Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Ctirad.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 4, článků celkem: 16084, komentáře < 7 dní: 170, komentářů celkem: 389865, adminů: 60, uživatelů: 5030  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 35 návštěvník(ů)
a 3 uživatel(ů) online:

oko
Frantisek100
cizinec

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Informace z jednání VV BJB dne 22. listopadu 2021
·Seznam vypuštìných novozákonních veršù v Pøekladu Nového svìta
·Pastoral brothers – kde konèí vtipnost?
·Ekumenická rada církví si zvolila nové pøedsednictvo na pøíští dva roky
·Rozbuška a další mutace covidu-19
·Významný køesťanský genetik je frustrovaný z postoje evangelikálù k oèkování
·Vlivný Jižní baptista Robert Jeffress odmítl náboženské argumenty proti oèkování
·5 pilíøù konzervativního evangelikálního kalvinismu nesluèitelných s láskou
·Skrytì
·Pastoral Brothers

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
106904952
přístupů od 17. 10. 2001

Aktivity a kampaně: Otevřený dopis Tomáše Halíka muslimské komunitě v ČR
Vloženo Úterý, 20. květen 2014 @ 22:20:54 CEST Vložil: Olda

Služba bližním poslal Nepřihlášený

České muslimské obci v ČR a Ústředí muslimských náboženských obcí v České republice

Vážení členové muslimské obce v naší zemi, 
před krátkým časem jsem se několikrát veřejně zastal muslimů v České republice proti necitlivému zásahu policie v pražské mešitě. Jistě dobře víte, jak velmi  mi záleží na dobrých vztazích mezi věřícími různých náboženství i  mezi věřícími a nevěřícími v naší zemi i ve světě; víte, kolikrát jsem zastal práva na náboženskou svobodu přes hranice různých náboženství včetně práv pro muslimy v naší zemi; víte, že soustavně vystupuji  proti paušálnímu očerňování muslimů a proti neoprávněnému přičítání odpovědnosti za zločiny extrémistů islámu jako takovému. Pravděpodobně víte, že má angažovanost ve prospěch respektu a dialogu mezi náboženstvími byla jedním z důvodů, za níž se mi v tomto roce dostalo mezinárodního uznání, Templetonovy ceny. Toto vše připomínám z jediného důvodu:

Jsem přesvědčen, že toto vše mne opravňuje a zároveň morálně zavazuje k tomu, abych důrazně požádal a vyzval vás, muslimskou komunitu v České republice, abyste nyní vy výrazně vystoupili proti neslýchanému zlu, které má být spácháno ve jménu islámského práva.


Súdánský soud v Chartumu  vynesl trest smrti nad těhotnou ženou, křesťankou Meriam Ishagovou poté, když podle svého svědomí odmítla nátlak, aby se vzdala své křesťanské víry a pod pohrůžkou smrti přestoupila k islámu.  Miriam Ishagová byla tak odsouzena za údajné opuštění islámu, i když vypověděla, že od islámu neodpadla, nýbrž je křesťankou od dětství;  Meriam byla totiž svou křesťanskou matkou vychována v křesťanství, když jí a  její matku opustil její muslimský otec. Soud dále tuto ženu odsoudil ke stům ranám bičem za to, že uzavřela manželství s křesťanem.

Pokud by  tento barbarský trest, odporující všem zásadám spravedlnosti a milosrdenství, byl vykonán, nejen Sudán tím pozbude práva nazývat se civilizovanou zemí, nýbrž opět tím celosvětově vážně utrpí pověst islámu a jeho vyznavačů. Takové zvrácené  chápání práva soudními autoritami totiž vzbuzuje ještě větší  obavy a odpor, než jednotlivé činy teroristů, zjevně zneužívajících symboly a rétoriku islámu k šíření nenávisti a násilí.

Domnívám se, že nadešel čas k tomu, aby právě muslimové, kteří na Západě požívají plnou náboženskou svobodu a toleranci ze strany křesťanů a ostatních věřících i nevěřících, se zasazovali o to, aby i v islámských zemích byla uplatňována zásada Koránu „Nebudiž žádného donucování v náboženství“, aby bylo v tomto duchu interpretováno islámské právo a islámskými autoritami respektováno právo na svobodné rozhodnutí ve věcech víry. 


Prosím Vás, muslimy v českých zemích,  ve jménu Boha milosrdného a slitovného, zastaňte se té ženy a využijte tak vzácné příležitosti dokázat české i světové veřejnosti, že islám vede k milosrdenství a nikoliv  k bezpráví, barbarství a násilí. Apelujte spolu se mnou a dalšími na sudánské náboženské autority a požadujte propuštění Meriam Ishagové.

Tomáš Halík

Zdroj: www.cirkev.cz


"Otevřený dopis Tomáše Halíka muslimské komunitě v ČR" | Přihlásit/Vytvořit účet | 84 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Otevřený dopis Tomáše Halíka muslimské komunitě v ČR (Skóre: 1)
Vložil: Bumerang v Středa, 21. květen 2014 @ 12:30:38 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Dopis Halíka je výborná ukázka toho, kam až může zajít ekumenicky smýšlející člověk. Typické ovoce EKUMENISMU!

Několik bodů, které ekumeničtí milovníci islámu neberou v potaz:

1)Islám byl, je a bude militantní náboženství! Proto od sebe nejde oddělovat běžný islámský projev a extrémní islámský projev.
2)Islám toleruje pouze svoje vyznavače, ostatní náboženství nenávidí a netoleruje. Proto jsou křesťanské výzvy k toleranci nesmyslné, a pouze- JEDNOSTRANNÉ!
3)Islám není náboženstvím lásky a odpuštění, je to od pradávna náboženství pomsty. "Oko za oko, zub za zub". Proto je s křesťanstvím- NESLUČITELNÝ!
4)Území na němž stojí mešita, se v islámském náboženství považuje za území DOBYTÉ!
5)Pro ekumenický kompromis mezi křesťanstvím a islámem, že užívá- TOLERANCE! Sporný bod- KRISTUS, je z ekumenických snah pro TOLERANCI k islámu- VYPUŠTĚNÝ!
6)Jednota je možná pouze a jenom v KRISTU, nikdy ne v náboženské TOLERANCI!
7)Až islám pro svou toleranci ke křesťanství příjme Krista za svého SPASITELE, teprve pak bude možná jednota!

Halík si musí rychle uvědomit, že jeho výzvy k toleranci k netolerantnímu náboženství, jsou pouze jednostranné tolerantní výzvy, a to bez hlásání Krista ukřižovaného! Což je od apoštolů zapovězené a klaté, nazvané jako "jiné evangelium". 
U muslimů nelze pozorovat ani tolerantní náznak toho, že by chtěli přijmout Krista za svého Spasitele. O co tedy EKUMENISMU vlastně jde?

Ekumenismus SJEDNOCUJE všechna náboženství v TOLERANCI- nehlásá jedinou možnou jednotu, jednotu v KRISTU!!!

TOLERANCE je v ekumenismu postavená nad KRISTA!!!

EKUMENISMUS je v křesťanství- diverzním duchovním bojem proti KRISTU!!!

Ekumenismus se zrodil ve Vatikánu, sídle pozemského Antikrista, papežského antikrista.


Re: Otevřený dopis Tomáše Halíka muslimské komunitě v ČR (Skóre: 1)
Vložil: poutnick v Středa, 21. květen 2014 @ 12:53:35 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Alelujah.

Monsignor Halík je opravdu muž Boží a papežský prelát. To druhé není jen prázdný titul. Jeden z nejúspěšnějších soudobých misionářů naší země díky němuž někteří lidé také rozpoznávají své povolání ke kněžskému a řeholnímu životu.

To ale není v tuto chvíli nejdůležitější. Podívejme se na tu ženu. Která je raději ochotná podstoupit bičování a nechat se popravit i s nenarozeným dítětem než aby zradila Boha a Církev.  Přitom by zdánlivě stačilo tak málo. Jenom pár slov pod nátlakem. Tak jako v prvotní Církvi, v dobách apoštolů a císaře Nerona. Bůh nám všem odpusť že nejsme jako ona.  Každý se můžeme v duchu porovnat  sám pro sebe. Modleme se za ní a děkujme Bohu. Za to že žijeme ve stejném světě a máme takové příklady.
Re: Otevřený dopis Tomáše Halíka muslimské komunitě v ČR (Skóre: 1)
Vložil: poutnick v Středa, 21. květen 2014 @ 17:58:44 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Zvláštní je že i odpůrci a popírači Ekumeny často mluví dvěma jazyky které si navzájem protiřečí. Jeden z nich říká že katolická církev je to nejodpornější  zlo na celém světě a druhý nám vyčítá že se snažíme vidět Boží obraz a bratra a sestru v každém člověku. Příteli i nepříteli. Tak jako to viděl a vidí náš Pán Ježíš Kristus. Který odpustil pohanským katům kteří ho přibíjeli na kříž a modlil se za ně. Že tím zrazujeme Boha.  Který se vždycky zastával pohanů, zlodějů, nevěstek i hříšníků všeho druhu  a který nás má upřímně rád. Celým svým Božským srdcem. Který se za nás nechal přibít na kříž a přemohl smrt. Tím sami říkají že k Němu patříme. Obojí není dost dobře možné. Jestli jsme podle Vás jako katolíci a součást Ekumeny horší než muslimové a ateisti tak nám potom může vzájemná úcta a láska jedině prospět. Jestliže jsou lepší než my. Když v nich budeme vidět své bratry a ještě k tomu starší. Syny Abrahama a Izmaela, kterým zaslíbil Hospodin – Bůh že se stanou velikým národem. Často je zarážející že popírači církví zlořečí úplně každému. Katolíkům, evangelíkům, muslimům. Američanům i Rusům, Polákům, Němcům i Vyvolenému národu. Svátky neslaví, světské ani náboženské,  když člověk někoho pochválí tak trpí až fyzickou bolestí. Všechno je špatně a všichni jsou ještě horší. Udivující je že nebývají nějak zvlášť odvázaní ani sami ze sebe.

To musí být smutný život.
Re: Otevřený dopis Tomáše Halíka muslimské komunitě v ČR (Skóre: 1)
Vložil: unshaken v Středa, 21. květen 2014 @ 21:33:42 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Pánbůh požehnej Tomáši Halíkovi i jeho snaze zastat se sestry v Kristu. Měli bychom tak jednat my všichni. I přesto, že islám přivedl na svět zrůdnosti proti Bohu. Zde mám na mysli náboženskou nesvobodu. Neboť křesťanský Bůh se nebojí o svou nadvládu, i když jeho lid se proti němu bouří. Na rozdíl od militantního islámu, který se bojí i jen zašeptání.Re: Otevřený dopis Tomáše Halíka muslimské komunitě v ČR (Skóre: 1)
Vložil: poutnick v Pátek, 23. květen 2014 @ 10:27:55 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Na tom že jsme všichni bratři a sestry se obvykle buď shodneme, nebo se často neodvažujeme příliš mnoho namítat. Bůh, Církev i Písmo tady hovoří dost jasně.  Po biologické stránce jsme synové a dcery Adama a Evy, Bůh je Stvořitelem a Otcem všeho a všech, milovat můžeme díky Bohu každého. Přítele i nepřítele. Náš Pán Ježíš Kristus se ale modlil i za ty kteří ho křižovali. Bratrství v Kristu by se nám ale mohlo stát záludnou otázkou. Takovou jako když se lidé ptali jestli mají platit daň pohanskému císaři a nebo jestli mají kamenovat cizoložnici. Obě dvě odpovědi se dají proti tázanému snadno zneužít. Pokud věříme oba v Ježíše Krista, patříme do jedné Církve, máme se rádi tak je pro nás bratrství v Kristu samozřejmost. Problém obvykle nemíváme ani tehdy když jde o křesťana se kterým cítíme alespoň nějaké vzájemné sympatie. Jak je to ale s člověkem který v Krista nevěří a je naším nepřítelem ? Který se pokouší rozmnožovat řady mučedníků v Nebi, nebo se snaží útočit na naši víru a Církev ? Máme něco společného v Kristu a nebo ne ? Věřím že ano. Za všechno vděčíme Otci, Synu i Duchu Svatému. Za to že máme tělo a duši, že jsme stvořeni k Božímu obrazu, že máme slunce i zemi. Za to že jsme a žijeme. Za všechno co nás obklopuje. Za to že se snížil až k nám a vykoupil naše viny. To všechno se stalo a děje bez ohledu na to jestli si to uvědomujeme a nebo ne, jestli jsme alespoň trochu vděční, jestli jsme dobří a nebo zlí. Má odpověď proto zní ANO. Všichni jsme bratři v Kristu. Ať nám všem žehná a odpouští  hříchy. „Pane Ježíši, odpusť nám naše hříchy, uchraň nás pekelného ohně a přiveď do nebe všechny duše, zvláště ty, které tvého milosrdenství nejvíce potřebují.“Re: Otevřený dopis Tomáše Halíka muslimské komunitě v ČR (Skóre: 1)
Vložil: Pastýř v Pondělí, 26. květen 2014 @ 10:54:32 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Moc nevím, v čem zde vidíte neustále problém. Poutnick, Noname a další římští katolíci jediní musí přeci vědět, zda jsou muslimové jejich bratry. Věřím jim, že možná jsou. Možná tedy mají společného otce. Já také mohu mluvit jen za sebe a říci, že muslimové mými bratry nejsou, protože můj Nebeský Otec, zjevený v Kristu a zvěstovaný v Duchu svatém není Allahem.Re: Otevřený dopis Tomáše Halíka muslimské komunitě v ČR (Skóre: 1)
Vložil: poutnick v Pondělí, 26. květen 2014 @ 14:11:59 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
K otázce bratrství se teď aktuálně vyjádřil Svatý otec František na hoře Morii :

Na Chrámové hoře, kde jsou dvě významné mešity, požádal všechny, kdo se identifikují s prorokem Abrahámem, tedy křesťany, židy i muslimy, aby se navzájem respektovali jako bratři. "Naučme se chápat bolest ostatních a ať nikdo nepoužívá násilí ve jménu Božím," řekl.Re: Otevřený dopis Tomáše Halíka muslimské komunitě v ČR (Skóre: 1)
Vložil: poutnick v Úterý, 27. květen 2014 @ 12:19:02 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Ústředí muslimských obcí monsignoru Halíkovi odpovědělo, je to na Nota Bene. Poděkovali za podporu, distancovali se od násilného šíření islámu a slíbili že je jich sice jen hrstka ale že zkusí udělat pro paní Miriam a její rodinu co se dá. Že budou apelovat na vládu Súdánu apod. Bože Ty jsi dobrý, přijmi dík a chválu.Stránka vygenerována za: 0.38 sekundy