Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a dnes je Státní svátek - Cyril a Metoděj.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 3, článků celkem: 16173, komentáře < 7 dní: 214, komentářů celkem: 396016, adminů: 60, uživatelů: 5073  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 208 návštěvník(ů)
a 0 uživatel(ů) online:


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
108536687
přístupů od 17. 10. 2001

Tvorba: Spasa bez Krista je nemozna.
Vloženo Čtvrtek, 08. březen 2012 @ 21:24:41 CET Vložil: Olda

Katolicismus poslal betma

Spasa bez Krista je nemozna.

Tajomné telo Kristovo je Cirkev, ktorú Ježiš založil a to je  katolícka Cirkev. Ak človek nie je súčasťou tejto Cirkvi, nie je súčasťou tajomného tela Kristovho, nemá Kristove schopnosti a odkázaný na svoje sily nikdy nedosiahne schopnosť nehrešiť a tak sa dostat do neba. 

Ak aj je súčasťou Kristovho tajomného tela (je pokrstený), ale nerešpektuje to, čo mu káže Hlava, teda Kristus (Kristovu náuku a vôľu správne interpretuje pápež), nemôže mať živú účasť na Kristovom živote. Je ochrnutou Kristovou rukou, Kristus ho nemá ako naplniť svojou mocou a tak nemôže byť spasený. Preto mimo katolíckej Cirkvi niet spásy.

Tvrdenie, že človek môže spokojne na večné veky zostať nekatolíkom, hlavne, že žije podľa svojho svedomia, je nezmysel. Základom úvahy je, že ak sa človek chce dostať do neba, musí dosiahnuť schopnosť žiť bezhriešne. Prvý problém je, že bez správnej morálnej (katolíckej) náuky nemôže dokonale vedieť, čo presne hriech je a čo nie a aj keby mal svedomie absolútne správne, nie je v silách človeka dokonale podľa takého svedomia žiť. Inak povedané, bez Kristovej moci, teda bez katolíckej Cirkvi, je nad sily človeka dosiahnuť stav absolútneho súladu s Bohom, teda stav neba.

 Človek úprimne žijúci podľa svojho svedomia je v skutočnosti človek hľadajúci pravdu a zároveň pripravený prijať ju do praktického života, ako náhle ju nájde. Keďže pravda o spáse je náuka katolíckej Cirkvi, ktorá tvrdí, že spása je možná len účasťou na Kristovom živote, takýto človek túži po tejto účasti na Kristovom živote bez toho, aby o tom vedel..

To isté platí o tých, čo túžia prijať pravdu, len ju nemali možnosť spoznať. Keď pravdu v okamihu smrti spoznajú, príjmu ju, lebo zomierali v túžbe nájsť a prijať pravdu. Možno ich v takom prípade pokladať za neformálnych členov katolíckej Cirkvi, mimo ktorej skutočne niet spásy.


"Spasa bez Krista je nemozna." | Přihlásit/Vytvořit účet | 47 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Spasa bez Krista je nemozna. (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Pátek, 09. březen 2012 @ 07:29:04 CET
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/
  Jak psal op, Betmo: Už i ta vaše ŘKC se mění, měla by sis to přečíst. Já jsem taky vyrůstal na místě, kam se učení posledního koncilu ŘKC dostalo až před nějakými pětadvaceti lety.


  Bez všeobecné církve není spasení, to je stará známá pravda. Podle toho se také snadno pozná, kde církev je: Tam, kde lidé slyší evangelium, přijímají Ježíše Krista a s ním moc k záchraně, je církev. Tam, kde spasení chybí a lidé marně hledají spasení uprostřed své temnoty každý na své cestě, žádná církev není.


  Člověk, který hledá pravdu, jistě pravdu najde, to je jasné slovo od Boha, jasné zaslíbení. Člověk, který pravdu nehledá, ani se o ní nezajímá, protože je uzavřen ve vězení sektářských pouček postavených na nějakém Velikém Guru v Brooklynu či Římě to má s hledáním pravdy o kus těžší. Ale pro Boha není nic nemožné, Ježíš přišel, aby zachránil i ty ztracené.Re: Spasa bez Krista je nemozna. (Skóre: 1)
Vložil: Jan21 v Pátek, 09. březen 2012 @ 10:44:28 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Drahá Betmo, máš úplnou pravdu v té první větě. Spása bez Krista není možná. 

To další jsou nebiblické bludy, vymyšlené po r. 313 římskými katolíky (klérem), aby lidi drželi strachem, pověrami, fetišismem, okultismem , modlářstvím a kdoví čím ještě připoutány k lidské stranické organizaci, která je v těch pověrách udržuje už 17 staletí a dosud se jich nechce vzdát, protože by se ten systém musel zřítit a mnozí vyžírkové by přišli o dobré bydlo. Žel toto se vztahuje i na mnohé nekatolíky. 

Vy máte krista  (malé k) upečeného z mouky zavřeného chudáka v plechové krabičce, ale opravdový křesťan má Krista (Ježíše) ve svém srdci, když zažije znovuzrození(Jan 3,3, 3,5). A to je velký rozdíl, který se dá i zde na tomto webu poznat, kdo je kdo, zvlášť u bývalých katolíků, kterým se z toho římského Babylonu díky Boží milosti podařilo uniknout. Tu a tam se i mezi katolíky (v KC) najde znovuzrozený křesťan, i když ještě musí akceptovat formálně bludné učení a praxi (rituály) a být podřízen té vaší lidské hlavě.  Je to vzácná vyjímka, ale možné to je. 

Hrůza ale je, když samotná  dnešní hlava vaší megasekty si dovoluje spekulovat a pochybovat o Ježíšově božství, panenském početí, zástupné oběti Krista vztažené na jednotlivce a mnoha dalších pilířích křesťanské víry a navazuje koalici s pohany a čaroději. To je ta správná interpretace?

Ježíš nezaložil římskokatolickou církev. Tu pomohl založit Konstantin svým milánským dekretem, aby se do ní mohli nahrnout pohané se vším všudy. (uctívání model, uctívání Madony, uctívání svatých, uctívání předmětů atd. atd.). V prvotní církvi nic takového nebylo.

Přál bych si , aby se i tobě, Betmo,  a mnoha dalším z tohoto Babylonu pověr podařilo uniknout, ale je to velice těžké a pouhá Boží milost. Zůstaňte třeba i v KC a pokuste se o reformu, když nechcete reformaci. Ale reforma znamená začít zgruntu, nejen nějaké kosmetické úpravy. Mám ale obavy, že vám to nikdo nedovolí. Pak nezbývá než odejít. Ale je skutečně těžké kam. Bůh však vždy připraví východisko, když o to upřímně stojíme. Mnozí bývalí katolíci tu o tom svědčí. Já jsem od mládí katolíkem nebyl, byl jsem jen katolíky ostrakizován ve škole, kdy ještě náboženství bylo povinným školním předmětem a moje víra se chvěla s nástupem militantního "vědeckého" ateizmu, ale díky Bohu vydržela nejméně 62 let a stále roste -v tomto případě akceptuji evoluci), jinak v přírodě nikoliv (je to očividná lež a podvod, kterému věříl Wojtyla  a věří i Ratzinger),  já věřím ve Stvořitele. 

Začíná přihořívat. Lidé (a nejen katolíci), probuďte se! Nečtěte katechismus(nebo nějakou pochybnou literaturu), čtěte Bibli (díky Bohu už není v KC zakázanou knihou) a modlete se o pravé poznání. Začněte nejraději Janovým evangeliem a Pavlovými epištolami. 

Žádná církev není samospasitelnou institucí !!!!!, natož ta, která se vzdaluje od Písma svatého a stále ho něčím "vylepšuje" (evoluce).

Katolíci (ne ti obyčejní, ale jejich představitelé) mají největší zásluhu na tom, že dnešní lidé, kteří věří "v něco", zakotví v okultních naukách východního mysticismu. Katolíci ještě nečinili pravé pokání z hrůz své negativní historie a lpí na mrtvých, často úsměvných rituálech. Proto většinu duchovně prázdných lidí zláká přitažlivější budhismus ( duchovní ateismus avšak s okultními schopnostmi) - láska bez pravdy (Ježíše Krista) a bez nutnosti pokání.Re: Spasa bez Krista je nemozna. (Skóre: 1)
Vložil: Vapel v Pátek, 09. březen 2012 @ 12:18:58 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Nevím, jestli ten, který to napsal nebo sem vložil, i po sobě četl, protože tato věta je super, nesmysl.

Tajomné telo Kristovo je Cirkev, ktorú Ježiš založil a to je  katolícka Cirkev. Ak človek nie je súčasťou tejto Cirkvi, nie je súčasťou tajomného tela Kristovho,

Jestliže píše, o církvi, že je tajomným telom, tedy tajemstvím, jak tedy může vědět, že tím Kristovým tělem, je zrovna katolická Církev, když je to tajemství?

Pak další pecka:

Ak aj je súčasťou Kristovho tajomného tela (je pokrstený), ale nerešpektuje to, čo mu káže Hlava, teda Kristus (Kristovu náuku a vôľu správne interpretuje pápež), nemôže mať živú účasť na Kristovom živote. Je ochrnutou Kristovou rukou, Kristus ho nemá ako naplniť svojou mocou a tak nemôže byť spasený. Preto mimo katolíckej Cirkvi niet spásy.

Hlava církve, Kristus, něco takového nařídil nebo kázal??? Dále je nesmysl poslední věta:

Preto mimo katolíckej Cirkvi niet spásy.

Údem Kristova těla, se staneš, když uvěříš tomuto:

Ř4, 5Kdo se nevykazuje skutky, ale věří v toho, který dává spravedlnost bezbožnému, tomu se jeho víra počítá za spravedlnost.

a ne, že spása je v katolicej Cirkvi! Součástí Kristova těla jsi proto, že jsi spasen, ne že tě spása teprve čeká, chápeš to?Re: Spasa bez Krista je nemozna. (Skóre: 1)
Vložil: Frantisek100 v Neděle, 11. březen 2012 @ 08:05:41 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Betmo, měla bys vidět dokument o inkvizici. To je o katolické církvi. Strašná a vlastně můžeme říci až zločinecká organizace, která s Kristem nemá nic společného. Pouze Krista zneužívá. A její hlava papež i ti další nemají s Kristem také nic společného.

Obyčejní katoličtí věřící to ani nevědí.

Ty jsi ze Slovenska a Tvoje církev na Slovensku spolupracovala s fašisty  a pomáhala likvidovat  židovské spoluobčany. Dokonce ještě po válce se tvoji věřící mstili těm Židům, kteří holocaust přežili, protože měli vracet to, co si od nich nakradli. A tvoji kněží vedli své ovečky k této nenávisti  a téměř k novým pogromům.


Kde bereš tu drzost srovnávat takovou zločineckou organizaci s Kristovým tělem.


Kristus by se tak, jako se chovala katolická církev, nikdy nechoval.

Máš pouze pravdu v tom, že bez Krista není spása možná. V Tvé církvi se však Kristus vyskytuje jen vzácně.
Stránka vygenerována za: 0.35 sekundy