Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a dnes je Státní svátek - Cyril a Metoděj.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 3, článků celkem: 16173, komentáře < 7 dní: 214, komentářů celkem: 396016, adminů: 60, uživatelů: 5073  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 189 návštěvník(ů)
a 0 uživatel(ů) online:


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
108536489
přístupů od 17. 10. 2001

Hledání: Daniel Raus: Holešovská změna politiky
Vloženo Čtvrtek, 22. březen 2012 @ 11:27:27 CET Vložil: Stepan

Společnost poslal Nepřihlášený

Takzvaná Holešovská výzva ukázala v tomto týdnu svoji životaschopnost. Na mnoha místech republiky vytáhla do ulic tisíce nespokojených občanů a v Praze zorganizovala pochod na televizi. Její vize zatím není úplně zřejmá, odvíjí se spíš od líbivých hesel, než od jasného programu. Přesto se apel nemůže brát na lehkou váhu.

Nespokojenost Čechů s Čechy roste. Už to není jenom pověstná „blbá nálada“, jako v devadesátých letech. Nastupují lidé, kteří chtějí změnu. Stávající systém buď odmítají, nebo žádají radikální očistu. Vodou na mlýn je jim neblahý trend, kdy je všechno dražší a často navíc méně kvalitní. Ruku na srdce: když jezdí Češi nakupovat vejce do Němec, něco tady nehraje.

Objevily se průzkumy, podle kterých by čtvrtině našich občanů nevadila vláda silné ruky, a vlastně je jim jedno v jakém režimu žijí. I ten předlistopadový jim připadá lepší, než to, co máme teď. S mírnou arogancí by se dalo odpovědět doporučením, aby se tedy kvapně přestěhovali do Severní Koreje, jinak ani tam už předlistopadový režim nemusí chytit. Na cestu je dobré vzít pořádný krajíc chleba se sádlem.

Jenomže tady nejde o vtipné urážky, ale o docela vážný stav společnosti. Bez komunistického znárodnění by nebylo postkomunistické privatizace, přesto ale nadpoloviční většina občanů žehrá na fungování zdejší demokracie. Současný systém si pochvaluje pouhých 15 % lidí. A co je horší, v těchto náladách nejsme sami. Evropu obchází strašidlo rozhořčených, kteří zatím nevědí, co chtějí, ale svět kolem nich se jim zdá být hodně nespravedlivý. Musí podle nich nastat změna, ale jaká?

Svoboda totiž vede k blahobytu, ale současně poskytuje prostor pochybnému konání. Takže Masaryk se otáčí v hrobě se svým „nebát se a nekrást“ a my najdeme v novinách každé ráno nějakou novou korupční kauzu. Na druhé straně nebyla naše svoboda nikdy tak pevná, jako teď. Chyba tedy asi nebude v systému. Věci je třeba měnit zevnitř.

Protestní pochody jsou důležité, ale skutečná změna politiky nastane, až budeme my Češi ochotni vstupovat do zdejších partají, budovat jejich základny a vytvářet síta, přes která se daleko hůř budou dostávat nahoru nejrůznější lumpové a kořistníci. Naše nechuť k politické angažovanosti je možná poslední dědictví temné éry totality.

Na vlnách Radiožurnálu v to doufá Daniel Raus.

Zdroj: www.nabozenstvi.com


Podobná témata

Společnost

"Daniel Raus: Holešovská změna politiky" | Přihlásit/Vytvořit účet | 23 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Daniel Raus: Holešovská změna politiky (Skóre: 1)
Vložil: poutnick v Pátek, 23. březen 2012 @ 08:37:00 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Lepší a úžinnější než výzvy, protesty a síta v politických stranách je osobní obrácení a návrat k Bohu, k bližnímu a k Církvi.I apoštol Pavel se bránil jako římský občan (Skóre: 1)
Vložil: Vaszti v Pátek, 23. březen 2012 @ 10:18:17 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
I apoštol Pavel se bránil jako římský občan, což neznamená, že se nemáme modlit, za panovníka a ty, kteří nám vládnou, aby je Bůh při zdravém rozumu zachovati ráčil. Jestli člověk schvaluje hřích nebo k němu mlčí, tak sám je za něj zodpovědný před Pánem Ježíšem.Re: Daniel Raus: Holešovská změna politiky (Skóre: 1)
Vložil: Frantisek100 v Sobota, 24. březen 2012 @ 07:51:43 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Tady chybí výchova národa. Za totality žili lidé skromněji a nebyly také velké sociální rozdíly. I ti největší soudruzi nebyli takoví zloději jako ti dnešní. Byla větší bezpečnost, vyšší úroveň školství, každý musel mít práci, nebyli bezdomovci, Romové museli pracovat a  nebyli milionáři z podvodů…Bylo plno chyb a nedostatků, ale dalo se slušně žít.


Dnes máme svobodu, ze které těží lumpové. Nevyplatí se být poctivý a slušný. Lidi jsme vychovali k nespokojenosti. Chtějí žít jak třeba ve Švýcarsku, ale ponechat si pořádek a pracovní život český. Strašně jsme rozmazlení a nevděční.

Mně se dnešní doba prostě nelíbí a pořád v ní nevidím více pozitiv než negativ. Mám někdy pocit, že tahle demokracie ohrozila i moji víru a pohled na věřící. Dříve mne nenapadlo, že by věřící mohli být křiváci.

A prezident Havel pro mne přestal být velice brzy nějakou autoritou. Vidím v něm jen populistu, kterému šlo o vlastní slávu. Kritizoval, ale neukázal, jak žít dál. Ochránci lidských práv se zaměřili na ochranu těch, kteří práva porušují, a obyčejný občan, který řádně pracuje  a platí daně je nezajímá.

Paneláky jsou „ králíkárny“, ale ty králíkárny dnes stojí tolik korun, že se rodina zadluží na celý život. Propustil spoustu kriminálníků a ohrozil tím  občany Omlouval se Němcům,  ale proč ? Asi spíše za to, aby se jim zavděčil za finanční podporu, kterou od nich měl. Jiní také bojovali proti režimu a neměli žádnou podporu a protekci jako on. Prostě hrstka vyvolených je nyní glorifikována.a na skutečné hrdiny se zapomene.


Nyní tu máme rozmazlenou generaci. Lidé se navykli mít se dobře za málo peněz. Na jedné straně plýtvání a na druhé straně nedostatek. Řada lidí nepochopí, že hospodářství je zničené a stát nemá peníze. Pokud se dostane k moci sociální demokracie, krize se dál prohloubí. Nejsou peníze a na výchovu lidí je pozdě.A emoce vedou k násilí.


Vše skončí sociální katastrofou.


Selhali i církve, opojeni svobodou, oslavovali spíše politické celebrity než Krista.
.
Re: Daniel Raus: Holešovská změna politiky (Skóre: 1)
Vložil: joker (www.klicnik.eu) v Čtvrtek, 31. květen 2012 @ 15:38:34 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Holešovskou výzvu vnímám jako problém, neboť nedefinuje řešení. Svrhnout vládu je relativně snadné, ale co potom? Kdo ji nahradí? Jiní lumpové?
V článku je několik myšlenek, které by si zasloužily rozvinout. Stránka vygenerována za: 0.22 sekundy