Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Darina.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 3, článků celkem: 16513, komentáře < 7 dní: 336, komentářů celkem: 420385, adminů: 60, uživatelů: 5209  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 289 návštěvník(ů)
a 1 uživatel(ů) online:

Willy

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
114710224
přístupů od 17. 10. 2001

Aktivity a kampaně: Dvoustránkový inzerát deníku Právo na titulní straně sobotního vydání
Vloženo Pondělí, 22. říjen 2012 @ 11:10:50 CEST Vložil: Stepan

Společnost poslal Krispus

V sobotních novinách Právo se objevila na titulní straně dvoustránková reklama, kterou podal mecenáš Karel Janeček. Vyzývá občany , že pochopil smysl lidské existence . Pak říká, že naše země prochází krizí hodnot a že je potřeba pozitivních změn bez zbytečného odkladu. Projek "Pozitivní evoluce" má propojit pozitivně smýšlející lidi v celé zemiProjekt " Pozitivní evoluce" má 12 bodů, které velmi napodobují křesťanský étos a myšlení. ˇKdyž jsem to četl, tak jsem si říkal : Kde jsou církve ? Žijeme 23 let ve svobodě a počty členů církví pořád klesají. Vytrácí se religiozita z naší společnosti. Místo, aby křesťané změnili společnské klima v naší zemi, ujímá se inciativy hnutí New Age ( kam si dovoluji prozatím výzvu " Pozitvní evoluce" zařadit) . Křesťané už dávno nejsou "solí země" . Rozmáhá se zlo, podvody, úplatky, mafiánské praktiky. Prostě všechno špatně. To není věc jen těch kdo jsou u světské moci. Je to průšvih i těch, kdo vedou církve tak, že církve neumí rázně odpovědět a přejít do protiofenzivy. Je to průšvich všech nás, křesťanů, že neumíme najít jednotu v Kristu. V Jeho Církvi Boží jehož je ON Hlavou. Máme všechny předpoklady již dávno být avangardou v boji se zlem ve společnosti. 

Když se podívám kritickým okem na křesťany v naší zemi, tak vidím samé hádky, důraz na učení, kde kdo kdekoho vylučuje, odděluje se, protože se cítí ohrožen druhými křeaťany, kteří věci vidí trochu jinak. Ekumenické snahy jsou křečovité a postavené na špatném základu. Ekumena církví tady totiž už dávno je a sice vytváří se spontánně tím, že znovuzrození křesťané jsou údy Těla Kristova. Pokud bychom tohle vzali na vědomí i s tím, že Tělo má různé údy a nejsou všechny stejné zrovna jako já, pak je tady přirozená, biblická ekuména jak vyšitá. Nemusím přeci se vším souhlasit co tvrdí ta či ona církev. Ale to neznamená, že se na ně budu dívat z pohledu učení a zapomenu na to, že je Bůh miluje stejně jako mě a že se nemůžeme tolerovat a spolupracovat. Takovou proměnu dokáže jen Duch sv. tím, že v nás rozlije více Boží lásky, že ji vyměníme za tu lásku naší, lidskou.

Ten inzerát resp. výzva k občanům naší země mě oslovil v tom, že jsem si uvědomil, kam církve v naší zemi došli. Jak skvěle vyklidily pole, které nám, křesťanům, vždy patřilo. Totiž proměna lidského charakteru do obrazu Božího. Když ne křesťané, tak přijdou humanisté a hnutí New Age

Možná se dá ještě hodně zachránit a převrátit vývoj společnosti od Boha zase směrem  k Bohu a tím i světské prosperitě. Tím, že se každý z nás zaměří na Boha a svůj  vztah k Němu. Tak dojde nejprve k proměně mé osobnosti a pak se začne šířit od jednoho k druhému, protože žijeme ve společenstvích, sborech nebo farnostech. Proměnit naši osobnost může jen Bůh . Nezajistí to nezúčastněné náboženství a kladení důrazu na učení. Přitakáme v lavicích na kázání a ujišťujeme jak jsme dobře spaseni. Někteří dokonce ani neví jestli spaseni budou. Vztah k Bohu jsme vyměnili za hájení svatých tradic církví. Boha jsme pustili jen tam, kam sahá náš rozum. Víra v Boha, který zasahuje i dnes svou mocí v životech lidí zmizela. 

Sekulární společnost touží po prožitcích. Absolvují různé esoterické kursy, kdekdo pracuje s kyvadlem nebo vykládá osud z hvězd apod. Jen my, křesťané, jsem si zakázali jakýkoli prožitek vztahu s Bohem. Zatím co široké hnutí New Age nabízí nepřeberné množství nabídek na proměnu osobnosti. Jenže bez pravého Boha. Je to Satanova lest a jeho poslední majstrštysk před ukončením doby milosti a příchodem Pána Ježíše pro svou Církev. 

Co myslíte, milí křesťané, vzchopíme se ještě anebo jsme již na duchovní zápas o lidské duše dávno rezignovali ? Uzavřeli se za zdmi svých modliteben a kostelů. Když se podívám na společenský inzerát v sobotním Právu tak tam čtu hesla, např. : Jde to i po dobrém  - špatný pocit pramení ze špatného chování - netolerovat zlo - chovej se líp a budeš šťastnější - když lidé vidí pozitivní příklad postupně se přidají - pravdy se nebojme - koho dnes posloucháme ? - Vyber si. Dobro nebo zlo - kolik nás je ? 

Tohle všechno přeci mají dávno křesťané vykazovat mezi sebou, aby mohli dobro a pozitivní přístup k životu na základě proměněné osobnosti do obrazu Krista šířit i mimo církve. Jenže ono se nekoná. Místo toho křesťané bojují mezi sebou. Stačí se podívat na diskuze tohoto serveru. Postmoderní křesťanství jak vyšité. No a tak se ani nedivím, že přijde distingovaný, bohatý a sympatický pán a vyhlásí aktivitu, která může křesťanství dorazit úplně. Takhle to vnímám a co se týče mě, tak nebbudu sedět se založenýma rukama. Chci být proměňován mocí Ducha sv. a proměňovat druhé kolem sebe i bez " Pozitivní evoluce"
  Podobná témata

Společnost

"Dvoustránkový inzerát deníku Právo na titulní straně sobotního vydání" | Přihlásit/Vytvořit účet | 37 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Dvoustránkový inzerát deníku Právo na titulní straně sobotního vydání (Skóre: 1)
Vložil: poutnick v Pondělí, 22. říjen 2012 @ 12:31:34 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Nakonec stejně zvítězí Kristus a ne hnutí New Age. A církve pořád ještě stojí za to aby je svět nazýval ďáblem a připisoval jim každou špatnost, tak jako našemu Pánu. Ještě jsem neslyšel že by někdo brojil proti těm kteří církve opustili. K tomu svět vyzývá a zároveň paradoxně tvrdí že už ani neexistují. Generál bez vojska říkali komunisti otci kardinálu Tomáškovi a možná to pochází z doby kdy se Stalin ptal kolik že má papež divizí. A jak se to dneska hodí, stará "dobrá" fráze. Ani to přirovnání k soli neukazuje na nějakou masovost, spíš naopak. Špetka soli má osolit hromadu pokrmu. Tak chutě do toho.Re: Dvoustránkový inzerát deníku Právo na titulní straně sobotního vydání (Skóre: 1)
Vložil: Krispus (ryba@iol.cz) v Středa, 24. říjen 2012 @ 06:59:28 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Dosavadní komentáře se ubírají jiným směrem než jsem měl na mysli. Je jasné, že Ježíš již zvítěl i vítězí. Je jasné, že tady je řada drobných denních vítězství křesťanů o kterých byla také řeč. Já mám na mysli něco jiného. Jedním ze základních funkcí víry v Boha Stvořitele, Spasitele a Pána je proměna osobnosti do obrazu Božího. Vnitřní změna, která se má šiřit skrze naše životy ( křesťanů) dál jako lavina. Máme hlásat evangelium o spasení z milostí vírou v Krista, máme ukazovat Boha jako toho, kdo jedná skrze nás ( křesťany)  Boží mocí. Máme ukazovat jistou jednotu v Boží lásce a ne se hádat o otázkách, které charakterizují učení jednotlivých církví. Když v tomhle jako křesťané selháváme, pak přijde s iniciativou někdo jiný, cit.

"Celorepublikovou diskusi o morálních hodnotách chce příští týden zahájit iniciativa Pozitivní evoluce miliardáře a zakladatele Nadačního fondu proti korupci Karla Janečka. Debaty podle něj mají vyvolat diskusi nad stávajícím neutěšeným stavem společnosti a nabídnout pozitivní změny, s nimiž by se občané ztotožnili "  nebo další citát :

"Vyzýváme osobnosti, aby se připojily k celospolečenské diskusi o morálních principech a otevřely tím tato témata široké veřejnosti"

Já bych chtěl znát názor dalších věřících lidí zda v tom nevidí jisté selhání církví a věřících v Boha Bible obecně . Proč už dávno tuhle roli nemáme ? Vidím kolem sebe krizi hodnot také. Vidím kolem sebe sobectví, nezájem o Boha a přitom zvýšený zájem o duc***** , esoteriku apod. Pro mě to je výzva, abych se ještě více staral o svůj vztah s Bohem , abych byl proměňován Duchem sv. do Jeho obrazu, abych nesl Jeho charakter. V roce 2011 bylo věřících celkem 2 175 000 a z toho se hlásilo k registrovaným církvím 1 467 000 lidí. Tady je velký nárust věřících, kteří se zcela zřejmě vztahují k jinému duchovnímu zdroji než Bohu Stvořiteli a Spasiteli. Z toho mi plyne, že církve selhávají, nemají co nabídnout resp. místo hlásání evangelia doprovázeného projevy Boží moci působící skrze nás se nabízí něco, co ateisty a " věřící v něco nad námi" nepřitahuje.

Když se podívám na těch 12 bodů Pozitivní evoluce, tak téměř všechny máme my věřící dávno vykazovat a šířit na základě své víry v živého Boha. Jestliže se objevuje takováto iniciativa, pak je to pro mě signál zastavit se a zamyslet se nad příčinami útěku lidí k takovým iniciativám. Nic proti Karlovi Janečkovi nemám, myslí to jistě dobře a jde mu o dobré cíle, ale proč už dávno tohle nenastartovali křesťané. Tím, že budou brát svého Boha a svou víru vážně. To by nás , těch 1 467 000 lidí mělo dávno změnit společenské klima v naší zemi. Vždyť to je více než desetina národa. Statisticky , jak sám říká pan Janeček, stačí lidí reflektujích na iniciativu Pozitivní evoluce daleko méně, aby se rozšířila a šířila dál. Co tedy my křesťané vlastně kolem sebe šíříme ? Nebudeme nakonec označeni za ty, kdo způsobují rozpory a rozkoly nejen v církvích, ale i ve skutečnosti ?  Proto mám obavu, že křesťanství dostane další ránu.  
Re: Dvoustránkový inzerát deníku Právo na titulní straně sobotního vydání (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Středa, 24. říjen 2012 @ 07:31:24 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/
  Ahoj Krispe.

  To, co píšeš, je pro mne hodně o tom, čemu a komu člověk věří. Píšeš o milionu lidí, kteří "se hlásí k nějaké církvi". Oč si myslíš že je lepší ten milion lidí, "kteří se hlásí k nějaké církvi" a někteří dokonce dodržují nějaké morální zásady, než devět milionů lidí, kteří "se nehlásí k nějaké církvi", ale také dodržují morální zásady? Proč by zrovna lidé hlásící se k církvi měli selhávat?

  Jestli tu jsou na našem území nějaké morální zásady, tak pochází většinou z církve: Ať už je dodržují lidé, kteří se "hlásí k nějaké  církvi (obvykle myšleno denominaci)" nebo ti, kteří "se nehlásí k nějaké církvi". V čem je jiný člověk, který se hlásí k nějaké církvi a dodržuje morální zásady proti lidem, kteří se nehlásí a dodržují morální zásady?

  Proč by výzva k morálce od lidí, kteří se viditelně nehlásí k nějaké církvi měla být ostudou či prohrou těch, kteří se hlásí k církvi? Skoro bych řekl, že ty dvě věci spolu nesouvisí.


  Když jsem si tu povídal s některými lidmi "kteří se hlásí k (nějaké) církvi" o morálce, smlouvách, hříchu, svobodě a dalších základech křesťanství, neshodnul jsem se ani v nejmenším a nevěřil jsem svým očím co může také člověk "hlásící se k nějaké církvi" tvrdohlavě obhajovat. S lidmi, kteří se k žádné církvi nehlásí a vědí, že smlouvy se mají dodržovat, že děti se mají vychovávat a že svoboda jednoho končí tam, kde začíná svoboda druhého se shodnu mnohem spíše.  Pokud jde o mne, tak budu radši spolupracovat s lidmi, kteří mají jasné morální zásady, vědí, že "zlo se nedělá" i když přesně nerozlišují co je zlo a co není, než s lidmi "kteří se hlásí k nějaké církvi a mají od ní svobodu si vesele hřešit".

  Myslím si, že ti první jsou větším svědectvím o díle křesťanské církve než ti druzí.


  ToníkRe: Dvoustránkový inzerát deníku Právo na titulní straně sobotního vydání (Skóre: 1)
Vložil: unshaken v Středa, 24. říjen 2012 @ 21:02:20 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Krispus,

nemáš pravdu nebo věci kolem sebe chybně vnímáš.

Jednak jsem přesvědčen, že každý z nás využívá každou příležitost, aby plnil svou povinnost a šířil evangelium. Všichni dobře víme, že se to zdá takřka nemožné a příležitostí je velmi málo. Ale naše svědectví je určitě znát, alespoň v přístupu k životu a z našeho jednání.

Dále si nemyslím, že někdy ostřejší výměna věroučných hledisek může být na závadu, nebo dokonce signalizuje vnitřní rozpad křesťanstva. Odklon a rozpad signalizuje ignorace a neochota jiného bratra přijmout nebo dokonce nadřazovat se nad něj.

Pokud jsme přesvědčeni, že náš bratr či sestra chybuje a Písmo si vykládá mylně, máme, a to pokud jsme na to obdarováni, svého bratra poučit. A zase naopak, pokud zjistíme, že náš bratr či sestra má lepší vědomosti a odhalil moudrost, která nám byla doposud skryta, máme poučení od něho přijmout. Jedině tak, tedy naším růstem, můžeme nakonec dospět k jednotě v Jeho těle.Stránka vygenerována za: 0.34 sekundy