Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Drahoslav.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 4, článků celkem: 16084, komentáře < 7 dní: 156, komentářů celkem: 389882, adminů: 60, uživatelů: 5030  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 28 návštěvník(ů)
a 0 uživatel(ů) online:


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Informace z jednání VV BJB dne 22. listopadu 2021
·Seznam vypuštìných novozákonních veršù v Pøekladu Nového svìta
·Pastoral brothers – kde konèí vtipnost?
·Ekumenická rada církví si zvolila nové pøedsednictvo na pøíští dva roky
·Rozbuška a další mutace covidu-19
·Významný køesťanský genetik je frustrovaný z postoje evangelikálù k oèkování
·Vlivný Jižní baptista Robert Jeffress odmítl náboženské argumenty proti oèkování
·5 pilíøù konzervativního evangelikálního kalvinismu nesluèitelných s láskou
·Skrytì
·Pastoral Brothers

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
106907034
přístupů od 17. 10. 2001

Hledání: Jak vidím Boha?
Vloženo Čtvrtek, 09. říjen 2003 @ 10:27:31 CEST Vložil: Pisnicka

Zamyšlení poslal bf

 Jak vidím Boha?   Co si myslíte o Bohu? Že je výsadou stařečků, kteří jsou v důchodu déle, než vy na světě? Že je to hloupost? Neodsuzujete věřící neprávem? Přečtěte si úvahu na téma víra a můžete souhlasit či polemizovat. Každý má právo na názor.

Kdyby náboženství nebylo, lidé by ho stejně vymysleli, protože potřebují něčemu věřit. Potřebují mít naději a jistotu. Kdo nevěří v mládí, určitě se potká s otázkami víry, když ho potká nemoc, nebo když dohasíná plamen jeho svíčky. Je to přijatelná alternativa, dodá alespoň nějaký klid a útěchu. Pokud se ovšem shledáme s Bohem dříve, naplní náš život do poslední kapky. Kdo uvěří, vyplní všechny mezery své duše a bude nekonečně šťastný.
Může to přijít jako autosugesce, pominutí smyslů, nebo výsledek vlastní slabosti; řídit se dnes, v této době, zastaralými pravidly... řídit se Biblí! Když se vydáme touto cestou, nemusíme se nutně omezit na Písmo svaté a zavrhovat nevěřící. Můžeme pouze věřit v Boha a Bibli nikdy neotevřít...
No a kdo, co nebo kde... je ten Bůh? Bůh je láska. Přijímáme ji a rozdáváme druhým. Ateista bere lásku jako chemické reakce v těle, které nám zpříjemňují reprodukci. Věřící vidí za láskou Boha. Bůh není nadpřirozená bytost, dědeček sedící na obláčku v pletených bačkorách, popíjející bezkofeinovou kávu a sledující dění na Zemi. Tato představa je pro mnoho ateistů konečnou, dál nad tím nepřemýšlejí a vidí ve věřících blázny.
Bůh je tedy láska. A my? My, lidé? Jsme zde jako fyzické tělo, máme duši a ducha. Duše a duch se spolu hádají. Polemizují. Jsou spolu neustále. Normálně jsem si to nikdy neuvědomil, cítil jsem je tam uvnitř, ale nenapadlo mě o nich přemýšlet. Do té doby než jsem vyzkoušel jistou psychotropní látku. Jaké to krásné hádky a konfrontace duše a ducha... Dva vnitřní hlasy, které jsou ve mně a neustále si odporují. Duše je naše já, tvrdohlavé já. A duch? Duch, respektive Duch Svatý pomáhá našemu já, naší duši, nalézt správnou cestu a vede ji životem a hlavně... pomáhá jí najít boha. Proč? Protože duše je sama o sobě bezbranná proti ďáblovi, který ji chce zničit.

To, že život vznikl díky Bohu, tedy díky lásce, není moderní vědecké vysvětlení, proč to tady všechno vlastně funguje, ale není to mýtus ani pohádka... Je to logické! Když se člověk pozastaví a chvíli přemýšlí, zapadne mu všechno jako puzzle. Pak už ovšem zbývá jen ten krok vpřed / vzad. Ten vpřed znamená uvěřit, ten vzad neuvěřit. Já jsem zvolil ten vzad.

Proč jsem udělal ten krok vzad, když jsem pochopil, že víra v Boha není demagogie? Jsem ovlivněn dnešní realitou. Myslím si, že to, co dokážu, dokážu proto, jaký jsem. Nedám sáhnout na své já. Já jsem já a život si zařídím podle sebe a víc nepotřebuji. Musím věřit jen sám sobě. Pro mne by byl sebeklam se spoléhat na Boha a zavézt ho do mého života, protože si stačím sám. A další důvod? Lidé si náboženství vykládají všelijak, zneužívali ho a přetvořili k obrazu svému. A také se rouhali. A bylo to tolikrát! Věřící řekne: "Zlákal je ďábel a oni mu podlehli." Já jako ateista řeknu: "Třeba chtěli žít sami se sebou... tak jako já."

Je na každém z nás, jak bude vnímat lásku a sám sebe. Každý může Boha uznávat a věřit v něj, ale nikdy nepůjde do kostela a nebude žít podle přikázání. Nebo se stane knězem a celé své srdce věnuje Bohu...

Žijeme tu vedle sebe a buď se tolerujeme, nebo netolerujeme... Nebo se přetvařujeme (taky možnost). Pokud jsme jiní a necháme to na sobě znát, dostaneme nálepku. Věřící se mnohdy stydí za své vyznání. Ale není to jen otázka víry.

Člověk, který dokáže přiznat svoji odlišnost, je šťastný člověk. Ti, kteří házejí kameny, to totiž nedělají proto, že by jim odlišnost druhého vadila. Každý z nás je totiž jiný, a jelikož neexistuje prototyp člověka normálního, všichni v sobě nosíme něco "jiného". A ti, kteří to nedokáží přiznat a hrají si na normální, závidí těm, kteří se ukazují v pravém světle. Nenávidí tu část sebe, jejíž existenci popírají. A tak házejí svou zlobu na ty, kteří si svou odlišnost nepřipouštějí a slepě doufají, že se toho zbaví. Mají komplex a nevědí, jak z toho ven. A takových lidí se najde... Jsou to chudáci. Oni dělají, že ne, ale vědí, že ano, a užírají se tím...

Dáme-li přednost předsudkům, jsme zbyteční lidé. Musíme myslet pozitivně, a když to někdy nebude možné, musíme se nejdřív poprat sami se sebou. A když už si nestačíme sami, třeba někde potkáme Boha...
bifidus_aktif

" Jak vidím Boha?" | Přihlásit/Vytvořit účet | 0 komentáře
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Stránka vygenerována za: 0.13 sekundy