Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Bohumil.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 12, článků celkem: 16227, komentáře < 7 dní: 443, komentářů celkem: 399357, adminů: 60, uživatelů: 5085  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 22 návštěvník(ů)
a 1 uživatel(ů) online:

cizinec

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
109611632
přístupů od 17. 10. 2001

Tvorba: Lákačku za kačku
Vloženo Sobota, 21. únor 2015 @ 11:34:25 CET Vložil: Tomas

Církevní restituce poslal Myslivec

Lákačku za kačku.
A přidej Myslivče se k nám,
beztak máš žízeň jako trám!
Ukaž nám svou flintu,
zde máš plnou piva pintu.

A toto je hrnek na kačku,
sbírka na kostelní chlastačku.
No pokušení to bylo velké,
však pábení to známé mělké.

Pohodil jsem flintu na rameni,
otočil kramflík na kameni,
to abych nemusel snad,
se svoločí touto obcovat..


"Lákačku za kačku" | Přihlásit/Vytvořit účet | 7 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Lákačku za kačku (Skóre: 1)
Vložil: ribecar v Středa, 04. březen 2015 @ 07:47:00 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
A bulk of online users acquire rolex replica been taken advantage of by several online users through the years. This has decreased the affiliated of aggressiveness of online consumers to online sellers. But it did not hindered online users louis vuitton replica from aggravating their luck on accolade reliable and competent online sellers. There are still actually a bulk of bogus sellers online that is demography advantage of the anonymity that the basal date is offering. This could be the artifice in the able online business and/or trading industry. Could this be the bureau that will chanel replica arrest the beforehand of the online market?Re: Lákačku za kačku (Skóre: 1)
Vložil: poutnick v Pondělí, 23. únor 2015 @ 11:22:54 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Pátek 29. května bychom si měli všichni zapsat do kalendáře a předem si vytypovat kam se půjdeme podívat. S ohledem na stav naší víry. Na netu máme server s touto tématikou www.nockostelu.cz, kam se již teď přihlašují farnosti a evangelické sbory které se chtějí zúčastnit a kde si bude moct každý najít program o který bude mít zájem. Nejzajímavější pro mne byla návštěva chaldejských katolíků v jednom z našich kostelů, kteří promítali film z Egypta který nám ukazoval nádherné kostely které dodneška fungují na místech kde žila a kudy procházela Svatá rodina. Jindy jsem zase byl v opuštěném kostele svatého Jana a Pavla. Což jsou dva římští mučedníci. Kostel stojí na polovině cesty mezi Pražským hradem a Karlštejnem. Na královské cestě. V roce 1371 císař Karel IV. smrtelně onemocněl, pravděpodobně byl otráven. Císařovna Alžběta Pomořanská se vydala z Karlštejna pěšky a bosá na pouť ke hrobu svatého Zikmunda ve Svatovítské katedrále a nesla ssebou všechny svoje šperky, několik kilo zlata a drahokamů které obětovala Bohu za manželův život. Když se pak vracela na Karlštejn tak u tohoto kostela potkala posla který jí oznámil že se císař uzdravil. Z vděčnosti tento kostel obdarovala štědrým zdrojem příjmů do budoucna. Pán který nás provázel nám také vyprávěl jak tam jednou přivedl skupinu švédských studentů. Kterým se moc líbil a pak se zeptali proč stojí tak osaměle a stranou od vesnice. Řekl jim to Vy jste nám jí vypálili,  i s tím kostelem. vesnici jsme pak postavili támhle o kus dál. Chvíli byli zaražení a pak se moc omlouvali, že je to mrzí. Ta nová je ale prý strašně krásná.Re: Lákačku za kačku (Skóre: 1)
Vložil: brusle7 (brusle7@seznam.cz) v Neděle, 22. únor 2015 @ 09:08:44 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)


Jan, 14-16 

V chrámu (Ježíš) našel prodavače dobytka, ovcí a holubů i penězoměnce, jak sedí za stoly. Udělal si z provazů bič a všecky z chrámu vyhnal, i s ovcemi a dobytkem, směnárníkům rozházel mince, stoly zpřevracel a prodavačům holubů poručil: „Pryč s tím odtud! Nedělejte z domu mého Otce tržiště!


(Pokud je toto tžiště navíc ze sbírek vybraných od prostých lidí, je to o to závažnější.)
Re: Lákačku za kačku (Skóre: 1)
Vložil: Vacant v Neděle, 22. únor 2015 @ 13:05:06 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Milí návštěvníci i organizátoři Noci kostelů,před pár lety mne oslovili mladí lidé z mé farnosti v Berouně: „Nad městem se tyčí kostel, ale nikdy jsme v něm nebyli. Nešlo by se tam podívat?“ Sehnal jsem klíče a vypravili jsme se místo večerního společenství na tajuplnou výpravu do chrámu, který se léta neužívá. S určitou obavou jsem odemykal dveře. Komplikovala vše tma, protože na tomto místě již žádná elektřina není, ale také strach, že zámek bude zarezlý. Nakonec dveře zavrzaly do ticha klenutého prostoru a nás naplnil podivuhodný úžas. Velkými okny pronikalo vzdálené světlo města a kreslilo po stěnách stíny. Zapálili jsme několik svíček v mističkách. Poklekli jsme a modlili se. Relativně malý prostor se naplnil modlitbou, písněmi i tichem, zkrátka zvláštní atmosférou. Něco nás strhlo k modlitbě mnohem intenzivněji, než kdekoli jinde ve městě.Vím, že většina kostelů je pečlivě ošetřených a lze do nich vstoupit na běžné bohoslužby třeba v neděli dopoledne. Ale mnohé sakrální prostory nesou velmi silné poselství i mimo bohoslužby. Nejsou jen shromaždištěm jako v nějakém kulturním sále. Je v nich vepsána modlitba, volání k Bohu, díky za vyslyšení… Jsou znamením víry, naděje v Boha a radostné zvěsti o záchraně člověka.Proto vás, kteří přemýšlíte, zda se letos vydat na Noc kostelů, zvu co nejsrdečněji, abyste našli čas a chuť zakusit něco z mohutnosti, kterou víra křesťanů nese. Buďte vítáni, ať vstoupíte do kteréhokoli chrámu, kaple, modlitebny. A pokud to jen trochu půjde, zkuste si chvilku sednout a jen tiše naslouchat. Věřím, že i k vašemu srdci bude promlouvat Hospodin jako k nám, když jsme tenkrát v roli hostů vstoupili do kaple Panny Marie Bolestné...Za všechny organizátory Noci kostelů se těším na setkání 29. května 2015.P. Michal NěmečekRe: Lákačku za kačku (Skóre: 1)
Vložil: unshaken (unshaken@outlook.cz) v Neděle, 22. únor 2015 @ 15:17:04 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Citace:

Z čekané jsem kráčel,
v duchu rety v pivu smáčel.

Pro tebe vyznání, pro nás však pochopení, proč tak mluvíš a čím tvé srdce přetéká, že ten příval nedokáže jazyk udržet.Stránka vygenerována za: 0.15 sekundy