Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Hana.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 8, článků celkem: 16193, komentáře < 7 dní: 245, komentářů celkem: 397201, adminů: 60, uživatelů: 5077  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 279 návštěvník(ů)
a 4 uživatel(ů) online:

gregorios777
Lolik
oko
rosmano

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
109048807
přístupů od 17. 10. 2001

Nebezpečná učení: Nové probuzení na obzoru; již doopravdy?
Vloženo Čtvrtek, 17. říjen 2013 @ 15:15:16 CEST Vložil: Olda

Charismatici poslal Nepřihlášený

Čas od času my letniční a charismatici asi potřebujeme novou vzpruhu ve formě čerstvého proroctví o přicházejícím probuzení, které už už propukne v České republice a rozlije se zřejmě do celého světa. Naposledy k něčemu podobnému mělo dojít po roce 2007 skrze předpověď proroka Nové apoštolské reformace Eda Trauta a v roce 2011 skrze Konferenci ohně v Brně. Někteří tedy přidávají i předpovězené roky, které spolehlivě, již celá desetiletí, selhávají. Tak se zmýlila (a asi ještě zmýlí) i celá řada dalších restauracionis­tických proroků poslední doby.

Jakoby to nikomu nevadilo! V naší mentalitě patrně dříme jakýsi chiliastický spouštěč, který přes všechna doposud vyřčená falešná proroctví vzbudí novou naději. Aktivuje se libovolnou sekvencí slov: „déšť“, „jednota“, „probuzení“, „Izrael“, „zjevení“, „apoštol“, „prorok“, „čerstvé pomazání“ a „poslední doba“. Jsme tak pak podobni Svědkům Jehovovým (či adventistům), kteří znovu a znovu ochotně uvěří dalšímu předpovězenému datu příchodu Krista. Zde však je jiná sekvence spouštějících slov: „ostatek“, „šelma“, „nevěstka“,„falešný prorok“ a „Babylón“. Naše mysl díky tomu pak prochází takzvaným periodickým cyklem, který – s nadsázkou – Jára da Cimrman výstižně odhalil ve dvou následných fázích: prvek očekávání a prvek zklamání.

Nyní je zde nové proroctví. Tentokrát od prorokyně s mezinárodním kreditem, spolupracovnice C. P. Wagnera, Cindy Jacobsové, která se zaměřuje na „službu národům“. Předpokládám, že naše vzrušení opět dostoupí (alespoň na chvíli) vrcholu. Začneme vzrušeně mávat fanglemi, troubit na šófary nebo triumfálně křepčit a provádět šavlové tance. Vydrží nám to několik měsíců, než přijde vlna zklamání a vyhoření. Proroctví však bylo zaručeně pravé, to jen my jsme se málo snažili a nedali Bohu prostor! No a pak nastoupí další prorok.

Tedy, Cindy Jacobs a její prorocké slovo, tentokrát z Jeruzaléma:

DVĚ PROROCKÁ SLOVA O EVROPĚ (Two prophetic words about Europe (Cindy Jacobs and Larry Alberts) at All Nations Convocation in Jerusalem 2013. September 9th, 2013.)

Zdroj: www.apologet.cz


"Nové probuzení na obzoru; již doopravdy?" | Přihlásit/Vytvořit účet | 25 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Nové probuzení na obzoru; již doopravdy? (Skóre: 1)
Vložil: Ingmar v Čtvrtek, 17. říjen 2013 @ 15:30:05 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Abychom byli poctiví, svědkové Jehovovi se dopustili posledního časového proroctví na rok 1975, jestli se nepletu. Adventisté se spálili s rokem 1844 a v posledních desetiletích se zaměřují spíš na to, že pasují na historické události historická proroctví a radují se, jak se to všechno pěkně vyplnilo, ale do datovaného budoucna nepředpovídají nic. S proroctvími letničních a charismatiků nemám téměř žádné zkušenosti, tedy s výjimkou jediného, velmi sugestivně vyřčeného asi před 15 lety ve sboru, kde autor článku působil (nevyřkl ho on, budiž řečeno k jeho cti), které v blíže neurčené blízké době předpovídalo velké pronásledování, které mi pak asi nějak uniklo, ale z tohoto jeho textu plyne, že se tak děje dodnes. Jde tedy o srovnání minulosti adventistů a svědků se současností letničních a charismatiků.Prosil bych rozlišovat :-)Re: Nové probuzení na obzoru; již doopravdy? (Skóre: 1)
Vložil: joker v Čtvrtek, 17. říjen 2013 @ 15:42:20 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Ačkoliv pocházím z letničního prostředí, toto věštění mi velmi vadí. Také mi vadí všeobecný strach z rozsuzování, jako by se církevní vůdcové báli vystoupit proti prokazatelně falešným proroctvím. Zejména tehdy, byl-li prorokován časový rámec, který se nevyplnil.
Všiml jsem si ještě jedné věci, a to že na tyto projevy někteří lidé nenahlížejí jako na proroctví, ale jako na "slova poznání", "slova moudrosi" či "slova povzbuzení". Já tedy nevím, jak by mě povzbudilo něco, co se stejně nestane... Ostatně, i na to, když se to nestane, mají proroci výklad: na vině je naše malá víra, naše malé modlitební nasazení...
Když to převedu do situace jednotlivce, který může být např. těžce nemocný a někdo mu prorokuje uzdravení, jak na tom bude jeho psychika, když se uzdravení nedostaví? Skončí na psychiatrii a ostatní se usnesou, že měl malou víru, že podlehl útoku od tamtoho, nebo že se málo modlil? Jistě, oni si to dokážou nějak omluvit.
Myslím si, že celý problém falešných proroků má snadné řešení: prvního ukamenovat a ostatní si dají pozor...Re: Nové probuzení na obzoru; již doopravdy? (Skóre: 1)
Vložil: poutnick v Čtvrtek, 17. říjen 2013 @ 16:38:14 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Mezi základní znaky pravého proroctví patří to že nám obvykle neříká nic co bychom už předtím nevěděli nebo neměli vědět. Obvykle zdůrazňuje a připomíná to co říká Bůh, Církev i Písmo. Od začátku až do konce. Vyzývá k lásce a vzájemnosti,k tomu abychom pomáhali druhým a milovali i svoje nepřátele. Pokud nás někdo vyzývá k nenávisti, povýšenosti, k tomu abychom se cítili nadřazení a opustili Boha a Církev  tak to nebývá od Boha. Pokud jsme na rozpacích tak věřím že neškodí  když se zamyslíme jestli by takhle mluvil Pán Ježíš.  Co do obsahu i formy.
Re: Nové probuzení na obzoru; již doopravdy? (Skóre: 1)
Vložil: Ali-baba v Čtvrtek, 17. říjen 2013 @ 16:41:06 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Tož podle toho popisu, u nás na Moravě , burčáková sezóna právě vrcholí.Re: Nové probuzení na obzoru; již doopravdy? (Skóre: 1)
Vložil: timg v Čtvrtek, 17. říjen 2013 @ 19:25:33 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Přátelé, až uvidím někoho, kdo začneme vzrušeně mávat fanglemi, troubit na šófary nebo triumfálně křepčit a provádět šavlové tance. Beru nohy na ramena a prchám  pryč.Re: Nové probuzení na obzoru; již doopravdy? (Skóre: 1)
Vložil: timg v Čtvrtek, 17. říjen 2013 @ 19:51:50 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Myslím že na obzoru by měla být zvýšená bdělost,nebo jak je psáno:   a nic nepoznali, až přišla potopa a zachvátila všecky – takový bude i příchod Syna člověkaRe: Nové probuzení na obzoru; již doopravdy? (Skóre: 1)
Vložil: Didymos v Pátek, 18. říjen 2013 @ 15:23:18 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Ko takových proroků už tu bylo. Slibovali probuzení a hle? NicStránka vygenerována za: 0.27 sekundy