Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Marcela.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 3, článků celkem: 15947, komentáře < 7 dní: 409, komentářů celkem: 379903, adminů: 60, uživatelů: 4955  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 53 návštěvník(ů)
a 3 uživatel(ů) online:

martino
rosmano
Frantisek100

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Prezident Jižních baptistù zveøejnil na Facebooku fotografii ze svého oèkování
·Beth Moore se omluvila za podporu teologie komplementarismu
·Nový zákon s poznámkami - pøeložil Petr Pavlíèek
·Poprvé v historii se hlásí k náboženské pøíslušnosti ménì než polovina Amerièann
·Kvùli pandemii se loni v katolické církvi konalo o ètvrtinu ménì køtù
·Velikonoèní sèítání lidu
·Informace z jednání Výkonné výboru BJB dne 17. bøezna 2021
·Prosba Sboru BJB v Praze - Církev XXI. století
·Televizní bohoslužba Bratrské jednoty baptistù 18.4.2021 na ÈT2
·Diáø za èasù korony

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
104400113
přístupů od 17. 10. 2001

Hledání: Život po smrti
Vloženo Úterý, 03. březen 2015 @ 16:46:14 CET Vložil: Tomas

Svědectví poslal unshaken

Potom je vyvedl až k Betanii, zvedl ruce a požehnal jim; a když jim žehnal, vzdálil se od nich a byl nesen do nebe. Oni před ním padli na kolena; potom se s velikou radostí navrátili do Jeruzaléma, byli stále v chrámě a chválili Boha. (Lukáš 24:50-53)

Odkud to evangelista Lukáš ví? Nebo si to vymyslel, aby podpořil svou víru ve zmrtvýchvstalého Ježíše? Také to mohl opsat od proroka Eliáše, ale pro jistotu neuváděl jako transportní prostředek do nebe ohnivý vůz.Kde hledat pravdu? Ve svědectvích, jak jinak

Kdo by nechtěl vědět pravdu, jak to po smrti je. Máme nyní kolem sebe spousty informací. Ale umíme je zpracovat tak, abychom se o životě po smrti něco dozvěděli? Pryč s bláboly a fantasmagoriemi! Máme tu přece svědectví. Víme dobře, že svědectví jsou základem pro přenos víry.

Jsou a byli tu spousty svědků, kteří nemají zájem na nějakém zviditelnění nebo senzaci. Naopak. Jsou a byli tu třeba lidé, kteří se vrátili ze stavu klinické smrti do života. Neslyšel jsem, že by oni sami se chtěli stát centrem pozornosti. Od nich senzaci nečekejme. Svůj zážitek sdělí jen tehdy, když to někoho zajímá. Téměř všichni popisují svůj prožitek jako oddělení se od vlastního těla, často s pohledem z výšky na vlastní tělo a jeho okolí. Pak úžasné rozjasnění do nepopsatelné bílé záře. To další již se liší. Ale po návratu do svého těla a po nabytí vědomí zůstali všichni proměněni. K lepšímu.

Rychlý průřez svědectvími

Těch svědků návratů z klinické smrti do života jsou milióny. Podívejte se na televizní pořad, který ve stručnosti jejich zážitky popisuje. Najdete jej zde. Jistě každý o podobných případech slyšel.

Slyšel jsem ale i o jiných případech. Byly v naprosté menšině. Možná je to tím, že tito lidé o svých prožitcích neradi hovoří. Ty prožitky v klinické smrti sestávaly z nepopsatelných hrůz v temnotách, které nelze popsat a o kterých se nedá vyprávět.

Ze svědectví se také nedozvíme, co bylo dál. Dál opravdu vstoupili jen ti, kteří se již nemohli vrátit a svědčit. Kromě Ježíše Krista. Možná že to, co bylo dál se shoduje s Ježíšovým popisem v podobenství o Lazaru a boháči.

Jsou sny svědkem?

V časném mladém věku to byly ojedinělé zážitky před probuzením, jakoby se člověk vznášel nad svým tělem. S pocitem, že se nelze do těla vrátit. Ale nakonec se to podařilo a probouzení přineslo postupné oživení, začínající rukama. Jakoby se duše pomalu rozlévala do těla.

Byly to jenom sny, sice jich bylo jen pár, ale přece nic víc, než sny.

Pak také coby mladík, ale ve stanu při vysoké horečce. Oddělení od těla, pohled na své tělo a kolem ležící, pak ta nevýslovná bílá záře s pohledem na nekonečný zářící obzor. S prožitkem úžasného štěstí a odevzdanosti, nebo jak by řekli budhisté, stav ve splynutí v nirváně. Člověk ten prostor nechtěl opustit. K návratu však došlo, i když opět ztěžka.

Byl to také jen sen?

Když jsem slyšel svědectví několika křesťanů, kteří měli podobné prožitky, tak jsem si řekl: Vždyť oni vypráví o světě, ve kterém jsem byl na prahu také já. Takže to nebyly jen sny.

Musím však říci, že žádnou proměnu jsem v důsledku toho nepoznal. Pro mě to byly sny, na které jsem časem téměř zapomněl. Až jiní ze světa víry mi později ukázali, že to mohlo být setkání s oním zdánlivě neznámým světem mimo tento materiální svět. Bylo to určitě dobré poznání, na mou cestu k Bohu to však žádný vliv nemělo.

Zpět do světa vědy

Z televizního pořadu, na nějž jsem výše uvedl odkaz, zaznělo, že musí existovat nějaký jiný, lepší svět. Popřít milióny svědectví může snad jen sám ďábel nebo demagogický pavědec. Dozvídáme se, že náš současný svět je sice reálný, ale ten oddělený smrtí je hyperreálný. Jakoby tento svět byl nějakou nedokonalou verzí reality. A ten další je skutečně dokonalý, neboť Bůh pravil, že vše stvořil dobře. Nejenom že existuje svět dokonalý, ale též věčný, bezčasový. Sami jsme se dostali do našeho současného světa existujícího pro naši zkoušku. Abychom se naučili být dokonalými, jako je dokonalý náš Bůh.

Ještě jednou k citaci z Lukáše

Kdo se na odkazovaný pořad díval tak jistě nepřehlédl, že jako důkaz, že nejde jen o fyziologické změny v mozku umírajících nebo klinicky mrtvých svědek uvedl, že obrysy těl vznášejících se nad umírajícím viděli v některých případech i okolo stojící lékaři. Ti byli zdraví a jejich mozek neselhával nedostatkem kyslíku.

Myslíte, že takové zkušenosti neměli i Lukášovi současníci? Proč by Lukáš nemohl podle pravdy popsat to, co někteří viděli na vlastní oči?

Blahoslavení, kteří neviděli a uvěřili. (Jan 20:29b)

Horší však je, když uviděli a neuvěřili. Pane, dopřej nám, abychom si ze střípků, které nám zjevuješ, dokázali posílit naději na setkání s Tvým nekonečně jasným světem. Amen
"Život po smrti" | Přihlásit/Vytvořit účet | 11 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Život po smrti (Skóre: 1)
Vložil: poutnick v Čtvrtek, 05. březen 2015 @ 18:00:42 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Byly doby kdy jsem si pokaždé zhluboka oddechnul když mi mou víru někdo "potvrdil". Nějaký ten údajně vědec nebo nevěřící laik. Mnohokrát mi to moc pomohlo, bal to takový balzám pro moji duši a víru. Pošramocenou v neustálé konfrontaci s protináboženskou propagandou. Pak mi ale postupně došlo že ten lék bývá často falešný. Někdo nám například krásně potvrzuje stvoření přesně podle Genezis a po několika stech stránek se dočteme že na místo Pánaboha staví ufíky a planetu Tiniath.
Nebo se dočteme o konjunkci planet na místě Betlémské hvězdy. Také mne to svého času potěšilo. Než jsem si uvědomil že by to stejně nešlo bez zázraku. Obvyklá konjunkce vysoko na nebi by nás zavedla spíš někam do moře a nebo k Santovi na severní pól než k určitému domku či jeskyni u Betléma.
Nakonec jsem se dostal k tomu že opravdu nemáme být zvědaví, i když mi tuhle radu klidně můžete vrátit. K utužení víry a rozptýlení pochybností  doporučuji lásku k Bohu a lidem, denní modlitbu Růžence a Korunky, dobré skutky a častou účast na svátostech. Modlitbu za  nepřátele. Věřím že ten kdo se modlí se nebojí budoucnosti, ten kdo se postí se nebojí zlého a ten který má Boha za Otce a Pannu Marii za Matku se nebojí vůbec ničeho. Pokud přeci jenom cítíme pochybnosti a strach tak je obětujme jako utrpení a poděkujme za ně.Re: Život po smrti (Skóre: 1)
Vložil: oko v Čtvrtek, 05. březen 2015 @ 06:31:02 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Ahoj Unshaken.

K naprosto jasnému sdělení člověku Bůh může jistě použít i snu.
Myslím si, že to ale dělá jen velmi výjimečně, řadí se to už skutečně do té silné Boží munice" zázraků. Mnohem častěji Bůh ke člověku promlouvá v modlitbě, či skrze události v jeho životě, nebo i skrze jeho blízké.
Mě osobně se něco takového se snem stalo jen jednou za celý dosavadní život - a to ve velmi vypjaté životní situaci, kdy na mě dolehl obrovský žal a skrze tento sen jsem obdržel utěšení, útěchu. Ujištění, že věci nakonec dopadnou dobře. Ujištění tak silné a nepochybné, že jsem mu uvěřil.
A následně, na druhý den Bůh ještě jistou životní událostí - znamením,  tuto výjimečnost a pravdivost tohoto snu znovu potvrdil. Popisuji ti to jen obecně, nemohu přiblížit detaily.
Do té doby jsem byl vůči snům velmi skeptickým a kdyby mi někdo o nějakém snu vyprávěl, bral bych jej se značným despektem.

S odstupem doby vývoj věcí už potvrdil i pravdivost toho snu.


Dále jsem na základě vlastní zkušenosti přesvědčen, že nejenom klinická smrt, ale už i sama prožitá situace nebezpečí smrti, už to, že se člověk dostane do bezvýchodné situace, těžce zraněný a bez naděje na včasnou záchranu - bylo to vlastně kolísání mezi životem a smrtí po několik dní -  a i když je nakonec zázrakem zachráněn, prožívá podobnou konverzi svého života a také začne vidět věci života úplně jinýma očima...."svědek uvedl, že obrysy těl vznášejících se nad umírajícím viděli v některých případech i okolo stojící lékaři. "...
Nepřirovnával bych to zrovna  k Ježíšovu nanebevstoupení.
Ježíš po své smrti byl s učedníky mnohokrát a také s nimi i jedl. Nebyl pro ně jen nějakým  "vznášejícím se obrysem".Re: Život po smrti (Skóre: 1)
Vložil: skalaa v Čtvrtek, 05. březen 2015 @ 08:35:11 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)

Pravda o smrti je len vtedy pravda, ked je podložena  na božom Slove , ostatne je len podvod Satana:

https://www.youtube.com/watch?v=M9Fgu1872Z4&list=UUNY54OKm4oxAntmmsHP7LMg&index=2Re: Život po smrti (Skóre: 1)
Vložil: brusle7 (brusle7@seznam.cz) v Úterý, 03. březen 2015 @ 21:48:27 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)

Život na druhém břehu je krásný. Všichni, kdož věříme, jej  okusíme.Stránka vygenerována za: 0.26 sekundy