Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Marcela.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 3, článků celkem: 16652, komentáře < 7 dní: 258, komentářů celkem: 429593, adminů: 60, uživatelů: 5252  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 441 návštěvník(ů)
a 3 uživatel(ů) online:

Mikim
ivanp
rosmano

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
116502784
přístupů od 17. 10. 2001

Kontrasty: Stanovisko Apoštolské církve k „Prohlášení křesťanských církví ke vstupu do EU
Vloženo Pondělí, 24. únor 2003 @ 10:56:18 CET Vložil: Bolek

Ekumenismus poslal Nepřihlášený

Stanovisko Apoštolské církve k „Prohlášení křesťanských církví v ČR ke vstupu naší země do EU Dne 17. února 2003 přijali představitelé Ekumenické Rady církví a zástupci České biskupské konference dokument “Prohlášení křesťanských církví v ČR ke vstupu naši země do EU”.

Tento dokument je koncipován jako prohlášení “představitelů křesťanských církví”, ve kterém zúčastnění mimo jiné tvrdí: “jsme si vědomi své povinnosti usilovat o její sjednocení [Evropy] na základě úcty k lidskému životu a k celému stvoření.” V dokumentu se prohlašuje, že Evropská unie stojí na principech demokracie, plurality, trvalé udržitelnosti života, naděje a smíření. Prohlášení také tvrdí, že “křesťanské církve v Evropě se na procesu integrace aktivně spolupodílejí.” Setkání, na němž bylo toto prohlášení přijato, se zúčastnili i zástupci Apoštolské církve. Protože Apoštolská církev tvrzení, uvedená v prohlášení, nesdílí, prostřednictvím svých zástupců MUDr. Aleše Navrátila a Mgr. Aleše France se od prohlášení na místě distancovala. Nyní uvádíme podrobnější důvody, proč jako církev nemůžeme toto prohlášení podpořit. Nevidíme jako správné, aby křesťané “byli povinni” o tuto integraci usilovat, neboť jsme přesvědčeni, že důvody uvedené v tomto prohlášení nejsou pravdivé. Řada dokumentů Evropského parlamentu radikálně podporuje potratovou politiku, opatření proti rodině a také homosexualitu. Ačkoliv tyto dokumenty mají většinou charakter doporučení, je zde snaha vydat je jako závazné právní předpisy pro členské země, které budou nadřazeny národním legislativám. Tyto předpisy by pak nebylo možné odmítnout ani na základě principu subsidiarity. Proto považujeme za nebezpečné klamání veřejnosti proklamovat, že principem evropské integrace je “úcta k životu a celému stvoření”. Za nepravdivé rovněž pokládáme tvrzení, že tato integrace stojí na “principu demokracie”. Mezi pilíře demokracie, jak je chápána svobodnou společností, patří mimo jiné dělba moci a demokratická kontrola mocenských orgánů, ústavní záruky proti zneužití moci a státní suverenita. Evropská Unie však není založena na těchto principech. Není zde zachován demokratický předpoklad dělby moci, tedy oddělení moci zákonodárné a výkonné. Orgány EU, jako je Rada Evropské Unie a Evropská komise, v sobě zahrnují jak moc legislativní, tak exekutivní. Tyto orgány navíc nejsou demokraticky voleny a nejsou zde ani záruky proti zneužití moci. Z těchto důvodů nelze souhlasit, že evropská integrace stojí na demokratických principech. Evropská unie rovněž ve velké míře omezuje svrchovanost státu. Prvním pilířem EU jsou “Evropská společenství”, kde se státy vzdávají značné části své suverenity ve prospěch orgánů EU. V rámci tohoto pilíře jsou pak právní předpisy EU nadřazeny zákonům členských států. Navíc nelze beze zbytku souhlasit ani s tvrzením, že se křesťanské církve v Evropě na procesu integrace aktivně spolupodílejí. Je známou skutečností, že např. mnozí křesťané v Norsku proti vstupu své země do EU aktivně vystupovali a stejně tak řada křesťanů ve Velké Británii. Chceme tímto prohlášením zabránit mylnému dojmu, že křesťané jako celek, ať již v ČR nebo v celé Evropě, podporují vstup svých zemí do EU.


"Stanovisko Apoštolské církve k „Prohlášení křesťanských církví ke vstupu do EU" | Přihlásit/Vytvořit účet | 5 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Stanovisko Apoštolské církve k „Prohlášení křesťanských církví ke vstupu do EU (Skóre: 1)
Vložil: palobreno v Pondělí, 24. únor 2003 @ 13:00:02 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Myslim, ze s timto nazorem takrka 100% souhlasim. Co vlastne EU nabizi krome pochybnych materialnich vyhod? A kde jsou zaruky , ze se to jednou nezvrhne? Pri tak centralisticky pojatem systemu by to nemusel byt az takovy problem. Otazka je, zda uz tento system neni tvoren s myslenkou tendencene ovlivnovat relativne vyznamne uzemi...



Re: Stanovisko Apoštolské církve k „Prohlášení křesťanských církví ke vstupu do EU (Skóre: 1)
Vložil: sam v Pondělí, 24. únor 2003 @ 15:57:32 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
I když nejsem sympatizantem ACéčka, tento postoj zastávám také. Dlouhou dobu jsem byl pro vstup do EU, ale když jsem se zamyslel proč vlastně, dospěl jsem pouze k materiálním výhodám.
Myslím si, že jako křesťané bychom se o vstup opravdu snažit neměli.
Předseda naší církve(CB) nám na první hodině v tomto semestru vykládal hezké věci o subsidiaritě, ale já tomu nevěřím. Když tam vlezem, budem muset tancovat, jak bude společný parlament pískat(což se ostatně snažíme dělat už teď).
Dále náš předseda tvrdí, že máme šanci něco ovlivnit a změnit jen když budeme uvnitř.
Myslím, že asi tak jako jsme měli možnost ovlivňovat politiku SSSR. Dasvidaňja a lidi, radši se učte belgicky už teď.:-)



Re: Stanovisko Apoštolské církve k „Prohlášení křesťanských církví ke vstupu do EU (Skóre: 1)
Vložil: Pastýř v Sobota, 20. prosinec 2008 @ 20:36:06 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
To byly časy :-)



Stránka vygenerována za: 0.13 sekundy