Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Darja.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 3, článků celkem: 15942, komentáře < 7 dní: 515, komentářů celkem: 379351, adminů: 60, uživatelů: 4950  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 51 návštěvník(ů)
a 0 uživatel(ů) online:


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Na okraj doby covidové
·Slovensko pøed Velikonocemi otevírá kostely k „individuální duchovní péèi“
·Marek Krajèí: Tiekli mi slzy, nepodporili ma ani moji vlastní
·Sèítání lidu 2021 - Informace pro èleny a pøátele baptistického hnutí
·Sèítání lidu 2021 - informace generálního sekretáøe Ekumenické rady církví
·SCEAV: Podpoøte svou církev ve sèítání lidu
·Tøeboòská výzva
·Ekumenická rada církví se pøipojuje k minutì ticha za obìti pandemie
·Film vìnovaný životu J. A. Komenského
·Slovenský ministr zdravotnictví baptista Marek Krajèí konèí kvùli koalièní krizi

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
104224512
přístupů od 17. 10. 2001

Kontrasty: Žasnu a se divím, kolikrát...
Vloženo Pondělí, 13. leden 2014 @ 19:55:45 CET Vložil: Stepan

Zamyšlení poslal studentbible

Častokrát jsem se smál naivítě 'víry' některých přispěvateĺů,než jsem pochopil, že je cílevědomá. Takže o víkendu a pozdě odpoledne tu nehledejte poutnicka, mílovnika to ''boha a cirkve'' Zamyslelí jste se někdy nad tím vyznáním? ......věřím bohu a církvi....,. Já jsem součást-ůd-Církve, takže to pak věřím sobě a v sebe a zakázané ovoce nám chutná a moci ubývá a tak se dáme být se neomylným ve jměnu pána, kterému sloužíme a prohlásíme protestanty za odloučené bratry protože budou povolní na mír, nandáme jim do chřtánu,ve jménu boha jménem ekumena tu jejich sola scriptura... Co za papaníčko nám to servíroval do nového roku šéf řínskokatolíků? Není to tak dávno, co nám soudruzi řvali něco o proletářich, kteří se dají dohromady a vybudují ráj bez Boha.,...,a teé slyším o bratříčkování se anti/za -krísta, se již s celým světem. Bratří,vy svatí, BOHEM od světa odděleni víte ,co nás čeká /

Jo, to se tak na nás dívají svatý Martin Luther, svatý Jean Calvin a svatý John Wesley i ostatní svatí a čekají , kdy se ozveme za přímluvu u panenky marie podsrpenské ze slunce,sena a otíka faráře sodomagoři. A pokud je to ujetej scenář,mrkněte se pořádně na eschatologícké pasáže Písma a nenechte si namlouvat nějaké tajné vytržení Církve. Ono, totiž soužení začíná nabírat na obrátkách a šelma ekumeny má připravená razítka, je libo na čelo/budeš poslouchat, nebo snad na ruku/posloužíš našemu pánu, že poutnicku... A proč nerehabilitovat Husa a Luthera vzít na milost papeženskou, že? Kam až se dostaneme s kamarádičkováním se s římskokatolíckýma pohanama? PANE JEŽÍŠI, VRAŤ SE PROSÍM A VYKONEJ SOUD NAD ZATVRZELÝM SRDCEM ,KTERÉ JE TVÚRCEM FAĹEŠNÉHO UCTÍVÁNÍ MODEL. Amen.


Podobná témata

Zamyšlení

"Žasnu a se divím, kolikrát..." | Přihlásit/Vytvořit účet | 52 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Žasnu a se divím, kolikrát... (Skóre: 1)
Vložil: Frantisek100 v Pondělí, 13. leden 2014 @ 20:35:28 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Co to plácáš?Re: Žasnu a se divím, kolikrát... (Skóre: 1)
Vložil: poutnick v Úterý, 14. leden 2014 @ 08:12:52 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Minulý týden vyhlásila jako týden modliteb za jednotu křesťanů Evangelikální aliance, tenhle týden již tradičně patří Ekumenické radě církví a biskupské konferenci. Nevidím důvod proč bychom si nemohli užít obou těch týdnů. Pro slávu Boží a pro spásu lidí.

Ať jsme jedno srdce, ať jsme jedna duše. V Kristu našem Pánu.

Kéž nám náš Pán Ježíš Kristus ukazuje všem své milosrdenství než spravedlnost, nyní i v den svého slavného příchodu a soudu.
Amen.Re: Žasnu a se divím, kolikrát... (Skóre: 1)
Vložil: MilanH v Úterý, 14. leden 2014 @ 08:47:55 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Myslel jsem Pastýři, že máš na víc... ;-)Re: Žasnu a se divím, kolikrát... (Skóre: 1)
Vložil: poutnick v Úterý, 14. leden 2014 @ 08:55:30 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Jinak Vyvolený národ také věřil Mojžíšovi a prorokům, které Bůh vybral z nich a pro ně. Tak jako vybírá z nás a pro nás biskupy a kněze. Málokdy mluvil s jednotlivcem Tváří v tvář.
Re: Žasnu a se divím, kolikrát... (Skóre: 1)
Vložil: martino v Úterý, 14. leden 2014 @ 08:57:49 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Student zase vypotil blábol a vůbec se nestydí to prezentovat. Žasnu a ptám se, je magor nebo si na magora hraje?Re: Žasnu a se divím, kolikrát... (Skóre: 1)
Vložil: unshaken v Úterý, 14. leden 2014 @ 17:09:18 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Snažím se porozumět horlení studenta Bible. Jistě, nicejsko-cařihradské vyznání víry, pokud ho křesťan vezme doslova, a které je základem katolicismu, je opravdu kontroverzní. Například: "...věřím v jednu svatou, všeobecnou, apoštolskou církev...". Člověk to může chápat tak, že je tu nejen Bůh, ve kterého katolíci věří, ale také církev, které věří stejnou měrou. Například též: "...věřím v jeden křest na odpuštění hříchů..." je již víra za hranicemi evangelijních zpráv. A zase je to víra na stejné úrovni s vírou v Boha. Je zajímavé, že v katolickém vyznání není ani zmínka, že katolíci věří Bohu. Je opravdu těžké věřit Bohu zjevenému v Písmu, když katolíci mají tolik dalších vír (- od slova "věřit"), jejichž potenciál přehlušit Boha balastem je obrovský. Nicméně Boha přehlušit nelze, proto rivalita mezi katolíky a protestanty bude trvat tak dlouho, dokud církevní denominace (myšleno lid těchto církví) se nesjednotí v Kristu, nebo řečeno jinak, nesjednotí v Bohu a nestanou se všichni obrazem Božím. Což ve světě ovládaném satenem se nemůže stát.

Není totiž problém věřit v nějakou jistotu, kterou Bůh dává. Problém však je, když si tuto jistotu přetvoříme do vlastního boha, jako například katolíci víru v církev do doktríny o neomylnosti papeže. Podobně to platí i pro protestanty.


Přitom ve vyznání stačí říci jednoduše a ze srdce například "věřím Ti Pane náš a Bože, do Tvých rukou se vkládám". Není zapotřebí mentorovat, že věřím, že židle, na které sedím se nerozpadne, že věřím svému kazateli, že věřím představitelům církve, že věřím v symbolickou moc křtu, atd... Neboť všemu a všem ostatním věřím až po Bohu.


Pokud horlení studenta Bible plyne z poznání, jaké škody vznikly a vznikají církevním modlářstvím, tak se mu nelze divit. Ježíš převracel stoly směňárníků, Jan křičel "plemeno zmijí", proroci se svlékali do naha nebo ženili s děvkou jen proto, aby Boží vyvolené přivedli na správnou cestu k Bohu. Davidovi také Šimeí cestou neslušně nadával a zlořečil, dokonce po Davidovi házel kameny, a David ho neokřikl, neboť věděl: Bůh mu nejspíš řekl, aby zlořečil. Měl k tomu svůj důvod. [2. samuelova 16:5-13],


Cesty Boží jsou nevyzpytatelné, s tím se musíme smířit. Lze také následovat muslimy a podobně jako pro urážku Proroka se opásat semtexem a vběhnout do té vzbouřenecké chátry.
Stránka vygenerována za: 0.64 sekundy