Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Vojtěch.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 3, článků celkem: 15949, komentáře < 7 dní: 299, komentářů celkem: 380006, adminů: 60, uživatelů: 4956  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 152 návštěvník(ů)
a 0 uživatel(ů) online:


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Prezident Jižních baptistù zveøejnil na Facebooku fotografii ze svého oèkování
·Beth Moore se omluvila za podporu teologie komplementarismu
·Nový zákon s poznámkami - pøeložil Petr Pavlíèek
·Poprvé v historii se hlásí k náboženské pøíslušnosti ménì než polovina Amerièann
·Kvùli pandemii se loni v katolické církvi konalo o ètvrtinu ménì køtù
·Velikonoèní sèítání lidu
·Informace z jednání Výkonné výboru BJB dne 17. bøezna 2021
·Prosba Sboru BJB v Praze - Církev XXI. století
·Televizní bohoslužba Bratrské jednoty baptistù 18.4.2021 na ÈT2
·Diáø za èasù korony

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
104430365
přístupů od 17. 10. 2001

Život víry: Naštvala vás pozvánka k návštěvě Grano Salis?
Vloženo Čtvrtek, 06. prosinec 2001 @ 15:35:17 CET Vložil: Stepan

Žhavá témata Pro někoho je to možná podivná otázka. Asi bych si ji vůbec nekladl, kdyby se nestal případ o kterém píše katolický magazín Christnet v článku Za evangelizaci na internetu mu byl zakázán přístup na internet. Za pozornost stojí reakce redaktora Christnetu, se kterou se svěřuje. Předminulý týden se kdosi snažil evangelizovat na internetu zasíláním e-mailů. Jistě způsob o kterém se dá diskutovat do jaké míry má smysl. Redaktor píše: "Protože se jednalo o spam, oznámili jsme tuto aktivitu společnosti …, ze které byl e-mail odeslán. Ta dané osobě za to znemožnila přístup na internet. Osoba poslala předminulý týden e-mail na dosud nezjištěný počet e-mailových adres. Paradoxem bylo, že se snažila obrátit na víru např. Tomáše Halíka nebo mne. Protože se jednalo o nevyžádaný e-mail rozeslaný navíc na mnoho adres najednou, mohl jsem jej klidně považovat za spam. Ten jsem proto oznámil společnosti, ze které byl odeslán." Toto oznámení mělo za následek reakci oné společnosti: „Děkuji vám za vaši zprávu týkající se níže uvedeného spamu. Počítač, který způsoboval problémy, jsme odpojili od internetu. Jedince jsme pak zařadili do vyšetřování za nedodržení naší politiky nerozesílání spamu, napsal Magazínu ChristNet administrátor společnosti. Jak dodal, mají mu kdykoli jakýkoli spam, který by odeslal jejich zaměstnanec nebo zákazník(!), nahlásit. Okamžitě bude zjednána náprava. " Je to poněkud zvláštní precedens, který se zatím týká pouze internetu. Jistě, s nevyžádanou poštou se potýkáme nejen na něm. Denně nám chodí do schránek různé reklamní materiály, prospekty a letáky, které jsme nechtěli ani nevyžádali. V mimo internetovém prostředí by bylo nemyslitelné zajít na Českou poštu a nahlásit jim původce nevyžádané pošty (např. společnost Penny Market či Hypernova) a ta aby původci (tedy té společnosti) jednou provždy zabránila posílat jakoukoliv korespondenci. Ještě úsměvnější by to bylo v případě soukromých osob, které pošlou někomu dopis či pohlednici, o kterou příjemce nestál. Zabránit takovému zasilateli posílat poštu vůbec je absurdní myšlenka. O lidských právech ani nemluvě. Nevyžádaným reklamám se bráníme spíše tím, že prostě nalepíme na svoji poštovní schránku oznámení: Nedávat reklamu! A je to. Nebylo by lépe podobně se zachovat i na internetu? Například elegantně využít možnosti Outlooku a v případě opakovaných nevyžádaných zpráv použít oblíbenou funkci Přidat do seznamu nevyžádaných odesílatelů? A tak si kladu otázku: Pobouřila vás podobně jako onoho redaktora i pozvánka k návštěvě GRANO SALIS? Kdybych ji poslal onomu redaktorovi, mohl by ji klidně považovat za spam a já bych dnes již mohl být bez připojení… :-P Dobře mi tak! :-)

Article's Poll
[ Výsledky | Ankety ]

Hlasů: 6
Komentářů 3

"Naštvala vás pozvánka k návštěvě Grano Salis?" | Přihlásit/Vytvořit účet | 10 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Naštvala vás pozvánka k návštěvě Grano Salis? (Skóre: 1)
Vložil: Danc (danc@krestan.cz) v Čtvrtek, 06. prosinec 2001 @ 17:10:47 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Mno, mne by nenastvala, kdyby mi prisla jen jednou. Prisla mi ais 4 krat :o) Mno, ale to ted neresim. Druhou veci je ten fakt, ze jednoduse ne kazdy je krestan, ktery si rad precte i nevyzadany spam. Evangelizovat pomoci spamu bych rozhodne nechtel..a nedoporucoval to zadnemu.
Jeste neco..ChristNet.cz neni katolicky magazin...
s pozdravem DancRe: Naštvala vás pozvánka k návštěvě Grano Salis? (Skóre: 1)
Vložil: Stepan v Čtvrtek, 06. prosinec 2001 @ 17:56:21 CET
(O uživateli | Poslat zprávu | Blog)
Díky Danci za reakci.

Moc se omlouvám, pokud jsi dostal pozvání několikrát. Mohu ti slíbit, že se to již nebude opakovat. Mělo to být pouze jednorázové pozvání a nejsou plánovány žádné spamové kampaně.

K tomu Christnetu:

Čteme-li Christnet pozorně, pak jeho katolické zaměření nelze přehlédnout. Konec konců se k němu přiznává sama redakce v odkazu Co je ChristNet.cz a v pododkazu K jakému směru v křesťanství ChristNet.cz patří? můžeme číst:

ChristNet.cz hledá pravdu a je mu jedno, kde ji najde. Je otevřen všem křesťanům, takže je ekumenický. Přesto staví na katolických základech.

Je-li něco postaveno na katolických základech, těžko to může být zároveň vyváženě ekumenické v tom nejhlubším slova smyslu. Tím nijak neupírám jeho otevřenost i pro jiné pohledy, ovšem komentáře většinou směřují k oné "správné pravdě". :-) Na což mají jistě svaté právo.Re: Naštvala vás pozvánka k návštěvě Grano Salis? (Skóre: 1)
Vložil: Pisnicka v Pátek, 07. prosinec 2001 @ 20:00:18 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Mě teda vaše pozvánka moc potěšila. Jsem ráda, že si my křesťané můžeme takhle na internetu povídat. Je to moc fajn, že GRANO SALIS je.

Spíš by to mohlo naštvat nevěřícího, ale my věřící bychom měli být za každou takovou stránku rádi a nezávidět nebo nežárlit na ni.
Natož ještě udávat a stěžovat si, aby byli odpojeni? No to mi přijde od spolubratra dost pod pás. Není to nějakej fanatik, jako ten náš katolik? :-)Re: Naštvala vás pozvánka k návštěvě Grano Salis? (Skóre: 1)
Vložil: katolik v Pátek, 07. prosinec 2001 @ 20:28:13 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
No tak tady bych se Stepana trochu zastal. No jasně, že je Christnet katolický. Vstupní brána křesťanství na českém internetu nemůže být jiný než katolická. Jak by to vypadalo.

Jednak je nás nesrovnatelně víc než vás a jednak, a to přiznávám, jste též naši bratři ale vzdálení od lůna církve a bloudíte ve svých lidských nálezcích. (Například ta evangelizace pomocí spamů - to je nesmysl). Ale my vás neodmítáme, naopak zveme zpět odkud jste vyšli.

Co se týče toho oznámení, jsem pro. Takový věci se muesí zarazit hned v začátku. Nebo se to rozmůže a Pán Bůh s námi.Re: Naštvala vás pozvánka k návštěvě Grano Salis? (Skóre: 1)
Vložil: Danc (danc@krestan.cz) v Sobota, 08. prosinec 2001 @ 00:51:53 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Mno..tak tedy okey..priznavam, ze ChristNet.cz maji katolicky zaklad ve smyslu toho, ze prevazna cast prispevovatelu je katoliku. Pozor!!! Tento pomer neni u odberatelu.

Pri vsi ucte katoliku (myslim ted toho pana, ktery se skryva pod tim nickem) mi tady beres jakekoli iluze o katolicich, ktere jsem zatim potkal. Fakticky. My (evangelik z Karvine) si tady s katoliky dobre rozumime a v mnohem se podporujeme. Nechapu tve NEUSTALE narazky o LUNE PRAVOVERNE CIRKVE. Bud se pod tim nickem schovava opravdu nejaky netolerantni katolik, anebo je to stupidne rypajici protestant. Nektere tve hlasky jsou tak neopodstatnene a stvrzenim Bible maji nekdy pramalo spolecneho. Jak jsem se docetl zrovna na ChristNet.cz tak i uz hlavy vasi cirkve vydali dokument pomahajici v dialogu ve svatostech...dobry krok.

Chci te upozornit, ze nejsem zadny zaslepenec co se tyce ekumenickych vztahu. S katolikama mam velice dobre osobni zkusenosti a dokonce castecne zpivam v jedne schole...vidim i castecne do problematiky katolicke dogmatiky a hlavne praktickeho zivota sboru...spolecenstvi...

Jinak mne krestansky spam nevadi...ale nejsem jen ja na svete, ze :o))
bye
Re: Naštvala vás pozvánka k návštěvě Grano Salis? (Skóre: 1)
Vložil: Stepan (redakce@granosalis.cz) v Sobota, 08. prosinec 2001 @ 16:33:19 CET
(O uživateli | Poslat zprávu | Blog)
Souhlasím s tebou Danci, že na Christnet nechodí jen katolíci. Proč tedy nenabídnout jako alternativu podobný site na nekatolickém základě? Možná, že by bylo užitečné spojit své síly (jak to udělali katolíci - také byli rozdrobeni do malých stránek, než se rozhodli obětovat svoje malé projekty a spojit se v dnešní Christnet) a vytvořit alternativní projekt. Myslím si, že je mezi námi dost talentovaných tvůrců stránek jako jsi třeba ty. Společně bychom mohli vytvořit důstojnou alternativu pro nekatolíky. Možná, že by pak ubylo i namyšlených hodnocení internetových "katoliků", získali-li bychom u nich větší respekt. Myslím že to stojí za úvahu.

Co se týče katolika, též jsem mu v jiném komentáři připomenul dobré vztahy, které mám s některými katolíky, kteří mají zcela odlišné názory.

Taky jsem se podíval na Christnet, jestli máš na mysli ten článek Ekumenismus na prahu 21. století, tak ono to zas až tak ideální není.

Děkan evangelické teologické fakulty v Praze prof. Pavel Filipi tam vyjádřil politování nad tím že i nový dokument o společenství ve svátostech mluví pouze o omezené admisi (účasti) a že vyjímky jsou často formulovány negativně. Přesto vyjádřil naději že tato admise bude pojímána co nejšířeji.

Takže nálady a postoje v katolické církvi na ekumenické kroky asi nebudou jednotné, jak nám zde ostatně demonstruje katolik. Byl bych však nerad, abychom se nechali unášet emocemi a případné rozdílnosti pohledů vyostřovali. Naopak, kultivovanou diskusí se mohou mnohé ostré hrany názorů zaoblit.Re: Naštvala vás pozvánka k návštěvě Grano Salis? (Skóre: 1)
Vložil: Danc (danc@krestan.cz) v Sobota, 08. prosinec 2001 @ 20:17:35 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
TO STEPAN:
Jo, taky jsem si to jeste jednou precetl, protoze jsem se tady tim dokumentem ohanel. Mno, myslim si,ze kazdy krok je jednoduse krok...i kdyz nemusi znamenat nic faktickeho, co se tyce atmosfery, muze byt klicovy :o)

Nechci se rvat s katoliky o pristupy. Loni jsem se sesel z webmastery nejvetsich situ a toto setkani probehlo ve fantasticke atmofere. Skoda, zes tam neby, mohl by jsi obhajit pozici Granosalis (nijak pevna neni :o)

Ja nechci jit do zadneho velkeho projektu...je to fajn myslenka a myslim si, ze treba Granosalis, ci Krestan.cz muzou mit proste stejne ctenare. Priznejme si to, ze mnohdy mame i stejne clanky, pokud se autori chteji s nimi podelit na co nejvice serverech.
Jednoduse receno: Kdyz mam vlastni site..mam zodpovednost i svobodu...a to je pro mne urcujici. Takovy je i granosalis. Jakmile do toho vstupuje vice krestanskych skupin..ihned by se preli o sve misto. Je to velice delikatni zalezitost.

Aktualne, mne je v takove pozici..v jake jsem celkem vyhodne :o)
Ackoli taky bojuji o to, aby si ty clanky vubec nekdo cetl, tak vim, ze to ma vse smysl...a cil.
byeRe: Naštvala vás pozvánka k návštěvě Grano Salis? (Skóre: 1)
Vložil: bobby v Neděle, 09. prosinec 2001 @ 21:42:06 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
koukám že je tady docela dobrej sajt gde se dá pokecat nad ruznejma věcma.

ja teda nejsem v cirkvi tak nevim jestli do toho mužu něco žblebtnout, ale neda mi to. No smazat to mužete dycky, ne?

myslim si, že je to pěkná ptákovina, někoho prásknout kvůli mejlu, aby ho vodpojili. Já bych to nedělal. Jó gdyby mě vobtěžoval víckrát, to možná. Ale nejdřív bych mu dal avízo, ať toho nechá nebo... Je to férový, z vočí do vočí..

Ale musím říct, že se málogde vidí, že si takhle votevřeně křestani povidaj i vo sobě. Většinou si hrajou na svatý a jsou neprůstřelný jak politici. To mi sedí tady. na pár věcí bych hodil řeč, nevim ale jsli bych nezacláněl..

No, ještě to tady vobhlídnu. Pic.Re: Naštvala vás pozvánka k návštěvě Grano Salis? (Skóre: 1)
Vložil: Stepan (redakce@granosalis.cz) v Středa, 12. prosinec 2001 @ 18:16:22 CET
(O uživateli | Poslat zprávu | Blog)
to bobby:

Vítám tě mezi námi :-)

Určitě se můžeš svobodně vyjadřovat ke všemu, co je zde publikováno. Nejsme neprůstřelní a umíme se ke svým slabostem přiznat :-)

Máš-li něco na srdci, tak ven s tím :-)Stránka vygenerována za: 0.26 sekundy