Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Šárka.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 4, článků celkem: 16173, komentáře < 7 dní: 301, komentářů celkem: 395923, adminů: 60, uživatelů: 5073  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 224 návštěvník(ů)
a 1 uživatel(ů) online:

Willy

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
108472756
přístupů od 17. 10. 2001

Život církví: Biskup Žanić: PRAVDA O MEDJUGORJE - 1. část
Vloženo Sobota, 23. únor 2013 @ 23:15:48 CET Vložil: Olda

Kritika bludů poslal ssns

Opakovaně jsem se tu dostal do sporu ohledně tzv. zjevení v Medjugorje. V tomto článku předkládám 1. část vyjádření římskokatolického biskupa Žaniće, který byl v letech diecézním biskupem v Mostaru, kam spadá farnost Medjugorje. Celé stanovisko má 29 odstavců, v tomto článku je prvních 11.


V textu uvádím všechna jména bez diakritiky, to jest v anglickém přepise. 

Úvod

Pan Zanic řídil jako biskup v letech 1971 až 1993 mostarskou diecézi. O pravomocech a postavení diecézních biskupů se lze dočíst v Kodexu kanonického práva, kánony 381 až 402. Kvůli jeho postoji ke zjevením v Medjurogje byl vystaven ostré kritice ze strany fanatických stoupenců. Podívejme se tedy úvodem, co o něm řekl jeho nástupce v úřadu, biskup Peric (Fidelity Magazine, 02/1994)

"Který biskup by nebyl potěšen, kdyby se v jeho diecézi zjevovala Panna Marie? To platí zejména o Mgr. Zanicovi, který byl velmi mariánským biskupem a který jako kněz a později jako biskup vykonal jedenáct poutí k mariánským svatyním po celé Evropě: Lurdy, Fátima, Syrakúzy. A pak by ho Gospa (Naše Paní) [1] poctila svou milostí a začala se "zjevovat" u něj na dvorku, jako by chtěla dovršit jeho putování po celém Portugalsku.

Když se však po několika měsících dověděl o všech těch malých a velkých lžích, neupřímnostech, nepřesnostech a všelijakých vymyšlených příbězích od těch, kteří tvrdili, že se jim Gospa zjevuje, nabyl pevného přesvědčení, že tu nemáme co do činění s nadpřirozenými zjeveními Gospy. Následně pak začal vysvětlovat pravdu a odhalovat lži a podvody. Největšího zadostiučinění za jeho desetiletou tvrdou práci se mu dostalo, když biskupové Jugoslávie na svém jarním zasedání v Zadaru (10.4.1994) poctivě prohlásili:"Na základě studií nelze prohlásit, že dochází k nadpřirozeným zjevením a zvěstováním." Toto je mimořádně jasný církevní výnos a vyvrácení všech tvrzení těch, kteří prohlašují, že kdekoli viděli Gospu kdykoli od roku 1981."

Sám biskup Peric následně několikrát potvrdil stanovisko svého předchůdce a na vlastní kůži poznal, že zastánci těchto zjevení se nezastaví před ničím. 2. dubna 1994 byl kvůli svému postoji unesen, zmlácen a násilím držen v jedné kapli františkánského řádu. [2] Byl osvobozen až jednotkami OSN. Vlastně může mluvit o štěstí, protože pár set let před tím, kdy právě františkáni spolu s dominikány řídili inkvizici, zřejmě by hořela další hranice. Asi pro ně byl inspirací i jiný františkán Miroslav Filipovic, který byl za druhé světové války velitelem koncentračních táborů v Jasenovci a Stara Gradiška. Po válce byl odsouzen a oběšen v rouchu františkánského řádu.

V roce 1884 měl údajně papež Lev XIII vidění, ve kterém spolu mluvili Bůh a Satan. Satan se prý podobně jako v případě Joba chlubil, že dokáže zničit církev, pokud mu Bůh poskytne 100 let. Bůh prý odpověděl:"Tak se staň." Papež se velmi obával o osud církve a sepsal modlitbu za ochranu církve před Satanem ke sv. Michaelovi, která byla opakována na konci každé mše až do roku 1964. [3] - jen taková zajímavost asi hlavně pro katolíky, kteří se dosud nerozhodli následovat slepě démona z Medjugorje, nebo kteří si zachovali aspoň zbytek soudnosti. Jak sami za chvilku uvidíte, to zjevení se staví nad vaši církev, vybízí k neposlušnosti k biskupům i papeži a dokonce mělo zabránit konci světa, které měl Ježíš v plánu ...

Biskup Žanić: PRAVDA O MEDJUGORJE (1990) - 1. část

1. Komise Biskupské konference Jugoslávie hledá pravdu o událostech v Medjugorje. jejich práce však pokračuje pomalu. Rád bych proto této komisi pomohl svým článkem k tomu, aby dospěla k rozhodnutí co nejdříve. Pospíchá se totiž s propagandou ve prospěch Medjugorje tak, aby byla církev postavena před "hotovou věc". Právě toto je cílem zastánců Medjugorje od samotného počátku. Je nutno přiznat, že jsou ve svém snažení úspěšní, protože druhá strana sporu buď pracuje pomalu, nebo mlčí. Právě z tohoto důvodu a na základě mnoha sdělení od lidí z celého světa, kteří si uvědomují, že je tu pošlapávána pravda, rozhodl jsem se vydat další prohlášení v souladu se svou povinností a svědomím, abych tak komisi pomohl. [4]

Přeji si, aby toto moje prohlášení, probudilo svědomí těch, kteří Medjugorje obhajují. Jejich cesta je snadná, široká a z kopce, ale moje je těžká, trnitá a do kopce. Církev Naší Paní nepotřebuje lži a podvody. Ježíš říká: "Pravda vás vysvobodí." (J 8,32), "Já jsem ta Cesta, Pravda i Život," (J 14,6) a "Já jsem se proto narodil a proto jsem přišel na svět, abych vydal svědectví pravdě." (J 18,37). Pokud bychom chtěli napsat jen stručné pojednání o lžích a podvodech v Medjugorje, vydalo by to na 200 stran. Já však nyní poskytuji jen toho stručné shrnutí bez nároků na vědecký přístup. Jsem poněkud nesvůj, když je na nějakých prohlášeních mé jméno uvedeno v popředí, ale vlivem svého biskupského úřadu a povinností jsem od samého počátku v centru těchto událostí. Mrzí mě, že jsem nucen uvádět některá nepříjemná fakta, ale bez nich by argumenty pozbyly na síle. Přesto vynechám ty nejvíce nepříjemné věci.

2. Typický přístup: Marina B., průvodkyně turistů pro agenturu Atlas travel, ke mně do kanceláře přivedla v srpnu 1989 kněze z Panamy. Jmenoval se Presbitero Rodriguez Teofilo a byl farářem v Nuestra Senora de Lourdes. Spolu s nimi přišli: Carmen Cecilia Capriles - novinářka, Gerente General z agentury IATA, a Averrida Alberto Navarro - bytem Apartado 1344 zona 7, Panama. Marina se představila jako průvodkyně turistů, tlumočnice do angličtiny a konvertitka Medjugorje. Ten kněz se mě zeptal na důvody, proč nevěřím v ta "zjevení". Řekl jsem mu, že mám minimálně 20 důvodů, proč nevěřím, ale že i jeden je dost pro toho, kdo je rozvážný a dobře poučený o víře, aby dospěl k závěru, že ta zjevení nejsou nadpřirozená. Požádal mě, abych mu tedy jeden řekl. Vyprávěl jsem mu o bývalém františkánském knězi Ivicovi Vegovi. Ten byl nařízením svatého Otce papeže kvůli své neposlušnosti řádovým generálem vyloučen z františkánského řádu OFM [5], zproštěn svých slibů a suspendován "a divinis". On však tohoto nařízení nedbal, pokračoval ve vysluhování mší, udělování svátostí a trávení času se svou milenkou. Je to nepříjemné psát o tom, ale je to nutné, aby bylo zřejmé, o kom že to Naše Paní mluví. Podle deníku Vicky [6] a prohlášení vizionářů řekla "Naše paní" třináctkrát, že je nevinný a že chyba je na straně biskupa. Když jeho milenka, řádová sestra Leopolda otěhotněla, opustili oba Medjugorje a zasvěcený život a odstěhovali se poblíž Medjugorje, kde se jejich dítě narodilo. Teď mají dvě děti. jeho modlitební kniha je v Medjugorje i jinde po světě stále prodávána ve stovkách tisíc kusů. 

Požádal jsem Marinu, aby moje slova přeložila do angličtiny. Marinu nelze vinit za to, že se stala obětí komunity, která zatajuje pravdu. Ona však v souladu s praxí v Medjugorje spontánně odpověděla:"Musíme jim opravdu říkat tyto ošklivé věci?" Odpověděl jsem jí, že kdyby bývali netajili a neskrývali tyto "ošklivé věci", zjitili by tito lidé z Panamy pravdu dříve a nemuseli by tak zbytečně cestovat do Medjugorje. Je to nespravedlnost a hřích skrývat pravdu a i když může být nepříjemná, musí být řečena.

3. Mariánský teolog Rene Laurentin se chová naprosto stejně. Navštívil mě kolem Vánoc roku 1983 a já jsem ho pozval na večeři. Zeptal se mě, proč nevěřím v ta zjevení. Řekl jsem mu, že podle Vickova deníku a slov ostatních "vizionářů" mluví tato "Paní" proti biskupovi. Laurentin rychle odpověděl:"Neříkejte o tom nikomu, protože je tam mnoho poutníků a konvertitů." Byl jsem šokován výrokem tohoto známého mariologa! A tento přístup zůstal Laurentinovi vlastní: tajit pravdu a hájit lži a podvody. Napsal kolem deseti knih o Medjugorje a skoro ve všech útočí na pravdu a biskupa Zanice. je si velmi dobře vědom toho, co lidé chtějí slyšet. Bylo pro něj tedy snadné najít lidi, kteří mu chtějí věřit. "Odvrátí sluch od pravdy a obrátí se k bájím." (2Tm 4,4) "Vizionáři" a zastánci Medjugorje vedeni Laurentinem si byli dobře vědomi, že moderní věřící v komunistické zemi velmi rychle uvěří v cokoli "zázračného", v domnělá zázračná uzdravení a domnělá poselství od "Naší Paní".

4. Nejdůležitějšími lidmi, na kterých Medjugorje stojí, jsou emeritní arcibiskup F. Franic, R. Laurentin, lj. Rupcic OFM, Amorth, Rastrelli SJ [7] a několik františkánů a charizmatiků z celého světa. Velmi rychle byla napsána velká spousta knih, článků a brožurek, a bylo vyrobeno spoustu filmů a suvenýrů. Cestovní kanceláře jsou velmi aktivní, jsou časté poutě. V mnoha jazycích bylo vydáno přes 600 000 výtisků modlitebních knih napsaných dvěma františkány Vegou a Prusinou, kteří byli z řádu OFM vyloučeni. Rovněž jsou velmi aktivní fanatické modlitební skupinky inspirované domnělými poselstvími Naší Paní a největší motivací ze všech - penězi. Nikdo se už ale nezmiňuje o událostech, které vrhají stín podezření na ta "zjevení". Biskup varuje pořád dokola, ale soukolí (mašinérie) jede dál. Nejdříve se mluvilo o 50 zázračných uzdraveních, pak 0 150, 200, 300 atd. Laurentin vybral 56 dokumentů a zaslal je "Lékařské komisi v Lurdech". Dr. Mangiapan odpověděl v jejich buletinu z dubna 1984, že tyto dokumenty jsou bezcenné a že nemohou být pouvažovány za či používány jako vážný důkaz pro zjevení v Medjugorji. Již mnoho bylo napsáno o uzdravení Diany Basile. Poslal jsem akta doktoru Mangiapanovi, který případ studoval a zaujal k němu postoj "opinion plus que reservee". je to případ roztroušené sklerózy. Více o tom bude napsáno v knize.

5. Důvěryhodnost "vizionářů" - Mirjana Dragicevic. Měsíc po zahájení "zjevení" jsem jel do Medjugorje, abych vyslechl "vizionáře". Požádal jsem každého z nich, aby přísahal na kříž, a požadoval jsem, aby mluvili pravdu. (Celá konverzace včetně přísahy byla nahrána na kazetu) První přišla na řadu Mirjana:"Šli jsme ven, abychom našli naše ovce, když tu ..." (Pomocný kněz ve farnosti ji přerušil a řekl mi, že ve skutečnosti šli ven, aby si zakouřili, což skrývali před svými rodiči). "Počkej chvilku, Mirjano, jsi pod přísahou. Šli jste ven hledat ovce?" Dala si ruku před pusu a řekla:"Odpusťte, šli jsme si ven zakouřit."  Poté mi ukázala hodinky, na nichž se udál ‚zázrak‘, protože ručičky byly do sebe zaklesnuté. Vzal jsem hodinky k znalci, který prohlásil, že velmi pravděpodobně byly poškozené pádem. Vrátil jsem je Mirjaně a napomenul ji, aby nadále nemluvila o zázraku. Ale na později nahrané kazetě dál vyprávěla, jak se stal zázrak s hodinkami a také že tehdy vyšli hledat své ovce.

Později řekla, že Naše Paní sdělila, že všechna náboženství si jsou rovna. Jak moc ale můžeme Mirjaně věřit?

6. Vicka Ivankovic je od počátku hlavní vizionářkou a právě skrze ni tvůrce Medjugorje rev. Tomislav Vlasic OFM vypustil nejvíce lží o Medjugorje. Papeži se ve svém dopise z 13. května 1984 takto:"Jsem rev. Tomislav Vlasic, ten který z Boží prozřetelnosti vede a radí vizionářům z Medjugorje". Bývalo by bylo lepší, kdyby se stáhl na "poušť" a mlčel, protože jeho minulost toho o něm říká dost. Vicka toho řekla i napsala hodně, a zapletla se při tom do mnoha rozporů. Profesor Nikola Bulat, člen první komise, se Vicky vyptával a napsal o ní šedesátistránkovou studii. Vyjmenovává tam všechny nelogické a nepravdivé údaje z jejího deníku. Zmíním tu jen případ se zakrváceným kapesníkem. Říkalo, že jistý taxikář narazil na krví potřísněného muže, který dal řidiči krví nasáklý kapesník a přikázal mu ‚hodit jej do řeky‘. Taxikář pokračoval v cestě a potkal černě oblečenou ženu. Ta ho zastavila a požádala o kapesník. Náš řidič jí zdvořile nabídl svůj vlastní, ale žena chtěla právě ten zakrvácený. Když jí ho řidič podal, řekla: ‚Kdybys býval hodil ten kapesník do řeky a nedal mi ho, byl by teď konec světa.’ Vicka Ivankovićová ve svém deníku píše, že se Naší Paní ptala, jestli se ta příhoda opravdu stala, a ona řekla ‚ovšemže ano‘ a ještě dodala: "Ten krví pokrytý muž byl můj Syn Ježíš a já (Naše Paní) jsem byla ta černě oděná žena."

O jaký druh teologie tu jde? Ježíš chce zničit svět, pokud bude nějaký kapesník hozen do řeky, a Naše Paní svět zachrání.

7. 14. ledna 1982 mě přišli navštívit Vicka, Marija a malý Jakov. Vicka začala mluvit poněkud nervózně, protože mi lhalai: "Poslala nás Naše Paní říci vám, že s františkány jednáte příliš přísně…" "Jak přísně?" "To nevíme!" Dva františkánští kaplani v Mostaru, Ivica Vego a Ivan Prusina, které se biskup snažil dostat z města, protože vyvolávali neklid a neposlušnost mezi věřícími nově zřízené místní kapitulní fary, se svému nadřízenému bránili tvrzením, že Mostar nemohou opustit, protože Naše Paní jim skrze Vicku řekla, aby zůstali. Informaci mám od člena provinciální františkánské rady. Při našem setkání jsem se Vicky zeptal: "Zmínila se Naše Paní o mostarských kaplanech Vegovi a Prusinovi?" "Ne, nezmínila. My je (kaplany) vůbec neznáme," odpověděli všichni tři. Náš rozhovor trval 30 minut a celý jsem si nahrál na magnetofon. Opakoval jsem otázku ohledně mostarských kaplanů, a znovu odpověděli pouze: "Neznáme je." Později jsem na základě Vicčina deníku zjistil, že kaplany velice dobře znali. Bylo mi jasné, že děti lhaly, ale nic jsem neřekl, abych během našich rozhovorů neztratil jejich důvěru

8. Ke konci ledna 1983 za mnou přišel P. Grafenauer, jezuitský kněz, se záměrem vyšetřit fenomén Medjugorje. Vyslechl si zhruba 20 kazet hlasových záznamů a následně prohlásil, že do Medjugorje nepůjde, protože došel k závěru, že se tam Naše Paní nezjevuje. Na základě mého naléhání se tam přesto vydal a po několika dnech se vrátil jako konvertita rev. Vlasiće. Přinesl s sebou několik dokumentů, hodil mi je na stůl a řekl: "Zde je to, co vám Naše Paní chce sdělit!" Chápal jsem to jako intriku, zaměřenou na znemožnění biskupa s pomocí Naší Paní. Přinesené dokumenty byly kompilací z Vicčina deníku, farní kroniky a rukopisných listin. Proto je těžké zjistit, kdo je jako první sepsal. Vicka a obhájci Medjugorje tyto podklady před biskupem tajili více než rok. Uvádím zde z nich několik citátů:
19. prosinec 1981: Naše Paní řekla, že biskupa je třeba pokárat za nepořádky v Hercegovině. Také řekla, že P. Ivica Vego nemá být pokárán, protože veškerou autoritu má právě biskup. Naše Paní dále řekla, že (Vego) má zůstat v Mostaru a neodcházet. 3. leden 1982 Všichni "vizionáři" se společně ptali Naší Paní na P. Ivicu Vegu. Naše Paní odpověděla: "Ivica je nevinen. Pokud jej vyhodí z františkánského řádu, ať zůstane statečný… Ivica je nevinen." Naše Paní to pak opakovala třikrát.11. leden 1982: Ptali jsme se znovu na dva kaplany z Mostaru, a Naše Paní po dvakrát opakovala, co k tomu řekla již dříve. Poznámka: [8]  14. ledna, byla Vicka u biskupa v jeho kanceláři a tvrdila, že jména Vego a Prusina vůbec nezná!20. leden 1982: Děti se zeptalz, co mají P. Vega a P. Prusina dělat teď, kdy byli vyloučeni řádu. Naše Paní odpověděla:"Jsou nevinní. Biskupovo rozhodnutí bylo příliš přísné. Mohou zůstat.15. duben 1982: Vicka se Naší Paní zeptala:"Mohla bys mi prosím povědět vše o Vegovi a Prusinovi?" Naše Paní se nejprve usmála a pak odpověděla:"Jsou nevinní." Dvakrát opakovala:"Biskup udělal chybu ... ať zůstanou v Mostaru ... mohou občas sloužit mši, ale ať nevyvolávají pozornost, dokud se vše neuklidní. Ničím se neprovinili."
10. Vicka nikdy nevyvrátila, že Naše Paní řekla tyto věci nebo že je zapsala do svého diáře. Jejich autenticita je nejlépe ověřitelná z kazety, kterou nahrál  nahrál P. Grafenauer při rozhovorech s Vickou a Marijou. Kopie kazety zanechal Grafenauer na faře Medžugorje, u biskupa i u biskupské konference v Záhřebu. Stačí si jen kazetu poslechnout!Grafenauer: Je biskupovou povinností posoudit, zda je to Naše Paní.Vicka: Může si o tom soudit co chce, ale já vím, že je to Naše Paní.Grafenauer: Církev učí, že ti, kdo důvěřují pouze sami sobě, už jen tím ukazují, že Naše Paní zde rozhodně není přítomná.Vicka: Jen nechte pochybovače klidně pochybovat; já nepochybuji.Grafenauer: To není dobré znamení… Jednou jsi biskupovi řekla, že by měl poslouchat víc Naší Paní než papeže.Vicka: Ano, přesně tak.Grafenauer: To znamená, že biskup by měl poslouchat víc tebe než papeže.Vicka: Ne, mě ne.Grafenauer: Ale biskup neví, oč se u fenoménu jedná, a možná to vůbec není Naše Paní.Vicka: Ale ano, je to Naše Paní.Grafenauer: Řekla jsi biskupovi, že by měl být pokárán, a že ti dva (Vego a Prusina) jsou nevinní a mohou se věnovat svým kněžským povinnostem.Vicka: Ano, přesně tak.Grafenauer: Mohou také zpovídat? Řekla to tak Naše Paní?Vicka: Ano.Grafenauer: Když to říká Naše Paní, a papež říká, že nesmějí…Vicka: Papež si může říkat, co chce, já to říkám tak, jak to je!Grafenauer: Vidíš, to je právě cesta, po níž se může dojít k závěru, že to vůbec není Naše Paní… Když papež říká: Ne, nesmějí celebrovat mši ani zpovídat!, a na druhé straně Naše Paní říká: Oba to mohou dělat!, pak nic takového přece nemůže být.Vicka: Vím, co je správné (co řekla Naše Paní).Grafenauer: To nemůže být pravda. Dám ruku do ohně za to, že zde nemluví Naše Paní. Pokud někdo dostane velký dar je také velké riziko, že se té osobě bude věnovat ďábel. Jaké hrozné ponížení Naší Paní! Z těchto výroků plyne, že ona ničí poslušnost v církvi, poslušnost biskupovi, vedení řádu OFM a poslušnost Svatému Otci. Ona brání Vega!11. Zjevení v Crnici. Crnica je vesnice poblíž Medjugorje. Osmý den po začátku zjevení v Medjugorje bylo i "zjevení" blízko Crnice. "Vizionáři" ještě ten večer o události vyprávěli pateru Jozo Zovkovi, tehdejšímu faráři v Medjugorje. Prohlásili, že Naše Paní jim čtyřikrát nebo pětkrát řekla, že se bude zjevovat už jen po příští tři dny, tedy 1. až 3. července. Pater Ivo Sivric jejich sdělení nahrál na kazetu a zveřejnil. O několik let později vydal P. Janko Bubalo knihu s titulem "Tisíc setkání s Naší Paní". Jsou v ní mj. rozhovory s Vickou. Vicka událost v Crnici nezmiňuje a proto se jí P. Bubalo ptá, zda Naše Paní řekla nebo neřekla ‚již jen tři dny‘. Vicka odpověděla, že si již nevzpomíná!Je očividné, že Vicka lže a že Naše Paní nepověděla to, co tvrdí Vicka. Vicka si vymýšlí. Mělo by toto zůstat světu skryto? Zlo (např. lhaní o Naší Paní) musí být připuštěno, aby bylo dosaženo dobra (poutě, modlitby, atp.)?ZávěrNení toho mnoho, co by se dalo k výše uvedenému dodat. Doufám, že se brzy dostanu k těm dalším bodům, ale už těchto prvních 11 nám toho o Medjugorje říká dost. Je mi opravdu líto všech těch podvedených lidí, ale děsí mě, že i tady mezi námi jsou dobře informovaní lidé, kteří se upsali démonskému zjevení. Rád bych věřil, že jde jen o další z mnoha podvodů v rámci ŘKC (něco jako sexuální deviant páter Maciel a jím založení Legionáři Kristovi, kterému antikomunismem zaslepený Jan Pavel II. udělil predikát "kongregace papežského práva"), ale obávám se, že tu máme co do činění se skutečným působením ďábla.

Poznámky

[1] Termíny Gospa a Naše Paní v celém textu označují Pannu Marii
[2] Právě františkáni jsou duchovními otci a největšími propagátory těch zjevení.
[3] Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae Caelestis, satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen
[4] Podle dalších komentářů tu pan biskup mluvil o své povinnosti diecézního biskupa.
[5] OFM - Ordo Fratrum Minorum, Řád menších bratří = františkáni
[6] Vicka Ivankovic - jedna z vizionářů
[7] SJ = jezuita
[8] Poznámka je součástí textu a není tedy moje

"Biskup Žanić: PRAVDA O MEDJUGORJE - 1. část" | Přihlásit/Vytvořit účet | 206 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Biskup Žanić: PRAVDA O MEDJUGORJE - 1. část (Skóre: 1)
Vložil: oko v Neděle, 24. únor 2013 @ 09:00:42 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Tvrdé slova svaté stolice na adresu zakladatele "Kristových legionářů."


http://www.svetkrestanstva.sk/2010/05/tvrde-slova-svatej-stolice-na-adresu.htmlKde se vůbec berou kněží pedofilové? Samozřejmě klíčová je výchova v rodině, škole a v semináři. Chci zde však rozkrýt jednu mediální lež. Jakou? Média stále hovoří o pedofilních kněžích, ovšem nečastěji jde o tzv. efebofilii, což je homosexuální zvrhlost zacílená na děti, zvláště na dospívající chlapce, ve věku 11 až 17 let. Proč činíte toto rozlišení? Protože efebofilie je poruchou osobnosti bytostně spjatou s homosexualitou. Víc než 80 % odhalených případů sexuální deliktů duchovních v USA je efebofilie, nikoliv pedofilie. Sexuální zneužívání a skandály, které tak otřásly Církvi, byly převážně dílem kněží, kteří byli homosexuály. Vidíte nějaký vztah mezi celibátem a sexuálními skandály? Mnoho psychologů a psychiatrů potvrdilo, že takový vztah mezi celibátem a pedofilií neexistuje. Jiní ovšem zase prokázali, že existuje vazba mezi homosexualitou a pedofílií. Vše ukazuje na to, že 80 % odsouzených pedofilů v USA jsou homosexuálové. Mezi kněžími, kteří jsou za pedofílii souzeni je 90% homosexuálů. Takže Církev má především problém s homosexuály a nikoliv s pedofily. Co lze dělat s homosexuálními kněžími? Nelze přeci tvrdit, že neexistují? Pokud bychom dovolili, aby homosexuální kněží svobodně působili, tak za několik let mohou zničit veškeré kláštery a diecéze v USA, kde je kněžské povolání stále častěji označováno za „gay profession“, čili teploušská práce, ale třeba také v Irsku, kam se do téměř pustých seminářů obávají muži nastoupit, aby nebyli považováni za zvrhlíky. Je pedofilie či efebofilie vyložene problémem Katolické církve? To rozhodně ne! Průzkumy z mnoha zemí ukazují, že se tento problém týká mnoha jiných profesních skupin. Když ovšem sledujete média, tak získáte úplně jiný dojem. Z analýz vyplývá, že na tisíc případů pedofilie nebo efebofilie se pouze jeden týká Katolické církve. V USA z 10 000 lidí, kteří takové skutky páchají, jsou pouze 3 až 5 katoickými kleriky. Statisticky vzato jsou tímto problémem mnohem více zatíženi např. ženatí protestantští duchovní a učitelé, zvlášť v oblasti sportovního vedení mládeže. Lze připustit, aby se homosexuál stát katolickým knězem? Ne. Rozhodně ne. Hovoří o tom zcela jasně dokumenty Vatikánu. Co udělal papež Benedikt XVI. v zápase s homosexualismem v Církvi?   Současný papež zavedl do oficiálních dokumentů rozlišování mezi homosexualitou aktivní a pasivní. Pak také odlišil přechodné homosexuálními sklony (většinou v období dospívání) od sklonů hluboce zakořeněných. Avšak obě tyto verze sklonů zcela vylučují člověka z kněžství i možnosti být katolickým knězem v budoucnu. Papež Benedikt XVI. učinil boj s homoherezí v Církvi jednou z priorit svého pontifikátu. Již v prvních měsících svého pontifikátu, nechal vydat přísné instrukce, které zakazují světit homosexuály na kněze. Těmto instrukcím předcházel jeho dopis, vydaný z autority Apoštolského stolce, biskupům celého světa, kde přikazuje, aby okamžitě z funkcí seminárních vychovatelů sesadili kněze, kteří mají homosexuální sklony. Takže jde o zcela revoluční a důrazný postup. Ovšem homosexuální osoby mezi kněžími se neobjevily až v době pontifikátu současného papeže. Již od osmdesátých let se hovoří o existenci homosexuální lobby v Církvi a říká se jí „levandulová mafie“. Bohužel, v této záležitosti mezi katolíky dlouho vládl koncepční i doktrinální zmatek. To se změnilo až nyní za tohoto pontifikátu. V praxi tato rozhodnutí papeže znamenají, že… Že nejen homosexuální akt sám, ale i samotný homosexuální sklon vylučuje kandidáta z cesty ke kněžství. Homosexualita je zcela neslučitelná s kněžským povoláním. Tak zvané přechodné homosexuální sklony musí být odstraněny (vyléčeny) ještě před přijetím do prvního ročníku studií či přijetím do novicátu. A pokud v minulosti byl kněz homosexuál vysvěcen? Muži, kteří mají homosexuální sklony, přičemž jsou již vysvěceni na kněze, skutečně mají platná svěcení, avšak jsou důrazně vyzváni, aby zachovali všechna Boží přikázání a pokud je to nutné, podstoupili terapii. Co bránilo předchozímu papeži Janu Pavlu II. v boji proti homoherezi? Ani v Církvi nelze vše vědět a vše dělat, protože vše podléhá zákonitostem jistého vývoje věcí. Přesto i Jan Pavel II. začal tuto válku s homoherezí, ve které pokračuje jeho skvělý nástupce. Dám Vám dva konkrétní příklady. Prvním je, že už v druhé půli devadesátých let se ve Vatikánu rozeběhly přípravy dokumentů, které zakazují, aby byli homosexuálové svěceni na kněze. Druhým příkladem je vydání nezvykle závažného dokumentu v roce 2001, podle kterého musejí být veškeré sexuální delikty páchané vůči nezletilým osobám okamžitě hlášeny do Vatikánu. Díky tomuto rozhodnutí papeže Jana Pavla II. je již po několik let velmi obtížné tajit takové případy v dané lokalitě. Je křesťanství odolné vůči tomu co nazýváte homosexuální propagandou? Ne zcela. Začal jsem svou práci jako boj proti smrtelnému nebezpečí, které na křesťanství útočí zvnějšku, ale postupně jsem pochopil, že to není tak přímočaře jednoduché. Nepřítel není jen vně Církve, on je také uvnitř, takže jde o trojského koně. Neexistuje pouze  problém s homoideologií a homo-lobby, který by byl mimo křesťanství, ale existuje analogicky také problém vnitřní a tam pak homoideologie na sebe bere formu homohereze. Čím podle vás ohoržuje katolíky hereze Homosexualismu? Mimo jiné je v této chvíli v sázce zachování jednoty Katolické církve v perspektivě deseti let. Z obdobného důvodu se totiž v posledních několika letech rozpadla světová episkopální církev na dvě skupiny a v USA došlo i k rozdělení v Evangelické církvi augsburského vyznání. A proč to štěpení? Hlavně šlo o udělování kněžství a biskupských hodností homosexuálům. Odpovědní křesťané z těchto náboženských společností, kteří byli proti, prostě nehodlali zůstat v jednotě s křesťany, kteří lehkomyslně schvalují takovou praxi. Samozřejmě i v Katolické církvi jsou duchovní, kteří se v této záležitosti vzpírají papeži. Zrovna v posledních dnech, právě z tohoto důvodu byli ze svých funkcí odvolání dva poměrně čerství biskupové: Róbert Bezák (52 let) z Trnavy na Slovensku a pak dominikán Vilhelm Lapelis (51 let) z Lipawy na Litvě. Jak vůbec reagovat na homosexualismus mezi duchovními?  Pro mě je velmi inspirativní názor kněze, profesora Józefa Augustyna, který o homo-lobby v Církvi hovoří velmi jasně a přímo. Říká, že problém není pouze v nich, ale také v naší reakci na ně. Jde o to, jak kněží a laici na tento problém reagují. Dáváme se zastrašit, vyklízíme pole, jsme ochotni mlčet a tvářit se, že tento problém neexistuje? Nebo právě naopak: stavíme se k věci čelem, mluvíme o něm jasně, vnímáme vliv tohoto problému a máme snahu tyto lidi odstranit z jejich vlivného postavení? Tito lidé nemají co dělat v seminářích, ani na žádné významné funkci, neboť to je přání papeže. Pokud homosexuální lobby existuje, tak má vliv na struktury Církve právě proto, že my ustupujeme a jdeme jim z cesty. Pokud se a priori domníváme, že nikdy nebylo, není a nebude lobbingu homosexuálních kněží, tak jsme to vlastně my sami, kteří tento jev podporujeme. Pak se homosexuální lobby a její vliv stává něčím běžným a jde o fatální nebezpečí. Toto říká kněz Augustyn, který je jednou z nevýznamnějších autorit Církve a autorem mnoha publikací o duchovním životě.
Magnificat. sk (page 5)Re: Biskup Žanić: PRAVDA O MEDJUGORJE - 1. část (Skóre: 1)
Vložil: svata_tradicia (svatatradicia@jesuits.tv) v Neděle, 24. únor 2013 @ 09:51:35 CET
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.jezuiti.sk/
bratři v Neposkvrnené a útočišti hříšniku, proč nejste jednotní? Proč nemluvíte o tom co nás spojuje, ale o tom co nás rozděluje? Nemodlil se Její syn  - kristuspan abychom byli jednotní? Tak šup-šup rychle podepsat jednotne smlouvu a ukázat protestantům, že nás ani pekelné brány nepřemohou (zejména co se penez týče)Re: Biskup Žanić: PRAVDA O MEDJUGORJE - 1. část (Skóre: 1)
Vložil: ssns v Neděle, 24. únor 2013 @ 10:48:38 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Byl jsem upozorněn, že textu v článku se velmi detailně věnuje tento článek na stránkách katolického nakladatelství Michael. Článek se jmenuje LŽÍ Z MEDŽUGORJE a autor tam poměrně dost cituje právě stanovisko Pravda o Medjugorje (nevím, jestli se odvolává na všech 29 bodů). Je to případně další zdroj pro porovnání překladu a jeho nespornou výhodou je, že je plný komentářů.Celá pravda vás osvobodí, nikoliv lež od sluhy Satana (Skóre: 1)
Vložil: martino v Neděle, 24. únor 2013 @ 12:51:20 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Tak především. Měl byste vědět a znát základní informace, že biskupství mostarské do událostí v Medugorji nemá co mluvit a to od dubna 1985. Na chování a jednání místního mostarského biskupa Žaniće podal arcibiskup Franić, předseda teologické komise při Jugoslávské biskupské konferenci stížnost do Vatikánu. Kongregace pro nauku víry, pod vedením kardinála Ratzingera zjistila, že stížnost je oprávněná, a odňala v dubnu 1985 biskupu Žanićovi právo o událostech dále rozhodovat, neboť se prokázalo, že lhal a manipuloval ohledně údálostí v Medugorji a požádala ho o předání dokumentace, což se uskutečnilo ve Vatikánu 15. 5. 1985.
Z rozhodnutí Vatikánu pak události v Medugorji byly pod kontrolou BK Jugoslavie a po rozpadu Jugoslavie až do roku 2008 pod BK Bosny.
V roce 2008 na přímý podnět papeže Benedikta, byla ustanovena vatikánská komise pro události v Medugorji, které předsedá  kardinál Camillo Ruini, a členové jsou:


Jozef cardinal TomkoSlovakia. President Emeritus of the Pontifical Committee for International Eucharistic Congresses. Former Prefect of the Congregation for the Evangelization of Peoples
Julian cardinal Herranz CasadoSpain. President Emeritus of the Pontifical Council for Legislative Texts
Josip cardinal Bozanic – Croatia. Archbishop of Zagreb
Vinko cardinal Puljic Bosnia & Herzegovina. Archbishop of Vrhbosna (Sarajevo)
Archbishop Angelo AmatoItaly. Prefect of the Congregation for the Causes of Saints
Fr David-Maria JaegerIsrael. A Franciscan priest, expert in canon law and a convert to Christianity.
Fr Salvatore PerrellaItaly. A Marianist priest and lecturer at the Pontifical faculty of Marian Theology.
Fr Pierangelo SequeriItaly. One of Italy’s most prominent theologians and appointed last year by Benedict XVI to serve on the International Theological Commission.
Fr Zdzislaw Josef KijasPoland. Another Franciscan and Secretary of the Pontifical Academy of Mary Immaculate in Rome.
Msgr Tony AnatrellaFrance. Psychologist and Mariologist, and a consultant to the Pontifical Council for the Family, and of the Pontifical Council for Health Care Ministry.
Msgr Franjo TopicCroatia. President of the Croatian Cultural Society ‘Progress’ in Sarajevo.
Fr Mijo NikicCroatia. Superior of the Jesuit Order in Zagreb and a professor of religious psychology.
Fr Mihaly SzentmartoniSerbia. Another Jesuit and a director of the Spirituality Institute at Rome’s Gregorian University. As a professor of clinical psychiatry he served on the medical committee of the previous Commission undertaken by the former Yugoslavia Bishops Conference. The medical committee of six concluded in 1988 that according to the criteria laid down by the CDF in 1978, the six ‘visionaries’ were considered mentally balanced and showed no inclination to psychotic disorder or hysteria, or other phenomenon of this kind.
Sr Nela Veronica GasparBosnia & Herzegovina. Theologian
Achim SchützGermany. Expert on religious phenomenon.
Msgr Krzysztof NykielPoland. Served on the Pontifical Council for Health Pastoral Care.
Tato komise po ukončení svého šetření bude neprodleně informovat papeže o svém nálezu.
Biskup Žanič obdržel za svoji lež a nelásku k bližnímu svoji odměnu. Při bombardování Mostaru byla zničena jeho katedrála a biskupa následně nalezli zalezlého ve sklepě, který se strachy psychicky zhroutil a skončil následně v psychiatrické léčebně, kde i zemřel.
Biskup Hnilica o Medugorji
Toto interviuw připravila Marie Czernin pro německý katolický měsíčník PUR. Zveřejněno bylo v prosinci 2004. Tento časopis dostávají všichni biskupové Německa. Vydává ho dvojice novinářů - dvojčata Bernhard a Martin Mullerovi. Jsou hluboce oddáni fatimským zjevením odkud pramení i idea vydávat tento měsíčník.
Měli jsme několik sporů v redakci o vedení tohoto interviuw, protože celá otázka Medžugorja je poněkud kontraverzní. Ale přesto jsme se rozhodli toto interview připravit, protože si přejeme, aby naši čtenáři měli příležitost se seznámit se vším, co bylo řečeno ve světě, a v tomto konkrétním případě, v Německu. Jsme přesvědčeni, že slova biskupa Hnilici, která zveřejňujeme v plném znění, budou pro naše čtenáře zajímavá. Tato slova říkají samy o sobě všechno. Tento článek nechce být projevem na podporu Medžugorje ze strany našeho časopisu, ale naopak je rozhodnutím dát našim čtenářům konkrétní informace o tom, co lidé, včetně papeže, říkají, nebo říkají, že řekl někdo druhý, o medžugorských zjeveních a jejich plodech. Tento článek navazuje na dva další články o Medžugorji, které byly zveřejněny v říjnu v novinách italské biskupské konference «Avvenire», která se vyjadřuje pozitivně o Medžugorji. Jeden ze jmenovaných článků hovoří o tom, že italské jednotky UN umístěné v Sarajevu jely na pouť do Medžugorje, aby poděkovaly Královně míru za ochranu v době své mírové mise v Bosně. Druhý článek, zveřejněný 15. 10. 2004, jehož autorem je Alessandro Fo, profesor latinské literatury na univerzitě v Sieně, hovoří o autorově obrácení, které je plodem poutí do Medžugorje. Skutečnost, že noviny italské biskupské konference věnují medžugorským událostem tolik prostoru je zajímavá i pro nás. Proto jsme poslali Marii Czernin, aby se zeptala biskupa Hnilici - dlouhodobého přítele papeže Jana Pavla II., který žije v Římě od r. 1950, kdy emigroval ze Slovenska, jestli papež někdy nějak komentoval Medžugorje a jestli ano, potom jak se k medžugorským událostem vyjádřil. (Poznámka vydavetele PUR).
O Medžugorji s biskupem Hnilicou
Marie Czernin: Biskupe Hnilico, vy jste ztrávil hodně času s papežem Janem Pavlem II. a mnohokrát jste se s ním setkal v soukromí - například jste ho navštívil v nemocnici v Gemelli, krátce po atentátu 13. 5. 1981. Hovořil jste s papežem někdy o Medžugorji?
Biskup Pavel Hnilica - Jednou jsem navštívil Svatého otce, to bylo v roce 1984, obědvali jsme v Castel Gandolfu, v jeho letní rezidenci, a já mu vyprávěl o zasvěcení Ruska Neposkvrněnému Srdci Panny Marie, které jsem vykonal v moskevské katedrále Nanebevzetí 24. 3. toho roku, jak to žádala Panna Maria ve Fatimě. Když jsem Svatému otci řekl o těch událostech, byl velmi dojatý a řekl: "To tě tam Panna Maria sama přivedla." Odpověděl jsem: "Ne, Svatý otče. Ona mne nesla ve svém náručí!" A potom se mne zeptal, co si já myslím o Medžugorji, jestli jsem již navštívil to místo. Odpověděl jsem mu, že mi oficiální představitelé Vatikánu nezakázali jet, ale radili mi, abych tam přesto nejezdil. Papež se na mne podíval a řekl: "Jeď do Medžugorje inkognito. Tak jako jsi jel do Moskvy. Kdo ti v tom může bránit?" Papež mne oficiálně nepověřil, abych tam jel, ale našel jiné řešení. Papež pokračoval ve svém výkladu a ukázal mi knihu o Medžugorji, kterou napsal René Laurentin. Začal z ní číst několik úryvků a zdůraznil, že medžugorská poselství mají úzký vztah k poselstvím z Fatimy. "Podívej, Medžugorje je pokračování, prodloužená ruka, Fatimy. Panna Maria se zjevuje v komunistických zemích prvořadě kvůli problémům, které vycházejí z Ruska", řekl papež, který to již přijal jako misi svého pontifikátu. Po tom rozhovoru s papežem jsem navštívil Medžugorje třikrát nebo čtyřikrát incognito. Ale bývalý biskup mostarsko-duvanský, Pavao Žanić, mi napsal dopis, v němž se vyjadřoval, že si přeje, abych Medžugorje již nenavštěvoval. Pokud to nebudu respektovat, že napíše samotnému Svatému otci. Vypadá to, že ho někdo informoval o mé návštěvě. Ale já jsem neměl žádný důvod se Svatého otce bát.
Měl jste další příležitost hovořit s papežem o Medžugorji?
Biskup Pavel Hnilica - Ano, podruhé jsme hovořili o Medžugorji 1. 8. 1988. Skupina lékařů z Milána, kteří vyšetřovali vizionáře přišla na návštěvu k papežovi do Castel Gandolfo. Jeden z lékařů připomenul, jak jim mostarský biskup ztěžoval práci. Papež řekl: "Protože on je biskupem v té oblasti, musíte k němu mít úctu." Potom pokračoval srdečným tónem: "Ale on se bude zodpovídat před Bohem pokud nepostupoval správně". Potom se papež na okamžik zamyslel a řekl: "Dnešní svět ztratil cit pro nadpřirozeno; jinými slovy, pocit Boha. Ale mnozí lidé znovu objevují ten cit v Medžugorji skrze modlitbu, půst a svátosti".
To je pro mne osobně nejsilnější a explicitní svědectví o Medžugorji. Co bylo zvláště a hluboce působivé je, že přítomní doktoři prohlásili "Non constat de supernaturalitate». Papež dlouho před tím uznal, že se nadpřirozené události v Medžugorji dějí. Z mnoha pramenů, byl papež přesvědčen, že je možné na tom místě zakusit Boha.
Je možné, že by mnoho z toho co se děje v Medžugorji mohlo být vymyšleno?
Biskup Pavel Hnilica - Před několika roky se konalo setkání mladých v Marienfriedu, i já jsem tam byl pozván. Během tohoto setkání se mne novinář zeptal: "Biskupe, copak vy nevěříte, že je všechno to, co se děje v Medžugorji od ďábla?" Odpověděl jsem: "Já jsem Jezuita. Svatý Ignác nás učil, jak musíme umět rozlišovat duchy, ale také nás učil, že každá událost může mít trojí odlišný původ: lidský, Božský, nebo ďábelský". Na závěr souhlasil se mnou, že to, co se děje v Medžugorji je nemožné vysvětlit z lidského pohledu. Skutečností je, že každým rokem jsou normální mladí lidé, a to tisíce, přitahováni, a spěchají, aby se usmířili s Bohem. Medžugorje je již nazýváno "zpovědnice světa", protože jako fenomén, ani Lurdy ani Fatima, nedokázaly aby takové množství lidu chodilo ke zpovědi. Co se děje při zpovědi? Kněz osvobozuje hříšníka od ďábla. Tehdy jsem tomu novináři odpověděl: "Rozhodně, satan je schopný mnohého, ale jednoho rozhodně ne. Je možné, aby satan povzbuzoval lidi ke zpovědi? Aby se tedy osvobodili právě od něj samotného?" Přítomní novináři se zasmáli, protože pochopili, co jsem chtěl říci. Proto jediný možný důvod zůstává v Bohu. Později jsem o tomto rozhovoru vyprávěl i Svatému otci.
Jak byste zhrnul poselství Medžugorje? V čem se tato poselství odlišují od lurdských nebo fatimských?
Biskup Pavel Hnilica - Na všech třech poutních místech nás Panna Maria vyzývá k pokání, odpuštění a k modlitbě. V tomto ohledu se všechnna tři zjevení shodují. Přitom rozdíl je, že medžugorská zjevení trvají již 23 roků. Intenzita pokračování nadpřirozeného nekolísá a neupadá po všechny ty roky a výsledkem je, že se zde obrací ještě větší počet intelektuálů.
Někteří nepřipouštějí možnost pravosti poselství z Medžugorje, protože vypukla válka v těchto krajích, což vedlo k tomu, že se národy obrátily jeden proti druhému. Což to není místo míru a ne konfliktu? Biskup Pavel Hnilica - V roce 1991, deset let po hlavním poselství: "Mír, mír, mír jenom mír, když vypukla válka v Chorvatsku, ještě jednou jsem se sešel s papežem a on se mne zeptal: "Jak je možné vysvětlovat zjevení při válce v Bosně?" Opravdu, válka byla strašná... Odpověděl jsem: "Vypadá to, že jsme ve stejné situaci jako ve Fatimě. Kdyby se Rusko hned zasvětilo Neposkvrněnému Srdci Mariinu, mohli jsme se vyhnout Druhé světové válce a šíření komunizmu a ateizmu. Svatý otče, hned jak vy jste zasvětil Rusko Neposkvrněnému Srdci Mariinu v roce 1984, stalo se v Rusku mnoho změn, tak začal pád komunizmu. Panna Maria v Medžugorji začala upozorněním, že nastane válka, jestliže se neorátíme. Nikdo ta poselství nebral vážně. Možná, kdyby byli biskupové bývalé Jugoláslávie brali tato poselství vážněji, nebylo by to došlo tak daleko - ale rozhodně by to nebylo zaručovalo definitivní uznání oficiální Církve vzhledem k tomu, že zjevení trvají až dodnes." Tehdy mi papež řekl: "Tedy zdá se, že biskup Hnilica je přesvědčen, že můj postup zasvěcení Neposkvrněnému Srdci Mariinu byl platný?" Já jsem odpověděl: "Rozhodně byl; jedinou otázkou je kolik biskupů vykonalo totéž zasvěcení v souladu se Svatým otcem."
Proč je tak důležité, jestli i ostatní biskupové vykonali totéž zasvěcení v duchu toho, co vykonal Svatý otec?
Biskup Pavel Hnilica - To vyjadřuje kolegialitu Církve, jinými slovy, jednota biskupů s papežem, která tomu dává daleko hlubší význam. Když byl Karol Wojtyla zvolen za papeže v roce 1978, blahopřál jsem mu, ale hned jsem ho upozornil, že něco bude jeho pontifikátu chybět, jestliže nezasvětí Rusko společně se všemi biskupy. Tehdy mi řekl: "Jestli se ti podaří o tom přesvědčit biskupy, vykonám to hned zítra." Proto se mne po zasvěcení 25. března 1984 ptal, kolik biskupů se mnou koncelebrovalo? Vzhledem k tomu, že jsem mu na tu otázku nemohl odpovědět, řekl papež: "Každý biskup má připravit svoji diecézi, každý kněz své společenství, každý otec svoji rodinu, protože Panna Maria řekla, že i laici se mají zasvětit jejímu Srdci."
Kdo byl zesnulý biskup Hnilica
Mons. Pavel Mária Hnilica, S.J., titulární biskup Rusady, zesnul 8. října 2006 v časných ranních hodinách v městě Nové Hrady v České republice. Pohřeb bude 18.10. v Trnavě (Slovensko).
Mons. Hnilica byl vysvěcen na kněze 29. 9. 1950 a biskupské svěcení přijal 2. 1. 1951. Titulárním biskupem Rusady byl jmenován 13. května 1964.
Mons. Hnilica byl vysvěcen na biskupa v třiceti letech věku v tehdejším Československu. Vzhledem ke komunistickému pronásledování ho jeho biskup vysvětil tajně, a to krátce před vlastní smrtí. Žádal od něj, aby pomáhal Církvi na Východě, řekl: „Tvoje diecéze se rozkládá od Berlina do Moskvy a k Pekingu“. Hnilica ta slova přijal s velikou vážností a po celý život – mnohdy i v podmínkách riskování vlastního života – pomáhal mnohým biskupům a věřícím. V Římě později založil i náboženské sdružení „Pro Deo et Fratribus“ (Pro Boha a bratry), jejímž cílem bylo duchovně a hmotně pomáhat Církvi v zemích za Železnou oponou. Mons. Hnilica byl přesvědčen, že se vítězství Neposkvrněného Mariina Srdce ohlášené ve Fatimě může uskutečnit pouze jestli se katolická a pravoslavná Církev usmíří. Podle jeho názoru se ekumenické působení má uskutečňovat skrze skutky lásky, protože dialog může být plodný pouze v lásce.
Mons. Hnilica je známý i díky své angažovanosti pro Medžugorje. Např. 25. června 1997 podepsal spolu s Mons. Franěm Franićem, fra Tomislavem Pervanem, fra Ivanem Landekou, fra Jozem Zovkem, fra Slavkem Babarićem a fra Leonardem Orečem, list přátelům medžugorských modlitebních skupin.
Zvukový záznam - biskup Pavol Mária Hnilica SJ.
Prinášame vám krátku zvukovú nahrávku rozhovoru s biskupom P.M.Hnilicom SJ, ktorú odvysielalo rádio Lumen. V nahrávke si môžete vypočuť skúsenosti otca biskupa, jeho vysvetlenie dôležitosti fatimského zasvätenia a postoj voči zajeniam Panny Márie vo Fatime a Medžugorie tu.Re: Biskup Žanić: PRAVDA O MEDJUGORJE - 1. část (Skóre: 1)
Vložil: Elo v Neděle, 24. únor 2013 @ 13:52:05 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Kardinál Schönborn: ´V Medžugorií ide o každodenný kresťanský život´
/http://www.gospa.sk/index.php?option=com_content&task=view&id=59&Itemid=61/
Viedeň, (kath.net/PEW) 013 274 - Za integrovanie „javu Medžugorje“ do normálnej pastorácie sa vyslovil kardinál Christoph Schönborn v nedeľu v rozhovore s Tlačovou službou Viedenskej arcidiecézy“.  Povedal, že chcel vidieť miesto, z ktorého vyšli „mnohé pozitívne plody“ a zdôraznil, že jav Medžugorje je potrebné „oddramatizovať“. Prvý impulz, ako dodal, vyšiel nepochybne od „vizionárov“, ktorí v roku 1981 boli ešte deti. Teraz tu tieto mimoriadne udalosti zohrávajú už iba podradnú úlohu.Fascinovaný bol kardinál tým, že Medžugorje je niečo ako „škola normálneho kresťanského života“ a povedal: „Ide tam o vieru v Krista, o modlitbu, o Eucharistiu, o žitú lásku k blížnemu, o to podstatné v kresťanstve, o posilnenie v každodennom kresťanskom živote.“Viedenský arcibiskup je za to, aby sa „jav Medžugorje“ študoval vo svetle Druhého vatikánskeho koncilu a „sensus fidelium“, zmysel viery pokrstených, hrá v udalostiach v Medžugorí dôležitú úlohu.  „Nechcem však predbiehať rozhodnutie všeobecnej Cirkvi, ale chcem sa orientovať radšej smernicami niekdajšej juhoslovanskej biskupskej konferencie z roku 1991,“ hovorí kardinál Schönborn. Tieto vatikánskou Kongregáciou pre náuku viery dvakrát potvrdené smernice sú „múdre a usmerňujúce“. Zdôrazňuje sa v nich, že nie je stanovené, či sú javy v Medžugorí „nadprirodzené“, ako hovorí kardinál a dodáva: „Otázka nadprirodzenosti sa necháva otvorená. Z toho vyplýva, že nie sú povolené nijaké oficiálne púte do Medžugorja. Súčasne však tieto smernice zdôrazňujú aj potrebu pastoračnej starostlivosti o pútnikov.“ Biskupom išlo o to, aby nebránili plodom a na druhej strane, aby odvrátili od mylných ciest. Kardinál hovorí, že jeho osobne sa veľmi sympaticky dotklo, že „vizionárky“ sa ukázali byť „normálnymi mladými ľuďmi s humorom“.Čo pobáda pútnikov prichádzať do Medžugorja? Kardinál Schönborn: „Pútnici robia predovšetkým jedno – modlia sa. Každý deň sa tisíce ľudí modlia celé žaltáre, je tu eucharistická adorácia, ľudia vystupujú na Križevac s krížom postaveným v roku 1933 a modlia sa krížovú cestu, alebo na horu Crnica v Bijakovici a modlia sa ruženec.“ S „plodmi“ Medžugorja sa stretávame stále znova v živote Cirkvi, ako zdôraznil kardinál.  Podstatným aspektom sú modlitbové skupiny: „Prvá modlitbová skupina vo Viedni sa vytvorila v polovici 80. rokov v kostole dominikánov. Kostol bol vždy plný, aj v lete. Hlboký dojem zanechával veľký počet mladých.“Aj medzi mladými kňazmi sú mnohí, ktorých povolanie bolo ovplyvnené skúsenosťou Medžugorja. V Medžugorí však nevznikajú iba povolania ale aj obrátenia. Pri svojej návšteve kardinál Schönborn spoznal jedno z nich: talianskeho televízneho moderátora, ktorý v tomto hercegovinskom pútnickom mieste prežil hlboké obrátenie. Medžugorje je však aj „miestom opätovného objavenia spovede“. „Hlboký dojem zanecháva aj aspekt svetovej Cirkvi – počas mojej krátkej návštevy som registroval pútnické skupiny z Talianska, Nemecka, USA, Libanonu, Kórey atď. A každoročný mládežnícky festival sem priťahuje až 60 000 mladých ľudí z celého sveta.“ Kardinál vyzdvihol aj veľký počet sociálnych diel, ktoré vznikli v Medžugorí. Spoločenstvo „Cenacolo“ založené sr. Elvirou Petrozzi pre drogovo závislých sa rozšírilo do celého sveta. „Majcino selo“ (Matkina dedinka) ponúka útočisko sirotám z balkánskych vojen a znásilneným ženám. Zo stretnutia istej pútničky z afrického Malawi so škótskou skupinou pútnikov pod vedením Magnusa MacFarlane-Barrowa vznikla iniciatíva „Mary’s Meals“, (Máriine jedlá), ktorá zabezpečuje každodenné jedlo hladujúcim deťom na celom svete. „Preto si treba položiť otázku, ako vyzerá strom, ktorý prináša takéto ovocie,“ hovorí kardinál Schönborn a dodáva, že Medžugorja sa týkajú mnohé aspekty, ktoré zodpovedajú „gramatike mariánskych zjavení“: Ide o chudobnú oblasť, ktorej obyvatelia sú však veľmi zbožní – ako v Lurdoch a vo Fatime. Sú to celkom jednoduché posolstvá, lebo boli pre deti – týkajú sa však jadra evanjelia. Pozoruhodné je tiež, že Mária bola v Medžugorí od počiatku uctievaná predovšetkým ako „Kráľovná pokoja“ – desať rokov pre vypuknutím balkánskych vojen.
V Medžugorí sa jasne ukazuje, že zmierenie s Bohom je predpokladom zmierenia medzi ľuďmi. V posolstvách je málo morálnych výziev, ide skôr o obrátenie sŕdc, pretože potom sa veci usporiadajú „vnútorným svedectvom“, hovorí kardinál Schönborn a vyhlasuje: „Možno by sme sa mali v Cirkvi nechať viac inšpirovať pastoračnou koncepciou Márie.“ –zg-Re: Biskup Žanić: PRAVDA O MEDJUGORJE - 1. část (Skóre: 1)
Vložil: Elo v Neděle, 24. únor 2013 @ 14:01:06 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
(Rozhovor s novokňazom Mironom Petenkom) /http://www.gospa.sk/index.php?option=com_content&task=view&id=59&Itemid=71/


"... Ten istý rok v lete, náš farár otec František Hidász mi ponúkol účasť na púti do Medžugoria. Veľmi hlboko som prežil túto púť. Je to ťažké vyjadriť slovami. O dva týždne neskôr po púti som ja zorganizoval púť do Medžugoria a potom ešte jednu pre mládež. Cítil som, že by som tam najradšej vzal celý svet, aby zažili to, čo som tam ja zažil. V tom čase sa zrodila jedna modlitebná skupina (ešte aj teraz sa pravidelne stretávajú každú nedeľu na modlitbu svätého ruženca, na čítanie svätého Písma, na rozhovor). Každú sobotu s touto skupinou organizujeme v kostole poklonu pred Najsvätejšou Sviatosťou. V tej dobe som dospel k rozhodnutiu, žeby som šiel na nejaký čas do Medžugoria, do Cenacola, alebo do Spoločenstva Blahoslavenstiev. Začal som hľadať príležitosť, aby sa to uskutočnilo. Potom som stretol Terezu (jednu sestru), ktorá zložila laické sľuby, žije v Medžugorí a jej pracovnou náplňou je zaoberať sa pútnikmi. Organizuje púte, najmä pre veriacich z krajín východnej Európy a prijíma skupiny pútnikov. Ona mi ponúkla, aby som jej pomohol v tejto práci. Po krátkej dobe som sa rozlúčil s mojím pracovným miestom a odišiel som do Medžugoria. Tak začal môj nový život v jednej komunite, kde som modlitbou a prácou strávil jeden rok....... Keď som došiel do Medžugoria, takmer od samého začiatku ma nenechala na pokoji jedna otázka: čo by bolo, ak by som sa stal kňazom? Naozaj ma Boh volá, alebo som si to proste len tak vymyslel? Premýšľal som o tom každý deň celý rok. Spoznal som veľa svätých kňazov a rozprával som sa s nimi. Každý deň som videl a zažil, aké dôležité je viesť ľudí k Bohu, ako tento svet žízni po všetkom, čo pochádza od Boha. Pozoroval som kňazov, ako vonku pri kostole položia dve stoličky a spovedajú. Ľudia pristupovali k spovedníkovi akýsi zaťažení, ale keď vstali, s úsmevom a úľavou odchádzali. Spoveď bola pre nich ako studňa v púšti. Kňaz je ako kohútik vodovodu, ktorým sa môžu dostať k vode. Aj ja som chcel byť takým kohútikom na vodovode...Re: Biskup Žanić: PRAVDA O MEDJUGORJE - 1. část (Skóre: 1)
Vložil: Elo v Neděle, 24. únor 2013 @ 14:30:55 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Verím, že rozumný človek ak sa chce o niekom dozvedieť, nebude počúvať len jeho odporcov a nepriateľov, ale pokúsi sa získať informácie aj od samotnej osoby, prípadne tých, čo ju osobne poznajú, žijú s nimi. Hľa, toto je stránka tej skupiny ľudí, ktorým je Medžgorie dôverne známe, mali sami osobný zážitok a videli mnohé pozitívne plody aj na mnohých iných, a preto dávajaú do obehu  informácie overené  "z prvej ruky", a nie rozličné domýšľavosti, či klebety neprajníkov...

Stručná charakteristika vizionárov v Medžugorie
Vicka Ivanković - Mijatović Vicka sa narodila 3. septembra 1964 Perovi a Zlate Ivankovic. Jej rodina sa živí pestovaním viniča a tabaku. Vicka je najstaršia z ôsmich detí. Panna Mária sa jej prývkrát zjavila 24. júna 1981, keď mala Vicka 16 rokov.26. januára 2002 sa Vicka vydala za Maria Mijatoci a majú spolu dve deti, Mariju Sophiu a Anteho; žijú v Krehin Gradac, blízko Medžugorie. Vicka má stále každodenné zjavenia o 18.40, Panna Mária jej zverila 9 z 10 tajomstiev. Panna Mária požiadala Vicku modliť sa zvlášť za chorých. Vo svojom rodnom modrom dome často prijíma pútnikov z celého sveta, hovorí im s veľkou láskou a trpezlivosťou o posolstvách Panny Márie a aj napriek veľkému fyzickému utrpeniu má stále na tvári úsmev.Na otázku o zmysle utrpenia Vicka odpovedala: "Všetko, čo Pán na nás dopustí, každý kríž a každé utrpenie musíme prijímať s otvorenými rukami. Vyžaduje si to trpezlivosť a poníženosť, avšak len tak môžeme zakúsiť, akú radosť môže vyvolať prijatie kríža, ktorý nám Boh posiela. Stávame sa poníženymi a dokážeme prijať i najťažšie utrpenie.“  Mirjana Dragičević-Soldo:  Mirjana sa narodila 18. marca 1965 Jozovi a Milene Dragicević. Má jedného brata. Prvé zjavenie mala 24. júna 1981 vo veku 16 rokov. 16. septembra 1989 sa vydala za Marka Soldo, majú dve deti - Mariju a Veroniku. Žijú v Bijakovići, Medžugorie. Mirjana mala denné zjavenia do 25. decembra 1982, kedy jej Panna Mária zverila desiate tajomstvo a prisľúbila, že sa jej bude zjavovať raz do roka, a to v deň jej narodenín, 18. marca, do konca jej života. Od augusta 1987 každého druhého dňa v mesiaci počuje vnútorným hlasom Pannu Máriu. V niektoré z týchto dní Pannu Máriu aj vidí. Panna Mária jej zverila modliť sa obzvlášť za neveriacich, teda tých, ktorí ešte nespoznali Božiu lásku. Mirjana vybrala kňaza o. Pero Ljubicica z Medžugorie, ktorému zverili tajomstvá. Na otázku, ´ako je možné, že je stále veselá i napriek tomu, že pozná všetkých desať tajomstiev?´, odpovedala:„Ak by som len na to myslela, celý deň by som plakala.“Matka Božia k tomu vysvetľuje: "Svetu sa musí ohlásiť pravda aj vážnosť prichádzajúcich udalostí, pretože Boh má svoj plán. Ale nikomu sa nesmie brať nádej, pretože pre ľudstvo naozaj platí obrátenie, život v znamení viery.“  
Marija Pavlović - Lunetti
narodila sa 1. apríla 1965 Filipovi a Ive Pavlović. Má päť súrodencov. Marija mala 16 rokov, keď uvidela Pannu Máriu po prývkrát, 25. júna 1981. Mária sa vydala a má štyri deti - Giovanni Marija, Michelle, Marko a Francesco, spolu s rodinou žije striedavo v Taliansku a v Bijakoći, Medžugorie.
Panna Mária jej zverila 9 z desiatich tajomstiev a každého 25.-ho dňa v mesiaci dáva prostredníctvom nej posolstvo pre farnosť a svet. Panna Mária požiadala Mariju modliť sa obzvlášť za duše v očistci a zasvätené sestry.
K pútnikom sa správa tak, ako jej poradila Panna Mária: "Správajte sa k pútnikom tak, ako sa ja správam k vám, nikoho neunavujte, nikoho nesklamte." Marija nabáda pútnikov, aby sa modlili a postili, a to dvakrát do týždňa - v stredu a piatok - o chlebe a vode. Ak to zdravotný stav nedovoľuje, radí odrieknuť si fajčenie, alkohol, alebo obľúbené jedlo, sladkosť, či pozeranie televízie.

Ivan Dragičević
Ivan sa narodil 25. mája 1965 Stankovi a Zlati Dragicević. Má dvoch bratov. Ivan prvýkrát videl Pannu Máriu 24. júna 1981, mal vtedy 16 rokov. Ivan sa oženil 23. októbra 1994 s Loreen Murphy v Bostone, MA USA. Majú tri deti: Kristinu-Mariju, Mikealu a Daniela. Ivan s rodinou žije striedavo v Amerike a Bijakovići, Medžugorie.

Panna Mária zverila Ivanovi doposiaľ 9 z 10 tajomstiev. V júli 1982 začala Panna Mária prostredníctvom Ivana viesť modlitebnú skupinu, ktorá sa stretáva na modlitbách dvakrát do týždňa. Ivan máva každodenné zjavenia. Panna Mária ho požiadala modliť sa najmä za kňazov a mládež.

Ivan má špeciálny dar privádzať pútnikov k obráteniu. Keď rozpráva o potrebe modlitby, zdôrazňuje, aké dôležité je modliť sa nielen perami, ale srdcom, a to pomaly a pozorne. Máva nočné zjavenia pri Modrom kríži na Podbrde.
  
Ivanka Ivanković - Elez Ivanka sa narodila 21. júla 1966 Ivanovia Jagode Ivanković. Má jedného brata a jednu sestru. Prvýkrát videla Pannu Máriu 24. júna 1981, mala 14 rokov. Dnes je vydatá a má tri deti - Kristinu, Josipa a Ivana. Spolu s rodinou žije v Miletine, Medžugorie. Ivanka mala denné zjavenia do 7. mája 1985, kedy jej Panna Mária zverila desiate tajomstvo a dala prísľub, že sa jej bude zjavovať raz ročne, a to 25. júna, vo výročie zjavení, do konca jej života. Tieto zjavenia máva vo svojom dome. Panna Mária ju požiadala modliť sa zvlášť za rodiny. Ivanka žije život v skrytosti a iba zriedkavo sa stretáva s pútnikmi. Panna Mária jej počas zjavení rozprávala o budúcnosti sveta, Cirkvi, jej osobného života. Boh jej dal milosť vidieť niekoľkokrát svoju mamku, ktorá zomrela mesiac pred začiatkom zjavení. Ivanka ubezpečuje, že existuje život po smrti.  
Jakov ĆoloJakov sa narodil 6. marca 1971 Antemu a Jake Ćolo. Je najmladší z vizionárov. Panna Mária sa mu prvýkrát zjavila 25. júna 1981, keď mal len 10 rokov. Od roku 1983 je Jakov sirota. Je ženatý a má tri deti: Ariannu-Mariju, Emanuela-Davida a Mariju-Klaru. Žije so svojou rodinou v Bijakovići, Medžugorie. Jakov mal denné zjavenia do 12. septembra 1988, kedy mu Panna Mária zverila desiate tajomstvo a prisľúbila mu zjavenia raz ročne, a to 25. decembra. Panna Mária ho požiadala modliť sa zvlášť za chorých a pútnikov. Na otázku ´čo by mali robiť mladí´, odpovedal: "Je veľmi dobré, ak sa mladí ľudia intenzívne modlia. Je to prvé a najdôležitejšie. Okrem toho nech navštevujú vieroučné kurzy, poslúchajú rodičov a katechétov. Mládež nech sa modlí a chodí často na sv. omšu."Panna Mária ho spolu s Vickou vzala do pekla, očistca a neba.

Re: Biskup Žanić: PRAVDA O MEDJUGORJE - 1. část (Skóre: 1)
Vložil: Irena v Neděle, 24. únor 2013 @ 19:38:01 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Díky, Slávku, za tenhle obsáhlý článek, musel sis s tím dát hodně práce, ale je to fakt dobře zpracované. Sama jsem si jednou dala práci a vyhledala jsem biblické verše k poselstvím "panny Marie", která jsou s Biblí v evidentním rozporu. Jedná se o publikaci "Poselství Panny Marie, Medžugorje 1981-1996", kterou vydalo Vérité v r. 1996 (Nakladatelství Vérité, Kyjevská 13, 160 00 Praha 6). Napočítala jsem jich přes 50. 

Např. na str.23 v poselství ze dne 13.9.1984 říká mimo jiné: ..." Proto se modlete, aby Ježíš zvítězil"! Ale Ježíš už zvítězil, a to před zhruba 2000 roky! 
Nebo str. 53 - 25.6.1987 - ..."pomozte mi, abych vás představila Bohu..." - neznal nás Bůh jménem už před stvořením světa? Atd. atd. 

Byla jsem za svého katolického života v Medjugorje 4x, paradoxně tam mi Bůh otevřel oči a nastal můj pozvolný odchod z ŘKC. Jsem šťastná, že jsem poslechla hlas DS a vyšla odtud.  

Asi ti tu budou množí řkc oponovat a dokládat vším možným, ale Pravdu neumlčí. Koneckonců Bůh jednou odkryje všechno skryté. 

IrenaRe: Biskup Žanić: PRAVDA O MEDJUGORJE - 1. část (Skóre: 1)
Vložil: Elo v Pondělí, 25. únor 2013 @ 02:14:55 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Prekvapivo som zistil, že mnohé /takmer doslova/ argumenty autora tohto /podľa mňa/ ohováračského článku možno nájsť aj na diskusnom fore katolíkov na http://www.kredo.sk/bforum/topic.asp?TOPIC_ID=1854. Aby to nebolo jednostranné, a zadosťučinili objektívnosti informácií, dovolím si z tohto fóra uviesť aj protiargumenty /t.j. za Medžugorje/:

MatrinP:
Postoj pápeža Jána Pavla II k Medjugorju je známy! (Jednoznacne pozitivny co sa tyka pravosti Zjaveni) Ale odmietol použiť svoju autoritu v prospech vizionárov i františkánov. Hovoril o skúške. Sťažovateľov na svojvoľný postup biskupa odkázal na poslušnosť.

Existovali aj ine vysetrovacie komisie ale všetky boli zrušené rozhodnutím biskupa Žaniča, pretože ich vyšetrovanie odporovalo jeho postoju.

Uvedte aj správu René Laurentin-a. Ten v roku júli, 1997 napísal:
Among us, Medjugorje does not need any explanations. It is a place of grace where Our Lady has manifested Herself by all the exceptional fruits: spiritual life, conversions, healings. "The tree is judged by its fruits," says the Lord, and it is the only criterion of discernment that comes from Him (Mt 7:20; 12:33).
/Medzi nami. Medžugorje nepotrebuje vysvetlenia. Je to miesto milosti, kde Naša Pani sa prejavovala výnimočnými plodmi: duchovný život, konverzie, uzdravenia. "Strom poznať po ovocí", povedal Pán, a toto je jediné kritérium rozlišovania, že pochádza od Pána./
 Rene Laurentin je uznavany odbornik na posudenie zjaveni, respektovany v Cirkvi.


Snad pomoze aj odkaz na znamy Fatimsky zazrak, rotujuce Slnko, ktory sa udial viackrat aj v Medzugorii. To len aby neboli pochybnosti o nadprirodzenosti udalosti.

Co sa tyka frantiskanov obaja františkáni protestovali v Ríme proti cirkevne nezákonnému postupu biskupa Žaniča v akejsi veci (). Pod tlakom biskupa opustili rehoľu, a cirkevný súd im neskôr dal za pravdu. Do rádu sa však už nevrátili.Tiez je zrozumitelne pri vsetkom tom rozporuplnom diani okolo frantiskanov a vizionarov, ze papez nezasahoval svojou autoritou do pravomoci biskupa... Aj papez respektoval, ze rozhodnutie o veciach ma vydat v prvom rade miestny biskup. Nech uz kona akokolvek, papez ctil jeho postavenie a pravo. To mu vsak nemohlo zabranit informovat sa o diani a mat zivy zaujem o Medzugorie. Ako sa ukazalo neskor mat nazor, ze je to zjavenie prave. Doslova povedal, ze nebyt papezom uz davano by do Medzugoria isel.

Zanic je biskup s vyhranenym nazorom a podla vsetkeho manipuloval komisie. Neviem aku vypovednu hodnotu ma uryvok od neho ako zdroja o Rene Laurentinovi. Ak papez moze povedat, ze by tam siel, tak kazdy moze ist a je jasne, ze to nemusi byt na organizovanej puti.
Ani biskup nie je neomylny.

Zanic a jeho komisia si nedovoli tvrdit, ze tam je nadprirodzene zjavenie. Nadprirodzene dianie vsak popriet nemoze, to tam je podlozene tolkymi svedectvami, ze to je ako cedit vodu. Podla teba tam diabol obracia ludi k pokaniu, pokore a modlitbe ruzenca? Diabol privadza k svatej spovedi a zbavuje zavislosti?
Diabol spini co je ciste. Sam nic ciste nemoze dat. Meno Marie nedokaze ani vyslovit, nikdy sa nepredstavi ako Matka Bozia, nikdy nebude menovat Mariu. Nikdy neznesie pokorne dakovanie Marii za pomoc. Ak to tam je, je to jedna z indicii pravosti.
Este ma napada jedna vec. Diabol nemoze zastavit zjavenie. Preto je nuteny iba spinit a kalit vodu okolo. A bude to smiet robit lebo moze preosiat veriacich. Bude zneistovat, bude sa snazit zlikvidovat vizionarov - aspon spolocensky ich znemoznit na nedoveryhodne osoby. Lenze Boh povedal, ze ak ludia budu mlcat kamene budu kricat. A co sa tam deje s krizom na Krizevaci to je krik kamenov. Takze najst spinu nie je cudne. Bude tam kde Boh vravi, lebo je to pre zleho nebezpecne a on zatial este ma volne ruky.

Niekto tvrdi, ze to vyzera akoby v tom alebo onom pripade vizionari zavadzali ci dokonca klamali. Inak povedanu vraj vedu ku klamstvu. Popri nich vsak uz tisice ludi prijali pravdu o svojom zivote a konali pokanie. Pokanie je dobro, spoved je zmierenie s Bohom - dobro. Navrat k modlitbe ruzenca - dobro.

Navyse Medzugorie nepredklada ziadnu zlozitu vieroucnu tematiku. Nemeni doktriny, ponuka spasu a pokoj.
Zleho slak triafa, ze je to take jednoduche.
Ponor sa do Jordanu sedem raz a budes cisty, tiez to vyzeralo pre malomocneho generala take jednoduche, ze takmer pohrdol touto milostou. Ale ked sa ponizil a prijal jednoduche, bol ocisteny a duch mu ozil, spoznal a velebil uz len jedneho Boha.

Ján Pavol Veľký a Medžugorie
Dňa 22. marca 1995 Vicka sprevádzala 350 ranených a vojnových invalidov do Ríma, kde im pápež venoval súkromnú audienciu. Vicka tlmočila a pápež ju hneď spoznal: "Nie si Vicka z Medžugoria?" Nato mu Vicka venovala ruženec so slovami: "...Požehnala ho Gospa pri jednom zjavení." Pápež jej povedal: "Ty sa modli k Panne Márii za mňa a ja sa modlím za teba." Vzal jej hlavu do svojich rúk a dlho ju požehnával.

V júni 1987 Ján Pavol II. vyhlásil mariánsky rok. Neskôr kardinál Grey uverejnil, že Svätý Otec vyhlásil mariánsky rok na základe impulzu Medžugoria (Italieni in Scozia, okt.-nov. 1987).
Vizionárka Marija: "Gospa dáva posolstvo vždy 25. v mesiaci a často si všímam, že na druhý deň Svätý Otec povie to isté. Svätý Otec je tak intenzívne vedený Duchom Svätým, alebo tiež má videnia."

Mirjana viackrát uviedla, že v r. 1987 súkromne hovorila s pápežom. On vie o tých desiatich tajomstvách. Vtedy pápež povedal: "Keby som nebol pápežom, cestoval by som do Medžugoria."

Pri marcovom stretnutí biskupov s pápežom v r. 1995 bol aj bývalý mostarský biskup Žanič. Ten položil pápežovi otázku: "Svätý Otče, kedy prídete do Sarajeva?" Ján Pavol II. odpovedal: "Myslel som, že sa ma opýtate: Svätý Otče, a kedy prídete do Medžugoria?"

Arcibiskup Benitz z Paraguaja nevedel, ako sa má zachovať pri návšteve pátra Barbariča z Medžugoria do Paraguaja. V októbri 1994 sa na to spýtal Sv. Otca. Dostal túto odpoveď: "Povoľ všetko čo sa týka Medžugoria."

Talianska biskupská konferencia v Benátkach v r. 1988: na otázku biskupov, či do Medžugoria môžu posielať veriacich, Svätý Otec povedal: "Na vašom mieste by som tam už dávno bol."

Keď sa arcibiskup z Chiavari, Cavallero, vrátil z Medžugoria, rozprával o tom Svätému Otcovi. Pápež sa ho opýtal: "Medžugorie, Vy tomu veríte?" Biskup odpovedal: "Áno. A Vy, Svätý Otče, tomu veríte?"
Svätý Otec odpovedal: "Ci credo, ci credo, ci credo!" (Verím tomu...)

Kardinál Tomášek, ktorý bol hlboko presvedčený o pravosti zjavení v Medžugorí, sa pred návštevníkmi viedenskej modlitbovej akcie vyjadril, že pri návšteve v Ríme na vlastné uši počul výrok Jána Pavla II., že keby nebol pápežom, rád by išiel do Medžugoria a tam pomáhal pri práci s pútnikmi.


Pri stretnutí kórejských biskupov s pápežom Mons. Kim povedal Sv. Otcovi: "Prostredníctvom vás sa mohlo Poľsko oslobodiť od komunizmu." Pápež oponoval: "To nie je moja zásluha. To je dielo Matky Božej, ako nás ubezpečuje vo Fatime a v Medžugorí."

Biskup P. Hnilica: "Raz mi Svätý Otec čítal z knihy o Medžugorí a povedal toto: Medžugorie je pokračovanie Fatimy, za obrátenie Ruska! Tam Panna Mária hľadá misionárov pre Rusko!"

Taliansky kňaz Gianni Sgreva hovoril s Jánom Pavlom II. o modlitbových spoločenstvách z Medžugoria: "Svätý Otec ma počúval, priblížil sa ku mne a povedal mi rovno do ucha: Nestarajte sa o Medžugorie, lebo ja myslím na Medžugorie a modlím sa za jeho úspech každý deň."

Biskupa Hnilicu vyzval k inkognito návšteve Medjugorja pápež Ján Pavol II. O tom, čo sa stalo hovorí tento text: Jel jsem tedy čtyřikrát inkognito do Medjugorje, ale tehdejší biskup v Mostaru Mons. Pavao Žanič mi napsal dopis, ve kterém mě vyzval, abych už do Medjugorje nechodil, jinak že to napíše papeži. Někdo ho musel o mém pobytu informovat, jenže já jsem neměl proč se bát Svatého otce.


Co sa tyka biskupa Zanica zacitujem este jeden nazor, ktory mi je blizky: Gospa predpovedala vojnu na Balkáne, biskup Žanič videl svoju mostarskú katedrálu zničenú. Veď či nemá dosť trápenia?
Mons. Pavao Zanič, exbiskup z Mostaru, vrátil svoju dušu Stvoriteľovi dňa 11. januára 2000 v Spalate, vo veku 82 rokov. Vo svojej systematickej opozícii voči zjaveniam, určite bol aj on nástrojom prozreteľnosti na očistenie sŕdc a na cestu k pravde. Modlime sa za neho!

sonulka:
zajimave tema, opakujici porad dokola to, co se opakuje uz pres dvacet let. taky jsem se zamyslela nad tim, jestli je to vubec mozne, jestli je to pravda. zazila jsem uzasne pozehnani, kopu milosti opravdu nadprirozenych po kazde navsteve medzugorje. mam na filmu natocene slzy, ktere vytekaji ze sochy zmrtvychvstaleho krista, kolem jsem citila nadhernou vuni. moje matka a muj bratr videli v medzu podivne ukazy.
ale musim rict, ze to, co mne opravdu presvedcuje o pravosti zjeveni jsou prave vizionari. z psychologickeho hlediska (muj manzel je psycholog, ja jsem teolozka) se to neda vysvetlit. kdyby nekdo lhal, nevydrzel by ten tlak na sve soukromi, a svou osobu, osobnost. navic musime videt fakt, ze tehdy to byli deti, vyslychane stokrat komunisty i nevericimi cirkevnimi hodnostari.
moji rodice absolvovali jen jednou v zivote ostry o policejni vyslech (a to bylo uz po revoluci), oba oddelene vyslechy. reknu vam, ze si po pul hodine nebyli vubec nicim jisti, ackoli byli nevinni.
a deti? jeste jednou opakuji, psychologicky se to neda vysvetlit.
ze sociologickeho hlediska vizionari netvori skupinu. za normalinich okolnosti by nikdy nevytvorili skupinu, a vice mene ji nejsou dodnes. spojuji je jen zjeveni, jinak je kazdy z nich uplne jiny a jinde.
takze musime uznat nadprirozeny charakter. otazka je: je to od Boha nebo neni? pak nam nazbyva nez se spolehnout na biblicke - strom poznate po ovoci. na to si samozrejme musime jeste pockat, ale zatim to nevypada tak zle.
zjeveni se klenou pres vsechny malicherne problemy. jestli budou trvat jeste dalsich 20 let, pak se vsadim, ze i problemy s frantiskany budou zapomenuty.
zjeveni prezila jak papeze, tak biskupa a jsou nezavisla na politicke situaci v zemi.

jeste jedna poznamka na zaver: co se tyce toho, ze muslimove jsou stejni jako ortodoxni a katolici ect. Opravdu zde zalezi na vykladu. Jednalo se o to, ze byl uzdraven nejaky ortodoxni chlapec (pokud si dobre vzpominam), nektere lidi to pohorsilo (trochu pripomina farizeje), PM odpovedela: vy jste se na zemi rozdelili (nic nez pravda), pro mne / pro meho Syna jste vsichni me deti (nic nez pravda). Co je na tomto vyroku nepravdiveho? Matka Bozi zde nemluvi o nasi nabozenske praxi, ale o tom, ze Buh vsechny stejne miluje.
Zjeveni, ktera by popirala tuto zakladni nabozenskou pravdu, bych povazovala za neprava.
Takze to je zatim vse do diskuze.Re: Biskup Žanić: PRAVDA O MEDJUGORJE - 1. část (Skóre: 1)
Vložil: Jan21 v Pondělí, 25. únor 2013 @ 07:57:24 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Já myslím, že je zcela zbytečné rozebírat tady, co, kdo, kde a kdy o těchto zjeveních řekl nějaký katolický funkcionář, ale podívat se co o nich říká bible v širším kontextu událostí "posledních dnů", což já netvrdím, že bude zítra za měsíc, za deset,padesát let či někdy jindy. Posledními dny se myslí období před druhým Kristovým příchodem a o tom dnu žádný člověk nemůže nic vědět, může jen pozorovat z většího nadhledu běh světových událostí. 
A tady musíme konstatovat, že i když byla  před sedmdesáti lety hrozná apokalypsa ve II světové válce, o které dnes víc než 90 procent lidí ví něco jen z doslechu, ještě nebylo tak zle, aby nemohlo být hůř. Nepřeji si, ani nikomu jinému,  opět prožívat nějaké hrůzy, jsem vděčen za skoro 70 let míru, i když těch 40 let na bolševické duchovní poušti se značně podepsalo na celkovém úpadku ve všech oblastech života, ale ono na dnes obdivovaném západě to o mnoho lepší není, spíše se jen dojídají plody otců, vyrostené z odkazu reformace (Sola Scriptura)

To, že se v mariánských zjeveních mluví o míru a lásce, založené na nějakých démonských zjeveních (Lucifer-anděl světlosti), o jednotě mezi všemi lidmi, kteří věří buď jen sami sobě, démonům, v reinkarnaci, evoluci ducha, mimozemšťany, anděly a podobně, je snahou odstavit Ježíše Krista, knížete pokoje, na vedlejší kolej, a v tom má prsty satan. Je to zcela v protikladu k tomu, o čem prorokuje kniha Zjevení, velmi těžká na výklad a pochopení, plná symbolů  a též živnou půdou pro mnohé falešné proroky. 

Mariánská zjevení na př. to v Medjugorji není možné považovat inspirované Duchem svatým, ale duchem Antikrista už proto, že je rok předem (1980) předpověděl turecký derviš, muslim, jehož náboženství je antikristovské. Katolící doufají ve sjednocení s muslimy skrze Marii, ale to pak musi Ježíše sesadit minimálně o stupínek níže (a sami to už dnes dělají), jen jako jednoho z avatarů, možná níže než Mohameda a zcela přehodnotit význam jeho smrti (muslimové dokonce tvrdí, že vůbec ukřižován nebyl), tak jak o tom kdysi skoro před padesáti lety spekuloval i Ratzinger. 

A to, že Wojtyla těmto zjevením věřil, Evropu zasvětil mariánskému démonu a rozjel apostázi s pohany a čaroději, zapadá zcela do prorokovaného scénáře běhu dějin. A že před pohany zapíral Krista a styděl se za jeho kříž, mne opravňuje věřit vidění equádorské dívky, která papeže Wojtylu  uviděla v pekle, nehledě na to, že jsem ho kdysi považoval za hodného strejdu, co pomohl zbourat v Evropě komunismus. Bude New Age, kterému napomohl on i Ratzinger něco lepšího? Na základě bible si troufám pochybovat.

Re: Biskup Žanić: PRAVDA O MEDJUGORJE - 1. část (Skóre: 1)
Vložil: poutnick v Pondělí, 25. únor 2013 @ 08:39:12 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Jméno Páně budiž pochváleno, nyní i na věky.

Myslím si že s tímto článkem dost souvisí „závěť“ svaté Bernadety, která tu byla nedávno zveřejněná. Nevidím důvod proč by nás neměla inspirovat. Abychom i my děkovali Bohu s vděčností za všechny skutečné i zdánlivé překážky, vně Církve i uvnitř. Které povzbuzují a posilují naši chabou víru a lásku a oslavují Boha i naši nejsvětější Matku Pannu Marii, v Medugorje i jinde. Mne napadnul soukromě ještě jeden aspekt. Věřím že Bůh nám ve své dobrotě a slitovnosti předává největší část své vůle a poselství „oficiální“ cestou, služebním postupem skrzeva Svatého otce, biskupy a kněze. Problém je ale v tom že často neposloucháme a o církevní otce nedbáme. Proto se k nám část poselství dostává „zdola“, tak abychom my sami zatoužili jí přijmout za svou a prosadit, tak jako neposlušní synové a dcery proti vůli svých otců.

Děkujme Bohu za otce biskupa Zanice, o kterém zde mluví konspirátor jako o „panu Zanicovi“, přestože se odvolává na jeho autoritu a předstírá že je upřímný katolík. Děkujme i za otce biskupa Radka, který je právoplatným pastýřem diecéze Mostar a který jezdí do Medugorje udělovat svátost Biřmování , neboli seslání Svatého Ducha.

Článek je obvyklou směsicí  lží zcela nestydatých, nesoudných a nelogických, překroucené pravdy a špetky pravdy. Bez které by žádný blud nebyl bludem. Předpokládám že je určený spíš ateistům než věřícím  a to těm kteří Církev již nenávidí. O čemž svědčí mimo jiné ta nejkonspirativnější část s odkazem na „temný středověk“, které by těžko mohl věřit jakýkoliv soudný člověk.

Zjevení naší Matky jsou pro naši víru a duši tím čím je pro zdraví těla pobyt v lázních. Posilují a občerstvují. Neměli bychom ale zapomínat že svého lékaře máme pár kroků od domova, stejně jako ten největší zázrak všech dob. Farního kněze a oslavené Tělo Ježíše Krista ve Svatostánku. Neměli bychom se snažit po návratu z poutě kritizovat a snažit se všechny spasit. :o)))))))))) I když náš pan farář na nějaké zjevení třeba nevěří, nebo mu nepřikládá takový význam a nestojí o naše dobře ???? míněné rady. Nebo je trochu mrzutý, zvlášť když má oprávněný pocit že ho neposloucháme a zanedbáváme a že svojí farnosti málo pomáháme.

Rád bych Vás požádal abyste nechal na pokoji nejenom bratry a setry z Ekumeny ale i Pannu Marii, mostarské biskupy, řád svatého Františka Serafínského a lidi které si Bůh vybral a vyvolil a kteří se v mnohém podobají těm biblicky doloženým. Kteří obvykle nepatřili ke společenské elitě, mocným tohoto světa a měli své chyby.

 
ssns se v první části diskusně a společensky odrovnal (Skóre: 1)
Vložil: martino v Pondělí, 25. únor 2013 @ 20:28:58 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Re: Biskup Žanić: PRAVDA O MEDJUGORJE - 1. část (Skóre: 1)
Vložil: ssns v Neděle, 24. únor 2013 @ 11:48:38 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Byl jsem upozorněn, že textu v článku se velmi detailně věnuje tento článek na stránkách katolického nakladatelství Michael. Článek se jmenuje LŽÍ Z MEDŽUGORJE a autor tam poměrně dost cituje právě stanovisko Pravda o Medjugorje (nevím, jestli se odvolává na všech 29 bodů). Je to případně další zdroj pro porovnání překladu a jeho nespornou výhodou je, že je plný komentářů.
 

Martino
Pan ssns, zde sklidil odměnu za svoji službu pro svého pána Satana. Bohužel pan ssns má velmi lehkou úlohu. Jeho parťáci mají totiž prázdné hlavy a nepoužívají svůj mozek, a tak se zde dočtu, jak ho do nebe vynáší paní-slečna Irena.
Irenko, je mi  vás hluboce líto, ale prezentujete se zde jako hloupá …. Protože nepoužíváte svůj mozek. Jinak byste usvědčila pana ssns ze lži a manipulace, ale vy ho vychvalujete do nebe.
Takže to udělám za vás.
Pan ssns zde píše, o nějakém tkz. katolickém nakladatelství Michael. Nevím, nebudu to zjišťovat, ale pokud někdo používá název katolický, musí mít k tomu schválení místního biskupa. Ale to není nyní pro mne podstatné. Podstatné v naší diskusi je pana ssns usvědčit ze lži a manipulace, neboť zde odkazuje na zdroj pochybný, který lže a manipuluje. Pokud otevřete odkaz od pana ssns tak se zde mimo jiných nesmyslů dočtete i toto:
„Biskup Zanić skutečně o jemu nejlépe známých událostech vydal 9. února 1990 prohlášení, v němž se pod titulem „Pravda o Medžugorje“ v 29 bodech vysvětluje, z jakých důvodů nemůže být ani řeč o skutečném mariánském zjevení.“
Toto je ovšem nehorázná lež a podvod. Neboť Kongregace pro nauku víry, pod vedením kardinála Ratzingera zjistila, že stížnost na biskupa Žaniče pro lež a manipulaci se spisem je oprávněná, a odňala v dubnu 1985 biskupu Žanićovi právo o událostech dále rozhodovat, neboť se prokázalo, že lhal a manipuloval ohledně údálostí v Medugorji a požádala ho o předání dokumentace, což se uskutečnilo ve Vatikánu 15. 5. 1985.
Od tohoto okamžiku bylo biskupovi Žaničovi zakázáno jakkoliv se vyjadřovat k událostem v Medugorji, což on ignoroval a vesele si vydával prohlášení o událostech v Medugorji i když mu toto Kongregace pro nauku víry zakázala.
Pan ssns nás diskusně zásobuje střelivem ze Satanské dílny a opakovaně si myslí, že je pan “Chytráček“ obzvláště když mu stejně vědomostně neinformovaná Irena zazpívá chvalozpěv.
Pokud jsem zde včera psal, že pokud se zde pan ssns pustí do útoku proti Medugorji, že mu diskusně nakopu zadek. Ani to nebylo potřeba, protože sám sebe veřejně znemožnil, když zde dává jako své eso, odkazy na porušení církevní kázně jednoho odstraněného biskupa. Fakt lepší diskusní hrob  si vykopat nemohl. Pane ssns, gratuluji k diskusní porážce. Fakt jste eso!Re: Biskup Žanić: PRAVDA O MEDJUGORJE - 1. část (Skóre: 1)
Vložil: poutnick v Úterý, 26. únor 2013 @ 09:48:11 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Na Medugorje je zajímavý také jeden zvláštní úkaz. Jak úpěnlivě se dovolávají  autority a pravomoci místního biskupa ti kteří zběsile popírají autoritu místních biskupů kteří potvrdili jiná zjevení naší nejsvětější Matky.  Včetně těch kteří popírají jakoukoliv autoritu Církve a biskupy jako takové.
I to je svědectví.
Pravda o Medugorje 2.část, není potřeba pane ssns (Skóre: 1)
Vložil: martino v Úterý, 26. únor 2013 @ 12:01:28 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Myslím, že je potřeba ukrátit trápení panu ssns, který se tak snažil, aby zdiskreditoval Matku Spasitele a její působení v událostech v Medugorji od 24.června 1981.
Pan ssns zaspal dobu. Vytasil se zde s biskupem Žaničem, kterého Kongregace pro nauku víry v roce 1985 odstavila, pokud jde o sledování událostí v Medugorji, neboť komise potvrdila podezření arcibiskupa Franiče, které odeslal do Říma 29.ledna 1985,že biskup Žanič ve věci událostí v Medugorji lhal a manipuloval se spisem. Kongregace pro nauku víry pak pro sledování událostí v Medugorji určila BK Jugoslavie a s konečnou platností odejmula biskupovi Žaničovi, právo se vyjadřovat k událostem zjevení v Medugorji. Takže všechna vyjádření biskupa Žaniče do dubna 1985 jsou bezpředmětná neboť Kongregace pro nauku víry je shledala pro lež a manipulaci se spisem jako materiál závadný a pro další šetření nepotřebný. Všechna další vyjádření biskupa Žaniče ohledně událostí v Medugorji po dubnu 1985 jsou jeho soukromé názory vyslovené přes zákaz Kongregace pro nauku víry, aby se zdržel jakéhokoliv komentování událostí v Medugorji.
Pan ssns se opakovaně a vytrvale odvolává na zprávu BK bývalé Jugoslávie z 10.dubna 1991.
Na redovnom zasjedanju Biskupske konferencije Jugoslavije u Zadru 9. - 11. travnja 1991. usvojena je slijedeća
Izjava
Biskupi od samog početka prate međugorska događanja preko dijecezanskog biskupa, biskupske Komisije i Komisije Biskupske konferencije Jugoslavije za Međugorje.
Na temelju dosadašnjeg istraživanja ne može se ustvrditi da se radi o nadnaravnim ukazanjima i objavama.
Međutim, brojna okupljanja vjernika s raznih strana koji u Međugorje dolaze potaknuti i vjerskim i nekim drugim motivima zahtijevaju pozornost i pastoralnu skrb u prvom redu dijecezanskog biskupa, a s njim i drugih biskupa, kako bi se u Međugorju, i povezano s njime, promicala zdrava pobožnost prema Blaženoj Djevici Mariji, u skladu s učenjem Crkve.
U tu svrhu biskupi će izdati i posebne prikladne liturgijsko-pastoralne smjernice. Isto tako preko svojih će Komisija i dalje pratiti i istraživati cjelokupno događanje u Međugorju.
U Zadru, 10. travnja 1991.
Biskupi Jugoslavije
Pak zde jsou další dokumenty jako:
KONGREGACIJA ZA NAUK VJERE
Vatikan, 23. ožujka 1996.
Prot. br. 154/81-01985
Tarcisko Bertone, sekretář Kongregace pro nauku víry, v jejímž čele byl kardinál Joseph Ratzinger, ve zprávě z 23. března 1996, prot. č. 154/81-01985, píše: "...Na základě dosavadním zkoumání není možné potvrdit, že se jedná o nadpřirozená zjevení. Přitom množství shromažďujících se poutníků z různých zemí, kteří přicházejí do Medžugorje z náboženských i jiných motivů vyžaduje pozornost a pastorální péči prvořadě diecézního biskupa a spolu s ním i dalších biskupů, aby se tak v Medžugorji a v souvislosti s Medžugorjem šířila zdravá pobožnost k Blahoslavené Panně Marii v souladu s učením Církve."
 
Nebo:
KONGREGACIJA ZA NAUK VJERE
VATIKAN, PALAČA SV. OFICIJA
Pr. br. 154/81-06419 (prijepis izvornika) Dana 26. svibnja 1998.
Nebo:
Kard. Tarcisio Bertone v rozhovoru pro časopis Famiglia Cristiana. /16.5.2007/
Některá mariánská zjevení jsou uznána jiná nikoliv. Jak je třeba se k nim stavět?
Církev je velmi rozvážná. Provádí přesné analýzy a sbírá všechny důkazy. Posledními uznanými zjeveními jsou ta, ke kterým došlo v Kibeko ve Ruandě. O Medjugorje existují mnohé příznivé dokumenty a mnohé nepříznivé, rozpačitost panuje v Římě i mimo Řím a Církev proto nevydala žádné oficiální uznání. To však neznamená, že v místech údajného zjevení nemohou vznikat duchovní plody, jako je tomu v Medjugorje, ale také v mnoha jiných mariánských svatyních, kde se Madona nikdy nezjevila, jako např. v Čenstochové.

Poslední zpráva:

Podle portálu MEDJUGORIE TODAY (Medžugorje dnes)  http://www.medjugorjetoday.tv/6880/rome-will-get-positive-medjugorje-report/   dnes přichází z Vatikánu dobrá zpráva. Komise, která dokončuje zprávu o zjeveních Panny Marie v Bosně a Hercegovině připravuje pozitivní hodnocení událostí na tomto milostiplném místě.
Komise odborníků v čele s kardinálem C. Ruini zkoumá materiály ohledně Medžugorje od března 2010. Podle informací Komise nenašla na událostech nic negativního, právě naopak, konstatuje pozitivní působení zjevení P.Marie.
Zpráva Komise je v závěrečné fázi přípravy (resp. již byla odeslána) Kongregaci pro nauku víry. To znamená, že komise ukončila již svoji práci, Kongregace pro nauku víry provede případnou oponenturu, pokud bude potřeba a vše následně předloží papeži.

Věřím, že zveřejnění zprávy komise bude pro Medugorje příznivé a naší radost nám nemůže vzít ani nějaký Satansky poblouzněný pomatenec ssns, který se na nás vytasí s materiálem NULA a prezentuje ho jako pravdu o Medugorji. To je čisté lidské zoufalství a nevěra v Církev, které není členem.Re: Biskup Žanić: PRAVDA O MEDJUGORJE - 1. část (Skóre: 1)
Vložil: ivanp v Úterý, 26. únor 2013 @ 17:24:06 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
našiel som oficiálne schválené zjavenia ,,matky,,
ivanp

Církví schválená zjevení
► – Symbolizuje oficiální schválení církví
B – symbolizuje biskupské Imprimatur
Typ schválení Rok Oblast Vizionář
► 13 stol. Švédsko Svatá Brigita
► 1347 Sienna, Itálie Svatá Kateřina
► 1531 Guadalupe,Mexiko Juan Diego
► 16 stol. Agreda, Španělsko Sv.Marie z Agredy
► 1830 Rue Du Bac,Francie Sv.Kateřina Laboure
► 1836 Paříš, Francie Otec Genettes
► 1840 Blangy, Francie Sestra Justine Bisqueyburu
► 1846 La Salette, Francie Melanie Cavat a Maximin Giraud
► 1858 Lourdes, Francie Bernadette Soubirous
► 1871 Pontmain, Francie Eugene a Josef Bardadette
► 1876 Pellevoisin, Francie Stelle Faguette
► 1877 Gietrzwald, Polsko Justyna Szafrynska, Barb Samulska
► 1879 Knock, Irsko 15 lidí
► 1884 Řím, Itálie Papež Leo XIII
B 1900 Tung Lu, Čína Mnoho lidí
► 1904 Polsko Sv. Maxmilián Kolbe
► 1917 Fatima, Portugalsko Lucia, Francisco a Jacinta
► 1918 San Giovanni, Itálie Otec Pio
► 1932 Beauraing, Belgie 5 dětí
► 1933 Banneux, Belgie Mariette Beco
► 1937 Polsko Požehnaná Faustina
B 1937 Heede, Německo 4 dívky
B 1938 Wangen, Německo 1 žena
B 1940 Marienfried, Německo 1 dívka
B 1945 Codosera, Španělsko 2 lidé
B 1945 Amsterdam, Nizozemí Ida Peerdmanová
B 1947 Lle-Bouchard, Francie 4 dívky
► 1953 Syracuse, Itálie 1 muž a 1 žena
B 1964 Ngom, Jižní Afrika 1 nábožensky založený člověk
B 1964 San Vittorino, Itálie Záznam nedostupný
B 1967 Cekala, Itálie 4 děti
► 1968 Zeitoun, Egypt Milióny lidí
B 1972 Miláno, Itálie Otec Stefano Gobi
► 1973 Akita, Japonsko Sestra Agens Sasagawa
► 1976 Betania, Venezuela Marie Eperanza (stigmatářka)
► 1980 Cuapa, Nicaragua Otec Edward Bernardo Martinez
B 1981 Millibury, MS – USA Eileen George
53
B 1981 Kibeho, Afrika 7 mladíků
B 1982 Damašek, Sýrie Myrra Nazzour (stigmatářka)
B 1983 San Nicolas, Argentina Gladys Quirita de Motta
B 1986 Manilla, Filipíny Nespočet vojáků
B 1987 Ukrajina Josyp Terelya a tisíce dalších
B 1987 Řím Sestra Anna Ali
B 1987 Geneva, Ohio Mariamante
► 1990 Litmanova, Slovensko Ivetka Korčáková, Katka Ceselková
B 1994 Cochabamba, Bolívie Catalina Rivas (stigmatářka)111
Zoufalá křeč... (Skóre: 1)
Vložil: martino v Středa, 27. únor 2013 @ 10:06:27 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Re: Pravda o Medugorje 2.část, není potřeba pane ssns (Skóre: 1)
Vložil: ssns v Středa, 27. únor 2013 @ 02:04:07 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Hele, jsi slepý nebo neumíš číst? Ten zatím poslední závěr BK jsem tu ve správném znění uvedl opakovaně. Pokud pro tebe není pan Žanic absolutně důvěryhodný - ono ti ani nezbývá nic jiného, protože jeho kritika je natolik pravdivá a nevyvratitelná, že bys při pokusu vyvrátit jeho názory musel stáhnout ocas jako diskuzně seřezaný pes - pak snad další dokumenty, které tu budu postupně uvádět ti něco málo ukážou. Ale laskavě si uvědom, že názory tvé a ELO jsou jen dalšími SOUKROMÝMI názory, i když v tomto případě spíše dvou satanistů.
Já vím, že ŘKC zatím oficiálně ta zjevení ani neschválila a ani nevyvrátila - leč pokud kdokoli obhajuje pravost poslednímu prohlášení ŘKC navzdory, měl by přednést nějaké argumenty a ne jen samé kecy. I když zrovna u tebe vlastně ani nelze čekat nic jiného než hloupé a prázdné plky, že?
Pokud jde o tu zprávu komise, nebudu se zabývat nějakými babskými kecy. Úkolem té komise ani není poskytnou veřejnosti nějakou zprávu. To že nějaký další vůči vaší církvi neposlušný satanista něco plká a kdejaký trouba to opakuje je zcela irelevantní. Ale pokud tě baví odvolávat se na "jedna paní povídala" výroky, pak si posluž.
 

Martino
Tak především je třeba vás pane ssns upozornit, že strkáte nos do věcí, které se vás netýkají. Jste snad údem jedné, svaté a pravé Církve Kristovi? Nejste! Takže jak ukazují vaše komentáře, nejste ani schopen věc posuzovat neboť jak vaše příspěvky vypovídají, jste absolutně neschopen stav věcí pragmaticky a analyticky vyhodnocovat, když např. křečovitě trváte na vyjádření biskupa Žanice, kterého pro lež a manipulaci se spisem musela odvolat Kongregace pro nauku víry v roce 1985.
Samozřejmě, že pro vás jako nečlena Církve, který plní Satanův plán očerňovat události v Medugorji, je biskup Žanič nedotknutelnou autoritou. Co na tom, že byl shledán jako osoba  v dané věci nevěrohodná, když lhal a manipuloval se spisem. Samozřejmě, co vám jako bojovníkovi na barikádě zbývá, když máte prázdné ruce, než se dovolávat na svědectví, která Církevní autoritou byla označena jako svědectví nevěrohodná.
Že jste naprosto informačně zaostalý a nevěrohodný kecal, dokládá vaše vyjádření:
„Pokud jde o tu zprávu komise, nebudu se zabývat nějakými babskými kecy. Úkolem té komise ani není poskytnou veřejnosti nějakou zprávu. To že nějaký další vůči vaší církvi neposlušný satanista něco plká a kdejaký trouba to opakuje je zcela irelevantní. Ale pokud tě baví odvolávat se na "jedna paní povídala" výroky, pak si posluž.“
Samozřejmě, že zprávu komise prezentujete jako nějaké babské kecy. Ta komise není vaší komisí, ale naší Církve a je zastoupena opravdu věrohodně. Vyloženě lžete a manipulujete, když zde konstatujete, že úkolem komise není poskytnout zprávu veřejnosti. Papež tuto komisi inicioval, právě proto, aby byla dána jasná a srozumitelná zpráva pro všechny členy Církve, ne jen pro současné poutníky, ale pro všechny. Nevím, co bude zpráva obsahovat, ale rozhodně součástí zprávy bude ovoce, tedy viditelné plody hlubokého duchovního rozkvětu, neboť Medugorje je dnes známé pod názvem Zpovědnice světa. Když před několika roky vyšla statistika, tak se jasně prokázalo, že největší počet svatých zpovědí je právě v Medugorji. Což samozřejmě sluhu Satana jako jsi ty, vytáčí do křeče, že je zřetelně vidět, že jedná jako zaslepený a jako člověk, který rezignoval na zdravý rozum.
Znovu musím opakovat, že jste utrpěl další velikou diskusní porážku a veřejně se zesměšnil, předkládáním falešných svědků, / biskup Žanič/ neboť žijete v zajetí Satanské hlouposti, že můžete Církev Kristovu zničit, což je nemožné, tak aspoň pěkně poplivat. Jak se nyní ukázalo, jste již v takové fázi, že již ani nepliváte, jen si sám sobě do kalhot naděluje špenát. Tak se zase těšíme, s čím příště proti Církvi vyrukujete. Jak  to dopadne, to je již přeci jasné předem. Na Církvi si zuby vylámete. Na to jste ještě nepřišel? Pak máte smůlu.Zoufalá křeč... (Skóre: 1)
Vložil: martino v Středa, 27. únor 2013 @ 10:07:18 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Re: Pravda o Medugorje 2.část, není potřeba pane ssns (Skóre: 1)
Vložil: ssns v Středa, 27. únor 2013 @ 02:04:07 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Hele, jsi slepý nebo neumíš číst? Ten zatím poslední závěr BK jsem tu ve správném znění uvedl opakovaně. Pokud pro tebe není pan Žanic absolutně důvěryhodný - ono ti ani nezbývá nic jiného, protože jeho kritika je natolik pravdivá a nevyvratitelná, že bys při pokusu vyvrátit jeho názory musel stáhnout ocas jako diskuzně seřezaný pes - pak snad další dokumenty, které tu budu postupně uvádět ti něco málo ukážou. Ale laskavě si uvědom, že názory tvé a ELO jsou jen dalšími SOUKROMÝMI názory, i když v tomto případě spíše dvou satanistů.
Já vím, že ŘKC zatím oficiálně ta zjevení ani neschválila a ani nevyvrátila - leč pokud kdokoli obhajuje pravost poslednímu prohlášení ŘKC navzdory, měl by přednést nějaké argumenty a ne jen samé kecy. I když zrovna u tebe vlastně ani nelze čekat nic jiného než hloupé a prázdné plky, že?
Pokud jde o tu zprávu komise, nebudu se zabývat nějakými babskými kecy. Úkolem té komise ani není poskytnou veřejnosti nějakou zprávu. To že nějaký další vůči vaší církvi neposlušný satanista něco plká a kdejaký trouba to opakuje je zcela irelevantní. Ale pokud tě baví odvolávat se na "jedna paní povídala" výroky, pak si posluž.
 

Martino
Tak především je třeba vás pane ssns upozornit, že strkáte nos do věcí, které se vás netýkají. Jste snad údem jedné, svaté a pravé Církve Kristovi? Nejste! Takže jak ukazují vaše komentáře, nejste ani schopen věc posuzovat neboť jak vaše příspěvky vypovídají, jste absolutně neschopen stav věcí pragmaticky a analyticky vyhodnocovat, když např. křečovitě trváte na vyjádření biskupa Žanice, kterého pro lež a manipulaci se spisem musela odvolat Kongregace pro nauku víry v roce 1985.
Samozřejmě, že pro vás jako nečlena Církve, který plní Satanův plán očerňovat události v Medugorji, je biskup Žanič nedotknutelnou autoritou. Co na tom, že byl shledán jako osoba  v dané věci nevěrohodná, když lhal a manipuloval se spisem. Samozřejmě, co vám jako bojovníkovi na barikádě zbývá, když máte prázdné ruce, než se dovolávat na svědectví, která Církevní autoritou byla označena jako svědectví nevěrohodná.
Že jste naprosto informačně zaostalý a nevěrohodný kecal, dokládá vaše vyjádření:
„Pokud jde o tu zprávu komise, nebudu se zabývat nějakými babskými kecy. Úkolem té komise ani není poskytnou veřejnosti nějakou zprávu. To že nějaký další vůči vaší církvi neposlušný satanista něco plká a kdejaký trouba to opakuje je zcela irelevantní. Ale pokud tě baví odvolávat se na "jedna paní povídala" výroky, pak si posluž.“
Samozřejmě, že zprávu komise prezentujete jako nějaké babské kecy. Ta komise není vaší komisí, ale naší Církve a je zastoupena opravdu věrohodně. Vyloženě lžete a manipulujete, když zde konstatujete, že úkolem komise není poskytnout zprávu veřejnosti. Papež tuto komisi inicioval, právě proto, aby byla dána jasná a srozumitelná zpráva pro všechny členy Církve, ne jen pro současné poutníky, ale pro všechny. Nevím, co bude zpráva obsahovat, ale rozhodně součástí zprávy bude ovoce, tedy viditelné plody hlubokého duchovního rozkvětu, neboť Medugorje je dnes známé pod názvem Zpovědnice světa. Když před několika roky vyšla statistika, tak se jasně prokázalo, že největší počet svatých zpovědí je právě v Medugorji. Což samozřejmě sluhu Satana jako jsi ty, vytáčí do křeče, že je zřetelně vidět, že jedná jako zaslepený a jako člověk, který rezignoval na zdravý rozum.
Znovu musím opakovat, že jste utrpěl další velikou diskusní porážku a veřejně se zesměšnil, předkládáním falešných svědků, / biskup Žanič/ neboť žijete v zajetí Satanské hlouposti, že můžete Církev Kristovu zničit, což je nemožné, tak aspoň pěkně poplivat. Jak se nyní ukázalo, jste již v takové fázi, že již ani nepliváte, jen si sám sobě do kalhot naděluje špenát. Tak se zase těšíme, s čím příště proti Církvi vyrukujete. Jak  to dopadne, to je již přeci jasné předem. Na Církvi si zuby vylámete. Na to jste ještě nepřišel? Pak máte smůlu.Re: Biskup Žanić: PRAVDA O MEDJUGORJE - 1. část (Skóre: 1)
Vložil: Kjubik (forrest.gump.junior@gmail.com) v Čtvrtek, 28. únor 2013 @ 11:49:21 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Ahoj ssns. Já na Medjugorji nemám zatím žádný názor. Slyšel jsem i pár svědectví o přeměnách co se z lidmi stály po návštěvě Medjugorje. Tchyně jednoho kamaráda byla vlažná věřící. Do kostela skoro nechodila, modlitba její byla prý taky skoro žádná. S tím kamarádem organizujeme každoročně tzn. Prázdniny s Bohem (nerad to nazývám táborem, protože tábor chápu poněkud jinak). U těch Prázdnin s Bohem jsme měli již mnoho různých témat, třeba: Mojžíš, Josef, Ježíšovy zázraky, Šalamoun, Ježíš Kristus, Duch Svatý a další. Stálo se tam v průběhu konání těch Prázdnin s Bohem nesčetně zázraků, zkušenosti s Bohem, Boží přítomnosti apod. Ta jeho tchyně však z toho zrovna dvakrát šťastná nebyla, spíše to vnímala Martin (ve skutečnosti se jmenuje jinak) si opět jde hrát s dětmi, opět odkládá práci kolem domů, co je potřeba udělat, dává přednost cizím dětem, před rodinou a vlastním domovem. Těď v letě byla právě v Medjugorji a Prázdniny s Bohem vnímá úplně jinak, její život se taky změnil, má hlubší vztah s Bohem atd. Myslíš, že by za něčím podobným mohl stát démon?

Měl bych na tebe ještě jeden dotaz. Ohledně toho zjevení v Medjugorji jseš již definitivně rozhodnut, že je falešné a vše co poskytne druhá strana tak, je buď upravená skutečnost nebo musí byt od příznivců Medjugorje a s tvým postojem k Medjugorji již to nehne protože jsi poznal, že je tam špína a basta? Nebo je ještě něco abys mohl změnit svůj názor/postoj k Medjugorji.   Je nový papež Francesco, papežem pro Medugrje? (Skóre: 1)
Vložil: martino v Úterý, 19. březen 2013 @ 11:27:22 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Vizionář Ivan z Medugorje svědčil o Medugorji v Buenos Aires  4. Března 2013, neboť kardinál J.M.Bergoglio mu dal zelenou pro modlitební setkání o událostech v Medugorji. Panna Maria se tento den dlouho modlila aramejsky, tedy ve své  mateřštině, za každého přítomného kněze. Dala toto poselství:
„ Drahé děti. Dnes vás zvu, abyste se otevřeli modlitbě. Žijete v době, kdy Bůh dává veliké milosti a vy toho neumíte využít. Staráte se o všechno, kromě o vaší duši a váš duchovní život. Probuďte se z tohoto unaveného světa ze spánku vaší duše a řekněte Bohu ze všech sil: ANO. Rozhodněte se pro svatost a obrácení. Drahé děti, já jsem s vámi a volám vás z celé své duše k dokonalosti, ke svatosti vaší duše a všeho co děláte. Děkuji, že jste přijali mou výzvu.“
Náš nový Petr jako arcibiskup Buenos Aieres přijal P.Jozo Zovka během jeho misie v Argentině. Náš nový Petr přijal v roce 2012 P.Danka františkána z Medugorje, dobře známého poutníkům v Medugorji.
Náš Petr je papež mariánský což je i součástí jeho papežského znaku, i skutečnost, že hned druhý den po svém zvolení, ráno v 8. hodin spěchal do baziliky S.Maria Maggiore a přinesl Panně Marii kytici květů a modlil se před její ikonou. Bude to on, kdo se v nejbližší době  bude seznámen se závěry komise ustanovené Benediktem  XVI. o událostech v Medugorji, kterou nyní přezkoumává Kongregace pro nauku víry. 
Nový papež je jistě dobře informován o událostech v Medugorji, neboť toto poutní místo navštívil v roce 2008 jeho pomocný biskup  mons. Eduardo Horacio García. Je nový papež Francesco papežem pro Medugrje?Stránka vygenerována za: 2.06 sekundy