Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Vojtěch.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 3, článků celkem: 15949, komentáře < 7 dní: 299, komentářů celkem: 380006, adminů: 60, uživatelů: 4956  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 142 návštěvník(ů)
a 0 uživatel(ů) online:


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Prezident Jižních baptistù zveøejnil na Facebooku fotografii ze svého oèkování
·Beth Moore se omluvila za podporu teologie komplementarismu
·Nový zákon s poznámkami - pøeložil Petr Pavlíèek
·Poprvé v historii se hlásí k náboženské pøíslušnosti ménì než polovina Amerièann
·Kvùli pandemii se loni v katolické církvi konalo o ètvrtinu ménì køtù
·Velikonoèní sèítání lidu
·Informace z jednání Výkonné výboru BJB dne 17. bøezna 2021
·Prosba Sboru BJB v Praze - Církev XXI. století
·Televizní bohoslužba Bratrské jednoty baptistù 18.4.2021 na ÈT2
·Diáø za èasù korony

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
104430674
přístupů od 17. 10. 2001

Život víry: Jen od Církve může získat pečeť Darů Ducha Svatého.
Vloženo Pondělí, 02. březen 2015 @ 07:20:47 CET Vložil: Tomas

Zamyšlení poslal Frantisek100


 

  Jen od Církve může získat pečeť Darů Ducha Svatého. Žádná sekta, žádná tkz. církev tuto moc nemá, jen autentická, pravá a svatá Církev Kristova. Když nevěříš mě, věř Písmu sv. a zbytečně si nezatěžuj své svědomí a duši těžkým hříchem, vědomé nevědomosti.

 


Ovšem zde se nepíše o římské církvi, která si přisvojila právo na svůj výklad Božího Slova  a právo na činnosti, které konali tehdy apoštolové. Když studujeme tyto verše, tak zjistíme, o co jde. V Samaří žil nějaký Šimon. Kdo to byl ? Byl to čarodějník. Bohužel svými čáry pletl hlavy Samařanům. Prostí i významní lidé tam usoudili, že tyto schopnosti má od Boha. Snad ho někteří omylem považovali i za Mesiáše. Jenže se tam objevila konkurence. Filip také konal zázraky a pravděpodobně mnohem větší. Ta síla a velikost zázraků zapůsobila na Šimona tak, že ho zachvátila posvátná hrůza. Uvědomil si, že tady je moc Boží. A tak v touze získat tuto moc se nechal pokřtít a od Filipa se nehnul. Asi čekal , že tímto aktem, dostane stejnou schopnost a moc. Právě sem přijeli Petr a Jan. Modlili se za pokřtěné věřící, aby jim byla dána moc Svatého Ducha. Praktikovali to tak, že na věřící kladli ruce. A skutečně na Samařany začala působit Boží moc. Pravděpodobně získali schopnosti uzdravovat.


Šimon toto viděl a chtěl tu moc Boží také získat. I když byl pokřtěn, dosud takovou moc neměl. Jak ji získat? Asi tím, že   na něho apoštolové položí  ruce. Jak je k tomu donutit?


Prostě jim za to zaplatím. A tady narazil.


 


 
·  21Tato moc není pro tebe a nemůžeš mít na ní podíl, neboť tvé srdce není upřímné před Bohem.


·  22Odvrať se proto od této své ničemnosti a pros Boha; snad ti odpustí, co jsi zamýšlel.


·  23Vidím, že jsi pln hořké závisti a v zajetí nepravosti.“


·  24Šimon na to řekl: „Modlete se za mne k Bohu, aby mne nepostihlo nic z toho, o čem jste mluvili.“


·  25Apoštolové i potom vydávali svědectví a kázali slovo Páně. Pak se vraceli do Jeruzaléma a ještě cestou zvěstovali evangelium v mnoha samařských vesnicích.


 


Všimněme si, že oba apoštolové tak společně pracovali. Žádná římská církev, kde se její papežové prali o moc a vliv. Oba dva pracovali společně bez hádek a závistí. A vidíme, že křest vodou bylo pokání, ale ještě to neznamenalo Dar Ducha. Pokání může být i falešné a z nesprávných motivů jako u Šimona. Je snadno odhalitelné. Dary Ducha nelze koupit či uplatit. Petr s Janem také nevybírali za to žádné poplatky.


Jak lze získat tyto Dary? Mít upřímné srdce, vyznat upřímně Bohu svoje hříchy čili pokání. Šimon si to pak uvědomil.


 


Nepotřebuje k tomu tedy církev . Určitě nám pomůže člověk, který má takový Dar Ducha a nasměruje nás podobně jako vysvětlili Šimonovi apoštolové co má dělat. Všimněme si, že mu nenadávají do blbů, jak zde převážně někteří činí, ale trpělivě vysvětlují, co má dělat. A Šimon si to uvědomuje. To je to krásné, že si to uvědomuje    a  neuteče. Co dělala Svatá církev v minulosti? Zaplať, zaplať…!!! O tom píše už Mistr Jan Hus, který právem kritizoval tu “ Svatou „ církev.


 


A tak Boží Slovo nám ukazuje, že k Darům Ducha Svatého se lze dostal i cestou bez nějaké církevní organizace. Stačí upřímné srdce a upřímné  pokání. A pak se stanu součástí pravé Kristovy církve, kterou tvoří všichni věřící podobně jako v případě sborů v době apoštolů.


Hlavou její je jedině  Pán Ježíš.  


 


 


 "Jen od Církve může získat pečeť Darů Ducha Svatého." | Přihlásit/Vytvořit účet | 40 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Jen od Církve může získat pečeť Darů Ducha Svatého. (Skóre: 1)
Vložil: oko v Úterý, 03. březen 2015 @ 08:33:00 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
..."Ovšem zde se nepíše o římské církvi, která si přisvojila právo na svůj výklad Božího Slova  a právo na činnosti, které konali tehdy apoštolové."...


Ahoj Františku.
Z mého pohledu si římská církev nic nepřisvojila, ale bylo jí to svěřeno jako životní existenční úkol od samotného Krista a skrze apoštoly.

A také římská církev uznává právo na činnosti, které tehdy příslušely jenom apoštolům (udělovat svátosti - pravoslavní používají výraz "svaté tajiny") i všem ostatním církvím, které s ní nejsou v jednotě, ale které stejně jako římská církev mají nepřetržitou apoštolskou posloupnost - tedy které mají nepřetržité předávání mimořádných darů a moci Ducha svatého k této službě skrze vkládání rukou od těch, kteří už dříve tuto moc obdrželi.


Dary Ducha svatého jsou různé:
Přirozené dary Ducha svatého mají i pohané, jinověrci i ateisté. Třeba dar rozumu, rady, síly, dar umění a pod.

Protože Duch si vane, kam sám chce....


Mimo tyto dary přirozené, jsou i dary Ducha určené výhradně pro údy Kristova těla - církve - a to v případě, že tyto údy mají jednotu v tomto společenství církve. A to jsou i všechny svátosti, které círev svojí službou udílí výhradně údům Kristovy církve, výhradně stádu, vedeného pastýři. Nikomu jinému.
A v tomto není římská církev sama. stejně tak jsou to i jiné církve s apoštolskou posloupností (východní i západní) i všichni parvoslavní.

Máš pravdu, že když se tedy sejdou dva nebo tři v Kristově jménu a modlí se, mohou mít i oni společenství s Kristem. 
Ale toto společenství se odehrává v docela jiné rovině - nikoli ještě v tak důvěrné intimitě poznání Krista, jako právě ve svátostech. Proto ono úsloví ze třetího století: "Kde je biskup, tam je církev".

Čímž nechci nijak podceňovat roli modlitby: Naopak, modlitba je základem vztahu křesťana s Bohem i lidmi, je jako dort, svátosti jsou pak vyvrcholením vztahu - něco jako "třešnička na dortu" - ale v rovině neporovnatelně hlubší. V rovině poznávání Krista v tom biblickém slova smyslu "poznat někoho".Re: Jen od Církve může získat pečeť Darů Ducha Svatého. (Skóre: 1)
Vložil: martino v Úterý, 03. březen 2015 @ 10:49:49 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Fanatický Franta lhář se do toho zamotal a neví která bije. Jsou to vše základní vědomosti, které zná malé dítě po přípravě na první svaté příjmání. Takovým lidem jako je Franta lhář, nelze pomoci. Nerozumí nejen historickým faktům, dějinám Církve ale Písmu sv. vůbec. Re: Jen od Církve může získat pečeť Darů Ducha Svatého. (Skóre: 1)
Vložil: poutnick v Pondělí, 02. březen 2015 @ 15:50:24 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Člověk který tupí nevěstu a tvrdí že je zbytečná si obvykle moc neužije svatbu ani se ženichem.Re: Jen od Církve může získat pečeť Darů Ducha Svatého. (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Pondělí, 02. březen 2015 @ 17:07:41 CET
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/
  Ahoj Františku

  Tématem jsem se dost zabýval a v je to tak, že opravdu jen velmi vyjímečně přijali dar Ducha svatého lidé "jen tak", bez církve, bez vkládání rukou konkrétního křesťana a předání té moci. Z asi stovky křesťanů, které znám, je to asi jen jeden či dva, kteří byli pokřtěni Duchem svatým jako o letnicích, a to ještě za oba dva se v době těsně před křtem v Duchu někdo modlil.

  I v historii znám jen jednotlivé přiklady, kdy byli pokřtěni Duchem lidé jako o letnicích či v Korneliově domě, bez přítomnosti někoho z církve, nebo bez vkládání rukou a modlitby.

  Takže: Upřímnost je dobrá a užitečná věc, upřímné srdce taky. Pokání taky. Ale ještě jsem v životě neslyšel, že by někomu stačila upřímnost a pokání k tomu, aby přijal dar Ducha svatého nebo aby se stal součástí církve. To sis vysnil něco, co není. Vždycky je k tomu potřeba církev (a tím církev myslím církev)


  ToníkRe: Jen od Církve může získat pečeť Darů Ducha Svatého. (Skóre: 1)
Vložil: helena v Pondělí, 02. březen 2015 @ 08:07:44 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
když se mluví o CÍRKVI, tak není řeč o náhražce organisací a institucí !CÍRKEV KRISTOVA JE KRISTOVO TĚLO VYVOLENÝCH A VYVOLANÝCH SVATÝCH!Nelze se církví prohlásit! a napsat na dveře ceduli!Do CÍRKVE JE VĚŘÍCÍ NAROZEN A ZNOVUZROZEN!Být údem KRISTOVA těla je privilegium a služebnost evangelia!My vyvolaní ze světa ekklésia jsme společenství svatých a nosíme JEHO JMÉNO JEŽÍŠ KRISTUS JE PÁN!AMEN!Re: Jen od Církve může získat pečeť Darů Ducha Svatého. (Skóre: 1)
Vložil: timg v Pondělí, 02. březen 2015 @ 09:37:08 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Ano drahý Františku ,spasení je DAR. A ten  kdo dává   milost a  odpuštění , Svého Ducha svatého , těm kdo ho prosí , je NEBESKÝ OTEC.

 Zdarma  a bez placení. On zaplatil za nás a nabízí, dokud DNES  trvá ...

Byl by divný ten otec, který by po svých vlastních  dětech vybíral peníze za odpuštění...Takoví se budou chtít u soudu chlubit : ".Pane,Pane, což jsme ve tvém jménu"?......atd.

 NIKDO NEBUDE OBCHODOVAT!Stránka vygenerována za: 0.45 sekundy