Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Lada.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 2, článků celkem: 16185, komentáře < 7 dní: 299, komentářů celkem: 396955, adminů: 60, uživatelů: 5076  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 317 návštěvník(ů)
a 1 uživatel(ů) online:

rosmano

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
108945518
přístupů od 17. 10. 2001

Grano Salis:
Vloženo Středa, 05. únor 2003 @ 11:33:22 CET Vložil: Bolek

Dotazy čtenářů poslal green_prophet

Už několikrát jsem si všiml, že GranoSalis má poněkud nesvobodný postoj v otázce jistých nevhodných výrazů. Říkal jsem si, inu, ne každý uživá expresivnějších výrazů a ne každému se musí líbit, od toho je zde GS aby byla diskuze a lidé různých vyjadřovacích schémat se zde mohou setkat a třeba i o tom si popovidat. Ale co je to teď?

Když jsem psal svůj příspěvek ve kterém se objevilo slovo, které bylo uznáno za hrubý vulgarismus (hle, křestani zřejmě znají češtinu lépe než lingvisté!), byl jsem poslán i se svým expresivním výrazem téměř všemi do míst, jež zde nesmím zmínit, i když to bylo samozřejmě nanejvýš kultivované. Bylo mi mé stěžejní slovo vytečkováno a zcenzurováno. Inu, takovéto excesy se dějí, pravil jsem sám k sobě a zase tolik nezuřil. To co se děje teď je ale dle mého názoru velmi velmi hloupé. Když už jsou zde automatické opravy "nevhodných výrazů", které chce člověk třeba i jen citovat, hraničí to s internetkvizicí. Viz članek o metalové hudbě od fida. řekněte mi, co jste z něj pochopili po vyškrtání všech důležitých slov? Proč, ach proč, se objevuje cenzura i ve velice fundovaném článku o obřízce? Co nesmíme slyšet? P.E.N.I.S? či snad něco horšího? asi bychom ihned vzápětí ztratili spasení, co? Odpusťte mi mé rozhořčení, ale jsem opravdu velmi pohoršen a zklamán. Tohle je svobodný křesťanský server? Když si nemohu srozumitelně přečíst článek o obřízce, když nemohu svobodně vyjádřit, za co, dle názoru spousty lidi, stojí život. Aspoň zde na GS za to určitě stojí... Vy,kteří tak dáte na zákony a stát, neznáte ústavu vaší republiky? Listinu základních práv a svobod? Článek cenzura se NEPŘIPOUŠTÍ? Poprvé jste se k ní dokonce přímo hlásili (slovem cenzurováno), teď už ji balíte do křesťanštějšího hávu, ale na podstatě to moc nemění. To opravdu chcete takovou diskusi? To opravdu stojíte po tom, aby lidi nebyli sví? To opravdu chcete, aby každý autor komentáře či článku trnul hrůzou, co mu zase systém GS vyškrtne. Až budu psát o sexuálním životě křesťana (což je tady paradoxně zřejmě nejoblíbenější téma) co mi vyškrtnete? Sex? [*****(nevhodný výraz-automatická změna)]? Souložit? Či anglický výraz f_u_c_k? Jak vidíte, tak jako tak se to dá obejít. A příjde mi to TAK hloupé...


"" | Přihlásit/Vytvořit účet | 18 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: S tou cenzurou si snad děláte srandu?! (Skóre: 1)
Vložil: green_prophet v Středa, 05. únor 2003 @ 11:47:21 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
takze koukam, ze p.e.n.i.s. je jedno ze zakazanych slov. hm. tak mi povezte, jak mam jako radny krestan a ctenar GS nazyvat to, co mi jiz v embryonalnim vyvoji vyrasilo mezi nohama. ciste krestansky? lulinek? pindisek? pipajzek?
na to uz jsem stary.Re: S tou cenzurou si snad děláte srandu?! (Skóre: 1)
Vložil: peek (peek@quick.cz) v Středa, 05. únor 2003 @ 13:53:35 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Taky si myslím, že je to docela šlápnutí vedle a přimlouvám se za zrušení. Prokazuje jinak dobrému situ medvědí službu, známe přece přísloví o zakázaném ovoci. Kdo chce, může sem jakýkoliv výraz jakkoliv propašovat (o to s větším gustem do pr dele)!Re: S tou cenzurou si snad děláte srandu?! (Skóre: 1)
Vložil: Tomas v Čtvrtek, 06. únor 2003 @ 11:38:42 CET
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.granosalis.cz
Uznávám, že pokud v některém článku jsou vyhvězdičkována některá slova, může článek tratit.
Ono je to těžké jsou vulgarismy a vulgarismy. Jistě se se mnou shodnete, že slova obscení a velmi tvrdě vulgární do kultivovaného projevu nepatří.
Slova která jsme zadali pro automatickou opravu jsme našli na nějakém serveru. V žádném případě však nebyl a není záměr omezovat či jakkoli cenzurovat kultivovaný projev návštěvníků. Nyní jsem upravil seznam slov vulgárních a zustala tam pouze slova, která fakt do normální řeči lidí nepatří.

Jestli někdo chcete, můžete si dát práci a sepsat seznam vulgárních slov, která by tady neměla objevit, a já je použiji pro systém kontroly slov. Tento seznam mi pošlete na můj webmasterovský e-mail uvedený v zápatí stránky.

Mimochodem slovo f_u_c_k je slovníkem označován jako obscéní vulgarizmus a rozhodně se tímto slovem nevyjadřuje souložení. Soulož se v angl. jazyce říká coitus.Re: S tou cenzurou si snad děláte srandu?! (Skóre: 1)
Vložil: green_prophet v Pátek, 07. únor 2003 @ 16:51:03 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
vim moc dobre, co znamena slovo [*****(nevhodný výraz-automatická změna)]! a myslim, ze neni ani jeden tady na GS, kdo by to nevedel, to slovo neznal ci jej neslychal. nejsme male deti, aby pred nami nekdo musel schovavat cokoladu i kdyz kazi zuby.
ze je p.e.n.i.s. na krestanskem serveru zakazane slovo je hovadina, coz doufam uznate, ale kdo nam dal pravomoc rozlisovat, co se smi rikat a co ne, to fakt netusim.
nevim o duvodu, proc na tomto serveru, ktery proklamuje svobodnou diskusi vubec existuji slova, ktera nejsou povolena. to je svoboda? kdyz nekdo nema na svobodu dost odvahy, at sem nechodi, kdo chce vyskrtavat ostatnim slova z projevu, at si zalozi jiny server ci se nechlubi, ze je GS svobodna zalezitost.
protoze neni.Re: S tou cenzurou si snad děláte srandu?! (Skóre: 1)
Vložil: dzonny v Pátek, 07. únor 2003 @ 17:44:33 CET
(O uživateli | Poslat zprávu) http://dzonny.com
to green: svododa neznamena - delat si co chci a mluvit si co chci ....Re: S tou cenzurou si snad děláte srandu?! (Skóre: 1)
Vložil: bolek v Pátek, 07. únor 2003 @ 20:24:31 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)


Nedá mi to, abych k tvému poslednímu komentáři green_prophete neřekl malou poznámku:

Já osobně (a jak je vidět i webmaster) uznávám, že je pošetilé, že bylo slovo p.e.n.i.s. na tomto krestanskem serveru zakazane slovo.

Tvému zobecňování i na skutečné obscénnosti ovšem nerozumím. Jsi vzdělaný člověk (ač stylizovaný do pokleslého metalového klišé) a jistě se mnou budeš souhlasit, že náš mateřský jazyk je natolik košatý a rozmanitý, že lze jednu myšlenku vyjádřit mnohými ekvivalenty téhož významu, stylizovanými od vznešeného a ušlechtilého projevu, přes projev úřední, formální, osobní, hovorový, slangový až po projev dekadentní. Myšlenka však díky pestrosti jazyka zůstává stejná.

Chce-li někdo vyjádřit svoji myšlenku, má k tomu nepřeberné množství výrazových prostředků. Nemůže-li použít jeden z nich, pak může použít jiný, kterým řekne totéž. Svoboda slova znamená svobodu vyjádřit myšlenku. Jedno slovo samo o sobě duchovni myšlenku a názor na křesťanství a víru nemůže vytvořit. Je to jen součástka, která je nahraditelná. Je tedy s podivem, že eskamotérsky a krkolomně vydáváš svoji potřebu vyslovit synonymum obecné známé věci či konání v jejich nejpokleslejším tvaru za svobodu vyslovit myšlenku a potažmo za diskriminaci. Je to zcela irrelevantní srovnání.

Příklad: Budeš-li se napříkald stylizovat do komunity žebráků, budeš nosit v rámci svého stylu odpudivé špinavé žebrácké hadry, těžko můžeš očekávat, že ti ústavní soud dá za pravdu, že jsi diskriminován, když jsi nebyl vpuštěn do plesu v opeře, kde je předepsán smoking. Jistě jde o příklad vyhrocený ad absurdum. Ovšem v našem případě ilustruje celou záležitost celkem přesně.

Grano Salis je svobodným prostorem ke sdílení a je zde svoboda slova k vyslovení jakékoliv myšlenky a názoru (pokud není v rozporu se zákon České republiky). Ovšem volba výrazových prostředků, kterými lze myšlenku vyjádřit, je zde limitována směrem dolů k určité úrovni, kterou uzná za vhodnou provozovatel serveru, který má na to svaté právo. Tím svým způsobem předznamenává i charakter komunity, která se zde setkává. Pokud to někomu nevyhovuje, může si založit svůj vlastní křesťanský server v nějakém pokleslém stylu a může tam ve svých článcích používat jedno obscénní slovo za druhým a snažit se tak oslovit Božím slovem širokou veřejnost své komunity. Nikdo mu v tom bránit nebude a nikdo jej nedonutí, aby se vyjadřoval slušně. A v tom spočívá svoboda slova.

Znovu však připomínám, že slovo p.e.n.is. trozhodně nepatří mezi slova obscénní a jde zde evidentně o omyl, který byl napraven.Re: S tou cenzurou si snad děláte srandu?! (Skóre: 1)
Vložil: Lolik v Sobota, 08. únor 2003 @ 00:54:57 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Mám pocit, že to snad již webmaster napravil. Schválně: Penis, penis - jestlipak projde, a co třeba *****a - to už je silnější?

Odešlu to a uvidim.Re: S tou cenzurou si snad děláte srandu?! (Skóre: 1)
Vložil: green_prophet v Úterý, 18. únor 2003 @ 11:02:13 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
nejde mi o to, aby se na GS mluvilo sproste. jde mi o to, aby se zde mluvit sproste mohlo. a to, zda to tak bude a nebo ne, aby bylo na svobodne vuli pisatelu, ne na systemu vyteckovavani.
za b) nejsem metalista.
za c) to dzonny: a co je teda podle tebe svoboda, nez ze moznost se rozhodnout i spatne?Re: S tou cenzurou si snad děláte srandu?! (Skóre: 1)
Vložil: bolek v Úterý, 18. únor 2003 @ 11:23:54 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
promiň green_prophete, jsi punker (podle tvých koníčků v osobních informací), moc se v tom nevyznám, není to nějaká odrůda metalu? Omlouvám se za chybné zařazení tvého stylu. A propos, není punk podobně pokleslý jako metal?Re: S tou cenzurou si snad děláte srandu?! (Skóre: 1)
Vložil: green_prophet v Středa, 19. únor 2003 @ 16:32:34 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
jsem hardcore punker. a to jestli je poklesly ci ne, zde nehodnotime.
nicmene se do nej nestylizuji, jsem jim. a o to mi slo v tom mem komentari.
o tom co je hardcore punk mozna nekdy napisu clanek, ale obavam se ze me tady zase vsichni krestani poslou do **** (nevhodny vyraz, automaticka zmena). :-)Re: S tou cenzurou si snad děláte srandu?! (Skóre: 1)
Vložil: dzonny v Čtvrtek, 20. únor 2003 @ 21:42:14 CET
(O uživateli | Poslat zprávu) http://dzonny.com
to green:
ahoj greene, pro me je treba svoboda, ze to co nechci delat, proste nebudu..., nesvazuje me to.
Ja sem vdecny Bohu, ze nepotrebuji vyuzivat ke svemu vyjadrovani slova vulgarniho vyznamu...., ono vse lze vyjadrit i jinym zpusobem :-)... Z tveho pojeti mi pripada, ze ty si to primo vyzadujes...., podivej se na Jezise a poloz si otazku: Co mi na to rekne ON? Vim, ze Bohu se to nelibi a ze mu to greene urcite vadi, on se sam sproste nevyjadroval.
Jo, a dale: to ze zijeme pod milosti a mame svobodu (ta je vsak v Kristu), neznamena, ze si muzem delat co chceme. I v Bozim kralovstvi je rad, ktery je nutno dodrzovat.

Muj nazor na cenzuru na Granu je takovy:
Je skoda, ze Tomas to tak moc uvolnil..., treba penis to beru, ale slovo *****a bych tu uz nepovolil..., at se ti co neumi mluvit slusne, nauci slusne vyjadrovat, pak si vsichni budem moci precist jejich text uplne cely.

Greene, Buh te ma rad a ja taky... :)
Necht ti Buh zehna a dava se ti vic poznavat, to ti ze srdce preje dzonnyRe: S tou cenzurou si snad děláte srandu?! (Skóre: 1)
Vložil: green_prophet v Sobota, 22. únor 2003 @ 16:57:51 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
to dzonny: ovsemze nepozaduju, aby se zde mluvilo sproste! vzdyt jsem to v predchozim komentari snad jasne napsal!
mozna, kdyz jezis pro nej typicky jemne, korektne a neurazlive popsal vudce sveho naroda jim do oci jako plemeno zmiji taky se to nebralo prilis slusne... to jen k zamysleni.

kez se nam vsem dava buh poznavat, protoze mu az prilis pripisujeme lidske slabosti...Re: S tou cenzurou si snad děláte srandu?! (Skóre: 1)
Vložil: dzonny v Sobota, 22. únor 2003 @ 20:51:11 CET
(O uživateli | Poslat zprávu) http://dzonny.com
to green: ja si myslim, ze mezi mluvenim slusne, neslusne, ci sproste je asi rozdil :-).
Jezis nepouzil sprosty vyraz a myslim si, ze by ho nepouzil nikdy ale vyraz, ktery druheho cloveka nejspis dozere :-)...jestli se to tak da rict..., Farizeove byli pysni a proto se urazili, jinak by cinili pokani...

Mimo jine Bible taky na urcitych mistech popisuje cloveka jako blazna, hlupaka..., to nejsou vsak vulgarni vyrazy :-), nad tim se ale clovek muze max. urazit..., pokud neuzna treba chybu......

...., neumim to asi dobre vysvetlit, nevim zda me chaoes :-), doufam, ze jo......

Mej se sqvele!Re: S tou cenzurou si snad děláte srandu?! (Skóre: 1)
Vložil: dzonny v Sobota, 22. únor 2003 @ 20:51:19 CET
(O uživateli | Poslat zprávu) http://dzonny.com
to green: ja si myslim, ze mezi mluvenim slusne, neslusne, ci sproste je asi rozdil :-).
Jezis nepouzil sprosty vyraz a myslim si, ze by ho nepouzil nikdy ale vyraz, ktery druheho cloveka nejspis dozere :-)...jestli se to tak da rict..., Farizeove byli pysni a proto se urazili, jinak by cinili pokani...

Mimo jine Bible taky na urcitych mistech popisuje cloveka jako blazna, hlupaka..., to nejsou vsak vulgarni vyrazy :-), nad tim se ale clovek muze max. urazit..., pokud neuzna treba chybu......

...., neumim to asi dobre vysvetlit, nevim zda me chapes :-), doufam, ze jo......

Mej se sqvele!Re: S tou cenzurou si snad děláte srandu?! (Skóre: 1)
Vložil: green_prophet v Pondělí, 24. únor 2003 @ 16:38:44 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
ale kde je rozdil mezi slovem prijatelnym a neprijatelnym, slusnym a vulgarnim? kdo ho urcuje? ma na to nejaky kodex jezis? ma ho v rukou nekrestanska spolecnost? nebo redakce GS? :-) to by me hodne zajimalo.Re: S tou cenzurou si snad děláte srandu?! (Skóre: 1)
Vložil: Lolik v Úterý, 25. únor 2003 @ 11:18:35 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Matouš 12:34  Čím srdce přetéká, to ústa mluví.

Matouš 15:18  Však to, co z úst vychází, jde ze srdce, a to člověka znesvěcuje.

Lukáš 6:45  Dobrý člověk z dobrého pokladu svého srdce vydává dobré a zlý ze zlého vydává zlé. Jeho ústa mluví, čím srdce přetéká.

A vo tom to je.Re: S tou cenzurou si snad děláte srandu?! (Skóre: 1)
Vložil: green_prophet v Úterý, 25. únor 2003 @ 11:22:07 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
asi tu nikdo nechape, co chci.
asi to vzdam. krestanskych serveru je prece tolik...Re: S tou cenzurou si snad děláte srandu?! (Skóre: 1)
Vložil: Lolik v Úterý, 25. únor 2003 @ 20:31:08 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Já bych Tě rád pochopil. Ptal si se na to kdo určuje co je vulgární a co ne a kdo to určuje a jestli má na to nějaký kodex Ježíš. Já Ti odpověděl. Vím o co Ti jde. Jde Ti o svobodu projevu. Já myslím že ta je na Granu zaručená. Jde jen o ty vulgární výrazy. A to jestli je používat či nikoli, je otázka osobní, ale podle Bible jde při vulgárním projevu o podstatu srdce. No a to že tady na Granu je nějákej systém kterej hlídá slova je zase věc druhá. Jde o to, že většina lidí vulgární slova nepoužívá ba dokonce, jestliže by někdo narazil na vulgarizmy těžkého kalibru, může znechucen odejít. A Grano je tu pro všechny. No a přeci kvůli tomu že několik lidí použije nebo používá vulgarizmy, nebudem my muset na to koukat. Takhle to vidím já.

Jsem rád že kontrola vulgarizmů je strojová a omezuje se pouze na jednotlivá slova. Jiné by to bylo, kdyby cenzuru dělal člověk. Tam bych se už bál že je to tendenční.Stránka vygenerována za: 0.24 sekundy