Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Drahoslav.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 6, článků celkem: 16086, komentáře < 7 dní: 189, komentářů celkem: 389915, adminů: 60, uživatelů: 5030  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 169 návštěvník(ů)
a 6 uživatel(ů) online:

martino
rosmano
luteran
Dzehenuti
Willy
LD

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Informace z jednání VV BJB dne 22. listopadu 2021
·Seznam vypuštìných novozákonních veršù v Pøekladu Nového svìta
·Pastoral brothers – kde konèí vtipnost?
·Ekumenická rada církví si zvolila nové pøedsednictvo na pøíští dva roky
·Rozbuška a další mutace covidu-19
·Významný køesťanský genetik je frustrovaný z postoje evangelikálù k oèkování
·Vlivný Jižní baptista Robert Jeffress odmítl náboženské argumenty proti oèkování
·5 pilíøù konzervativního evangelikálního kalvinismu nesluèitelných s láskou
·Skrytì
·Pastoral Brothers

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
106909219
přístupů od 17. 10. 2001

Povzbuzení: Znáte štědrost našeho Pána Ježíše Krista?
Vloženo Pátek, 03. říjen 2003 @ 10:02:39 CEST Vložil: Bolek

Zkušenosti poslal eva angella

  Znáte štědrost našeho Pána Ježíše Krista?

"Jako jste ve všem bohatí, ve víře, v slovu, v poznání, v horlivosti i v lásce, kterou máte k nám, buďte bohatí i v tomto díle milosti." 2. Kor. 8/7.
"Bůh má moc zahrnout vás všemi dary své milosti, abyste vždycky měli dostatek všeho, co potřebujete a ještě vám přebývalo pro každé dobré dílo, jak je psáno: rozdělil štědře, obdaroval nuzné, dobrota jeho trvá navěky.

Ten, který dává semeno k setbě i chléb k jídlu, dá vzrůst vaší setbě a rozmnoží plody vaší spravedlnosti. Vším způsobem budete obohacováni, abyste mohli být velkoryse štědří, tak povzbudíme mnohé, aby vzdávali díky Bohu. Neboť služba této oběti nejen doplňuje, v čem mají bratří nedostatek, nýbrž také rozhojňuje díkůvzdání Bohu: Přesvědčení touto vaší službou budou slavit Boha za to, jak jste se podřídili Kristovu evangeliu a jak štědře se projevuje vaše společenství s nimi i se všemi. Budou se za vás modlit a po vás toužit pro nesmírnou milost, kterou vám Bůh dal. Bohu budiž vzdán dík za jeho nevystižitelný dar!" 2.Kor. 9/8-15.

Ráda bych se s vámi podělila o tom, jak jsem právě tato slova z osmé a deváté kapitoly druhého listu do Korintu, mohla z Jeho milosti na vlastní kůži prožít.
Jednou v pátek ráno, když jsem letěla do práce jsem na chodníku našla 1000,-. V první chvíli mi to přišlo k smíchu, protože jsem nikdy tolik peněz nenašla. Je to zvláštní, protože když si uvědomím, jak vypadá moje klasická cesta do práce, kdy jako člověk ještě nefunguji a ve finále v pátek mám plnou hlavu hlavně víkendu a toho, co musím v práci stihnout. Tak dívání po chodníku opravdu nepatří do mých ranních rituálů a najednou si tam tak na zemi polehává takový fialový papírek. To je dobré, ne? Jo i to jsou Jeho cesty, které vedou k Cíli. Chci tím říct, že Jeho Slova-Písmo… do našich životů aplikuje svojí cestou a svým způsobem. Možná pro nás až někdy nepochopitelné. A tak stačí mít otevřené oči, dívat se a nacházet:-) k tomu je podle mě mít ještě fungující srdce. Otevřené, připravené srdce. Připravené na přijímání toho, co On mám daruje, abychom to mohli přijmout. V tomto mém svědectví nejde pouze o to, že jsem našla tolik peněz, jde o něco hlubšího. Nicméně pravdou je, že peníze tvoří nezbytnou součást našeho bytí. Ať chcem, či nikoli.
Toho rána jsem četla právě osmou a devátou kapitolu druhé Korintské. Hlavní název těchto kapitol je "Výzva ke sbírce pro Jeruzalém". Zvláštní pár minut na to nacházím tuto částku! Co s ní? Co mi hned bylo jasné, že to tyto peníze nejsou určeny mně. Ne že bych je tedy nepotřebovala. Jenže po tom, co jsem ráno četla Písmo bylo vše tak jasné, neboť "Bůh má moc zahrnout vás všemi dary své milosti, abyste měli dostatek všeho, co potřebujete, a ještě vám přebývalo pro každé dobré dílo,…" 2.Kor. 9/8 + "Vším způsobem budete obohacováni, abyste mohli být velkoryse štědří, tak povzbudíme mnohé, aby vzdávali díky Bohu." 2.Kor. 9/11. Říkala jsem si, komu ty peníze mohou pomoci nejvíce? Dát je na rodiny u nás ve sboru, co byly postižené letošními povodněmi…? Je toho hodně, kam by se mohly dát a komu by určitě pomohly. Jenže pak to zase dovršil On. Byl pátek, den kdy máme mládež. Tento pátek se měla vyplnit hromadná přihláška na mládežnickou konferenci do Brna, kdy celý pobyt stál 500,-. Takže bylo rozhodnuto, tyto peníze mohou dvěma studentům zaplatit celou konferenci. Nakonec pomohly jednomu mládežníkovi z naší mládeže a jednomu z Aše. Ve finále to byl jedině On, kdo to dotáhnul do úžasného a povzbudivého konce. Což jsem prožila právě v Brně. Poslední den konference, za mnou přišla jedna dívka z CB z Olomouce. Asi celkem třikrát jsme se spolu viděly a povídaly si. Přinesla mi peníze pro rodiny v našem sboru, které přišly o bydlení při povodních. Byla jsem z toho celkem v šoku, protože nezná náš sbor a vůbec ani jednu z rodin, kterým ona peníze darovala. A o tom to je! Budí to opravdovou bázeň a přitom takovou radost, když člověk může vidět a být přítomen tomu, jak funguje Kristovo tělo.
"Znáte přece štědrost našeho Pána Ježíše Krista: byl bohatý, ale pro vás se stal chudým, abyste vy jeho chudobou zbohatli." 2.Kor 8/9

S přáním Boží milosti a pokoje
Petra Šimáčková

"Znáte štědrost našeho Pána Ježíše Krista?" | Přihlásit/Vytvořit účet | 0 komentáře
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Stránka vygenerována za: 0.11 sekundy