Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Rostislav.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 3, článků celkem: 16652, komentáře < 7 dní: 241, komentářů celkem: 429557, adminů: 60, uživatelů: 5252  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 541 návštěvník(ů)
a 3 uživatel(ů) online:

Ivanp
rosmano
Willy

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
116480985
přístupů od 17. 10. 2001

Z internetu: Mají zvířata víc rozumu než bezbožní lidé?
Vloženo Neděle, 06. duben 2014 @ 22:28:49 CEST Vložil: Olda

Konspirace poslal Nepřihlášený

Proč zvířata geneticky manipulované plodiny odmítají nikdo neví, ale pokud je musí žrát laboratorní zvířata, nedopadá to dobře. A co na to člověk? Vyhýbejte se geneticky upraveným potravinám. Farmář se šklebil, když návštěvníka vyzval: "Podívejte se na tohle!" Zavolal prasata, která se přihnala očekávajíc žrádlo. Ale pak jen přičichla k předhozenému zrní a zírala na farmáře s udiveným očekáváním. Když pak dal prasatům zrní z jiného pytle, rychle to sežrala. "Zrní, co jsem jim dal předtím, je geneticky upravené. Ani se ho nedotknou," vysvětlil farmář.



Proč zvířata geneticky manipulované plodiny odmítají nikdo neví, ale pokud je musí žrát laboratorní zvířata, nedopadá to dobře. A co na to člověk? Vyhýbejte se geneticky upraveným potravinám. Farmář se šklebil, když návštěvníka vyzval: "Podívejte se na tohle!" Zavolal prasata, která se přihnala očekávajíc žrádlo. Ale pak jen přičichla k předhozenému zrní a zírala na farmáře s udiveným očekáváním. Když pak dal prasatům zrní z jiného pytle, rychle to sežrala. "Zrní, co jsem jim dal předtím, je geneticky upravené. Ani se ho nedotknou," vysvětlil farmář.

Vědí to zvířata i lékaři

Geneticky upravených organismů (GMO) se raději zřeknou nejen prasata. Geneticky upravenou kukuřici odmítají zobat třeba kuřata v Jižní Africe. Většina buvolů v indickém Haryana moudře odmítá granule se semeny geneticky upraveného bavlníku. Husy migrující přes Illinois se pásly výhradně v polích se sójou bez GM. Když mají na výběr, vyhýbají se geneticky upraveným plodinám i losi, vysoká, mývali a krysy. Veverky, které přírodní zrniny pravidelně chroupají, se GM druhů dokonce i za nejchladnějších dnů iowské zimy odmítly dotknout.
Jeden skeptický farmář se to o veverkách dočetl a chtěl se přesvědčit na vlastní oči. Koupil tedy pytel GM a pytel nemanipulované kukuřice a nechal je v garáži do zimy. Ale když pro ně přišel, zjistil, že myši provedly už experiment samy. Prožraly pytel a sežraly - přírodní kukuřici. GM zrno nechaly nedotčené.

Lékaři radí - nejezte GMO

Proč zvířata geneticky manipulované plodiny odmítají nikdo neví, ze zprávy Americké akademie pro environmentální medicínu (AAEM) z roku 2009 ovšem jasně vyplývá, že pokud je musí žrát laboratorní zvířata, nedopadá to dobře. "Několik studií na zvířatech v souvislosti s GM potravou signalizovalo závažná zdravotní rizika," uvádí dokument AAEM. Mimo jiné konkrétně zmiňuje neplodnost, problémy s imunitou, zrychlené stárnutí, změny v regulaci inzulínu a deformace hlavních orgánů a gastrointestinálního traktu. "Je to mnohem víc, než jen souvislost mezi GMO potravou a negativnímu zdravotními následky," píší, "je to přímo kauzalita".Člověk nëmáá přirozený pud, který zvířata nabádá, aby se geneticky upravené potravě vyhnula. Zpráva AAEM přímo naznačuje, že bychom se od nich měli poučit. Tato významná lékařská organizace, která jako první rozpoznala nebezpečné potravinové alergie, citlivost na chemii a "syndrom z války v Zálivu", přímo vyzvala lékaře, aby svým pacientům doporučovali stravu bez GMO. Vyzývá k moratoriu GMO, povinnému označování výrobků, které je obsahují, a provedení nezávislých dlouhodobých studií.

Dr. Jennifer Armstrong, bývalá prezidentka AAEM, říká: "Lékaři pravděpodobně vidí důsledky u svých pacientů, ale musí vědět, po čem se mají dívat." Uznávaný biolog Dr. Pushpa M. Bhargaya, a další, věří, že potraviny s GMO patří k hlavním příčinám všeobecného zhoršení zdraví americké populace od jejich zavedení v roce 1996.

GMO na talíři

Existuje osm geneticky manipulovaných plodin: sója, kukuřice, bavlna, kanola, cukrová řepa, havajská papája, cukety a žlutá tykev. Hlavním cílem genetické úpravy rostlin je umožnit, aby mohly vstřebávat nebo samy vytvářet jedy. První skupina je tolerantní vůči herbicidům. Jejich DNK byla doplněn a o bakteriální geny umožňující přežít dávky toxických herbicidů, které jsou pro ostatní rostliny smrtící. Prvních pět plodin na seznamu jsou odrůdy tolerantní vůči herbicidům. Rostliny produkující jedy se označují jako "Bt plodiny", protože po vložení genů půdní bakterie bacillus thuringiensis vytvářejí v každé své buňce Bt-toxin, pesticid hubící hmyz. Ten se pak nachází i v kukuřičném zrnu a semenech bavlny. Do papáje a tykví jsou vkládány geny viru, jehož přírodní formě mají vzdorovat. Všechny GM plodiny vykazují nebezpečné vedlejší účinky. Velké riziko zejména pro děti a gravidní ženy V porovnání s 10% úmrtností u kontrolní skupiny krmené přírodní sójou, většina potomstva samiček krys krmených GM sójou uhynula. Mláďata byla menší a zřejmě neplodná. Varlata krys krmených GM sójou změnila barvu z růžové na tmavomodrou. U mladých myší krmených GM sójou se pozměnilo sperma, embrya takto krmených rodičovských myší měla pozměněnou DNA a později měla méně a menšího potomstva. Většinu buvolů, kteří v indické Haryana dostávali semena GM bavlny, postihly reprodukční potíže: předčasné vrhy, zmetání a neplodnost. Mnoho telat uhynulo. Téměř dvacítka amerických farmářů muselo konstatovat, že jisté odrůdy GM kukuřice udělaly sterilními tisíce prasnic. Některé vykazovaly falešnou graviditu a jiné porodily jen "pytlíky naplněné vodou". O plodnost přicházejí i krávy a býci.

Jed v každém soustu


Žaludek hmyzu parazitujícího na kukuřici a upravené bavlně vytvářející Bt toxin se rozštěpí a hmyz uhyne. Protože stejný toxin v přírodním bakteriálním stavu užívají farmáři, ve formě postřiku proti hmyzu, biotechnologické společnosti tvrdí, že vzhledem k historii bezpečného používání je včlenitelný přímo do buněk rostlin. Bt toxin vytvářený GM rostlinami ovšem má tisíckrát vyšší koncentraci, než dosud užívaný postřik - je toxičtější[9], chová se jako alergen a nelze z rostlin odstranit omytím. Studie navíc potvrzují, že škodlivý může být i zmíněný méně toxický postřik. Když byl rozprašován letadly proti bekyni velkohlavé ve státě Washington a okolí Vancouveru, oznámilo alergické záchvaty nebo příznaky podobné chřipce na 500 lidí. Stejné příznaky dnes pociťují tisíce zemědělců manipulujících s Bt bavlnou v Indii. GMO provokují imunitní reakce Dr. Arpad Pusztai, odborník na bezpečnost GMO, říká: "… změnyv imunitním statutu jsou charakteristicky konzistentní u všech studií (pokusů se zvířaty)."[13] Výrazné imunitní reakce přiznala i firma Monsanto v rámci státem financovaných testů na hlodavcích krmených Bt kukuřicí. Poté, co v Británii uvedli na trh produkty z GM sóji, alergie na sóju skokově přibylo o 50%. Ohijský alergolog MUDr. John Boyles říká: "Testy na alergii na sóju jsem prováděl vždy, ale tato geneticky upravená sója už je tak nebezpečná, že dnes lidem říkám, aby ji nikdy nejedli." GM sója, kukuřice a papája obsahují nové proteiny s vlastnostmi alergenů, přičemž GM sója už dlouho známého sójového alergenu obsahuje až sedminásobek.

Genetické manipulace rostlin jsou možná hlavní příčinou epidemického výskytu potravinových alergií a astmatu v Americe. Zvířata hynou po tisících V Indii se zvířata běžně pasou na sklizených bavlníkových polích. Když však ovčáci zavedli ovce na pole po Bt bavlně, tisíce zvířat uhynulo. Vyšetřovatelé k tomu říkají: "… předběžné důkazy silně naznačují, že ovce uhynuly v důsledku požití rostlinného toxinu … s největší pravděpodobností Bt."[18] V rámci jedné následné studie všechny ovce krmené Bt bavlnou uhynuly, zatím co zvířata krmená nemanipulovanými rostlinami zůstala zdravá. Ve vesnici Andhra Pradesh se buvoli pásli na bavlně bez incidentů osm let. 3. ledna 2008 se 13 zvířat poprvé páslo na Bt bavlně - a všichni tito buvoli do tří dnů uhynuli. S Bt bavlnou je spojován i úhyn krav v Německu a vodních buvolů a kuřat na Filipínách. Při laboratorních studiích uhynul dvojnásobek kuřat krmených kukuřicí "Liberty Link"; do dvou týdnů uhynulo 7 ze 40 krys krmených GM rajčaty. Krysy tato rajčata odmítaly žrát a museli je krmit násilím. Nejhorší ze všech zjištění je, že se v nás tyto nežádané produkty z GMO kumulují. Jediná dosud zveřejněná studie na lidech odhaluje, že ještě i dlouho poté, když je přestaneme konzumovat, se v nás mohou škodlivé GM proteiny dále množit; geny vložené do GM sóji nám pozmění střevní bakterie a zůstávají funkční. Změnou prostřednictvím Bt genů, třeba po požití GM kukuřice, se bakterie v trávícím systému mohou změnit v živé továrny na pesticidy. Varování vědců jsou ignorována a popírána Podle dokumentů, zveřejněných na základě žalob z let 1991-1992, vědci pracující pro FDA opakovaně varovali, že GM potraviny mohou vytvářet alergie, jedy, přivodit nové nemoci a trávící potíže.

Bílý dům však této státní agentuře přímo nařídil propagaci biotechnologie, přičemž nový postup FDA vůči GMO vytýčil Michael Taylor, předtím právník u firmy Monsanto. Jeho dodnes platná politika z roku 1992 prohlašuje, že ohledně bezpečnosti GMO není zapotřebí provádět žádné studie. Jestli jsou tyto potraviny bezpečné, určuje Monsanto a ostatní producenti. Taylor se později stal viceprezidentem u Monsanto a roku 2009 byl Obamovou vládou opět instalován do FDA - v pozici americké nejvyšší kapacity ve věci nezávadnosti potravin…

Jsme jako pokusní králíci

 Biolog Dr. David Schubert ze Salk Institute konstatoval: "Jestliže existují problémy spojené s GMO je pravděpodobné, že se o tom nikdy nedozvíme. Příčina totiž nebude odhalitelná a mnoha onemocněním trvá velmi dlouho, než se plně rozvinou." Devět let po zavedení GM plodin v USA (od roku 1996) se vyhoupl počet Američanů s třemi či více chronickými chorobami ze 7 na 13 procent. Počet výskytu alergií se zdvojnásobil v ještě kratším období. Eskalují i projevy, jako nízká porodní váha, neplodnost a rostoucí dětská úmrtnost. Avšak bez klinických testů na lidech nebo kontrol po prodeji se nikdy nemusíme dozvědět, zda GMO vyvolávají či zhoršují onemocnění, jako je například autismus, obezita a cukrovka. Nemusíme ovšem čekat na výzkum, stačí se poučit od zvířat a zodpovědných lékařů.

Orientační "nákupní příručku" (v angličtině), Non-GMO Shopping Guide, najdete na www.NonGMOShoppingGuide.com. Zde se dozvíte, jak se vyhnout GMO produktům. Jistý počet lidí, kteří GMO výrobkům řeknou "Ne!", může potravináře donutit k opuštění všech GM přísad. Tím se nepostaráte jen o vlastní zdraví, ale současně ochráníte životní prostředí a prospějete budoucím generacím - GMO totiž vyvolávají v ekosystému dlouhodobou pohromu.

Zdroj a odkazy: wmmagazin.cz





"Mají zvířata víc rozumu než bezbožní lidé?" | Přihlásit/Vytvořit účet | 32 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Mají zvířata víc rozumu než bezbožní lidé? (Skóre: 1)
Vložil: poutnick v Úterý, 08. duben 2014 @ 17:38:43 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Tak krásnou konspiraci jsem snad ještě nečetl. O tom jestli jím nebo nejím geneticky upravené zemědělské produkty jsem ještě nikdy nepřemýšlel a momentálně nemám v úmyslu s tím začínat. Z toho že jsem naživu se dá usuzovat že asi ještě nejedl. Jak jsem se tady dočetl.



Re: Mají zvířata víc rozumu než bezbožní lidé? (Skóre: 1)
Vložil: poutnick v Pátek, 18. duben 2014 @ 11:21:49 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Pokrmy světíme také o Velikonocích v kostele. Na Bílou sobotu a na Boží hod v neděli. Po příchodu do kostela je položíme před oltář a po mši si je zase vyzvedneme. Požehnané a posvěcené.  Ještě před pár lety se to již téměř nikde nedělalo ale začíná se to díky Bohu vracet.  Řekl bych že za to také do značné míry vděčíme příkladu a vlivu polského národa. Oproti kterému často vypadáme jako neotesanci a poloviční pohani. Měli bychom se od nich mnohému učit. S trpělivostí a pokorou a děkovat ze ně Bohu. Za to že můžeme žít v jejich blízkosti. Nejčastěji nosíme na posvěcení beránky, mazance a ozdobená vejce. Naši předkové nosívali i pekáče s husou nebo beránkem, které si pak doma před obědem jenom přihřáli.




Re: Mají zvířata víc rozumu než bezbožní lidé? (Skóre: 1)
Vložil: poutnick v Čtvrtek, 17. duben 2014 @ 16:51:06 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Zajímavé je že nejrůznější „zdravé“  životní styly, hypochondrie, sledování složení potravin, představa že člověk může nějak výrazně ovlivnit světové klima a podobně obvykle souvisí  s odmítáním Boha a Církve a slouží jako zcela nefunkční náhrada náboženství. Ještě jsem neviděl proticírkevně založeného člověka který by si radostně pochutnával  na Božích darech a děkoval za ně. Bohu i těm kteří je vypěstovali a uvařili. Byl vděčný za to že patří k malé části lidstva která žije v přebytku a hojnosti. Většinou trpí utkvělou představou že dobré je jenom to co si sám vypěstuje, přestože tomu vůbec nerozumí (což připomíná církev o jednom členu který uctívá cosi sobě podobného nahoře) a věří nejrůznějším konspiračním nesmyslům  jak ho někdo záměrně okrádá a otravuje. Přitom někdy jí a pije takové věci že nad tím zůstává rozum stát.  Možná je zdrojem různých nemocí právě ten zbytečný strach, nedůvěra a zloba.

Naši předkové se obvykle modlívali před jídlem i po něm. Například takto : Požehnej Pane tyto dary, které máme z Tvé štědrosti. Skrze Krista, našeho Pána. Amen. Přitom pokřižovali pokrm a pak  sebe. A potom když dojedli tak říkali Děkujeme Ti Bože za všechna Tvá dobrodiní, neboť Ty žiješ a kraluješ na věky věků. Poslední dobou se začínají tyto modlitby u stolu obnovovat. Jde to i v restauraci, otevřeně nebo decentně. Ze všeho nejvíc si předkové vážili toho co bylo z mouky, například chleba nebo koláče. Dřív než nakrojili nový bochník tak si ho položili spodkem nahoru na předloktí levé ruky a pravou ho přežehnali nožem. Lehce po něm přejeli špičkou ve tvaru kříže. Dbali o to aby ani kousek nepřišel nazmar. Zvyk žehnání chleba nožem se například udržel v hercegovské  vesnici  jménem Medugorje. Která byla velice zbožná již před svátkem svatého Jana Křtitele roku 1981. Také se tam odpradávna společně modlili v kostele po mši Apoštolské vyznání víry a potom 7x Otče náš, Zdrávas Maria a Sláva Nejsvětější Trojici. Aby z toho kostela hned neodešli a nenechali přijít vniveč doznívající milosti.




Stránka vygenerována za: 0.29 sekundy