Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Vladislav.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 6, článků celkem: 16086, komentáře < 7 dní: 223, komentářů celkem: 389962, adminů: 60, uživatelů: 5030  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 169 návštěvník(ů)
a 0 uživatel(ů) online:


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Informace z jednání VV BJB dne 22. listopadu 2021
·Seznam vypuštìných novozákonních veršù v Pøekladu Nového svìta
·Pastoral brothers – kde konèí vtipnost?
·Ekumenická rada církví si zvolila nové pøedsednictvo na pøíští dva roky
·Rozbuška a další mutace covidu-19
·Významný køesťanský genetik je frustrovaný z postoje evangelikálù k oèkování
·Vlivný Jižní baptista Robert Jeffress odmítl náboženské argumenty proti oèkování
·5 pilíøù konzervativního evangelikálního kalvinismu nesluèitelných s láskou
·Skrytì
·Pastoral Brothers

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
106911848
přístupů od 17. 10. 2001

Aktivity a kampaně: Válka v Iráku: jedinou nadějí je společně pokleknout k modlitbě
Vloženo Středa, 09. duben 2003 @ 19:35:21 CEST Vložil: Bolek

Společnost poslal Krestan

 Válka v Iráku: jedinou nadějí je společně pokleknout k modlitbě Je srdcervoucí vidět záběry a zpravodajství o smrti a ničení, jehož obětí jsou ve válce proti Iráku nevinní lidé. Na světě není mír a ty země a ti vedoucí představitelé, kteří pozvedli hlas proti válce, nyní umlkli. Avšak přesto mám pocit, že po celém světě existují obyčejní, bohabojní lidé, kteří se upřímně modlí za mír, aby utrpení těchto ubohých lidí skončilo.

Nikdo, kdo má srdce, nemůže snést pohled na záběry matek, plačících nad svými mrtvými nebo zraněnými dětmi, aniž by si nepřál mír. Žádné skutečně lidské srdce nemůže být nezlomeno pohledem na fotografii nemocničního pracovníka, jak odstraňuje dudlíka z úst mrtvého šestiměsíčního nemluvněte, ležícího vedle staršího bratra ve společné rakvi. Byli to oběti ničivého bombového útoku a neměli možnost utéci a někde se skrýt. Televizní stanice vysílají čtyřiadvacet hodin denně záběry trpících, mrtvých a truchlících, zoufalé záběry těch, kteří přežili, jak se snaží dostat potraviny, vodu a léky, když přijdou omezené zásoby. Takový pohled vede k pláči i oči mužů, kteří by řekli, že jsou fyzicky a emocionálně silní. Promysleli si politikové, kteří vedou tuto válku, anebo ti, kteří jí přihlížejí mlčky, všechno to lidské utrpení, které vzniká touto naprosto zbytečnou válkou? Mnoho lidí v Iráku prchá v hrůze a když se ohlédnout, vidí jak se jejich domovy, postavené s láskou a těžce vydělanými penězi, pod tíhou bomb rozpadají na kusy. Zůstávají bez přístřeší a bez potravin – a bez naděje. Kolik slibných občanů budoucnosti přichází o život, kolik matek, které prošly porodními bolestmi při zrození jejich dětí, nyní musí v agonii přihlížet, jak jsou tyto děti zabíjeny? Kdo jsou oběti těchto zvěrstev? Obyčejní, slušní lidé, kteří se nijak nepodílejí na politice, která to všechno způsobila. Kdyby si jen vedoucí političtí představitelé světa dokázali sami sebe představit jako obyčejné lidi, nikdy by do války nešli. Kde jsou země jako Francie, Německo, Rusko, dokonce i Valné shromáždění OSN, které bývaly mohly zabránit agresorům jít do této války? Nemá smyslu pozvedat hněvivě hlas jen proti Kofimu Annanovi, když vinu má tolik jiných lidí. Po celém světě se uskutečnily protiválečné protesty, ale ty nepohnou srdci, která jsou z kamene. Zasáhnout může jedině Bůh a namísto demonstrování a protestování, jedinou nadějí je nyní odložit transparenty a kamení a pokleknout k modlitbě. Jestliže lidé všech věr světa společně pokleknou, možná se nám podaří válku zastavit. Tento komentář vyšel v listě Gulf Daily News, který vychází v Bahrainu.
Komentář v angličtině ZDE


" Válka v Iráku: jedinou nadějí je společně pokleknout k modlitbě" | Přihlásit/Vytvořit účet | 1 komentář | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Válka v Iráku: jedinou nadějí je společně pokleknout k modlitbě (Skóre: 1)
Vložil: Svizel v Čtvrtek, 10. duben 2003 @ 10:23:38 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Ano pojďme se modlit, zahoďme transparenty a kamení. Souhlasím. Jenom si nejsem jistý jestli se jedná o modlitby typu Bože staň se Tvá vůle a nebo Aláhu znič ty obludné americké idioty a zachraň Sadáma a jeho režim.
Jsem pro modlitby a posty za lidi v Iráku a vojáky, kteří tam válčí i za ty v moci postavené. Dávat tady, však muslimskou propagandou proti válce líčící USA jako ty bezcitné vrahy se srdcem z kamene vraždící nevinný Irácký lid je smutné. To že se tam vybízí ke klidu je dobré znamení. Raději se budu modlit k Bohu za naplnění jeho vůle, než k Aláhovi, snad mi to prominete.Stránka vygenerována za: 0.12 sekundy