Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Bohumil.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 12, článků celkem: 16227, komentáře < 7 dní: 442, komentářů celkem: 399356, adminů: 60, uživatelů: 5085  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 24 návštěvník(ů)
a 2 uživatel(ů) online:

gregorios777
cizinec

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
109611471
přístupů od 17. 10. 2001

Život církví: Pole nestačí. Maltézští rytíři chtějí restituovat i samotnou Březiněves
Vloženo Neděle, 14. prosinec 2014 @ 23:05:48 CET Vložil: Tomas

Církevní restituce poslal pastýř

Praha – Řád maltézských rytířů chce v rámci církevních restitucí získat i pozemky, na kterých stojí většina pražské Březiněvsi. Protože nyní patří hlavnímu městu, které restituovaný majetek vydávat nemůže, podali rytíři žalobu a chtějí docílit toho, aby majetek přešel z Prahy na stát. To by cestu k jeho vydání otevřelo. Vedle toho si nadále nárokují i víc než sto hektarů okolní půdy.

"Předmětem žaloby maltézských rytířů na magistrát hlavního města Prahy jsou pozemky pod sportovišti, pod novým fitness centrem, dětské hřiště, rybník, náves i park," informuje pražský zastupitel a starosta městské části Březiněves Jiří Haramul. Řád se domáhá i toho, aby soud státu přiřknul plochu pod budovou městského úřadu s hasičskou zbrojnicí, městské bytovky a koupaliště. Argumentuje tím, že republika bývalé církevní nemovitosti na Prahu v minulosti právoplatně nepřevedla."Pozemky, které hlavní město Praha platně nenabylo a které zůstaly ve vlastnictví státu, jsou v obecné rovině způsobilé k navrácení oprávněným osobám, což je jedna forma vypořádání vztahů mezi státem a církvemi," prohlásil právní zástupce maltézských rytířů Ondřej Rathouský.O žalobě má soud rozhodnout během příštího roku. Pokud by čtvrtmiliardový majetek Březiněvsi přešel z Prahy na stát, směli by o něj rytíři v rámci restitucí zažádat stejně, jako momentálně usilují o okolní pole.Starosta Březiněvsi: Chtějí brát dvakrátStarosta Březiněvsi ovšem považuje žalobu za účelovou, protože za Březiněves už stát začal církvi vyplácet finanční náhradu, coby druhou základní složku restitucí. "Majetek, který nebyl vydán, chtějí ještě jednou zaplatit," konstatuje Haramul – a obdobná kritika zní i od jednoho z tvůrců restitučního zákona, ex-náměstka ministra kultury Františka Mikeše: "Mnoha lidem to může připadat, že by chtěli brát dvakrát. Náhradu za věci, které lze vydat, a poté to, co jim bude zaplaceno, ještě celé vydat."více na:http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/295380-pole-nestaci-maltezsti-rytiri-chteji-restituovat-i-samotnou-brezineves/


"Pole nestačí. Maltézští rytíři chtějí restituovat i samotnou Březiněves" | Přihlásit/Vytvořit účet | 32 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Pole nestačí. Maltézští rytíři chtějí restituovat i samotnou Březiněves (Skóre: 1)
Vložil: Myslivec v Neděle, 14. prosinec 2014 @ 23:25:10 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Pandořina skříňka byla otevřená. A po tomto řádu se přihlásí řády další! Vzhůru Čechové! Vyžeňme opět ty věčně nenažrané papežence z naší země! Rozkradou zde i ty poslední pozůstatky našeho státu! Toto je naše zem za kterou naši předkové prolévali svoji krev!Re: Pole nestačí. Maltézští rytíři chtějí restituovat i samotnou Březiněves (Skóre: 1)
Vložil: poutnick v Pondělí, 15. prosinec 2014 @ 09:05:19 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Je smutné když někdo postaví svůj domov nebo zdroj zisku na půdě která byla odcizena nejenom církvi ale také starým, nemocným, zmrzačeným a chudým lidem. Takových míst je v naší zemi spousta. Které naši předkové předali špitálním řádům, chudobincům a nemocnicím které často fungovaly od středověku až  do roku 1948.
Neméně smutné je i to úsilí které jsme jako stát vyvinuli abychom vše co jsme ukradli raději zničili a nebo převedli na kohokoliv třetího než abychom to hned a při první příležitosti poctivě vrátili a v co nejlepším stavu. Popřípadě nahradili škody které jsme způsobili.
Obávám se že naše zdravotnictví a sociální péče má nejméně desetinásobné náklady a nesrovnatelně nižší účinnost než měli rytíři svatého Jana Křtitele a nebo křižovníci s červenou hvězdou, které obdaroval na popud svaté Anežky její královský bratr a spousta našich bezejmenných předků.Re: Pole nestačí. Maltézští rytíři chtějí restituovat i samotnou Březiněves (Skóre: 1)
Vložil: rastan (rastander@seznam.cz) v Pondělí, 15. prosinec 2014 @ 17:56:41 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Money, money, money... to byla fajn písnička z filmu Kabaret. A to se netýká jen katolíků, jak vidno na pravoslavných.
rastanRe: Pole nestačí. Maltézští rytíři chtějí restituovat i samotnou Březiněves (Skóre: 1)
Vložil: unshaken (unshaken@outlook.cz) v Pondělí, 15. prosinec 2014 @ 19:50:41 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Napřed jsem si myslel, že zde všechno skoupí Němci a Rakušáci. Teď vidím, že území Čech darujeme těm všeho všudy 140 členům Maltézského řádu,  mezi nimž je např. Karel Schwarzenberg nebo kardinál Dominik Duka (viz http://cs.wikipedia.org/wiki/Malt%C3%A9zsk%C3%BD_%C5%99%C3%A1d). Tento odkaz dokonce obsahuje tvrzení, že podle mezinárodního práva je Svrchovaný řád maltézských rytířů suverénním nestátním subjektem bez vlastního území. To již nebude platit, neboť jeho území bude zde, tedy pokud je hned nestřelí za výhodnou cenu na honitbu knížeti.

Nicméně pohled na církevní restituce musím dále promyslet. Neboť takhle snadno, jako Dukovi nebo knížeti se nepodařilo a při Klausovské privatizaci. Re: Pole nestačí. Maltézští rytíři chtějí restituovat i samotnou Březiněves (Skóre: 1)
Vložil: poutnick v Úterý, 16. prosinec 2014 @ 09:27:40 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Zajímavé je že se píše o samých takových případech. Nedávno jsem se třeba dočetl jak je kruté že má stát vracet lukrativní pozemky v centru Prahy ženskému špitálnímu řádu. V tom samém článku bylo později uvedeno že se jedná o dvůr řádové nemocnice. S drobnými sakrálními objekty, chráněnými památkovým úřadem. Jindy zase pro změnu psali srdceryvnou správu o tom že jakýsi domov pro seniory v Čechách určitě přijde o zahradu. Také se jednalo o odcizený církevní objekt kde byla budova v nedávné minulosti převedena tak aby se podle stávajícího zákona nemusela vracet a se zahradou se nikdo ani nenamáhal.
Re: Pole nestačí. Maltézští rytíři chtějí restituovat i samotnou Březiněves (Skóre: 1)
Vložil: orwell v Úterý, 16. prosinec 2014 @ 14:26:25 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)

Nu Pastýři,

Tak tobě vadí, že to chtějí dostat dvakrát. Nemyslíš, že je to projev nepřejícnosti a nesnášenlivosti vůči ŘK řádu? Nemá na to snad takový prospěšný řád právo třeba 5x ?

No nevím nevím, nedávno se tu diskutovala možnost obnovení Svaté Inkvizice. Byla by to samozřejmě vlídná a lidská organizace používající nejmodernější metody. Ale ani trpělivost tak laskavých otců inkvizitorů, jakým by byl třeba Poutnick, by nemusela bý nekonečná.

No samozřejmě příležitost změnit názor bys asi dostal, tak se netřeba strašit. 

Stránka vygenerována za: 0.27 sekundy