Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Maxim.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 2, článků celkem: 16158, komentáře < 7 dní: 241, komentářů celkem: 395051, adminů: 60, uživatelů: 5060  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 25 návštěvník(ů)
a 0 uživatel(ů) online:


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska
·Medvedìv tvrdí, že západní termonukleární degeneráti znesvìcují køesťanství
·Proè volili evangelikálové Orbána
·23. dubna 2022 byl zvolen nový Výkonný výbor BJB
·Informace Sboru BJB v Jablonci nad Nisou o stavu ukonèení èlenství v BJB

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
108060797
přístupů od 17. 10. 2001

Kontrasty: Komunisté a atheisté bodovali před televizními kamerami.
Vloženo Pondělí, 20. leden 2014 @ 17:56:06 CET Vložil: Stepan

Žhavá témata poslal Frantisek100

Dnes při nákupu ve městě jsem  byl tázán, zda jsem viděl včera pořad Máte slovo na ČT 1.

Nedíval jsem se, a proto jsem odpověděl, že neviděl. To jste se měl dívat To bylo strašný, jak se tam hádali. Ty restituce neměly být. To jen rozdělí společnost a povede to k hádkám. A tak jsem si dnes pustil tento pořad z archivu TV. A opravdu, nebylo to nic příjemného. A podle reakcí lidí kolem jen přililo olej do ohně. Přiznám se, že jsem si v duchu říkal, dobře, že jsem věřící, protože jinak bych uvažoval o tom, zda celé náboženství není jen obyčejný podvod..

Není katolík jako katolík. Mladý  katolickou víru  praktikující psycholog působil rozumně, ale představitel církve Mons. ThLic. Tomáš Holub, Th.D. bohužel už takové charisma neměl. Skákal do řeči a choval ne zrovna moc dobře. Ale to nejhorší je to, že smysl restitucí je podle něho postarat se o lidi, až za 20 či 30 let stát zkrachuje. Církev prý bude jediná, která se postará o umírající a staré lidi. Takže katolická církev si představuje, že v budoucnu nás čeká jen bída  a ona bude jediná, kdo se bude starat. Tedy přeje si návrat do středověku. Akorát by mne zajímalo, zda bude pomáhat všem anebo podle toho, jakou kdo má příslušnost k církvi. Nejsi katolík, tak nemáš nárok. Podle reakcí lidí na pořad bylo vidět, že byl národ zase trochu víc pobuzen proti restitucím, ale i proti církvím a možná i Bohu.

Škoda. A to ještě lidí někteří ani neví, že skoro miliardu dostane církev, která před rok 1989 neexistovala.

Oceňuji církev baptistickou, která jediná pochopila, jaké nebezpečí se za tím vším skrývá. a vzdala se nároků, ačkoliv ta by na těch pár domů nárok měla. To byl majetek poctivě vytvořený z darů věřících. Představitel ateistů i další z KSČ tak spíše u národa zabodovali. Škoda.

Nemrzí to katolickou církev  a ty další, které se k ní přidaly?Podobná témata

Žhavá témata

"Komunisté a atheisté bodovali před televizními kamerami." | Přihlásit/Vytvořit účet | 36 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Komunisté a atheisté bodovali před televizními kamerami. (Skóre: 1)
Vložil: poutnick v Úterý, 21. leden 2014 @ 10:28:37 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Na svoji otázku najdete odpověď například v Sýrii. Kde se Církev stará o statisíce lidí a to jak finančně tak osobně.  Řeholním sestrám i laikům přitom hrozí v kterémkoliv okamžiku krutá mučednická smrt a přesto se starají o křesťany i o muslimy stejně. Vyznání raněných a sirotků nehraje žádnou roli. Podívejte se na blahoslaveno matku Terezu, nebo si zajděte do nejbližšího hospice. Přesvědčte se na vlastní oči, kolik je tam ateistů a jestli se někdo na víru ptá, než někoho přijmou.

Monsignoru Holubovi bych já osobně neradil do takových pořadů chodit.  Kde se ho nepřátelé Boha a Církve snaží urážet , potupit, umlčet, vyprovokovat a použít jeho překroucená slova proti křesťanství. Věřím ale že tam chodí pro slávu Boží a pro dobro národa. Ať mu Bůh žehná a ochraňuje ho před nepřáteli. Ať se přitom obrátí co nejvíce lidí.

Pokud se někdo rozhodne pro svatokrádež a bude mu kvůli tomu milejšíkomunismus než křesťanství tak by si na to měl jednou vzpomenout. Až si bude chtít stěžovat na ovoce svého rozhodnutí. V osobní i společenské rovině.
Re: Komunisté a atheisté bodovali před televizními kamerami. (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Čtvrtek, 23. leden 2014 @ 07:19:39 CET
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/
  Františku, mám docela jiný pohled. Denonimace a náboženské společnosti do totální demagogie v pořadu, který neslouží k ničemu jinému, než k manipulaci lidí, poslaly důstojného zástupce.


  Říkáme, že svět ve zlém leží. Je narušený hříchem a tím i nespravedlností a lží. 

  "Církve" křičí "vraťte nám, co jste nám ukradli" a lidé poprávu říkají "my jsme vám nic neukradli". Obvykle to nejvíc křičí ti, kteří za komunismu běhali po houbách, nikdo jim nic neukradl a oni sami pomáhali srdnatě komunismus budovat. 

  "Církve", které nebyly poškozeny, dostávají údajně svoji "náhradu" od ŘKC. Když jedna z nich svou "náhradu" nepřijme, nedostane jí "zpátky" ŘKC, ale ministerstvo financí. Chybka v matrixu.

  Dotazy na původ majetku a po spravedlnosti zahrávány do autu. To "církve" neřeší. Nejsou z právního pohledu relevantní. Svět je řeší. Ale jen tehdy, když se mu to hodí.

  Komunisté, kteří to celé způsobili a majetek ukradli a zničili (a jiná narudlá lůza přiživující se na nejslabších), jsou "na koni" a lidé jim přizvukují. Komunisté z povzdálí proti sobě všechny okradené popichují a těší se z toho, že nikomu nedochází, kdo vlastně kradl. Za nějakých 30 let se pak KSČ bude moci přihlásit v restituci o nemocnice, školy, kulturní domy a jiné dílo, které vlastníma rukama vybudovala a k tomu získat po dobu 30 let finanční náhradu za rozkradené rekreační objekty ROH a neproplacené platy funkcionářů KSČ. Dnešní situace k tomu bude dobrý právní precedens.Re: Komunisté a atheisté bodovali před televizními kamerami. (Skóre: 1)
Vložil: Pastýř v Čtvrtek, 23. leden 2014 @ 09:34:30 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Také mne v tom pořadu zaujalo, že se církev chystá na to, že převezme iniciativu do svých rukou. Evidentní to bývalo například při jednání státních úředníků s kardinálem Vlkem, který jako by si neuvědomoval, že žijeme v konfesně neutrálním státě a snad chtěl postupovat podle kanonického práva.

Římskokatolická církev je přesvědčena, že díky své tradici má lepší vyhlídky k tomu spravovat společnost. Ovšem, pokud prohlašuje, že je stále stejná, pak bude i stejně jednat. Ve své snaze přepsat historii pak z období temnoty, vyhánění protestantů, konfiskací jejich majetků a násilné rekatolizace obecně, chce učinit zřejmě zlaté období dějin českého národa. Možná se dočkáme i renezance Poutnickova milovaného útrpného práva.

Římskokatolická církev jednoduše odmítá vzít na vědomí, že lidé netouží po tuhém konfesionalismu a násilném vnucování římskokatolické víry. Jakoby se jí příčí idea konfesní neutrality a náboženské svobody.

Nyní katolíci mají ve vládě i v opozici svoji stranu. Církve už v podstatě uplatili a v politice mají jak církvemi milovaného Karla v opozici, tak i lidovce ve vládě.  Zatímco lidovci dříve vždy toužili po Ministerstvu kultury, aby měli pod palcem církve, nyní potřebují Ministerstvo zemědělství, aby nikdo nemohl činit "průtahy s restitucemi" (rozuměj například důsledně kontrolovat dodržení hranice roku 1948).

Zbývá tedy otázka, zda se římskokatolické strany KDU a TOP09 budou aktivně podílet na destabilizaci státu ve prospěch katolické lobby. Že lidovci umí vlády pokládat, dokázali v minulosti jejich předsedové Lux i Kalousek. Úspěšně jim v tom se*****ovali někteří římskokatoličtí novináři. Doufejme jen, že doba svobody bude ještě dostatečně dlouhá. 

Je podle mne jen jediná cesta, jak zastavit zřejmě plíživý nástup blížící se totality, která jistě najde i legislativní zaštítení v katolíky milované EU:  Přestat s experimenty jako je přátelské evangelium a charismatický okultismus a ekumenismus s Římem a začít volat k Bohu, moldlit se za náš národ a být ve svém životě svědectvím. Usilovat o svatost, být příkladem a následovat Beránka, kamkoliv půjde. Obávám se, že opakování historie může být možná i jedním z prostředků, jak křesťany navrátit k Písmu a zbožnému životu. Začít samozřejmě musíme každý u sebe (včetně mne).

Ať se stane cokoliv, jedno je jisté: Bůh má vše pevně ve své ruce a nikdo a nic nás z jeho ruky nevytrhne! Obstojíme však my sami a dokážeme se na našeho Pána ve všem spolehnout?Stránka vygenerována za: 0.33 sekundy