Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Rostislav.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 3, článků celkem: 16652, komentáře < 7 dní: 242, komentářů celkem: 429558, adminů: 60, uživatelů: 5252  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 589 návštěvník(ů)
a 3 uživatel(ů) online:

ivanp
rosmano
Willy

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
116481184
přístupů od 17. 10. 2001

Nebezpečná učení: LZE VĚŘIT FAKTŮM, ANEBO SUBJEKTIVNÍ " BIBLICKÉ APOLOGETICE " ?
Vloženo Úterý, 28. duben 2015 @ 10:21:52 CEST Vložil: Tomas

Zamyšlení poslal Nepřihlášený


Je subjektivní   Francova " biblická apologetika "  opravdu biblickou?  -  Z D E

Obstojí tzv. biblická apologetika proti řadě faktů a svědectví o E. G. Whiteové? 
1. Mýlila se E. G. Whiteová v proroctvích?  -  Z D E2. E. G. Whiteová nebyla plagiátorkou - výzkum CASD  -  Z D E3. E. G. Whiteová nebyla obětí epilepsie - svědectví neurologa  -  Z D E
4. Prohlášení E. G. Whiteové o nepřátelství proti obhájcům pravdy  -  Z D E




Další, hlubší a podrobnější svědectví o E. G. Whiteové najdete v knize Ellen Whiteová a její kritici -  Z D E

Jak  bude asi reagovat na tato fakta a odborné studie ve svém subjektivním " biblickém bádání "  tento PharmDr. Mgr a Ph.D. ?

 

"LZE VĚŘIT FAKTŮM, ANEBO SUBJEKTIVNÍ &quot; BIBLICKÉ APOLOGETICE &quot; ?" | Přihlásit/Vytvořit účet | 124 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: LZE VĚŘIT FAKTŮM, ANEBO SUBJEKTIVNÍ &quot; BIBLICKÉ APOLOGETICE & (Skóre: 1)
Vložil: Frantisek100 v Středa, 29. duben 2015 @ 18:56:52 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Závěr

Nemám nic proti sobotě, ale tak, jak byla svěcena ve SZ a Pán Ježíš musel zakročit, je důkazem, že židům moc platná nebyla.

Uznávám Desatero jako část SZ a je dobré a k užitku. Ovšem nad Desaterem je Pán Ježíš a ON postavil Zákon na lásce a ne na odsouzení k smrti.

V NZ se uvádí, co je hříchem, ale proč tam není nic o nedodržování soboty ? Je to dost dlouhý seznam. Přece, kdyby byla tak důležitá, pak tam o nedodržování nesmí chybět.

 

Sobota se u adventistů stala hlavně měřítkem víry a také šikany vlastních oveček. Vše musí se řídit EGW a kdo s ní nesouhlasí, musí ven. Typická sekta, pokrytectví  a faleš. Je to znát už na sliby při křtu.

 

Kdo chce, ať odpočívá v sobotu, kdo má jiný den, tak ho má. Na tomto dni nespočívá spasení.

To by to jinak Pán Ježíš jasně zdůraznil a nenechal nás bloudit a naletět na neděli.

 

Nikdo není tak dokonalý, že dokáže ve všem dodržet vždy a za všech okolností Desatero. Jan přece mluví o Novém přikázání a tou je láska. Bohužel pro adventisty asi jen fráze.

 

Končím diskuzi.




Re: LZE VĚŘIT FAKTŮM, ANEBO SUBJEKTIVNÍ &quot; BIBLICKÉ APOLOGETICE & (Skóre: 1)
Vložil: Karolina v Středa, 29. duben 2015 @ 17:11:59 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Zaujala mne diskuse Františka a Mikima. Jako člověk, který přichází do styku s adventisty vyjadřuji nesouhlas s názory, které zde dost nešťastně obhajují EGW. např. Mikim tvrdí, že "A co se týče pečeti Ducha Svatého je Desatero její součástí jako součást Pravdy, kterou jsme od Ducha přijali. Duch Svatý tě nezapečetí jen tak pro zábavu a aby se neřeklo, to si musíš zasloužit svou vírou." To adventisté nevyznávají a neučí! Pečeť není Desatero a ani neučí to, že je něco nutné zasloužit si svou vírou. Víra je dar od Boha, ne zásluha člověka. Argumenty z knihy EGW a její kritici, která je stará asi 60 let a byla dnes vydána i v češtině, jsou  také po letech v jiném světle. Sama církev totiž iniciovala průzkum některých hlavních spisů EGW, zvláště Touhy věků a komise skutečně došla v závěru, že autorka do velké míry převzala myšlenky ze soudobých křesťanských knih.
Na druhou stranu pozor na jednu věc, kterou zde také někteří oponenti adventismu rádi předhazují, např. v tomto vláknu diskutující František.Cituji :Když adventista na otázku  ohledně jejích zdravotních  spisů, zda věří víc moderní lékařské vědě než EGW, odpoví, že spíše věří EGW, tak jsem zděšen. Přitom EGW ohledně zdraví apod. nepíše nic jiného než to, co v té době píší jiní, ale ona tomu dává punc svatosti, protože ji to diktoval Duch Boží. Jsou to názory 19. století. Něco je na nich dobré a něco už dávno překonané. A jak jí to mohl diktovat Duch Boží, když měla doma všechny tehdejší publikace o zdravotním stylu apod? 
Takže je pravým či falešným prorokem ??? Může pravý prorok podvádět a klamat ?"
Co tvrdí jednotliví adventisté, (katolíci, mormoni, svědkové)... není až tak důležité, směrodatné je oficiální stanovisko církve či církví. V adventismu je více "proudů", od velmi liberálních až po extrémní, stejně jako obecně v křesťanství a stejně, jako i zde na Granosalis, jak je vidět z projevů některých účastníků.
Zpět k otázce-přínos E.Whiteové jako zdravotní reformátorky je nesporný, hlavně v její komplexnosti, byla současníkem některých podobných reformátorů (Silvester Graham).Její rady přinesly dobré ovoce a prostor pro křesťanskou službu.Rady této ženy  v otázce životosprávy jsou velmi dobré, zvláště v naší kultuře, kde máme několik nechvalných prvenství v civilizačních nemocech.Je s podivem, že někteří křesťané hulí jako fabrika, opíjejí se a přecpávají. K tomu ještě tráví neužitečně čas na internetu a zřejmě si myslí, že když diskutují na křesťanských webech, že tím Bohu slouží.
Zda byla prorokem? NZ jasně učí, že v dar Ducha je proroctví, to neznamená, že někdo musí předpovídat budoucnost! Jan Křtitel byl Ježíšem označen jako největší prorok a mimo toho, že řekl, že po něm přijde Mesiáš, nic zvláštního nepředpověděl a ani nic nenapsal.Prorok v současné církvi tedy nemusí něco předpovídat, ale může sloužit v církvi podobně jako Jan, tj.připravovat lidi na příchod Páně.I proroci jsou lidé, to je fakt(to název další knihy o EGW), mohou se tedy i mýlit, to ale neznamená, že si je Bůh nepoužil a že neslouží prorockým darem.
Prorok tedy nemusí přijít s něčím novým, může pouze připomenout i některé zapomenuté pravdy Písma.Jakou roli měli proroci je dobré prozkoumat přímo z bible a nevynášet hned soudy.
Mikim-svými nepromyšlenými názory děláš věci "medvědí službu".




Re: LZE VĚŘIT FAKTŮM, ANEBO SUBJEKTIVNÍ &quot; BIBLICKÉ APOLOGETICE & (Skóre: 1)
Vložil: Frantisek100 v Středa, 29. duben 2015 @ 12:08:29 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Tak, je to lež či výmysl.

 


Finanční situace a životní styl whiteových


V prostředí CASD se můžeme setkat často s názorem, že EGW byla chudá žena, která žila život plný sebezapření. Poukazuje se především na to, že v prvních letech žili s J. Whitem prakticky bez prostředků.Z dochovaných záznamů je však také jisté, že již v 50. letech vydělávali Whiteovi značné částky na prodeji publikací EGW. Stále rostoucí počet členů CASD vytvářel neustále aktivní okruh zákazníků, kterým byly publikace s „prorockým slovem“ neustále doporučovány a očekávalo se, že si je členové budou kupovat pro sebe i pro své sousedy a známé. Koupě knih EGW byla opakovaně doporučována přímo autorkou samotnou v církevním tisku.Větší knihy, Patriarchové a Proroci, Velký spor a Touha věků by měly být prodávány všude: Tyto knihy obsahují pravdu pro tento čas pravdu, která by měla být hlásána ve všech částech světa. Nic by nemělo bránit jejich prodeji. Mohlo být prodáno mnohem více našich velkých knih, kdyby členové církve prozřeli a uvědomovali si význam pravd obsažených v těchto knihách a kdyby uskutečňovali svoji zodpovědnost za jejích šíření. Moji bratři a sestry, nevynakládáte nyní žádnou snahu na šíření těchto knih? Pracujte horlivěji.(z článku EGW v Southern Watchman, Jan. 15, 1903)


Dobová kritika prodejní ceny knih EGW:

Toto svědectví se jeví jako velmi důležité vzhledem k tomu, že se zabýváme tím, za jakou cenu se tyto knihy prodávají. Knihy této velikosti a vazby se obvykle prodávají po 50 centech.Testimonies se však prodává za 1.50$ za svazek

A nyní zde máme přímé pokyny pocházející z „božího zdroje“, které volají všechny ke koupi těchto knih. Pokud tato Svědectví (Testimonies) obsahují „zjevenou Boží vůli“, proč je potom neprodávat za dobrovolnou cenu (orig.: „live and let live price“)? Potřebuji k tomu říkat více? (The Claims of Mrs. Ellen G. White, tract No. 1, issued by the SDA Church, Norwich Town, Conn., 1890,

http://www.ex-sda.com/newpage25.htm


Již koncem 50. let vydělávala EGW na svých knihách přes 1000$ ročně (což je v přepočtu na současný kurz

cca 22 000$). Tato částka postupně stoupala a v 90. letech jžţ činila 8 000 -12 000$ ročně (cca 175 000 -265 000$ dle současného kurzu).


EGW si však také nechávala platit za své články do církevního tisku (je zajímavé, že jinak byla většina článků poskytnutých do církevních periodik dodávána zdarma a autoři nebrali žádný honorář). I James White psal knihy,z nichž byl pro oba jistý příjem. Dále měli oba dva stálý kazatelský plat od CASD a také příjmy z podnikání, jehož se účastnil James White. Je pravdou, že podle životních standardů 19. století byli Whiteovi velmi bohatí. Ano, dávali jistě by FLV Player Addon" href="#">peníze do církevních projektů, ale také je zřejmé, že žili život „bohatých a slavných“.

EGW navštěvovala exkluzivní lázně a zdravotní zařízení, oblékala se do drahých šatů, jídala výběrové potraviny a pravidelně maso.

Cestovala, a to i mimo Ameriku do Evropy a Austrálie, a to v té době nebyla nejlevnější záležitost (část nákladů však pravděpodobně platila církev).


V posledních desetiletích EGW zakoupila velkou vilu Elmshaven situovanou v exkluzivním Napa Valley. Měla zde početné služebnictvo (vlastní zdravotní sestru, kuchaře, švadlenu, opisovače, sekretáře aj.). Je samozřejmě možné, že alespoň někteří z celkem 14 lidí, kteří v její vile pracovali, byli dobrovolníci či zaměstnanci církve, přesto se však jedná o značný počet.Z výše uvedeného samozřejmě není možné jednoznačně posuzovat motivy či charakter člověka, ale je jisté, že adventismus byl pro Whiteovi značným zdrojem příjmů.

Další informace možné nalézt zde:



Tak, je to lež či výmysl.

 

 

 




Re: LZE VĚŘIT FAKTŮM, ANEBO SUBJEKTIVNÍ &quot; BIBLICKÉ APOLOGETICE & (Skóre: 1)
Vložil: mikim v Úterý, 28. duben 2015 @ 11:13:49 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
jasně, že apologetika France se nechytá a neobstojí, každý kdo si důkladně prostuduje všechna dostupná fakta o egw. nemůže dojít k jinému závěru. Tady ten článek je ale chaoticky napsaný, je to zkopírované i s dalším třeba v nadpisu co tam nepatří a už to sem dal někdo podruhé se stejnými chybami. Ale srovnávat apologetiku France s danými fakty nejde jen tak několika větami, jen kniha E.G.W a její kritici má přes 500 stran, každý kdo má s egw nějaký problém by si tuto měl koupit a přečíst a pak může proběhnout diskuze. Jde řešit jeden problém, ale ne hned 5 a více najednou.



Re: LZE VĚŘIT FAKTŮM, ANEBO SUBJEKTIVNÍ &quot; BIBLICKÉ APOLOGETICE & (Skóre: 1)
Vložil: Frantisek100 v Úterý, 28. duben 2015 @ 13:01:55 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Prý je prokázáno, že EGW opsala jen 5 %. Dobrá. Nic bych proti tomu neměl, protože v její době nikdo neznal autorská práva.  A ona se svojí obrovskou kni*****u měla k tomu přístup. Ovšem pokud i těchto 5 % adventisté považují za to, co psala pod vlivem Ducha Božího neboli, že jí to sám Duch Boží diktoval, pak jde o obyčejný podvod a zneužití Boha.

 

Když adventista na otázku  ohledně jejích zdravotních  spisů, zda věří víc moderní lékařské vědě než EGW, odpoví, že spíše věří EGW, tak jsem zděšen. Přitom EGW ohledně zdraví apod. nepíše nic jiného než to, co v té době píší jiní, ale ona tomu dává punc svatosti, protože ji to diktoval Duch Boží. Jsou to názory 19. století. Něco je na nich dobré a něco už dávno překonané. A jak jí to mohl diktovat Duch Boží, když měla doma všechny tehdejší publikace o zdravotním stylu apod?

 

Takže je pravým či falešným prorokem ??? Může pravý prorok podvádět a klamat ?

 




Stránka vygenerována za: 1.04 sekundy