Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Vojtěch.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 3, článků celkem: 15949, komentáře < 7 dní: 299, komentářů celkem: 380006, adminů: 60, uživatelů: 4956  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 164 návštěvník(ů)
a 0 uživatel(ů) online:


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Prezident Jižních baptistù zveøejnil na Facebooku fotografii ze svého oèkování
·Beth Moore se omluvila za podporu teologie komplementarismu
·Nový zákon s poznámkami - pøeložil Petr Pavlíèek
·Poprvé v historii se hlásí k náboženské pøíslušnosti ménì než polovina Amerièann
·Kvùli pandemii se loni v katolické církvi konalo o ètvrtinu ménì køtù
·Velikonoèní sèítání lidu
·Informace z jednání Výkonné výboru BJB dne 17. bøezna 2021
·Prosba Sboru BJB v Praze - Církev XXI. století
·Televizní bohoslužba Bratrské jednoty baptistù 18.4.2021 na ÈT2
·Diáø za èasù korony

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
104431014
přístupů od 17. 10. 2001

Kontrasty: Soužití s katolíky
Vloženo Neděle, 21. červen 2015 @ 23:23:07 CEST Vložil: Tomas

Ekumenismus poslal Nepřihlášený

Potřeboval bych výklad nějakého katolického překrucovače Bible, aby mi vysvětlil jakým zvráceným způsobem katolíci dospěli k pochopení toho co řekl Simeon Marii při jejich návštěvě v chrámě v Jeruzalémě.

Lukáš 2:34-35 (dle ČEP, revize 2001)
A Simeon jim požehnal a řekl jeho matce Marii: „Hle, on jest dán k pádu i k povstání mnohých v Izraeli a jako znamení, kterému se budou vzpírat (které bude popíráno) – i tvou vlastní duší pronikne meč – aby vyšlo najevo myšlení mnohých srdcí.“

Lukáš 2:34-35 (dle kralické Bible, 1613)
I požehnal jim Simeon, a řekl Marii, matce jeho: Aj, položen jest tento ku pádu a ku povstání mnohým v Izraeli, a na znamení, kterémuž bude odpíráno, (A tvou vlastní duši pronikne meč), aby zjevena byla z mnohých srdcí myšlení.

A uveďte prosím o jaký výklad se jedná, myslím že jich bude více.
Veřejnost je v tomto případě seznámena až s výsledkem výkladu, na jehož základě vznikla nejedna socha, vznikla další zbytečná a prázdná slova (ač někomu znějí vznešeně) a honosí se jími čelní zeď nejednoho katolického kostela zasveceného bezcenému jménu Marie. Neurážím, pokud by její jméno mělo mít váhu, jsitě by nás Bůh informoval a sami bysme to zjistili. Démoni se před ním třesou jen podle některých, podle mne ho zneužívají, stejně jako celé její postavy. Což mohou mimochodem dělat i u Ježíše, ale to by bylo na celý další článek. Najděte si to v Bibli, jsme před tím varováni.
Přitom jde, podle mne o plytkou ubohost, nehodnou Simeona i uchování v Bibli a satanův krok (s kterým ovšem bylo od počátku počítáno, má místo v Božím plánu) jak znehodnotit zásadní informaci potřebnou pro konec časů.

***
Vždy mne fascinovalo, obecně uznávané pravidlo, že pravda je jen jedna a nemohou existovat dvě rozdílná tvrzení Boha (nehovořím teď o nesprávném chápání lidí) podle kterého lze velmi dobře definovat dílo zlého (jako by zlý musel působit okatě aby lidé neměli výmluvu...) neplatí u katolíků a mnohdy u nich i přes jejich propracovaná kázání existují naprosto rozdílné názory (hovořím o výkladech) na určité části Bible. Selhání katechismu, nebo opět okatá podlost?

Jen pro ujasnění. Nikdy neuznám katolickou církev za to čím se prohlašuje být, ale ke všem lidem, včetně katolíků, přistupuji jako k jednotlivcům s určitou zdravostí víry. Někdo pomáhá mně, někomu zase já, zatím k tomu ještě máme prostor.

Prokletí která na mne uvalil Tridentský koncil (1545-1563), nemám tedy komu odpouštět, jednolivci mne zatím neproklínají, většinou o tom že mne jejich církevní představení a prý autority proklely ani nevědí (neřeknu-li jim to). Různá závadná vyznání víry většina z katolíků také nezná (například Nicejsko-konstantinopolské vyznání, již z roku 451), nebo opět nechápe kvůli špatnému výkladu, což považuji za mnohem zásadnější pochybení.

Výklad potřebuji právě proto, abych lépe pochopil způsob uvažování některých katolíků.

Mimochodem. V současnosti tu na Grano Salis máte na hlavní stránce odkaz na postoj Jana Husa k panně Marii. Podle katolické věrouky, ti katolíci co nečtou Bibli, již dávno považují Marii za dokonalejší Ježíše a také se obracejí především na ni, vždyť ona je podle katechismu jediná bez dědičného hříchu, i když naprosto ne-biblicky. O neposkvrněném srdci a podobných démonských výmyslech škoda mluvit...

Dovolím si citace z Wikipedie:

Neposkvrněné početí Panny Marie (latinsky Immaculata conceptio) je početí Marie, budoucí matky Ježíše Krista, jejími rodiči, Annou a Jáchymem bez poskvrnění dědičným prvotním hříchem. Římskokatolická církev uznává a oslavuje (8. prosince) Neposkvrněné početí od středověku, v roce 1854 toto učení papež Pius IX. vyhlásil za dogma. Většina ostatních církví toto učení neuznává. Týká se pouze narození Panny Marie, jejího otěhotnění se týká učení o panenském početí Ježíše Krista.

Neposkvrněném početí Panny Marie je dogmatem katolické církve, podle kterého měla být matka Ježíše Krista jako jediný člověk počata svatou Annou bez poskvrnění pohlavním stykem a tím se narodila bez dědičného hříchu. Sama pak neposkvrněně, tedy panensky počala Ježíše Krista a odtud i její přízvisko.


(Jde jednoznačně o záměrné matení lidí. Věřili byste, že hromada katolíků, o ne-katolích či nevěřících nemluvě, ani neví že neposkvrněné početí z úst většiny katolíků (u nás přitom překatolizováno)znamená to co znamená? Jde jednoznačně o záměrně a závadné slovíčkaření, protože většina lidí si automaticky představí ne-klasické oplodnění/početí Ježíše Krista, tedy ono sestoupení Ducha svatého a zastínění Marie mocí Nejvyššího, které popisuje Bible, což je to co je v podvědomí širší veřejnosti, včetně nevěřících. Z tohoto důvodu jsou mnohdy jak věřící, tak nevěřící, vůbec ochotni naslouchat. Jen někteří, když jim lži katolíků nedávají smysl, se pak dopídí že nehovoří o početí Ježíše Krista o kterém se zmiňuje Bible, ale o Marii o které se Bible nezmiňuje vůbec.)

***
Ještě by mne zajímalo jak se například na víře katolíků projevují prohlášení Byzantského patriarchátu (http://vkpatriarhat.org.ua/cz/) či podobných skupin, pokud vůbec o něčem podobném víte a jejich snahu zasáhnout do křesťanské víry sledujete.
Katolíky co potkávám já, bohužel děsí cokoli co je v rozporu s tím v čem byli vyučeni a jsou ochotni raději utratit hromadu peněz za telefon, když je něco vyděsí a potřebují se ujistit že nechybují, než aby otevřeli Bibli a ptali se Pána.

Ekklesian


"Soužití s katolíky" | Přihlásit/Vytvořit účet | 37 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Soužití s katolíky (Skóre: 1)
Vložil: oko v Pondělí, 22. červen 2015 @ 06:39:07 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
.."Zlé a cizoložné pokolení vyhledává znamení, ale žádné znamení mu nebude dáno, kromě znamení proroka Jonáše. ..".Žádného výkladu se ti nedostane, protože jako ubohý plytký člověk nepřistupuješ ke katolíkům s úctou, ale už dopředu odsouzením.

Ve svém stavu bys potřeboval nikoli pochopit způsob uvažování katolíků, ale potřeboval bys nutně předně milost od Ducha svatého v podobě daru zdravého rozumu.


Vůbec bych nebyl překvapen, kdyby "ekklesian" byl jenom další z nicků našeho intrikáře "myslivce".Re: Soužití s katolíky (Skóre: 1)
Vložil: Eleazar v Pondělí, 22. červen 2015 @ 08:21:55 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Nechápu, CO je žádáno vysvětlit dle překrouceného výkladu.Re: Soužití s katolíky (Skóre: 1)
Vložil: Myslivec v Pondělí, 22. červen 2015 @ 16:27:58 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
A Simeon jim požehnal a řekl jeho matce Marii: „Hle, on jest dán k pádu i k povstání mnohých v Izraeli a jako znamení, kterému se budou vzpírat (které bude popíráno) – i tvou vlastní duší pronikne meč – aby vyšlo najevo myšlení mnohých srdcí.“ 

A Simeon jim požehnal a řekl jeho matce Marii: „Hle, on jest dán k pádu i k povstání mnohých v Izraeli a jako znamení, kterému se budou vzpírat (které bude popíráno) – (a pro tuto vzpouru) i tvou vlastní duší pronikne meč (boží slovo) – aby vyšlo najevo (skryté a vzpurné) myšlení mnohých srdcí.“ 

Simeonovo proroctví se týká i zhoubného mariánského kultu.
Simeonovo proroctví začíná Znamením, kterým je Kristus, a končí největší satanskou parodií na Znamení, což je mariánský kult. Obsah satanské parodie na Znamení Krista je: spoluvykupitelka, spolutrpitelka, prostřednice všech! božích milostí, nanebevztatá, bez hříchu počatá.

Kristus několikrát napomíná svou pozemskou matku, která se mu také vzpírala! A proto její duší za jejího pozemského života proniká meč slova božího. V mariánském kultu proniká parodicky meč zboštělou "Marií" stále, a najevo tak vychází skryté a vzpurné smyšlení mnoha srdcí. Naoko náleží Kristu, ale ve skrytém smýšlení srdce náleží andělu světla zakukleného do "Marie", parodicky si přisvojující všechno co náleží pouze, jedině a výhradně Kristu!!

Simeonovo proroctví je stejně jako boží slovo mečem dvoubřitým, jeho proroctví je o Znamení, a o největší parodií na Znamení!Re: Soužití s katolíky (Skóre: 1)
Vložil: Nitram v Úterý, 23. červen 2015 @ 00:58:42 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Srdečně zdravím,
k výkladu tohoto Lukášova textu: Celá perikopa o obětování Ježíše v chrámu obsahuje celkem tři prorocké výpovědi: prorokyně Anny o Ježíši a Simeonovo, které se dělí na dvě části. Nejprve je zde výrok o Ježíši a pak o Marii. Myslím, že celá perikopa je v zásadě jasná a netřeba se ji jako celkem zabývat. Jen připomenu a zdůrazním, že rozhodně není náhodou, že zde vystupují dva svědci - tím se stává svědectví hodnověrné (u soudu museli svědectví doložit dva svědkové) a dále dvojí svědectví o Ježíši a jedno o Marii jasně ukazuje důležitost a směřování celého textu, který je samozřejmě Kristocentrický.

První část Simeonova proroctví, které se vztahuje k Ježíšovi odkazuje na Iz 8,14 - 15: "Vám bude svatyní, ale oběma domům izraelským kamenem úrazu a skálou, o kterou budou klopýtat, bude osidlem a léčkou obyvatelům Jeruzaléma. Mnozí z nich klopýtnou, padnou a roztříští se, uvíznou v léčce a chytí se." Tedy Ježíši Kristu se naplňuje toto proroctví, jenž ukazuje na to, že Ježíš bude trpět a nepřijat.

Druhá část proroctví, která se vztahuje na Marii, ukazuje na to, že i ona bude spoluúčastná Ježíšova utrpení. Ne však ve smyslu zástupném či vykupitelském. Tento text byl ranými křesťanskými autory vykládán i na Ježíšovy učedníky, kteří pro jeho jméno byli umučeni.

Takže zde můžeme vidět několik rovin: 1) mariologický: Marie, jako Ježíšova matka a "služebnice Páně" (viz Lk první kp.) trpí kvůli utrpení, který musí podstoupit Ježíš. Toto je součást Mariina obrazu v evangeliích, o kterém by bylo bez předporozumění jen velmi obtížně hovořit v takto krátkém příspěvku.

2) Texty evangelií o Marii mohou být vzorem i pro nás, protože toto Mariino utrpení by mělo být i našim utrpením. Jednak tím, že jsme trpěli a budeme trpět od těch, kteří Krista nepřijali a jednak i ono samo nepřijetí světa by mělo být motivací pro nás, abychom usilovněji pracovali na hlásání evangelia.


Toto jsou opravdu jen stručné poznámky k onomu textu. Ukázat celý proces by zabral mnohem podrobnější výklad. K tomuto účelu je vydáno mnoho odborné literatury, pro začátek bych doporučil krátký text od Václava C. Pospíšila: Maria - Mateřská tvář Boha.

Jinak o významu panny Marie hovoří dosti jasně samo Písmo, proto doporučuji nad těmito verši rozjímat.

S pozdravem Martin

 Re: Soužití s katolíky (Skóre: 1)
Vložil: noname (Honza610@centrum.cz) v Středa, 24. červen 2015 @ 20:48:45 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Soužití s katolíky - přeci máme jednoho Otce a stvořil nás jeden Bůh. A šlo by to rozšířit na všechny lidi na zemi. Občas nám dělá problém se s tím vyrovnat, stránky GS jsou toho důkazem. Nejsem znalcem a vykladačem Písma, jako tu někteří. Já jen věřím v Boha a jeho milosrdenství, že k sobě přivede všechny a spasí ty, kteří si to zasluhují. Pokud tu někteří vytrhují citace Písma ve svůj prospěch, je to  úsměvné. Věřme, že i Bůh má smysl pro humor a tyhle naše úvahy a vytahování hodí za hlavu. Já osobně si myslím, že důležité bude, co mu budeme schopni odevzdat, jak  naložíme s hřivnami které nám Bůh do vínku dal, jinak řečeno, jaké přineseme ovoce.
Slova která tu z nás  vypadávají jsou často jen plevy které shoří .....  modleme se za sebe navzájem aby tomu tak nebylo - pokud jsme toho ještě schopni.

Honza
Stránka vygenerována za: 0.49 sekundy