Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Rostislav.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 3, článků celkem: 16652, komentáře < 7 dní: 236, komentářů celkem: 429552, adminů: 60, uživatelů: 5252  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 426 návštěvník(ů)
a 1 uživatel(ů) online:

rosmano

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
116471302
přístupů od 17. 10. 2001

Kontrasty: Papež promluvil v Babylónské věži
Vloženo Čtvrtek, 27. listopad 2014 @ 11:43:30 CET Vložil: Tomas

Žhavá témata poslal Nepřihlášený

Papež promluvil v Babylónské věžiZdroj:
http://protiproud.parlamentnilisty.cz/politika/1358-papez-promluvil-v-babylonske-vezi-otazka-kdo-je-frantisek-zni-nyni-jeste-ostreji-idol-dubcek-vatikanu-jeho-krajane-argentinci-pokud-se-ho-pokusite-pochopit-prijdete-o-rozum.htmCitace:Papež František se zjevil v sídle Evropského parlamentu ve Štrasburku. Nešlo však o žádný zázrak, spíše naopak. Byl to „akt“, který měl ateistickými médii milovaného papeže posunout o další stupeň výše – do praktické evropské politiky. Zázrak tedy nikoli, o podivnost ale jistě šlo. Nebývá zvykem, aby se šéf státu, který není členem EU, vyjadřoval ve Štrasburku k jejím „problémům“. Ale u „pokrokového“




papeže Františka jde všechno stranou.


"Papež promluvil v Babylónské věži" | Přihlásit/Vytvořit účet | 20 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Papež promluvil v Babylónské věži (Skóre: 1)
Vložil: Myslivec v Čtvrtek, 27. listopad 2014 @ 18:36:50 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Tak jako vrána k vráně sedá,
hledá každá EU eminence šedá,
hledá svého guru fuhrera,
ovečky vraždícího hitlera,
co špinavou práci koná,
a sám hrajíc si na panáboha doma,
před lidmi roucho beránčí v Persilu si pere,
když na lichvě se k moci dere k bohu temnot blíž a víš.

S papežským *****m když uvidíš ho,
věz, že navrací se doba Mussolinoho!
Doba konkordátů v temnotě ducha států!
Doba padlé římské církve!

Doba konce..




Re: Papež promluvil v Babylónské věži (Skóre: 1)
Vložil: oko v Pátek, 28. listopad 2014 @ 06:33:55 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Mluvil jako člověk, kterému na Evropě nesmírně záleží, uvědomuje si její hodnotu. Připomněl, že měnící se, globalizovaný, propojený svět je „stále méně eurocentrický“. Stárnoucí Evropa v něm ztrácí postavení vůdce. Zjevně proto, že zanedbává duchovní rozměr.Podle papeže „přetrvává příliš mnoho situací, v nichž se s lidskými bytostmi zachází jako s předměty, jejichž koncepci, konfiguraci a užitečnost lze naprogramovat a které lze potom zahodit, když už se nehodí, protože jsou slabé, nemocné či staré“. – Lidé redukovaní na kusy, redukovaní na věci. Pro politiky pak jednou za čas ještě jako hlasy, dodejme. Nic víc.Evropského člověka František vidí jako osamělou jednotku, která je necitlivá vůči lidským jednotkám vedle sebe, nesouvisí s nimi. 
Právo se oddělilo od povinnosti,jsou stvrzována práva jednotlivce, aniž by byl brán zřetel na to, že každá lidská bytost se váže k určitému sociálnímu kontextu, ve kterém se její práva a povinnosti spojují s právy a povinnostmi těch ostatních pro dobro samotné společnosti. Jsme jako kolečka, pružinky a osičky hodinového strojku rozházená po podlaze. Jakmile ztratíme vzájemný kontext, společnost přestává jako celek fungovat.
Skartační kultura a vyhrocený konzumismus.Papež mluvil také o samotě. Popsal ji jako velmi rozšířenou chorobu, jež je „vlastní tomu, kdo je zbaven svazků“. Staří jsou ponecháváni napospas svému údělu, mladí postrádají šance pro budoucnost, samotu zažívá mnoho chudých i migranti, kteří hledají v Evropě štěstí. Vracel se k dávání přednosti ekonomice před člověkem. Politická debata dává důraz na ekonomické otázky, místo aby se soustředila na osudy jednotlivců.„Lidská bytost riskuje, že bude redukována na pouhé soukolí nějakého mechanismu, který s ní zachází jako s nějakým užitečným spotřebním statkem, takže – jak bohužel často vidíme - jakmile její život v tomto mechanismu už neplní funkci, je bez přílišných zábran skartován jako v případě nemocných v terminálním stadiu, opuštěných a nezaopatřených starých lidí nebo dětí zabitých před narozením.“Výsledkem takového pohledu na lidi je „skartační kultura“ a „vyhrocený konzumismus“. František žádá, aby byla uznána „drahocennost lidského života, který je nám darován bezplatně, a nemůže být proto předmětem výměny nebo prodeje“.
Málokdo se dnes veřejně zaobírá takovými otázkami. Projev papeže byl "otřesný".
Otřesný v tom smyslu, že chtěl otřást nejen poslanci europarlamentu, ale také 250 miliony občanů členských zemí EU. Tohle nebyla show, to byl apel, apel na krev. Dal by se přirovnat k volání starozákonních proroků, aby se Izraelci obrátili, aby změnili svoje životy. (Má dnes papež František větší vliv, než měli dávní proroci?)Nabídl nedávno zvoleným evropským poslancům i nám cestu, jak obnovit naději v budoucnost, důvěru ve velký ideál mírumilovné, tvůrčí Evropy, která respektuje práva a uvědomuje si své povinnosti. „Evropa, která není schopna se otevřít transcendentní dimenzi života, je Evropou, které pomalu hrozí ztráta vlastní duše i ´humanistického ducha´, který rovněž miluje a brání.“
Opatrovníci, nikoli páni!Transcendentní je to, co nás přesahuje. V papežově pojetí je to spojení s Bohem, víra v hlubší smysl života.
Podle Františka tedy ztráta smyslu a cíle, který moderní, spojená Evropa zažívá, souvisí se ztrátou víry. To se nevěřícím, nekřesťanům nebude líbit, nebudou mu rozumět. Ale on má jasno. Kdo nevěří v Boha, často automaticky, přirozeně sklouzává do konzumu, do ztráty jiného než ekonomického smyslu života.František ale nekázal, mluvil civilně. „... vyvstává před vámi, dámy a pánové europoslanci, také požadavek chopit se záchovy demokracie evropských národů.“ Papež hájí demokracii jako jedinou smysluplnou cestu. V době expanzivního, nedemokratického Ruska, v době běsnícího Islámského státu cenný apel.Nabídl i prostou cestu, kudy jít: výchova a RODINA, která je „základní buňkou a drahocenným prvkem každé společnosti.
Jednotná, plodná a nerozlučná rodina v sobě nese zásadní prvky, jež dávají budoucnosti naději.“ Dále školy a univerzity. A EKOLOGIE, kterou papež často zdůrazňuje a již chápe jako ustavičnou péči o stvoření, drahocenný dar, který Bůh vložil lidem do rukou. „Jsme opatrovníci, ale nikoli páni.“
Nesmířit se s bídou druhých. „Nelze tolerovat, že miliony lidí ve světě umírají hlady, zatímco tuny potravin jsou denně vyhazovány z našich stolů.“ Dávat lidem práci a vrátit práci důstojnost, zaručit dobré podmínky k jejímu vykonávání.Kdybychom řeč papeže Františka ve Štrasburku shrnuli, asi by se vešla do prosby, aby se lidé nestarali jen o sebe, aby vylezli ven z ulit, nehromadili, žili ve vztazích, nikoli izolovaně, pomáhali druhým, i cizím, a nebáli se o sebe.(Martin Fendrych, komentátor.)





Re: Papež promluvil v Babylónské věži (Skóre: 1)
Vložil: poutnick v Pátek, 28. listopad 2014 @ 08:49:18 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Babylon prý kupodivu není ve Washingtonu ani ve svatém Římě ale ve Štrasburgu - kdo by to byl řekl ? :o) Nějak nám ho stěhují podle svých potřeb.
Svatý otec František spojuje v sobě to nejlepší z tradice i pokroku. Pochybuji o tom že by ho do EP zvali jako hlavu státu, i když ani na tom není nic neobvyklého. Pana prezidenta Havla také pozvali aby promluvil ke Kongresu Spojených států a na památku toho tam nedávno umístili pamětní desku. Právě tak jsou zváni vynikající mužové a ženy ze všech možných oborů lidské činnosti. jako třeba lékaři, vědci, umělci atd.
Jsem přesvědčen že ho tam křesťani pozvali spíš jako autoritu v záležitostech víry a ostatní jako autoritu morální. Jako člověka který může přinést pokoj, zabránit válkám a neshodám. Možná ho někteří lidé pozvali i proto aby to pak mohli nějakým použít proti němu a nám všem. Třeba aby měli příležitost k řečem o stěhování Babylonu.





Re: Papež promluvil v Babylónské věži (Skóre: 1)
Vložil: Tazatel v Pátek, 28. listopad 2014 @ 09:20:38 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)




Člověk by si myslel, že autorem odkazovaného článku je nějaký zavilý protestant.


Ale chyba lávky. Autor je je katolík !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


No není to pikantní?








Re: Papež promluvil v Babylónské věži (Skóre: 1)
Vložil: ivanp v Pátek, 28. listopad 2014 @ 09:39:16 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Kdybychom řeč papeže Františka ve Štrasburku shrnuli, asi by se vešla do prosby, aby se lidé nestarali jen o sebe, aby vylezli ven z ulit, nehromadili, žili ve vztazích, nikoli izolovaně, pomáhali druhým, i cizím, a nebáli se o sebe.(Martin Fendrych, komentátor.)...

...skúsme si na chvíľu predstaviť čo by v Štrasburgu povedal ap. Peter alebo Pavel.... určite by to bolo čisté evangelium Ježiša Krista...

to čo povedal pápež je hodno priemerného psychológa, alebo vnímavého žurnalistu, rozhodne nie človeka, ktorý ma jedinečnú šancu povedať vo vysokej politike evangelium... problém je v tom že pápež je jeden z nich...je najvyšší predstaviteľ štátu a v takom prípade sa nesluší zvestovať evangelium ale skôr povedať duševno - politický komentár k súčasnému dianiu v Európe...

ivanp 



Re: Papež promluvil v Babylónské věži (Skóre: 1)
Vložil: poutnick v Pátek, 28. listopad 2014 @ 13:52:01 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Svatý otec František přicestoval do Turecka, jak o tom referují naše sdělovací prostředky.
Zajímavé je to co prohlásil patriarcha Bartoloměj.
http://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/354855-papez-frantisek-zahajil-navstevu-turecka.html




Re: Papež promluvil v Babylónské věži (Skóre: 1)
Vložil: rudinec v Úterý, 02. prosinec 2014 @ 14:00:28 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Škoda, že sa nenašiel ani jeden poslanec, ktorý by na pápeža zakričal, antikrist ako sa to stalo pred pár rokmi.



Stránka vygenerována za: 0.46 sekundy