Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Roman.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 0, článků celkem: 16185, komentáře < 7 dní: 256, komentářů celkem: 396994, adminů: 60, uživatelů: 5076  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 264 návštěvník(ů)
a 3 uživatel(ů) online:

rosmano
luteran
gregorios777

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
108965462
přístupů od 17. 10. 2001

Mladým: POSVÁTNÝ SEX
Vloženo Pátek, 14. únor 2003 @ 06:44:09 CET Vložil: bolek

Partnerství poslal luboš

  POSVÁTNÝ SEX         Jeden člen britské vlády vystoupil v parlamentu a řekl, že sex je svatý jako svaté příjímání. Jaká to udivující myšlenka!
     

Svaté příjímání (latinsky communio, tj. společenství), kdy je člověk v aktu uctívání a lásky v důvěrném spojení s Bohem, je aktem jednoty a jedinečnosti. Jedinečnosti, protože člověk v tomto momentu vyjadřuje, ze existuje pouze jeden jediný Bůh, a uznávat něco jiného by bylo modlářství. Příjímání vyjadřuje odevzdání se celým srdcem. To nazýváme svátost. Sex je rovněž aktem důvěrného spojení (communio). Je osobním a intimním vyjádřením oddanosti druhé osobě, úplně a celým srdcem. Jako rámec pro toto spojení ustanovil Bůh manželství a ve svém slově, Bibli, je popisuje jako posvátný vztah. Zničení tohoto spojení dožadováním se sexu s jinou osobou, mimo tento vztah, se nazývá cizoložství.
VZOR PRO ŽIVOT Dotazuji se studentů, co soudí o tom, jak Bible hodnotí sex - jako dobrý, nebo špatný? Většina chápe, že Bible učí, že Bůh stvořil lidi a dal nám sex jako dar pro potěšení v manželství a pro zachování potomstva. Sex je dar. Proč tedy, když Bůh stvořil sex a dal nám ho, s ním máme tolik problémů? Dal nám snad Bůh špatný dar?
Pokaždé, když kladu tuto otázku, dostávám stejnou odpověď: »Ne, nedal nám špatný dar... to jen my ho zneužíváme. Šíření pohlavních nemocí, nechtěná těhotenství a ostatní problémy jsou způsobeny nedostatkem zodpovědnosti.« To je čestná odpověď. Skutečnost, že nám Bůh dal při stvoření svobodnou vůli, dovolující nám vybrat si, nese s sebou zodpovědnost za správné rozhodování. To je hrozná zodpovědnost. Následky špatné volby vidíme všude kolem sebe. Často obviňujeme ze svých problémů Boha, i když jsou vlastně způsobeny hlavně tím, že odmítáme jeho směrnice. Ty nám nabízí Bible. Bible je vzorem pro náš život, dává nám rady jak utvářet mezilidské vztahy, rady pro rodinu, finance, vládu, jak se vyhnout válkám, rady pro chov dobytka a pěstování plodin, pro sexuální život, pro zdraví atd. atd. Obsahuje velké množství užitečných informací, z nichž mnohé byly napsány před tisíci lety, kdy autoři ještě nemohli vědět nic o mikrobech ani o šíření nemocí. Pro mne je Bible skvělým návodem pro zdravý život, který inspiroval skvělý designer - Bůh.


MILUJÍCÍ OTEC Bible zjevuje Boha jako milujícího a starostlivého otce. Často obviňujeme Boha z toho, že nám kazí radost, když nám nedovoluje žít sexuálně před manželstvím nebo mít poměr mimo manželství. A přece: chce nám kazit radost, anebo nás chce ochránit? Jistě, že každý milující a starostlivý otec chce své děti ochraňovat a upozornit je jak se vyhnout možným problémům. Poněvadž Bůh je pro manželství a rodinu, a je proti všemu, co manželství a rodinu sráží, vyhrazuje pohlavní spojeni pro ty, kdo jsou v manželství. S tím absolutně souhlasil i Ježíš, když učil, že sex mimo manželství je špatný. Ve skutečnosti šel ještě dále: říká, že i pouhá myšlenka na sex mimo manželství je špatnost. Snad s tím nebudeš souhlasit, ale je to učení Bible a vždy to bylo učením křesťanské církve jakékoli denominace, ať už katolické, pravoslavné, evangelické, baptistické, jednoty bratrské, metodistické, letniční či svobodných sborů. Vlastně je to jedna věc, na níž se křesťané po staletí vždy shodli.


ODPOUŠTĚJÍCÍ OTEC Krásný příběh marnotratného syna, který vyprávěl Ježíš a který je zaznamenán v Lukášově evangeliu, nám ukazuje, že Bůh je nejen milující a ten, který nás vede, ale také odpouštějící, když uděláme něco špatného. V tomto příběhu syn, který pobral od otce všechny jeho dary a potom je promrhal, konci v zoufalství ve vině, zdánlivě bez budoucnosti. Přemýšlel, zda by mu otec dal druhou šanci, a rozhodl se vrátit se domů poprosit o odpuštění a o to, aby směl začít znovu. Otec ho stále vyhlížel a už z velké dálky svého syna uviděl a běžel mu naproti, ze srdce mu odpustil a ochotně ho přijal.
Miliony lidí po celém světě objevily, že Bůh Otec je úplně stejný, a v křesťanské víře začali nový život. Bůh Syn, Ježíš, nám ukázal, že nikdo z nás není dokonalý a že to, co jsme vykonali zde, má věčné následky. Bůh své morální zákony vepsal do Bible, do Ježíšova života a do našeho srdce v podobě svědomí. Když náš život skončí, každý z nás bude muset skládat účty za to, co se svým životem udělal a jak se choval. Trestem, který nám hrozí za nerespektování těchto morálních zákonů, je věčné oddělení od Boha, protože Bůh nemůže dovolit, aby porušitelé zákona přišli do dokonalého nebe - tam by v porušování zákonů pokračovali. Ale tím, že Ježíš za nás umřel na kříži, vysvobodil nás z následků našich provinění a umožnil nám začít znovu. Tato nabídka odpuštění a smíření je ústředním poselstvím Bible a právě v ní vidíme srdce Boha Otce volajícího nás zpět k sobě a na své cesty.
Odpověděl jsem na toto volání, když mi bylo 21 let. Byla to, jak to Bible popisuje, moje záchrana. Škoda, že jsem křesťanskou víru neobjevil dříve! Věřím, že s Božím vedením a jeho pomoci bych se některým bolestivým zkušenostem mládí vyhnul. Smím ti laskavě doporučit křesťanskou víru? Ano, Bůh se mi osvědčil, miluje mě, stará se o mne, koriguje mne a odpouští mi, když udělám něco zlého. Prokázal mi svou lásku, po které mé srdce vždycky volalo.


"POSVÁTNÝ SEX" | Přihlásit/Vytvořit účet | 0 komentáře
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Stránka vygenerována za: 0.17 sekundy