchovního syna, který má spravovat národy prutem železným! To vždy platilo na KRISTA!
Marie nemá žádnou roli spásy a na její hlavně NENÍ dvanáct apoštolských hvězd! Tou je jen žena-nevěsta církev, která se schovávala na poušti, kvůli pronásledování drakem-ďáblem!
Dávat SYNU BOŽÍMU kompletní lidské, tedy dědičně hříšné narození z Marie panny je BLUD! ON HŘÍCHU NEMĚL, ON JEN PŘIJAL TĚLO PODOBNOSTI HŘÍCHA! a naše hříchy, které vzal na SEBE, to byla JEHO LIDSKÁ SMRT ZA NÁS!       Re: Žena z Gn 3,15 (Skóre: 1)
Vložil: ivanp v Sobota, 03. březen 2012 @ 12:15:28 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
toto stojí za samostatný komentár: ,,jsme se stali Kristovými bratry a Maria se tak stává i naší matkou - Matkou církve. Protože církev je přece sám tajemný  Kristus!,,

Re: Žena z Gn 3,15 (Skóre: 1)
Vložil: unshaken v Neděle, 04. březen 2012 @ 13:15:17 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)

Úvaha bratra oko je pravdivá jen částečně a v postavení ženy - matky církve mylná.

Nejprve to chce objasnit význam slova církev. Vždy označuje shromáždění vyvoleného lidu, což již bylo ve starozákonních dobách. Toto shromáždění se nazývá hebrejsky káhál či synagógé, řecky ekklésia. Protože shromáždění Božího lidu existovalo již ve starozákonních dobách (Deuteronomium 4:10;18:16;23:1), nemůže být onou ženou-matkou církve Ježíšova matka Marie. Shromáždění Božího lidu totiž vytvořil sám Hospodin.

Dále si potřebujeme připomenout, že Bůh stvořil člověka a dal mu moc panovat nad hady a plazy:

Genesis 1:26 I řekl Bůh: "Učiňme člověka, aby byl naším obrazem podle naší podoby. Ať lidé panují nad mořskými rybami a nad nebeským ptactvem, nad zvířaty a nad celou zemí i nad každým plazem plazícím se po zemi."

Tuto moc člověka nad Božími nepřáteli potvrdil Ježíš (Marek 16:17,18).

Jelikož Boží nepřítel, který je nazván hadem, existoval již před stvořením člověka, lze oprávněně říci, že Bůh stvořil člověka, aby se s tímto nepřítelem vypořádal. Shromáždění Božího lidu je tedy tou ženou, která se má s hadem vypořádat, a to tím, že mu rozdrtí hlavu.

Také si musíme uvědomit, že hadu byl Bohem dán úděl žrát prach. Víme dobře, že had jako živočich prach nežere. Ale had jako symbol Božího nepřítele požírá člověka. A člověk je podstatou prach  (viz Genesis 2:7, pro starší překlady připomínám revizi dříve používaných překladů podle prof. Biče, přejatá i katolickou církví).

Úkolem člověka a shromáždění Božích lidí je tedy vypořádat se s Božími nepřáteli. Tedy nad Božími nepřáteli vítězit. Samotné zničení Božích nepřátel bude však dílem našeho Pána.

V tomto textu jsem použil poznatky z Biblického slovníku, z kázání Watchmana Nee a Witnese Lee.
Re: Žena z Gn 3,15 (Skóre: 1)
Vložil: Gregorios777 v Úterý, 06. březen 2012 @ 08:25:02 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)


Např. žena oděná Sluncem a s Měsícem pod nohama ze Zj 12 také není Marie (a ani Izrael).

A syn vytržený k Bohu také není Ježíš.

Proč?

Protože tato žena je CELE z Nebe. A ani Marie ani izrael toto postavení nyní nemají.

Bude-li žena představovat Izrael a vytržení syna k Bohu nanenevstoupení Krista, nebude to odpovídat historickým faktům. Odchod ženy do pustiny (tedy Izraele) nebyl důsledkem Kristova nanebevzetí.

Nestalo se ještě ani svržení satana-žalobce na zem.

A navíc- Pán Ježíš nebyl vytržen k Bohu ined po narození, ale 3,5 roku strávil na zemi. A nebyl po svém narození ihned dospělý, mužný, se silou jako dospělý muž, jak říká originál NZ


Žena symbolizuje Boží lid, svaté SZ i NZ. A syn, VÍTĚZE v Církvi na nichž Bůh naplní svůj záměr, který má s celou Církví. Vítězové jsou popsáni v listech 7 Církvím ve Zjevení. To jsou ti, kteří budou vytrženi k Bohu a vrátí se s Pánem na zem, jako nebeské rytířstvo při Jeho ruhém, zjevném příchodu.

Stránka vygenerována za: 0.81 sekundy