Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Patricie.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 3, článků celkem: 16173, komentáře < 7 dní: 307, komentářů celkem: 395980, adminů: 60, uživatelů: 5073  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 142 návštěvník(ů)
a 1 uživatel(ů) online:

rosmano

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
108513010
přístupů od 17. 10. 2001

Hledání: Francouzský kardinál
Vloženo Pátek, 20. červenec 2012 @ 18:56:16 CEST Vložil: Stepan

Katolicismus poslal Nepřihlášený

Cyklistický stadion francouzského hlavního města Vélodrome d'Hiver se právě před sedmdesáti lety stal smutně proslulým shromaždištěm židovské komunity před deportací do vyhlazovacího tábora Auschwitz-Birkenau.

Šestnáctého a sedmnáctého července zde bylo internováno přes 13 tisíc pařížských židů, včetně 4 tisíc dětí. Přesto se až 10 tisíc židů podařilo před největší hromadnou židovskou deportací z území Francie včas varovat. Významnou měrou se ve prospěch francouzských židů angažoval arcibiskup Toulouse, kard. Jules-Gerard Saliége, který byl již roku 1970 za svou činnost oceněn čestným vyznamenáním památníku Jad Vašem. V předvečer smutného výročí pařížské deportace mu byl nyní udělen posmrtně titul “Spravedlivý mezi národy”. Izraelský památník holocaustu a stát Izrael jím vyznamenává lidi nežidovského původu, kteří riskovali vlastní život na záchranu židů. Kard. Saliége v srpnu 1942 napsal pastýřský list, ve kterém vyzýval křesťany k obraně židů. Apeloval na katolíky, aby nezapomínali, že „všichni Židé jsou jejich bratry“. Vichystický režim publikaci pastýřského listu zakázal, čímž ovšem naopak napomohl jeho šíření.

O ocenění toulouského arcibiskupa informuje vatikánský deník L´Osservatore Romano(14.7.2012), který zároveň dodává, že činnost kard. Saliégeho nebyla individuálním rozhodnoutím, nýbrž kolektivní strategií francouzského episkopátu, jak dokládá publikace Sylvie Berneyové o katolické církvi ve Francii ve čtyřicátých letech minulého století ( L´Eglise de France face á la persécution des juifs, 1940-1944, Paris, Cnrs Éditions, 2012). Na základě dosud nezveřejněných dokumentů z diecézních, biskupských a řádových archívů a soukromé korespondence autorka dokazuje, že od roku 1942 katolíci v neokupovaných regionech jižní Francie podporovali židovskou síť protiněmeckého odporu. Jejich činnost koordinoval na přímý popud Pia XII. apoštolský nuncius Mons. Valerio Valeri. Francouzští katoličtí biskupové tehdy nařídili všem řádovým společenstvím na území svých diecézí, aby poskytovala pomoc pronásledovaným židům.Podobná témata

Katolicismus

"Francouzský kardinál" | Přihlásit/Vytvořit účet | 10 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Francouzský kardinál (Skóre: 1)
Vložil: rudinec v Sobota, 21. červenec 2012 @ 13:01:51 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
O ocenění toulouského arcibiskupa informuje vatikánský deník L´Osservatore Romano(14.7.2012)

Ešte by bolo potrebné informovať aj o Piovi XII

Citácie z knihy: "Žena jedoucí na šelmě"

Obhájci Pia XII trvají na tom,že jeho válečné mlčení s pohledem na Holocaust bylo diktováno nutností církve zůstat neutrálni.Ale jak přicházel konec války papež byl daleko od neutrality.Žádal spojence,aby byli mírni na Musoliniho a Hitlera.Jejich země měli zůstat jako hráz proti sovětskému komunizmu.Spojenci pochopitelně odmítli překvapujíci papežovo voláni po záchraně masových vrahů.

Krisí stezka začala diplomatickým tlakem,který použil papež Pius XII,aby dostal povolení pro své zástupce k návštěvě táborů pro válečné zajatce,aby mohli "nábožensky posloužit Katolíkům".Pravým účelem bylo identifikovat a propašovat do bezpečí nacistické zločince.Těžko by se dalo nazvat náhodou,že papež vybral do vedení této akce neuvěřitelného bránení spravedlnosti
svého blízkeho poradce biskupa Hudala,který,jak celý Řím věděl byl fanatickým anti- Semitou a obdivovatelem Nacizmu.Jak Hudal otevřene přiznal:
Děkuji Bohu,že mi dovolil navštívit vězení a sběrné tábory,abych pomohl vězňům k úteku falešnými dokumenty...Považoval  jsem za svou povinnost ,po roce 1945,zasvětit svou dobročinnou činnost pomoci bývalým národním socialistům / Nacistům/ a Fašistům obzvlášte tak zvaným válečným zločincům....
Re: Francouzský kardinál (Skóre: 1)
Vložil: poutnick v Pondělí, 23. červenec 2012 @ 09:29:48 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Zanedlouho po skončení 2. světové války přišel Svatému otci do Vatikánu osobně poděkovat víc než jeden milion Židů, za všechno co pro ně udělal. Přišli i přesto že římský vrchní rabín v té době konvertoval ke katolické Církvi a dal se pokřtít. Ani kvůli tomu nás tenkrát nevykostili. I když bych jim to asi přiznal jako polehčující okolnost, kdyby to byli udělali. Před několika lety se také velice důrazně ozvali proti snaze o zneužití výroků nedovoleně vysvěceného biskupa, monsignora Williamsona, který byl nedávno vyloučen z generální kapituly bratrstva svatého Pia X..
Stránka vygenerována za: 0.22 sekundy