Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Hana.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 8, článků celkem: 16193, komentáře < 7 dní: 254, komentářů celkem: 397210, adminů: 60, uživatelů: 5077  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 200 návštěvník(ů)
a 2 uživatel(ů) online:

rosmano
Akuzativ

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
109049514
přístupů od 17. 10. 2001

Hledání: Žije ve vás Syn Boží?
Vloženo Neděle, 27. říjen 2013 @ 20:40:48 CET Vložil: Olda

Svědectví poslal Willy

Možná jste už někdy dostali otázky typu: Jsi spasen/a? Přijal/a jsi Ducha Svatého? Jsi znovuzrozený/á? A možná jste na ně mohli dát i kladnou odpověď.

Ale dostali jste a odpovídali jste někdy na otázku v nadpisu článku?

Apoštol Pavel vydal v jedné své epištole svědectví o tom, že Bohu se zalíbilo zjevit v něm svého Syna. A ve stejném listě píše svým duchovním dětem, že je opět v bolestech rodí, dokud v nich nebude zformován Kristus. V jiné epištole píše, že žít pro něho znamená Kristus a v další, že Bůh toužil oznámit, jaké je bohatství slávy tohoto tajemství mezi pohany: tím tajemstvím je Kristus ve vás, naděje slávy.

A tak se ptám znovu ještě jednou: Žije ve vás Kristus, Syn Boží? Jestli jste mohli kladnou odpověď dát na úvodní tři otázky a na tuto jednu z nadpisu ne, pak vám buď bylo kázáno evangelium, kterému jste uvěřili, jako neúplné anebo jste zůstali někde v půli cesty stát a nepokračujete dál.

Ve SZ byl Bůh se svým lidem, ale v Nové smlouvě je ve svých vyvolených a vykoupených lidech, v nichž formuje Krista, aby byli jednotlivě údy Jeho Těla a souhrnně a společně Tělem Kristovým, které buduje v lásce. Je uvnitř, aby v nich žil a byl skrze ně vyjádřen - to je Boží svaté povolání pro Jeho svaté, to je věčný Boží záměr, který pojal Bůh dříve, než byl stvořen svět, a který byl do doby apoštola Pavla tajemstvím.

Bible  říká, že tajemstvím Boha je Kristus, tajemstvím Krista je Církev a dalo by se říci, že tajemstvím Církve je Tělo Kristovo. Všechna tato tajemství byla zjevena apoštolu Pavlovi, který je oznámil jako evangelium pohanům coby nevystižitelná bohatství Kristova.

Bez Pavlovy doplňující služby bychom trpěli velkým nedostatkem při budování Církve jako Těla Kristova a vlastně bychom ani nevěděli, co Církev je ani to, jak Bůh svou Církev v Kristu buduje.

Tož tak.


"Žije ve vás Syn Boží?" | Přihlásit/Vytvořit účet | 81 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Žije ve vás Syn Boží? (Skóre: 1)
Vložil: Pavell v Neděle, 27. říjen 2013 @ 22:19:45 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Znovuzrozený člověk se nemusí ptát na to, zda v dotyčném žije Kristus. V Duchu svatém to totiž bezpečně pozná. Kristus který v nás žije je úplně stejný jako v jiném člověku. Kdo Krista rozpozná, rozpozná Krista i u někoho jiného. Netřeba se ptát a uvádět do rozpaků na to, co díky Kristu víme. 
Ne znovuzrozený člověk vždy za takovou otázkou něco nekalého skrývá. Zde není třeba odpovídat, a je dobré být obezřetný. Kdyby v nás Krista rozpoznal, tak by se neptal. A když nerozpoznal, chce nějakým zlým slovem ublížit. Tak tomu většinou je.
Vyznání života v Kristu činíme hlavně ve svém nitru před Bohem. Velkohubému vyznávání přede všemi je lepší se stranit. Nic dobrého většinou nedonese. 
Boha vyznáváme před lidmi svým znovuzrozeným srdcem, a ne hubou plnou prázdných slov! Veřejné vyznání života v Kristu je možné pouze pod vlivem Ducha a ve vůli boží. Všechno ostatní je velkohubé šumění trávy. Než prázdně vyznat Krista bez Ducha svatého, je lépe raději mlčet. I mlčení v takové věci, může být dle boží vůle.
Re: Žije ve vás Syn Boží? (Skóre: 1)
Vložil: Pavell v Pondělí, 28. říjen 2013 @ 10:19:33 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Vážení diskutující, mám jeden životní poznatek, o který se nyní rád podělím. Slouží k rozlišení nového a starého srdce.
Staré srdce pravda provokuje a popuzuje k nepravostem.
Nové srdce pravda osvobozuje a motivuje k polepšení.Re: Žije ve vás Syn Boží? (Skóre: 1)
Vložil: oko v Úterý, 29. říjen 2013 @ 06:47:32 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
..."Žije ve vás Syn Boží?"...

O perichozi (vzájemném přebývání v tom druhém) jsem hovořil ve svém článku.
Bůh nenechává nikoho na pochybách v tak bytostně důležité otázce. Rozlišení je zcela jasné a je uvedeno v Písmu:


(1 J 2,2-5)
A on je oběť slitování za naše hříchy, a nejen za naše, ale i za celý svět.
A podle toho víme, že jsme ho poznali, jestliže zachováváme jeho přikázání.
Kdo říká: "Znám ho," a nezachovává jeho přikázání, je lhář a není v něm pravda.
Kdokoli však zachovává jeho slovo, v tom Boží láska opravdu došla k dokonalosti. Podle toho víme, že jsme v něm.A tak si každý sám může po pravdě zodpovědět na tuto otázku.Re: Žije ve vás Syn Boží? (Skóre: 1)
Vložil: Pavell v Úterý, 29. říjen 2013 @ 20:39:28 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Vážení diskutující, docela hezká diskuse, co říkáte? Přidám k ní ještě něco. Pro začátek sám sobě položím několik otázek na které i sám odpovím. V průběhu komentáře pochopíte proč tak činím.
Když jsi začal žít život v Kristu, toužil jsi Krista přinést ostatním? Ano, moc jsem po tom toužil.
Když jsi začal žít život v Kristu, uměl jsi tento život přiblížit, přinést ostatním lidem? Ne, neuměl.
Když jsi začal žít život v Kristu, trápil jsi se proto, že nedokážeš Krista přinést jiným lidem? Ano, velmi jsem se trápil.
Víš proč tomu tak je? Ano, dnes už to vím.
Nyní trochu odbočím. Pan Bylina zde měl výborný komentář, ve kterém se zmínil o svatosti, která provází znovuzrození. Cituji jednu jeho větu z komentáře, který bych Vám doporučil přečíst si celý: Slovo svatý v bibli není synonymem pro dokonalý, ale znamená oddělený pro Boha. Re: Žije ve vás Syn Boží? (Skóre: 1)
Vložil: Pavell v Úterý, 29. říjen 2013 @ 23:25:09 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Tak se zde všichni mějte, a chovejte se k sobě hezky. Měl jsem pár dnů volných a tak jsem je věnoval zdejším diskutujícím. Snad to k něčemu bylo. Musím končit, jdu spát a zítra nastupuji do nemocnice. Buďte všichni s Bohem.Re: Žije ve vás Syn Boží? (Skóre: 1)
Vložil: luteran v Středa, 30. říjen 2013 @ 11:34:34 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Možná užitečné k tématu "Kristova přebývání v nás" - úryvek z kázání na webu:

Kvůli tomu Ježíš důrazně říká: „Zůstaňte ve mně, a já ve vás. … Kdo zůstává ve mně a já v něm, ten nese hojné ovoce.“ Možná se někdo zeptá: „A co to vlastně přesně znamená, že zůstáváme v Kristu a On v nás?“ Velice dobrá otázka! Co znamená zůstávat nebo přebývat? Představte si, že k vám přijde soused, třeba na kafe. Nebo kamarád na návštěvu. Oni u vás nezůstávají a nepřebývají, přišli jen na chvíli. Nic jim u vás nepatří. Vypijí si kafe nebo si popovídáte a oni zase odejdou. Kdyby k vám přijela návštěva na dva měsíce, už si asi přiveze kufr svých věcí a vy mu určíte pokoj, který bude jeho. Ale jste to pořád vy, kdo jste doma, to váš je ovladač na televizi i to, co je v lednici. Je to vaše; návštěva to nemůže volně užívat.

Ale přebývat a zůstávat představuje něco jiného, totiž něco trvalého a společného. Když k vám někdo přijede bydlet napořád, když se třeba oženíte či vdáte, už to není o jednom pokoji pro návštěvy a o tom, že tohle je moje a tohle tvoje. Přebývat a zůstávat znamená naprosté sdílení a sjednocení. Ve všem! Přebývat v Kristu znamená, že On s námi sdílí všechno, co je a čím je. Páni! Zůstávat v Kristu znamená, že mám vírou k dispozici Jeho svatost a dokonalost, Jeho lásku, Jeho moc, Jeho moudrost, Jeho trpělivost, Jeho pohled na svět. Zkrátka to, co je v kmeni, má nyní k dispozici každá větvička spojená s kmenem! Proto mohl apoštol Pavel tváří v tvář různým protivenstvím i smrti prohlásit: „Všechno mohu/dokážu v Kristu, který mi dává sílu!“ (Filipským 4:13) Co se děje nám, děje se Kristu, ve kterém jsme, o On všechno snese a nade vším zvítězí. Nad naším hříchem i nad naší smrtí…

Stejně důležitá, ačkoli křesťany přehlížená, je ale i ta druhá část naší jednoty s Kristem. To, co v Kristu mám, nemám proto, abych to užíval dle svého uvážení a pro své účely. Jako my zůstáváme a přebýváme v Kristu, tak i On zůstává a přebývá v nás. On není v mém životě jen na návštěvě. Všechno, co my máme a čím jsme, je teď i Jeho. To je tajemství nesení ovoce: že jsme Kristu k dispozici, že náš čas, naše schopnosti, naše dary, naše všechno patří také Jemu. Je to oboustranné partnerství. Dáváme se Mu plněji a plněji k dispozici. Jsme oči, uši, ruce a nohy, které On používá, jak sám chce, totiž ke konání Otcovy vůle. Jedině On v nás to dokáže. Jedině Jeho Duch v nás může nést „ovoce Ducha“, které oslavuje Boha.


Tajemství nesení dobrého ovoce není v tom, že se budeme držet předpisů a pravidel pro úspěšný život. Žádné kurzy ani příručky vás nenaučí být někým, kým ve své podstatě nejste. Naučí vás jen lépe skrývat vaše skutečné, hříšné já. Jenom Bůh dává v Ježíši Kristu „život mrtvým a povolává v bytí to, co není“ (Římanům 4:17). Bůh k nám přišel v Kristu darovat nám odpuštění a život a sám žít ten život. My můžeme v Něm odpočinout a netrápit se tím, co a jak kdy správně říct a udělat. Stačí se víc a víc soustředit na kmen, ne na ovoce; to poroste samo a spontánně.


Zkrátka my sami nemůžeme vyprodukovat Boží život, ale můžeme ho odrážet a vyjadřovat. Když jsme jedno s Ježíšem, je to víc než pouhá blízkost, je to víc než pouhá Boží přítomnost (Bůh mi kouká přes rameno). Je to obecenství, sdílení, nerozdělitelná spolupráce, při které Bůh koná skrze mne své dílo a já Mu důvěřuji. Vždyť bez spojení s Ježíšem nemůžeme činit nic. Ale s Ním dokážeme skvělé věci. Amen.Stránka vygenerována za: 0.45 sekundy