Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Darja.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 3, článků celkem: 15942, komentáře < 7 dní: 515, komentářů celkem: 379351, adminů: 60, uživatelů: 4950  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 55 návštěvník(ů)
a 0 uživatel(ů) online:


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Na okraj doby covidové
·Slovensko pøed Velikonocemi otevírá kostely k „individuální duchovní péèi“
·Marek Krajèí: Tiekli mi slzy, nepodporili ma ani moji vlastní
·Sèítání lidu 2021 - Informace pro èleny a pøátele baptistického hnutí
·Sèítání lidu 2021 - informace generálního sekretáøe Ekumenické rady církví
·SCEAV: Podpoøte svou církev ve sèítání lidu
·Tøeboòská výzva
·Ekumenická rada církví se pøipojuje k minutì ticha za obìti pandemie
·Film vìnovaný životu J. A. Komenského
·Slovenský ministr zdravotnictví baptista Marek Krajèí konèí kvùli koalièní krizi

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
104224932
přístupů od 17. 10. 2001

Z internetu: Kresťanské Rusko
Vloženo Pátek, 13. březen 2015 @ 23:37:45 CET Vložil: Tomas

Akce poslal rudinec

Vladimir Putin, který nyní plně kontroluje Rusko, když byl ministerským předsedou, TEĎ je presidentem, řekl, že si přeje vybudovat silný křesťanský národ. V televizním vánočním poselství ze 7. ledna 2008 

Putinovmu cieĺu však bránia diablovi námestníci.

V článku:Tretí námestník diabla ;som písal o Sorosovi, že on je tým námestníkom diabla .
V nasledujúcom článku zistite, že  som neklamal:

V Rusku se projevuje odraz toho, co Spojené státy dovolily Rothschildovi, aby udělal jejich vlastní zemi.

Takže jestli teď vidíte protesty proti Vladimiru Putinovi, tak mějte na paměti, že jsou nejspíš inscenované Rothschildem, který se pokouší Rusko opět kontrolovat.

Putin vydává zatykač na finančního teroristu George Sorose!!!

Na finančního teroristu a maďarského bankéře, usvědčeného zločince George Sorose…

Ruské Zpravodajství ukázalo na Sorose prstem, že použil křížové provázaných vzájemně si ručících švédských a dánských derivátů na zahraniční měny za účelem útoku na ruský akciový trh.Soros použil těchto křížové provázaných derivátů za pomoci lucemburských bank, čímž porušil podmínky bankovní dohody Evropské unie Basilej II.

Věc, nad kterou zůstávají Západní šéfové států zaražení, je to, že Putin Rusko vymanil zpod těch, kdo jej chtěli uvrhnout do naprostého ekonomického a sociálního kolapsu, a do žalářů uvrhl ty, kdo se o to pokoušeli.

Upadli snad pod vliv kouzla Lubawitschern Putina? Ve skutečnosti jde o to, že Putin je loajální k Rusku a jeho lidu, a nikdy nikomu nedovolí, ani kdyby velel národu, aby jeho zemi zaprodal a uvrhl ji do spárů NWO. A kvůli tomuhle nařídil vydat na George Sorose mezinárodní zatykač, když jej nachytali s rukama od krve, jak se chystá poslat finanční pomoc tomu, co nazývá opozicí v Rusku, která nedávno vyšla do ulic s desetitisíci lidmi za výkřiků lží a dezinformací o volebních podvodech.

Teď už má Soros jen málo prostoru pro své špinavé hry se spekulacemi, které v kolaboraci s Rothschildy, Rockefellery a dalšími mrchožrouty poničily celý globální finanční systém.

Putinův projev, co oficiálně ruské úřady vydaly.Dnes bylo veřejně oznámeno následující prohlášení Ruské federace a její hlavy státu Vladimira Putina, že požádala o zatykače na mezinárodního finančního teroristu, maďarského měnového magnáta George Sorose, když ruská tajná služba zjistila, že Soros s ještě nějakými Dány používá zahraničních měnových derivátů k rozběhu útoků proti podílu ruské měny na trhu.

Je třeba připomenout, že Soros těchto derivátů využívá s pomocí lucemburských bank, což je od přistoupení EU ke smlouvě Basilej IIzakázané.

Jak MMF (Mezinárodní měnový fond), tak Evropská unie, vydaly „Rudou nótu“, která nejenže je zaměřená proti bezprostředním zatčením ohroženému Sorosovi, ale i proti zločinným organizacím finančních žraloků Bushů, Clintonů, Marcu Richovi a jeho firmě umístěné ve Švýcarsku, komoditnímu brokerovi Richfieldovi, a proto se také nedávno ruský premiér sešel s hlavou Federálních rezerv, aby objasnil, že Ruská federace nebude akceptovat takové jednání, jakého se dopouští Soros a Rich při páchání trestných činů na derivátových a finančních trzích, které vedou k destabilizaci po celé planete.

Putin se pustí do zahájení honu na tyto zločince a jejich komplice bankéře Rothschildy, Rockefellery aj….

Pro Reformy.cz přeložil Miroslav Pavlíček

Zdroj: csglobe.com
"Kresťanské Rusko" | Přihlásit/Vytvořit účet | 77 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Kresťanské Rusko (Skóre: 1)
Vložil: rudinec v Sobota, 14. březen 2015 @ 07:22:56 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Rosmano, dokedy budeš obhajovať
týchto finančných zločincov?Re: Kresťanské Rusko (Skóre: 0)
Vložil: Nepřihlášený v Sobota, 14. březen 2015 @ 08:07:30 CET
Putin pošle na Ukrajinu 12000 vojáků aby tam vraždili a drancovali a pak i nakonec sami padli a ty toho grázla tady obhajuješ, Putin, Soros, Rotsildové a ostatní co jsi jmenoval to je jedna banda, která soupeří o moc a jedna velká komedie a tragédie na tomto světě zároveň. Je to jako, když zloděj křičí chyťte zloděje. M.Re: Kresťanské Rusko (Skóre: 1)
Vložil: unshaken (unshaken@outlook.cz) v Sobota, 14. březen 2015 @ 16:26:11 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Před několika dny jsem četl jeden článek z ruského deníku, kde přední muslimský předák kriticky hodnotil duchovní strategii ruské vlády. Neboť byla založena na odkazech Dostojevského a dalších velikánů (které si přesně nepamatuji). Považoval ji za zastaralou, neboť se opírá o historii a navrhoval zavést novější variantu.

Což o to, je to přece jejich mnohonárodnostní stát a mohou si soužití zařídit tak, jak nejlépe umí. Napadla mě však modlitba:

Pane Bože, dej, ať se rozbřeskne našim vedoucím státním činitelům aby přemýšleli o duchovních základech tohoto státu jako přemýšlejí v Rusku. Dej, ať vytvoří obyvatelům této země sjednocující myšlenky obsahující pokoj, mír, harmonické soužití, spravedlnost, a touhu po pravdě a lásce. Amen Re: Kresťanské Rusko (Skóre: 1)
Vložil: unshaken (unshaken@outlook.cz) v Sobota, 14. březen 2015 @ 16:33:01 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Nejímá vás děs, když Rotshildovi skoupili většinu ukrajinského dluhu? Zde: http://blog.aktualne.cz/blogy/vit-klima.php?itemid=24867, zprávu lze najít i v jiných denících.

Co se z toho vyvrbí? Chtělo by se věřit, že budou mít moc potřít ukrajinské nácky. Jenže oni také financovali kdejaké války.Re: Kresťanské Rusko (Skóre: 1)
Vložil: rudinec v Sobota, 14. březen 2015 @ 17:52:20 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Zhrouceni dolaru,

Minulý měsíc vešlo ve známost, že bývalý předseda Federálního rezervního systému (FED) Alan Greenspan, architekt měnové politiky USA v období čtyř prezidentů, předpokládá významnou událost na trhu v důsledku "napumpování do systému" triliónů dolarů v posledních několika letech.


Pokud máme Greenspanovi věřit, blíží se něco velkého. Názor Greenspana se stal známým díky široce uznávanému analytikovi Brianu Lundinovi, který se připojil k soukromé diskusi s bývalým šéfem FEDu na investiční konferenci v New Orleans, která se konala v loňském roce. 


Ve svém posledním rozhovoru Lundin vysvětlil Greenspanův pohled na současnou ekonomickou a měnovou politiku a vyložil názor bývalého předsedy FEDu na to, že se "blíží něco obrovského." 


"Greenspan oznámil několik klíčových bodů své prognózy. Je znepokojen tempem inflace ... A hlavně u něj vyvolává znepokojení nadměrný přebytek rezerv v hodnotě 3 triliónů dolarů, který se nachází v rozvaze FEDu, řekl Lundin. Peníze visí nad americkou ekonomikou jako vodou naplněný nafukovací míč, který hledá špendlík. 


V podstatě to Greenspan nazval sudem výbušné inflace, kterému postačí jiskra. Bývalý šéf FEDu se domnívá, že za pět let bude cena zlata "podstatně vyšší", než je cena současná, kvůli přebytečné likviditě, která bude nakonec vypuštěna na volný trh.


Taková událost nevyhnutelně povede k nepokojům po celé Americe, protože veřejnost je extrémně nepřipravena na prudký vzestup cen, až špendlík prorazí dolarovou bublinu, a lidé ztratí přístup k základnímu zboží, jako jsou potraviny, plyn a další zdroje. 


Zhroucení dolaru je podle Alana Greenspana nevyhnutelné, povede ke zvýšení nákladů průměrného Američana o čtyřnásobek. Celou tu dobu, co Spojené státy stojí na pokraji nejdůležitejší události v našem životě a ve světě extrémní měnové a ekonomické nestability, jsou akciové trhy na nezvykle vysoké úrovni.


Zdroj: Nová republika, vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

Re: Kresťanské Rusko (Skóre: 0)
Vložil: Nepřihlášený v Pondělí, 16. březen 2015 @ 08:02:23 CET
Bůh žehnej Rusů, Američanům a celému světu.Re: Kresťanské Rusko (Skóre: 0)
Vložil: Nepřihlášený v Pondělí, 16. březen 2015 @ 19:11:27 CET

"Vladimir Putin, který nyní plně kontroluje Rusko, když byl ministerským předsedou, TEĎ je presidentem, řekl, že si přeje vybudovat silný křesťanský národ."


A nevadí ti, že Putin chce zasvětit Rusko "Panně Marii"?

http://gloria.tv/media/KrQw53hCpkfRe: Kresťanské Rusko (Skóre: 1)
Vložil: rudinec v Úterý, 17. březen 2015 @ 07:51:50 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
F. W. Engdahl je konzultant pro strategická rizika a lektor. Vystudoval politologii na Princetonské univerzitě a je autorem několika bestsellerů o ropě a geopolitice. Píše exkluzivně pro internetový časopis "New Eastern Outlook".

V Rusku se začalo dít něco pozoruhodného a překvapivého. Místo toho, aby se Rusko cítilo ponížené a v depresi, dalo do pohybu něco, co bychom mohli nazvat jistým druhem renesance, znovuzrozením národa. Děje se tak navzdory či právě proto, že Západ vedený takzvanými neokonzervativci z Washingtonu se pokouší o vše možné, včetně ukrajinské války na jeho prahu, dosažení kolapsu ruské ekonomiky, ponižování Putina a vykreslování Rusů pouze v černých barvách. Rusko v tomto procesu znovu nachází kladné stránky své kultury, svého lidu a své země, které byly dlouho zapomenuty nebo potlačeny.

Moje první návštěva Ruska se udála před více než dvaceti lety, v květnu 1994. Byl jsem pozván jedním moskevským ekonomickým think-tankem, abych pronesl nějaké kritické poznámky o MMF. Měl jsem pak dojem, že kdysi skvělí lidé byli poníženi a ztrácejí poslední zbytky své životní energie. Po širokých moskevských bulvárech uháněli mafiáni ve zbrusu nových limuzinách značky Mercedes 600 s tmavými okny a bez poznávacích značek. Všude panovalo bezpráví, od Američany podporovaného prezidenta Jelcina až do krámku v zapadlé ulici. „Harvardští hoši”, jako jsou Jeffrey Sachs, Anders Aaslund a George Soros, se snažili po celém městě vyčenichat nové způsoby, jak zenužít a vydrancovat Rusko pod nálepkou „šokové terapie” a „tržně orientovaných reforem”, což jsou jen jiné výrazy pro „vydejte nám všechno vaše rodinné stříbro”.

Počet lidských obětí traumatu z totálního kolapsu života v Rusku po listopadu 1989 byl ohromující. Dalo se to každý den vycítit z očí Rusů v ulicích Moskvy – taxikářů, matek na nákupech, obyčejných Rusů.

Dnes, asi o dvě desetiletí později, je Rusko opět v konfliktu s nepřítelem ze Západu, s NATO, které se jej pokouší nejen ponížit, ale opravdu zničit jako funkční stát, protože pouze Rusko je schopné zkřížit plány těch západních elit, které jsou za válkami na Ukrajině, v Sýrii, Libyi, Iráku, Afghánistánu, ale i v Africe a Jižní Americe.

Při mých nedávných návštěvách Ruska v minulém roce, stejně jako v mnoha diskusích s různými svými známými z Ruska necítím depresi, ale spíše nový pocit hrdosti, odhodlání, jisté znovuzrození něčeho, co bylo již dlouho skryto.

Bumerang sankcí

Vezměte si jen sankční válku, ke které Obamova vláda přinutila Německo, Francii a ostatní neochotné státy EU. Oddělení amerického ministerstva financí pro finanční válku atakovalo rubl. Zkorumpované ratingové agentury z Wall Streetu, jež jsou pod vlivem Washingtonu, snížily ohodnocení ruského státního dluhu na úroveň „odpadu”. Saúdové v součinnosti s Washingtonem způsobili volný pád cen ropy. Chaos na Ukrajině a sabotáž ruského Jižního proudu ze strany EU, to vše mělo vyděšené Rusko srazit na kolena. Nestalo se tak.

Již dříve jsme podrobně informovali o tom, že Putin a rostoucí počet vlivných ruských průmyslníků, z nichž někteří jsou titíž, kteří před několika lety uprchli ze svých londýnských nóbl rezidencí, se rozhodli postavit se na odpor a bojovat za budoucnost Ruska jako suverénního státu. Ouvej! To se nemělo stát v globalizovaném světě rozpouštění národních států. Národní hrdost už byla považována za stejný relikt minulosti jako zlato. V dnešním Rusku to však neplatí.

22. února, při prvním výročí nehorázného převratu, který Spojené státy zorganizovaly v Kyjevě a jímž instalovali k moci samozvaný režim samozvaných neonacistů, kriminálníků a údajného scientologa, premiéra Jaceňuka, protežovaného americkým ministerstvem zahraničí, se konala v centru Moskvy demonstrace. Účastnilo se jí odhadem 35 000 až 50 000 lidí – studentů, učitelů, důchodců, dokonce prokremelských motorkářů. Neprotestovali proti Putinovi za to, že svou neústupností proti požadavkům Washingtonu a EU způsobil ekonomické sankce. Protestovali proti nestydaté intevenci USA a EU na Ukrajině. Nazvali svůj protest jako „Antimajdan”. Byl zorganizován na podkladě jedné z mnoha spontánních reakcí občanů na zvěrstva, které vidí na svých hranicích. Internetové satirické politické blogy mají legraci z komické Jen Psaki, která až do minulého týdne zmateně vykonávala funkci tiskové mluvčí amerického ministerstva zahraničí.

Dokonce ani evidentní operace pod cizí vlajkou v londýnských Financial Times a Západem ovládaných médiích, jejichž cílem bylo obvinit Putina z „vytváření klimatu paranoie, které způsobilo” vraždu Borise Němcova, nebyly brány vážně. Triky Západu v dnešním Rusku nefungují.

A pohleďme na americké a eurounijní sankce. Místo oslabení důvěry v Putina způsobily, že dříve apolitičtí běžní Rusové začali podporovat svého prezidenta, který se v průzkumech veřejného mínění drží nad 80% hranicí popularity. Nedávný průzkum nezávislého centra Levada zjistil, že 81 % Rusů má záporný postoj ke Spojeným státům, což je nejvyšší číslo od raných 90. let, tedy od Jelcinova období „šokové terapie”. A 71 % Rusů má negativní postoj k EU.

Renesance, o níž hovořím, je zřejmá nejenom v demonstracích nebo průzkumech. Spojenými státy iniciovaná válka na Ukrajině způsobila od března 2014 humanitární katastrofu, jednu z těch, jež jsou Amerikou řízenými německými i ostatními západními masmédii ignorována. Více než milion ukrajinských občanů, kteří již ztratili své domovy nebo jsou v hrůze před jejich zničením v Amerikou vyprovokovaném krveprolití, jež se šíří Ukrajinou, našlo svůj azyl v Rusku. Podle všech informací byli přivítáni jako bratři. Je to lidská reakce, která má mezi ruským obyvatelstvem velký ohlas. Zázraky YouTube a videozáznamů z chytrých mobilních telefonů způsobily, že Rusové si plně uvědomují pravdu o americké válce na východní Ukrajině. Poprvé za dlouhé roky se Rusové stali politicky citlivými, protože si uvědomili, že některé kruhy na Západě je jednoduše chtějí zničit, protože se odmítli stát vazaly čím dál šílenějšího Washingtonu.

A tak se stalo, že ruská vláda nekapitulovala v rublové měnové válce proti americkému ministerstvu financí spojené s hrozbami, že ruským bankám bude odepřen přístup k mezinárodnímu bankovnímu clearingovému systému SWIFT, což je něco, co se podobá válečnému aktu. Místo toho 16. února zveřejnila, že dokončila svoji vlastní clearingovou síť, v níž je zapojeno 91 domácích bankovních institucí. Tento systém umožňuje, aby ruské komerční banky mohly bez problémů komunikovat s ruskou centrální bankou.

Funguje uvnitř Ruska mezi bankami, jež by jinak i na domácím trhu utrpěly odstřižením od systému SWIFT. Rusko vstoupilo do bruselského soukromého systému SWIFT poté, co v roce 1989 padla Berlínská zeď. Dnes jsou ruské banky jeho druhým největším uživatelem. Nový systém funguje zatím jen uvnitř Ruska. Je nutné se ochránit proti odstřižení od systému SWIFT, ale nestačí to. Dalším diskutovaným krokem je společný rusko-čínský mezibankovní clearing nezávislý na systému SWIFT a Washingtonu. Už se na něm pracuje.

Den poté, co bylo zveřejněno, že ruská alternativa systému SWIFT je funkční, řekl čínský náměstek ministra zahraničí Čcheng kuo-pching, že Čína vybuduje své strategické partnerství ve finančnictví, kosmonautice, letectví a „pozdvihne obchodní spolupráci na novou úroveň.” Dodal, že Čína plánuje prohloubit spolupráci s Ruskem ve finanční oblasti. Ruský místopředseda vlády Igor Šuvalov v lednu řekl, že s Čínou byly dojednány platby v národních měnách, dedolarizace obchodu. Čína si uvědomuje, že pokud Rusko zkolabuje, bude ona další na řadě. Krachující říše dělají zoufalé věci, aby přežily.

Rusové si také uvědomují, že jejich vrcholní představitelé bezprecedentním způsobem usilují o vybudování alternativy toho, co vnímají jako amorální a zkrachovalý americký svět. Pro většinu Rusů byla dostatečným varováním dekáda chudoby, chaosu a odříkání Jelcinovy éry 90. let. Vědí, jaké by je čekalo podřízení, kdyby se ruští lídři opět začali *****it s americkými bankami a korporacemi, k čemuž směřovala snaha Hillary Clintonové při nechvalně známém „resetu” americko-ruských vztahů v době, kdy prezidentem Ruska byl Medveděv. Rusové vědí, co Spojené státy udělaly na sousední Ukrajině, kde se Natalia Jaresko, Američanka, bývalá zaměstnankyně amerického ministerstva zahraničí stala ministryní financí.

Rusko a její vrcholní představitelé se nebudou třást za kremelskými zdmi. Odlévají kostru nového ekonomického řádu, který má potenciál transformovat svět po probíhajícím krachu dolarového systému. Moskva a Peking nedávno oznámily to, o čem jsem spekuloval v předchozích článcích, svůj projekt na vytvoření společné alternativy amerického monopolu ratingových agentur Moody’s, S&P and Fitch. Putin při svých cestách po světě šokoval svět svými návrhy. Rusko se k nelibosti Victorie Nulandové a dalších mezinárodních páriů z Washingtonu rozvíjí jako země, která má odvahu říci jim jasné „Ne!”.

Ruský prezident byl na Kypru, kde byla projednána možnost kotvení ruského námořnictva, i v Egyptě, kde jej vřele přivítal generál al-Sísí a společně spolu diskutovali významnou hospodářskou a jinou spolupráci. Na konci minulého roku se Rusko a ostatní státy BRICS dohodly na založení infrastrukturní banky se základním kapitálem 100 mld. USD, která odsune Světovou banku řízenou Spojenými státy na druhou kolej.

Zvláštní lidská stránka

Pro mě je však srdeční záležitostí této ruské renesance generace lidí kolem čtyřiceti let – generace mladých, vysoce inteligentních lidí, která má zkušenost jak se zkažeností sovětské komunistické byrokracie, tak s prázdným a nadutým světem „kapitalismu volného trhu” pod americkým vedením. Dále v textu uvedu několik konkrétních příkladů vybraných z mnoha Rusů, se kterými jsem se seznámil v posledních letech.

Na této generaci považuji za jedinečné, že jsou „hybridní” generací. Vzdělání, které dostali ve školách a na univerzitách, bylo stále ještě vedeno podle klasické ruské vědy. Té klasické ruské vědy, která, jak jsem si ověřil v mnoha diskusích se svými přáteli mezi ruskými vědci, měla kvalitu téměř nedosažitelnou na pragmatickém Západě. Americký profesor fyziky z MIT, který učil na moskevských univerzitách na počátku 90. let minulého století, mi řekl:

„Ruský student přírodních věd, který nastupuje do prvního ročníku na univerzitu, má za sebou čtyři roky studia biologie, chemie, fyziky, umí integrální a diferenciální počet, zná geometrii ... začínají vysokoškolské studium na úrovni srovnatelné s americkým doktorandským studiem.”

Tito lidé vyrůstali v Rusku, kde bylo běžné, že se mladé dívky učí klasický balet nebo tanec, že se všechny děti učí hrát na hudební nástroj, sportovat, malovat. Podobalo se to klasickému řeckému vzdělání v dobách Sókrata nebo v Německu v 19. století. Tyto základy, které existovaly v amerických školách do 50. let minulého století, byly zcela opuštěny v letech osmdesátých. Americký průmysl po americkém školství požadoval poslušné „pitomečky”, kteří nekladou žádné otázky.

Ruská biologie, matematika, fyzika, astrofyzika, geofyzika – všechny tyto vědecké disciplíny dosáhly vysoké kvality dlouho předtím, než tato kvalita zmizela z americké vědy. Vím to, protože jsem vyrůstal na konci 50. let, během tzv. „šoku ze Sputniku”, kdy nám jako středoškolákům říkali, že musíme pracovat dvakrát usilovněji, abychom „dohnali Rusy”. Bylo v tom semínko pravdy, ale rozdíl nebyl v neochotě amerických studentů těžce pracovat. V těch dnech jsme pracovali a studovali opravdu tvrdě. Výhodou na druhé straně však byla kvalita ruského vzdělávání v přírodních vědách.

Především šlo o to, že výuka ve vědách byla v Rusku a Sovětském svazu silně ovlivněna německým vzdělávacím systémem 19. století, tzv. Humboldtovými reformami, jejichž autorem byl Alexander von Humboldt a jeho následovníci.

Silné vazby ruského školství na klasickou německou kulturu 19. století jdou hluboko, sahají až do dob cara Alexandra II., který v roce 1861 osvobodil nevolníky po vzoru svého přítele Abrahama Lincolna. Tyto vazby k německé klasické kultuře se později ještě více utužily, především za cara Mikuláše II., před Rusko-japonskou válkou, kdy byl skvělý Sergej Witte postupně ministrem dopravy, ministrem financí a ministerským předsedou, a to až do té doby, než ho intriky Západu přinutily rezignovat. Witte přeložil do ruštiny díla německého národohospodáře Friedricha Lista, skvělého oponenta anglického ekonoma Adama Smithe. Před zahraničními a domácími intrikami, jež zmanipulovaly cara do katastrofálního protiněmeckého anglo-ruského paktu z roku 1907, který umožnil Anglii válčit v roce 1914, považoval ruský stát německý klasický systém za nadřazený britskému empirismu a redukcionismu.

Mnohokrát jsem se ptal Rusů narozených v 80. letech minulého století, proč se vracejí pracovat zpět do Ruska poté, co žili ve Spojených státech. Vždy odpovídali víceméně takto: „Školství v USA bylo tak nudné, demotivující ... američtí studenti byli tak povrchní, vůbec nepřemýšleli o ničem za hranicemi USA... kvůli těmto problémům jsem se rozhodl vrátit domů a pomoci s budováním nového Ruska...”

Některé osobní příklady dokreslují to, co jsem zjistil: Irina odešla se svými rodiči do Oregonu na začátku 90. let. Její otec měl vysoké postavení v sovětské armádě. Po kolapsu Sovětského svazu odešel do důchodu a chtěl se dostat pryč z Ruska, od vzpomínek na války, aby si prožil poslední roky svého života v míru v Oregonu. Jeho dcera tam vyrůstala, studovala na vysoké škole a nakonce si uvědomila, že by mohla být mnohem více sama sebou v Rusku, kde je dnes známou novinářkou, která podává zpravodajství z Amerikou podnícených válek v Sýrii i jinde, včetně Ukrajiny, čímž odvážně přispívá ke světovému míru.

Konstantin odjel do Spojených států pracovat jako mladý novinář, kde na filmové katedře v New Yorku získal magisterský titul. Přesto se rozhodl vrátit do Ruska, kde natáčí cenné televizní dokumenty o nebezpečí GMO a dalších důležitých tématech. Anton zůstal v Rusku, kde se zabýval publikováním vědeckých a komerčních statí a využil svých znalostí IT k založení vlastního nakladatelství. Dmitrij, který učil fyziku na prestižní německé univerzitě, se vrátil do rodného Petrohradu, kde se stal profesorem. Jeho manželka, také fyzička, překládá a spravuje internetové stránky v ruštině. Do ruštiny přeložila také několik mých knih.

Všichni tito mí ruští známí, kterým je kolem 40 let, mají společné to, že se narodili v době, kdy byly stále ještě viditelné pozůstatky starého sovětského Ruska, v dobrém i zlém, ale dospěli až po roce 1991. Tato generace vnímá vývoj, pokrok a změny ve svém životě, což se ukazuje jako velmi cenné při jejich snaze vytvářet budoucnost Ruska. Jsou také prostřednictvím svých rodin či raného dětství zakořeněni ve starém Rusku, stejně jako Vladimír Putin, a uvědomují si realitu minulého i současného.

Teď se tato generace kvůli drzé a barbarské politice Washingtonu proti Rusku poohlíží po opravdových hodnotách. Uvědomují si, že tupá byrokratická nemohoucnost Stalinova dědictví byla v sovětském období smrtící. A uvědomují si také, že mají jedinečnou šanci formovat nové dynamické Rusko 21. století, které nebude založeno na právě teď dodělávajícím „Americkém století” Henry Luceho a F. D. Roosevelta.

Toto je pro mě podstata vznikající renesance ducha mezi Rusy, která mi dává velkou naději do budoucna. A dovolte poslední poznámku – byla to politika tzv. bohů mamonu, bankéřů v Londýně a New Yorku, přinejmenším od atentátu na cara Alexandra II. v roce 1881, která měla zabránit mírovému a prosperujícímu spojenectví mezi Německem a Ruskem. Hlavním cílem ukrajinské války Victorie Nulandové bylo přervat rostoucí rusko-německou spolupráci. Zásadní otázkou pro budoucnost Německa a Evropy bude, zda němečtí politici budou i nadále klečet před trůnem Obamy nebo jeho nástupce, či zda definují své opravdové zájmy v užší spolupráci s rostoucí euroasijskou ekonomickou renesancí, která je formována Putinovým Ruskem a Si Ťin-pingovou Čínou.

Je ironií, že „nevyhlášená válka” Washingtonu a NATO proti Rusku vyvolala tuto pozoruhodnou renesanci ruského ducha. Poprvé po mnoha letech se Rusové začínají cítit dobře a vnímat, že jsou ti dobří ve světě, v němž je několik velmi špatných lidí. Může to být faktor, který spasí svět od světové diktatury bankéřů a jejich armády.

Re: Kresťanské Rusko (Skóre: 1)
Vložil: reformovany v Úterý, 17. březen 2015 @ 19:09:34 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)

Zajímavé a pro mě dost nečekané. Vedení Ameriky, jakoby se naopak křesťanství vzdalovalo.

Jen jako reformovaný dodám: Nevystopovatelné jsou cesty Boží.


Putin lže jak rudinec (Skóre: 1)
Vložil: rosmano v Úterý, 17. březen 2015 @ 19:17:50 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Ruský prezident Vladimir Putin přiznal, že státní plán na obsazení Krymu existoval dávno před událostmi na Majdanu a dávno před loutkovým referendem. Stejně tak potvrdil, že na Krymu byly od začátku přítomny speciální ruské jednotky.
Lze vcelku čekat, že za svou vychytralou prolhanost bude Putin ruským publikem a většinovým veřejným míněním oceněn, protože je dost chytrý na to, že kdyby na tom měl jakkoli tratit, v životě by se ke lži nepřiznával. Západ je v šoku, Rus se nediví.V tomhle existuje zásadní rozdíl mezi převládající východní (ruskou) a západní politickou kulturou, možná spíše kulturou vůbec. Rus lže běžně ve všední den i v neděli, když to potřebuje, i jen tak pro potěšení či zábavu. Ne náhodou vznikly Potěmkinovy vesnice právě v Rusku. Prezident jde svému národu příkladem.Západní politická kultura spočívá v tom, že když je politik přistižen při veřejné lži (Clinton: „I did not have a sex with THAT woman, Lewinski.“), musí se omluvit. Když lže v důležité státní věci, musí okamžitě odstoupit. Není to schválně nikde psáno, v žádné ústavě nebo zákoně, vtip je v tom, že to tak prostě je. V Rusku to tak není.Je Česká republika součástí Západu? Kdybychom měřili pouze chováním prezidenta, tak zcela určitě nikoliv. Český prezident je koneckonců soudem usvědčený lhář (případ Brezina).Připomeňme ještě jeden výrok Miloše Zemana. Na summitu NATO prohlásil, že na východní Ukrajině nejsou žádní ruští vojáci, protože mu to říkal ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov, o kterém Zemanův poradce Hynek Kmoníček řekl, že „nikdy nelže“.Po Putinově přiznání je jasné, jaký bude postup. K přítomnosti ruských vojáků na východní Ukrajině a k podstatě humanitárních konvojů do Donbasu apod. se vychytrale a okázale za pár měsíců přizná buď Putin, nebo Lavrov, nebo oba.Pro Západ je tu jedna novinka. Lež jako promyšlený nástroj hybridní války je definitivně potvrzena samotným nejvyšším ruským státním představitelem. Od toho se musí odvíjet přístup k mírovým jednáním i strategie NATO.Co se všechno v příštích letech stane, těžko předvídat, ale je tu i jedna dobrá zpráva. Rusko je odsouzeno k hospodářskému úpadku. Rusko po pádu komunismu zbohatlo na zapojení do globálního obchodního systému. S tím, kdo povýší lež na princip, se ale byznys dělat nedá. Nikoli proto, že je to nemravné, ale protože je to nepraktické – a protože to vlastně vůbec nejde.
Zdroj: http://www.lidovky.cz/machacek-putinova-lez-a-rozdil-mezi-zapadem-a-vychodem-pf9-/monitor-jana-machacka.aspx?c=A150311_122806_monitor-jana-machacka_ele#utm_source=clanek.lidovky&utm_medium=text&utm_campaign=a-souvisejici.clanky.clicksRe: benderovec Rosmano a jeho klamstá o Kryme (Skóre: 1)
Vložil: rudinec v Středa, 18. březen 2015 @ 08:41:43 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Ruský Krym na věčné časy 

Krym byl k ruské říši byl připojen v roce 1783. Tehdy ruský státník, voják a milenec Kateřiny II. Grigorij Potěmkin-Tavričeskij (též Poťomkin) prohlásil Krym za ruský na věčné časy. Na počest své panovnice dal Potěmkin novému správnímu centru (podle řeckého vzoru) Krym i jméno: Sevastopolis, tedy město její vznešenosti (majestátnosti, výsosti). Carové z něj učinili jednak vojenskou základnu, jednak letovisko.

Při bojích o Krym Rusové v průběhu staletí obětovali hodně krve. Po bolševické revoluci byl poloostrov krátký čas k dispozici vojskům Dohody a stal se útočištěm bělogvardějských generálů: po jejich porážce zde byla v říjnu 1921 vyhlášena Krymská autonomní SSR v rámci RSFSR.

Sevastopol – město hrdina

I samotné krymské přístavní město se zvláštním statutem, kde sídlí ruská i ukrajinská loďstva, má pro Rusy svůj historický význam. Právě na Krym a černomořský přístav si Hitler brousil zuby. Sevastopol nakonec dobyl, Sověti jej dostali zpět 9. května 1943 a město se tak po válce mohlo pyšnit titulem Město hrdina. Stalin se ale krutě pomstil krymským Tatarům, z nichž část roku 1944 obvinil z kolaborace s nacisty. Nechal deportovat celý jejich národ; poloostrov se tak stal v podstatě ruským. Většina transportů zamířila do středoasijských sovětských republik.Politické rehabilitace se krymští Tataři dočkali roku 1967 za vlády Leonida Iljiče Brežněva a o 21 let později jim byl povolen návrat do vlasti. Teprve v roce 1989 v době Gorbačovovy perestrojky se mohli vrátit zpět, na Krymu jich dnes žije přibližně čtvrt milionu.

Historik z ÚSTR David Svoboda: "Po vleklé partyzánské válce byla tato oblast přičleněna k Sovětskému svazu, prodělala veškeré nesnáze a tragédie, krymští Tataři a nejen oni, byli zasaženi kolektivizační kampaní, deportacemi atd. Rok 1944 v důsledku 2. světové války, to je ten milník zejména v tatarské kolektivní paměti - deportace tatarského obyvatelstva, ale nejenom jeho, i Bulharů atd. (…) Ten poloostrov byl prakticky vylidněn, po válce se musel znovu zalidňovat."

Dar Chruščova Ukrajině

Při příležitosti oslav 300. výročí připojení Ukrajiny k Rusku daroval Nikita Chruščov v roce 1954 poloostrov Ukrajinské SSR. Měl k tomu správní, ekonomické a kulturní důvody. Sám Chruščov byl rozený Ukrajinec a nepočítal s tím, že by se Sovětský svaz mohl někdy rozpadnout.

O obnovení Krymské ASSR rozhodlo referendum v lednu 1991 a o měsíc později k tomu ukrajinský Nejvyšší sovět přijal patřičné zákonné rozhodnutí. Separatistické tendence provázené snahami o návrat k Rusku se pak objevily ihned po vyhlášení nezávislosti Ukrajiny v srpnu 1991. Odtržení od Ukrajiny bylo motivováno myšlenkou, že nezávislost Ukrajiny znemožňuje obnovit státnost Krymu podle představ převážné většiny obyvatel. V pozadí stály samozřejmě zájmy ruské většiny.Rozdělení Ukrajiny podle převládajícího jazyka

Situace se vyhrotila na začátku května 1992, kdy místní parlament schválil "akt státní nezávislosti Krymské republiky". Ukrajinský zákonodárný orgán ho neuznal. Poté ruský Nejvyšší sovět uvedl v pochybnost předání Krymu Ukrajině v roce 1954. Pod nátlakem Kyjeva krymský parlament své původní rozhodnutí odvolal. Od té doby má krymská autonomie rozsáhlé pravomoci v hospodářství, zahraničním obchodě a sociální politice a Kyjev odpovídá za zahraniční politiku a obranu poloostrova.

Po pádu Janukovyče se z Krymu opět ozývají hlasy, že nyní Ukrajina může jako stát přestat existovat, čili akt z roku 1954 by pozbyl platnosti. Rusky mluvící obyvatelstvo stále silněji požaduje návrat Krymu do Ruska. Proti jsou ale krymští Tataři. Stejně tak svržený prezident Janukovyč se prý nedomnívá, že by se měl Krym stát opět součástí Ruska.

Pro Sovětský svaz představoval Krym mimořádně důležitý strategický bod, zejména s ohledem na námořní flotilu (tu v Sevastopolu dodnes drží i Ruská federace). V současném vztahu Krymu, Kyjeva a Moskvy jsou ovšem i imperiální resentimenty: v černomořské oblasti Ukrajiny žije vůbec nejvíce rusky hovořících obyvatel Ukrajiny, ke Krymu se výrazně váže i mocenská minulost Moskvy. Stalin zde zažíval historický triumf při jaltské konferenci, která dělila poválečnou Evropu do východního a západního bloku. V neposlední řadě byl Krym oblíbeným letoviskem ruských vládců, ať už se jednalo o cary nebo vůdce Sovětského svazu. 

Re: Kresťanské Rusko (Skóre: 0)
Vložil: Nepřihlášený v Středa, 18. březen 2015 @ 10:58:56 CET
Řekl bych že toho dlužíme hodně jak Američanům tak Rusům. Američani za nás umírali ve dvou světových válkách a pomohli nám přežít studenou válku. Rusové byli naši tradiční spojenci od dob Velké Moravy. Bojovali po našem boku proti osvícencům. Nebo my po jejich. Díky nim jsme tu neměli volnost, rovnost, bratrství, peklo a potoky krve pod gilotinou.
Řekl bych že i teď jsou Rusové našimi spojenci. V boji proti nám samým. Například proti našim vlastním sklonům k realizaci Sodomy a Gomory v praxi. Vylepšeným o vraždění vlastních dětí a rodičů. Což možná nedělali ani v té Sodomě a Gomoře.

Vidím to tak že bychom se měli modlit jak za USA tak za Rusko. A za celý svět. Za pokoj a mír mezi lidmi a pokoj a mír mezi člověkem a Bohem.

poutnickRe: Kresťanské Rusko (Skóre: 0)
Vložil: Nepřihlášený v Čtvrtek, 19. březen 2015 @ 05:18:31 CET
  Největší nepřátelé v pratěžké bitvě komunismu: Jaro, léto, podzim, zima.

  A pak samozřejmě likvidace vlastního lidu, chaos, amorálnost, alkoholismus a teď ještě ke všemu ty zlé finanční deriváty.Křesťanské putinovské Rusko = křesťanské hitlerovské Německo (Skóre: 1)
Vložil: rosmano v Čtvrtek, 19. březen 2015 @ 06:47:35 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Křesťanské putinovské Rusko = křesťanské hitlerovské Německo


Mnoho pohledů a motivací Putina, potažmo putinovského Ruska,  je velmi podobné pohledům a motivacím Hitlera, potažmo hitlerovského Německa. Je zde mnoho paralel.

Putinova nespokojenost s dosavadním geopolitickým uspořádáním světa
a aktivní snaha toto změnit =  Hitlerova nespokojenost s dosavadním uspořádáním světa
a aktivní snaha toto změnit

Putinův pocit křivdy z prohrané studené války a s tím spojených ztrát (revanšismus) = Hitlerův pocit křivdy z prohrané 1. světové války a s tím spojených ztrát (revanšismus)


Ruský princip a podpora silného vůdce (Putin) = Německý princip a podpora silného vůdce (Hitler)


Ruský nárůst vypjatého militarismu a agresivity  = Německý nárůst vypjatého militarismu a agresivity


Obrovská ruská propagandistická mašinérie   =  obrovská německá propagandistická mašinérie


Zfanatizování ruského národa  =  zfanatizování německého národa


Likvidace (fyzická, vězení) odpůrců Putina  =  likvidace odpůrců Hitlera


Potlačování demokracie, nárůst totality v Rusku  =  potlačování demokracie, nárůst totality v Německu


Ochrana Rusů v zahraničí a jejich "zájmů"  =  ochrana Němců v zahraničí a jejich "zájmů"


Ruská anexe sousedních území (Gruzie, Ukrajina)  =  Německá anexe sousedních území (Sudety, Rakousko)


Obsazení cizích území, jejich rozvrat (Donbas)  =  Obsazení cizích území (Protektorát, a pak dále Polsko, ....)


Ruské porušení mnoha svých mezinárodních závazků a smluv  =  německé porušení mnoha svých mezinárodních závazků a smluv


Pošlapání mezinárodního práva Ruskou federací  =  pošlapání mezinárodního práva Německou říší


Ruské falešné vytváření obrazu ohrožujícího vnějšího nepřítele (EU, USA, NATO)  =  německé falešné vytváření obrazu ohrožujícího vnějšího nepřítele (koloniální Británie a Francie, Židé)Kresťanské Putinovské Rusko = Křesťanské Hitlerovské Německo (Skóre: 1)
Vložil: rosmano v Čtvrtek, 19. březen 2015 @ 18:05:52 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)


Někteří nacističtí ideologové navrhovali syntézu učení protestantských církví
s germánským novopohanstvím Takové bylo takzvané ario-křesťanství Jorga Liebenfelsa,
které navazovalo na podobný starší projekt Paula de Lagarde z konce 19. století.
Nacistický režim však podobné synkretické myšlenky přijímal zdrženlivě
Nechtěl totiž ohrozit pragmatické spojenectví s velkými křesťanskými církvemi.
Luterské církve se podvolily nacistickému režimu velmi hladce. Uchopení moci
Adolfem Hitlerem v roce 1933 vyvolalo nadšení v mnoha bohoslovcích i laicích
a hnutí Německých křesťanů (Deutschen Christen, zkratka DC) získalo
během prvních měsíců roku 1933 většinu v reprezentativních orgánech církví
na všech úrovních. Němečtí křesťané nebyli samostatnou organizační jednotkou,
ale názorovou platformou, která do tradiční luterské teologie inkorporovala
vůdcovský princip, německý šovinismus, militarismus, rasismus a antisemitismus.


Ne nepodobné dnešní situaci ve vztahu křesťanů k Putinovskému režimu.Re: Kresťanské Rusko (Skóre: 1)
Vložil: rudinec v Pátek, 20. březen 2015 @ 15:58:31 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Nikdy jsme o odtržení Krymu neuvažovali. Do okamžiku, než začaly události na Majdanu a státní převrat," řekl Putin s odkazem na masové demonstrace Ukrajinců na kyjevském náměstí Nezávislosti. "Jednali jsme tak, jak jsme museli jednat," dodal. Na Krymu pak použil služeb vojenské rozvědky GRU. Že nešlo o puč, ale pouze o vůli ukrajinského lidu odstranit politiky, kteří přivedli statečnou banderovskou Ukrajinu na pokraj propasti...?

Kdo je  tedy kdo? Kdo komu vyhrožoval atomovými zbraněmi? Nebýt puče na Majdanu a sesazení Janukovyče a vyhrožování mu smrtí, nebylo by ani připojení Krymu k Ruské federaci. Who is Who v čele Ukrajiny? Prezident Peter Porošenko má občanství Švýcarska a Izraele. Starosta Kyjeva Vitalij Kličko má občanství Německa. Gubernátor Dněpropetrovské oblasti Beňa Kolomojskij  má občanství  Švýcarska a Izraele. Zástupce gubernátora Boris Filatov má občanství Izraele. Náčelník SBU (Bezpečnostná služba Ukrajiny) Valentin Nalivajčenko má  občanství USA… Kdepak je nějaký Ukrajinec ???

Rusko se podle Putina nechystá zapojit do žádného velkého konfliktu, tedy nic ve smyslu vyhrožování “nezahrávat si s jadernou velmocí”. Položil pouze řečnickou otázku: “V čem spočívají takzvané evropské hodnoty? Podpora státního převratu (na Ukrajině), uchopení moci se zbraněmi v ruce a potlačování těch, kteří nesouhlasí, za pomoci ozbrojených sil - co to je? Moderní evropské hodnoty? Zdá se, že našim kolegům je třeba připomenout jejich vlastní ideály,”. Je to už tragikomická situace, kdy hranice s Ruskem je obehnána od východu až na západ do Pacifiku více než sto padesáti vojenskými základnami, zatímco Rusko nemá v blízkosti řádově tisíce kilometrů od USA ani jednu... Kdopak tady asi provokuje…? https://m.youtube.com/watch?v=yYIwg68q0P4&feature=youtu.be

Opět stojí Putinova armáda proti bezprecedentní přesile třiceti armád EU, USA a NATO. A musí se dívat, jak se přes Česko přežene jako demonstrace síly konvoj, co se vydá z Estonska, Litvy a Polska a přes Lotyšsko a Česko dojede na armádní základnu v bavorském Vilsecku, asi 65 kilometrů od českých hranic. Mluvčí americké armády vsi nebral servítky a označil vše za "viditelnou demonstraci amerického závazku vůči spojencům v NATO a ukázku schopnosti NATO pružně přesouvat vojenské jednotky přes hranice spojenců v úzké mírové spolupráci s nimi".

Ne však, jak je to běžné po železnici, ale nyní po silnicích, aby si občané důkladně ověřili, hlavně řidič na českých komunikacích, zač je toho loket, kdyby se náhodou chtěl někdo trhnout. Akce Dragounská jízda bude prezentovat i těžká vojenská technika, jako jsou osmnáctitunové obrněné transportéry Stryker, pro osobní auta pro předjíždění brnkačka... V NATO prý zkrátka platí "jeden za všechny a všichni za jednoho". Asi si též chtějí připomenout jeden z případů naplňování tohoto mušketýrského hesla - v březnu před šestnácti lety byla demonstrace síly NATO při tragickému bombardování Jugoslávie.

Kdo si zahrává s atomovými bombami, to každý ví; byl to ukázkový masakr, co zažene všem armádám světa chuť na válku s USA; napřed si vyhlédly tři skoro nezničená japonská města, když desítky z nich už dávno totálně zlikvidovaly, a pak předvedly hrůzu hrůz na Hirošimě a Nagasaki s více než sto tisíci spálenými bytostmi. Navíc projekt Manhattan stál dvě miliardy dolarů (zhruba 50 miliard v dnešních dolarech), takže bylo záhodno demonstrovat jeho úspěch. Následoval Kennedy, co tajně v 60. letech umístil jaderné rakety do Turecka, prakticky přes Černé moře na hranicích se SSSR. Proto Chruščov poté zavezl stejné rakety na Kubu a byl šrumec tak dlouho, než J. F. K. slíbil, že atomové hlavice z Turecka odklidí, když Chruščov stáhne rakety z Kuby....

Mocnost za Velkou louží však nedala pokoj a Nixon se snažil v 70. letech kroužit na hranicích SSSR s B-52 s atomovkami tak dlouho, až přijde Ho Či Min s prosíkem do Paříže, aby se na to ta ta vzdal. Obří „vzdušné pevnosti“ prolétávaly několik dnů podél sovětských hranic. Nálože, které nesly, byly stokrát silnější než ty, které zničily Hirošimu a Nagasaki. Když se historik Suri o 35 let později zeptal Kissingera, proč USA sáhly po tak riskantním kroku, měl šéf americké diplomacie jediné vysvětlení: „Bylo třeba něco dělat.“ Dnes je také třeba něco dělat, jako např. zničit Rusko a pak Čínu...?

Pak byl chvíli klid, než v roce 2013 létaly pro změnu nad Korejským poloostrovem na pokyn tentokrát Obamy další bombardéry B-52 s jadernou náloží. Atomové vyhrožování číslo čtyři; severokorejský režim, z jejíž zaostalé nejen vojenské techniky se směje celý svět, měl nůž na krku - prý musí počítat za své vyhrůžky i s dalšími americkými vojenskými kapacitami a ne jen s 28 tisíci vojáky, kteří jsou momentálně rozmístěni v Jižní Korei.

Dnes NATO zase úřaduje, hotová plíživá kontrarevoluce se “zařízeným pohodlíčkem”; ke společným cvičením s ozbrojenými silami Estonska, Litvy a Lotyšska přicestuje 3000 amerických vojáků 3. pěší divize. Do Rigy už dorazilo kolem 750 tanků, vrtulníků, dalších vozidel a vybavení. Dodal přitom, že jde o rotační výměnu amerických vojáků v Pobaltí. Dalších sto tanků, transportérů a jiných těžkých vozidel už je v Estonsku, Litvě i Lotyšsku, které jsou od roku 2004 součástí Severoatlantické aliance, ale samy podle AFP nedisponují rozsáhlou výzbrojí. A zůstanou tam dočasně tak dlouho, pokud je bude Rusko ohrožovat.... Zavolejte Kocába, specialistu na dočasné pobyty...

Rusko je neustále pod silným politickým tlakem Západu, který vše svádí na Putina; nejdříve sestřelené malajsijské letadlo s téměř třemi stovkami mrtvých, pak zastřelení Němcova, nyní hoří Novoděvičí klášter, největší v Moskvě, vzácná památka zařazena do seznamu Světového dědictví UNESCO... a stačí provokativně vystřelit na separatisty, aby mohl Porošenko požádat EU o zpřísnění sankce proti Rusku, jelikož nedodržuje příměří, jež kvůli němu zkrachovalo... Jak prosté a snadné svádět všechno na Putina, co nemá nikde zastání; jak čestná hra poamericku... A Tymošenková do toho: „Měli bychom po nich ksakru pálit atomovými zbraněmi…“ http://video.idnes.cz/?idVideo=V140325_092028_tv-zpravy_krr

Inu, nevyhrožovali snad Američané jadernými zbraněmi mnohem dřív a častěji než Putin...? Že by byl na cestě další zvací Bilakův dopis... tentokrát do Washingtonu, dle jehož not se v Česku už čtvrt století hraje hezky od podlahy pod taktovkou americké ambasády...? Bruselské bojové plemeno bulteriér zvané NATO, slyšící na aport: “Ber ho, trhej a přines!”

Snowdene, vrať se; jsi sice vlastizrádce, ale slibujeme, že trest smrti z toho nebude…

Podvody České televize…

Když NATO krylo v Kosovu narkomany

Já na Thaciho, Thaci na mě, aneb Maruška ze Smíchova…

Na Madeleine Albrightovou jedině s broží kejhající husy na klopě…

Říšský sněm už byl jednou vypálený, aneb Němcovova vražda je útokem na Putina…

Prevzaté z blogu Břetislava Olšera

 

 
Re: Kresťanské Rusko (Skóre: 1)
Vložil: rudinec v Sobota, 21. březen 2015 @ 08:16:25 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Na Ukrajině byl nastolen jasný fašismus, (navzdory pokročilému 21.století), vzrostlý na uměle vyvolaných nacionalistických (nacistických) idejích, který byl a stále je financovaný zejména ze strany USA.Ve státech samotných už delší dobu zcela nepokrytě vládnou korporátní fašisté, kteří lační po ovládnutí světa, a právě přes Ukrajinu, coby svého beranidla, se snaží odstranit si z cesty ke světovládě první překážku-Ruskou Federaci.Co je nejhorší je to, že banda koupených a servilních poskoků z EU jim v tom nadšeně pomáhá, a to včetně kolaborantů z řad českých politiků, vlastizrádců a vygumovaných mozků, kterých tu máme taky více než dost.Jak to celé skončí? Fašisté musí být poraženi, nejen na Ukrajině, ale hlavně v USA, jinak tato planeta nebude mít šanci dál v poklidu fungovat a rozvíjet se.

Stránka vygenerována za: 0.77 sekundy