Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Helena.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 5, článků celkem: 16195, komentáře < 7 dní: 266, komentářů celkem: 397299, adminů: 60, uživatelů: 5077  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 212 návštěvník(ů)
a 0 uživatel(ů) online:


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
109087923
přístupů od 17. 10. 2001

Kontrasty: perlička z katolické prakticismu
Vloženo Sobota, 23. listopad 2013 @ 11:38:21 CET Vložil: Stepan

Kritika bludů poslal Nepřihlášený

Ježíš – muž s nejpodivnějším pohlavím aneb Záhada Svaté Předkožky

Ježíš byl bezesporu velký muž, ať již z hlediska křesťanů, nebo prostě dějepisců, málokdo ale ví že byl také mužem mnoha mužství, nebo že měl alespoň nejpodivnější typ pohlaví, jaké si vůbec kdo dokáže či nedokáže představit.


Jako Žid, protože Ježíš Židem bezesporu byl, byl samozřejmě také v dětství obřezán. Jenže tím začíná záhada, jejíž rozluštění je dodnes zakázáno.  V minulosti se totiž vyskytovalo několik Ježíšových předkožek (až kolem dvaceti) na různých místech a někdy i zároveň a podle některých tvrzení jsou dvě jeho předkožky stále uchovávány jako relikvie a jedna je viditelná s pomocí menšího hvězdářského dalekohledu na noční obloze. Jak je to tedy s těmi předkožkami? 

Nejslavnější Ježíšova předkožkou byla ta, kterou údajně daroval Karlu Velikému anděl, když se prý modlil u Božího hrobu. Mnohem pravděpodobnější ale je, že jí dostal jako dar od císařovny Ireny. Po korunovaci ji Karel Veliký z vděčnosti daroval papeži Lvovi III. Později byla tato předkožka ukradena a ještě později se objevuje v italské Calcatě, kde se opět stala předmětem uctívání. To vedlo k jistému konfliktu, protože také klášter v Charroux byl známý tím, že měl v držení jednou pravou Ježíšovu předkožku. 

Další ze slavných Ježíšových předkožek se nacházela v Antverpách, kam ji přivezl Balduin I. Jeruzalémský z Palestiny někdy kolem roku 1100. V 15 století vzniklo dokonce v Antverpách jakési „bratrstvo Ježíšovy předkožky“ nazvané „van der Heiliger Besnidenissen ons liefs Heeren Jhesu Cristi v onser liever Vrouwen Kercke t“ Antwerpen „. Inu podobně jako v případě třísek ze Svatého Kříže, kterých je po celém světě tolik a z tolika různých dřev, že by Ježíš musel být ukřižován na voru, je i předkožek prostě nějak příliš. Je možné že kus látky na obrazech ukřižování skrývá světu pohlavní orgán, s jakým zatím neměla věda žádnou zkušenost? Měl snad Ježíš na jediném penisu několik předkožek (vzhledem asi jako cibule), dorůstala mu předkožka pravidelně, nebo snad byl multipohlavní? Navíc sám Ježíš zacházel se svým pohlavím dost divně. 

 Například sv. Kateřině Sienské navlékl na prst svou předkožku jako snubní prsten. Jeho pohlaví bylo tedy nejen zázračné, ale i multifunkční!

Korunu všemu nasadil v 17. století  teolog Leo Allatius, který ve svém spisku De Praeputio Domini Jesu Christi Nostri Diatriba („Diskuse o předkožce našeho Pána Ježíše Krista“) zcela vážně tvrdil, že pravá Ježíšova předkožka vstoupila spolu s ním na nebesa a nyní je vidět jako Saturnův prstenec.

Vzhledem k tomu, že viditelné Saturnovy prstence mají poloměr sto čtyřiceti tisíc kilometrů, pasoval tím Ježíše na muže s největším pohlavím ve sluneční soustavě a pravděpodobně i v celém vesmíru. Katolickou církev samozřejmě posměšky na adresu Ježíšova pohlaví už v 19 století začaly poněkud otravovat. Vyřešila to tedy s grácií a citem, které jsou jí vlastní. V roce 1900 vyhlásila, že kdokoli, kdo něco řekne nebo napíše o  Ježíšově předkožce, bude exkomunikován.

Podobná témata

Kritika bludů

"perlička z katolické prakticismu" | Přihlásit/Vytvořit účet | 98 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: perlička z katolické prakticismu (Skóre: 1)
Vložil: Bumerang v Sobota, 23. listopad 2013 @ 16:35:16 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Martino, Poutnick, Oko, MilanH- bratrstvo Ježíšovy předkožky.
:-)))))))))))))))))Je to vůbec možné? To je tedy vaše pořádná ostuda, bratři protestanti. (Skóre: 1)
Vložil: martino v Sobota, 23. listopad 2013 @ 20:00:54 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Nemohu pochopit, jak na tkz. křesťanském ekumenickém serveru  je vůbec možné, že je zde zveřejněn diskusní materiál, vulgárně urážející Spasitele Ježíše Krista. Že se toho, okamžitě chytne  Bumerang, mě neudivuje. Diskusně vykazuje zdravotní nezpůsobilost a pravděpodobně si dnes nevzal tabletku. Že tento stav ignoruje administrátor, je ovšem alarmující, neboť zesměšňovat Boha takto pokleslým způsobem, nenechá Bůh bez trastu.Bleju na současnou hlubokou pokleslostí několika Satanských tupců. Já jsem zde jen katolický host a jsem zvědavý jak zdejší protestanti se nyní zachovají.Re: perlička z katolické prakticismu (Skóre: 1)
Vložil: Frantisek100 v Neděle, 24. listopad 2013 @ 08:12:10 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Rozhodně je tento příspěvek hnusný. Nevím, jaká byla motivace o tom psát, když se nakonec sama katolická církev k tomuto jevu vyjádřila jasně správně. Lidé mají schopnost uctívat cokoliv, ale tohle bylo opravdu hnusné. Satanův cíl zesměšnit Syna Božího a zaměřit pozornost směrem, který člověka spíše odvede od Božství Ježíše.
Re: perlička z katolické prakticismu (Skóre: 1)
Vložil: unshaken v Neděle, 24. listopad 2013 @ 11:36:19 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Tento příspěvek se sice zdá odporný, neboť se týká intimity. Nicméně si musíme uvědomit, že uctívání jakékoliv relikvie je stejně odporné, jako uctívání předkožky ("nebudeš se klaněti...").

K čemu vedlo uctívání relikvií se bohužel negativně projevilo i v naší historii. Král Karel IV. byl sháněním ostatků svatých posedlý. A nedělal to prý jen pro slávu a důležitost svého království. Každé město bez relikvií ve středověku totiž nic neznamenalo. Ale chtěl tím také odklonit lid svých zemí od morálního úpadku a přiblížit je tím více k víře ve Spasitele. Bylo to však právě naopak. Církev se toho chytla a za držení ostatků vyžadovala od věřících daně a poplatky. Čímž ještě více zatížila již tak vysávaný lid. Přitom v této době mnozí čeští reformní kazatelé ukazovali na hříšnost uctívání ostatků.

Slyšel jsem jeden pěkný výrok od Ludmily Hallerové (parafrázuji): "Máme stověžatou Prahu. Ale Praha je přitom kolébkou těch nejhorších neřestí, prostituce, všelikého kupčení, morálního úpadku. Proč to tak je? Nejspíš proto, že pod každou z té stovky věží se páchá hřích největší - uctívání ostatků."Re: perlička z katolické prakticismu (Skóre: 1)
Vložil: Bumerang v Neděle, 24. listopad 2013 @ 14:37:41 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Martino:Církev(ŘKC) nikdy nic takového samozřejmě neuctívala..
Wikipedie:  
Za ostatky se platily horentní sumy (například trnová koruna Krista v 
Sainte-Chapelle v Paříži stála více, než samotná monumentální katedrála Sainte-Chapelle sama). Relikvie byly střeženy a byly ukládány vrelikviářích, aby mohly být uctívány a používány při náboženských obřadech. Množily se pochopitelně i četné falzifikáty ostatků, takže existují například tři lebky svatého Vojtěcha[zdroj?], dále tolik ostatků svatého kříže, že by patrně daly dohromady celý les a touha středověké duše po mystériu zplodila i mnohé kuriózní ostatky, jako předkožku Páně, mléko Panny Marie, šprušli z Jákobova žebříku nebo například pírko archanděla Michaela.[zdroj?http://cs.wikipedia.org/wiki/RelikvieRe: perlička z katolické prakticismu (Skóre: 1)
Vložil: MilanH v Pondělí, 25. listopad 2013 @ 09:25:12 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Nevidím na uctívání ostatků nic pohoršlivého.. křesťané tím byli proslulí od nepamětiv a paní Hellerová prostě nepíše z pozic křesťanských (resp. tradičních křesťanských..), ale judaistických (judaizovaných) nebo islámských..(islamizovsných..) ("striktní pouštní Monoteismus").

tradiční křesťanská pozice je jiná - např. Římané (pohanští..) poté co umučili mučedníka a biskupa, žáka Janova (Evangelisty..) Polykarpa - jeho tělo spálili a popel nasypali do řeky...

a) aby vymazali z pod nebe památku na něj (spálení..) a připravili ho i o případné Vskříšení (v jejich chápání) - nasypáním popelu do řeky a tím jeho "rozptýlení". "spočítali si", že případný Oživovat se nebude moci "čeho chytnout" - nebude mít žádný Polykarpův kousek těla či "suchou kost".. - podotýkám, v jejich smýšlení..., z jejich pohledu...

b) rovněž to učinili proto, aby zabránili křesťanům "rozebrat si"  umučeného  Polykarpa na ostatky a tak si ho připomínat, či se jím posilovat..  Takhle to udělali v mnoha případech..

Víra možná pro nás podivná..,  nicméně však originální a autentická..

a intimita či nepatřičné orgány? - no jo, Námanovi se taky nechtělo lést do Jordánu, že se mu zdál špinavej...  Syrské řeky tekoucí z Libanonu byli zřejmě čistší...
(ponechme stranou, že Jordán z Libanonu resp. Hermonu vytéká též..)
Re: perlička z katolické prakticismu (Skóre: 1)
Vložil: Frantisek100 v Pondělí, 25. listopad 2013 @ 09:25:19 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Zjistil jsem zajímavou věc. Autorem tohoto hnusného příspěvku je http://www.osacr.cz/author/petr-tomek/

Protože jde o stránky ateistů, tak je jasné, k čemu článek směřuje.

Nevím, co je historická pravda, ale přesto se domnívám, že

věřící člověk by nikdy nic takového a takovým způsobem nenapsal. Napsal by to jinak, i když pravdivě a s citem.
Re: perlička z katolické prakticismu (Skóre: 1)
Vložil: poutnick v Pondělí, 25. listopad 2013 @ 12:42:12 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Na tomhle článku mne mrzí že uráží našeho Pána. Proto bych rád požádal o to aby lidé raději uráželi nás a adminy aby na to trochu dohlédli.

Zpochybňování relikvií může být jinak docela přínosné. Alespoň nás to motivuje k tomu abychom se jimi více zabývali. Obvykle se za ním skrývá omyl, nedostatek soudné úvahy a nebo zlý záměr. Pak si vždycky můžeme položit otázku proč tomu zlému a lidem popírajícím křesťanství relikvie tolik vadí a proč si přejí abychom se jich zřekli a nebo na ně zapomněli, když dávají otevřeně najevo své nepřátelství. V Bibli je psáno o člověku který se dotknul kostí proroka Eliho a obživnul a není to deuterokanonická kniha. Prvotní Církev se shromažďovala v katakombách na hrobech mučedníků a jejich ostatky pro ni byly dražší než zlato a drahé kameny. Mistr Jan Hus sloužil mši a kázal k poctě Panny Marie a svatých v Betlémské kapli. Kde bylo jako relikvie celé tělíčko jednoho z dětí které dal zavraždit Herodes Ukrutný ve zlé víře že mezi nimi bude i svatý Jan Křtitel a náš Pán Ježíš Kristus. Mistr Jan Hus také sloužil mše a kázal v univerzitní kapli Božího Těla na Karlově náměstí. Kde byli vystavovány relikvie které se přímo týkaly Ježíše Krista a ukřižování. Svatý Cyril a Metoděj přinesli na Moravu a do Čech ostatky svatého Klimenta. Který se stal pokud si dobře vzpomínám třetím papežem po svatém Petrovi a rozdělili je mezi kostely které svatému Klimentovi zasvětili.

Osudy relikvií bývají často velice zajímavé a poučné. Pokud se má údajně nacházet na dvou nebo na více místech tak se tam nejčastěji opravdu nachází. Pokud byly ostatky svatých přemístěny tak se obvykle nechávala část na původním místě. Může to být i lebka, respektive části a zlomky. Ten kdo se o to zajímá si může najít třeba ostatky svatého Jana Křtitele. Které byly dokonce jednou rozházeny pohany, částečně spáleny a potají sesbírány křesťany. Nebo je to prostě tendenční lež. Tak jako některé věci v tomto článku. V tomhletom ohledu připomíná (i když ne vždycky) manipulace s ostatky manipulaci s Biblí. Když se někdo pokouší postavit jednu část Písma proti druhé. Správná odpověď je že pravdivé jsou obě části.

V dnešní požehnané době informací už obvykle stačí si najít na Wikipedii a nebo jinde světce podle jména a z životopisu se dočteme kde můžeme najít a prosit ho o přímluvu. Což jde i na dálku, i když je lepší udělat pouť a dojít tam. Aby pouť splnila účel tak je lépe  vypotit alespoň  trochu potu a nejet autem až na místo. Čím víc potu a čím horší počasí tím lépe. Mnozí lidé už dneska zase chodí bosí přes bláto a ostré kameny. Tak jako chodívali naši předkové. Často ti kteří na to nevypadají. Jednoduchým srovnáním s životopisem můžeme odhalit i to jak moc nestoudná je lež která světcovy ostatky popírá.
Na to aby si člověk spočítal kolik třísek o váze 1g obsahuje kus dřeva o váze 1 kg nemusí být člověk ani nějak zvlášť vzdělaný.
Re: perlička z katolické prakticismu (Skóre: 1)
Vložil: MilanH v Středa, 27. listopad 2013 @ 11:50:07 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Re: Pravda (boží, obsažená v Písmu a zjevená Duchem - Tvé Slovo Pravda jest) nemůže být časově podmíněna. Jen vy katolíci věříte na evoluci, nejen v přírodě jako Darwin, ale daleko před ním i v evoluci věrouky  - neustálé přidávání něčeho k biblickému kánonu.

S relativizací pravdy začal už ďábel v ráji a dosud se mu to daří i ve vaší  "jediné pravé církvi", čímž namísto přiznání chyb,  pokání a omluvy zrelativizujete  jakýkoliv zločin s výmluvou na dobovou podmíněnost. Účel (snaha o totalitu) světí vaše prostředky (včetně vražd). Žel děláte tím všem křesťanům negativní reklamu, tím, že je nevěřící okolí hází do jednoho pytle a tak jim úspěšné bráníte ve víře v Boha a Ježíše Krista. 

celkem správně  ALE ...
určitý vývoj Pravdy a Kánonu zažíval už SZ... vix Exil..  ale i - Proroci..
proč si   myslíš, že by jinak SADUCEOVÉ - jedoucí striktně dle Tóry (= Pět Knih Mojžíšových..) neuznávali skoro vše... (Vskříšení, nesmrtelnost duše (podstaty člověka), Proroky.. a vlastně zřejmě neočekávali až tak Mesiáše..). To farizeové kupodivu zase jo.. sice se zaflákali "specifickou Tradicí..) ale do  kánonu řadili i Proroky .. a ostatní Knihy.. což  měnilo - ve srovnání  s Saduceii - jejich pohled..
viz i apoštol Pavel ve svém  provolání k Veleradě..Re: perlička z katolické prakticismu (Skóre: 1)
Vložil: poutnick v Středa, 27. listopad 2013 @ 15:44:52 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Když už je tak řeč o muslimech tak za zmínku stojí reakce blahoslaveného Jana Pavla II. Který jen o vlásek uniknul smrti rukou muslimského atentátníka a byl těžce zraněn.  Nezanevřel kvůli tomu na muslimy a atentátníka navštívil ve vězení a odpustil mu. Po zbytek života děkoval Bohu i Panně Marii za záchranu a začal se intenzivněji zajímat o události ve Fatimě. Atentát byl impulsem k zasvěcení Ruska všemi biskupy Panně Marii a k mírovému ukončení Studené války a jaderné hrozby. Což se stalo v roce 1984. Ve Fatimě najdeme jako votivní dar i kus Berlínské zdi. Díky tomu že Portugalsko přijalo poselství Panny Marie bylo uchráněno před II. světovou válkou a bylo mu přislíbeno že nikdy neztratí víru.
Re: perlička z katolické prakticismu (Skóre: 1)
Vložil: Momonka (Tinidril@seznam.cz) v Pondělí, 02. prosinec 2013 @ 21:29:06 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Jsem naprosto zhnusena. Snažně prosím adminy, aby nedělali z grana oplzlý bulvární plátek!!! Článek je prý publikován, shledáte-li jej zajímavým, jak sami píšete, tak mi někdo řekněte, co je na tomhletom hnusu zajímavého? Chápu, když si chce někdo zarýpat do katolíků, ale nemusí na to jít oklikou přes Krista a nota bene Syna Božího přímo zesměšňovat. Je jedno, kdo to sem poslal, buďte prostě jen soudní a takové hnusy fialové sem nevkládejte. Díky.Stránka vygenerována za: 0.56 sekundy