Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Darja.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 3, článků celkem: 15942, komentáře < 7 dní: 515, komentářů celkem: 379351, adminů: 60, uživatelů: 4950  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 56 návštěvník(ů)
a 0 uživatel(ů) online:


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Na okraj doby covidové
·Slovensko pøed Velikonocemi otevírá kostely k „individuální duchovní péèi“
·Marek Krajèí: Tiekli mi slzy, nepodporili ma ani moji vlastní
·Sèítání lidu 2021 - Informace pro èleny a pøátele baptistického hnutí
·Sèítání lidu 2021 - informace generálního sekretáøe Ekumenické rady církví
·SCEAV: Podpoøte svou církev ve sèítání lidu
·Tøeboòská výzva
·Ekumenická rada církví se pøipojuje k minutì ticha za obìti pandemie
·Film vìnovaný životu J. A. Komenského
·Slovenský ministr zdravotnictví baptista Marek Krajèí konèí kvùli koalièní krizi

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
104224705
přístupů od 17. 10. 2001

Kontrasty: Duchovní svět
Vloženo Čtvrtek, 08. říjen 2015 @ 11:07:46 CEST Vložil: Tomas

Zamyšlení poslal Alfa

Duchovní svět kolem nás. Jsou duchové kolem nás a lidé je nevidí ne vnímají .Přesto je málo lidí co vidí suchý a vnímají je.

Duchovní svět kolem nás co to vlastně je ?Jsou duchové které jsou s námi dase říci že jsou mezi lidmi.Duchové buď lidé vidí a vnímají je nebo je vůbec nevidí ne vnímají. Jsou lidí co na duchy nevěří protože je ne vidí ne slyší a necítí jejích přítomnost otázka proč je nevidí ,ne slyší nedokážou je vnímat??? Že by nebyli citlivý ? Jsou přesto lidí a to je jich málo co duchy vidí, slyší a vnímají je jsou citliví na duchovní svět. Někteří říkají vidět duchy slyšet a cítit,vnímat duchy je od toho zlého Satana.Jiní to vidí jako dar dokonce se stym narodil má od dětství vidět duchy vnímat, cítit a slyšet je .Co když má toho víc živé sní které ukazují co se stane,vidět věci z budoucnosti nebo minulosti ? Duchy vidí i zvířátka vnímají je cítí a vidí .Jsou duchové mezi námi .

Poznámka: Tento článek přinášíme tak jak přišel. Přemýšleli jsme, zda ho uveřejnit. Nakonec jsme se rozhodli že ano, protože jsme zcela nepochopili o co jde. Pozn. red.


"Duchovní svět" | Přihlásit/Vytvořit účet | 158 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Duchovní svět (Skóre: 1)
Vložil: Alfa v Neděle, 18. říjen 2015 @ 15:48:04 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
proč jsem sem zavítal na granosalis?? Nebo jsem těl si povídat a psát to co znám vím i zkušenosti moje,chtěl jsem napsat pravdivé zážitky a co jsem prožil věděl jsem že mě tady ne přijmou mezi sebou a ne pochopí .Že mě budou obviňovat že lži že si vymislim stema schopnostmy na přirození vy myšli si různé věci o mě dokonce někteří majit mě za posedlým démoni či že to je od satana .Co se týče těch schopnosti já stim problém nemám a nikdy jsem ne říkal to je od Boha .Někteří o mně smyšly jako kdyby bil bestie krvelačna co zabíjí protože musí mít krev maso .Dokonce dosti psal že budu kvůli krvi útočit na lidí nebo masu to už přehání jak sem psal ovládán se a když potřebuje tělo krev a sírové maso koupim si to.Já se ničím ne tajim a ne skryvam sírové maso si dam čerstvé hovězí a játra krev si kupují když dostanu neto chuť musim si to koupit jinak mě je zlé hrozně .Nejsem tad kvůli sobě aby mně pomohli já ne potřebují pomoc jsem tu kvůli komunikaci povídání a poznání křesťanů jaký jsou a zjišťují že díky tomu že sem tady a na psal jsem články něco o sobě mě skusenosti zážitky tak vidím reakce jejich no některý se chovají hrozně jak sem psal rikaj jsem křesťan a chování není křesťan.Já osobě nemohu říci jsem křesťan protože ne jsem věřím že bůh i Ježíš Kristus a satan tak zvaní ďábel. Jo a jak někdo psal že budu napadat lidí kvůli krví nebo i masu je šílení kec a lež já i když pijí krev a jim syrové tak si kupují vimka když mi sám nebo sama se nabídli že mohu si od nich dat násilí ne ní moje obliba násilí to neberu.Ne jsem tady kvůli tomu aby mě pomohli ne potřebují žádnou pomoc od vás chtěl jsem jen si povídat vimena názoru probrat různé věci věděl jsem že nejsem vítání a že mě budou soudit že pro ně jsem posedlý .Navíc co mě vzalo že některý pátrali na internetu ohledně mě hledali informace .Tak už ví mě jméno příjmení Alex Hykaru a nějaké informace já nemám co skrývat jsem na Facebook a YouTube profile Alex Hykaru i na Google+ ahoj Alfa 
Re: Duchovní svět (Skóre: 1)
Vložil: Alfa (Alex.Hykaru@email.cz) v Pátek, 09. říjen 2015 @ 08:50:23 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
 Omlouvam se za chybí čeština mě moc nejde i když se snažím .Taky jsem nováček a začatečniček poprvé píšu článek navíc mám problém s vyjadřování jak správě to napsat aby to lidé pochopili a rozuměli tomu.Článek jsem pasal abych vyjádřil názor a lidé se i zamýšleli nad tím článkem.Chtěl jsem to napsat tak aby to pochopili ale zřejmě nepochopili nic.Jsou lidé co duchy vidí slyší vnímají je jich málo například já je vidím od děctvi od malá různé duchy a to vidím Andělé a duchy lidí a démoni má dar je rozlišit .Poznat ducha rozlišovat co je zač je dobré. Lidé co nevidí duchy ne slyší je nedokáží je vnímat to mají horší nedokáží je rozpoznat a navíc mají za blázni lidí co duchy vidí a slyší .Často jsem slyšel od lidí co z duchy nemají žádné zkušeností a neviděli je ne slyšeli nedokážou je vnímat že sem blázen a různé urážky jen pprotože protože vlastně nemají vube tušení co duchovní svět je .Nechápou to neví nemají poznání duchů .Jak vysvětlit víc ten můj článek aby jste to pochopil .Věřím existenci Boha i ďábla nebe ráj je i Peklo je duchovní svět duchovní boj o lidí to nikdo nevnímá nebo snad jo já jo vnímám to silně .Re: Duchovní svět (Skóre: 1)
Vložil: Alfa v Úterý, 13. říjen 2015 @ 23:54:56 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Už mě to unavuje psát chci zrušit registraci nechpu proč to nejde ví ne chapete že ne stojim o registraci vůbec když tu psát nebudu tak nemá cenu aby tu registrace bílá máje !!!! Ne jsem křesťan a osobeto ne říkám !! Re: Duchovní svět (Skóre: 1)
Vložil: oko v Neděle, 11. říjen 2015 @ 20:09:08 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Ahoj Alfo.

Domnívám se, že člověk byl jako jediný z tvorů stvořen k bytí na hranici světa viditelného a světa duchovního.  Svým liským duchem má schopnost komunikovat s duchovním světem, tělem pak komunikuje se světem viditelným.

Proto jako jediný může být obrazem Boha (Bůh je duch!) ve světě viditelném, kterého zjevuje viditelně tělem, skutky lásky - Jelikož Bůh je především Láska, svým chováním a jednáním má člověk zjevovat Boží lásku ve stvoření.


Bůh už ve Starém zákoně zakázal lidem komunikovat s duchy zemřelých lidí.
Ne proto, že by to nefungovalo, ale naopak  proto, že to funguje. Ale jelikož nikdo z lidí není schopen rozeznat, ve kterém případě  se skutečně jedná o ducha zemřelého (a ani to, zda byl dotyčný  spasen či zavržen) - či zda se jedná o zlého ducha, který se za zemřelého vydává a člověk se tak otevírá zlému duchu, který mu jistě uškodí.
Lidé tedy měli dovoleno komunikovat v duchovním světě pouze s Bohem, či s jeho anděly, kteří se v několika případech lidem z Božího dopuštění viditelně zjevovali. Většinou jako poslové od Boha či pro splnění nějakého úkolu v Božím plánu.
Jednotlivé případy se dají nalézt v Bibli.
Až do Kristova umučení duchové všech zemřelých lidí odcházeli na "místo mrtvých" (Jiné používané názvy: šeol, hádes, peklo, "vězení") - protože nebe bylo pro všechny lidi po Adamově pádu uzavřeno (nebe je místo - či stav, kde je přítomen Bůh). Zde na "místě mrtvých" očekávali Vykupitele - Mesiáše, Krista.

Když Kristus na kříži zemřel, přišel jako každý jiný člověk na "místo mrtvých" (vězení), a vyvedl odtud všechny, kteří byli určeni ke spáse, do nebe. Svou obětí an kříži otevřel pro lidi nebe. (1 Pt 3,18-22).Po svém nanebevstoupení je Kristus v nebi se všemi spasenými lidmi a nazývá je bratry (Žd 2,11-18) - vytváří se svatými v nebi společenství Lásky.
Tito svatí mají již nyní účast na Kristově moci a slávě (Zj 2,26-28; Zj 3,21), skrze moc Krista mají možnost i oni nám pomáhat. Nikoli proto, že by naše modlitby Bůh snad málo  "slyšel", ale pro jejich účast na konání tohoto dobra, na vytváření nádherného společenství mezi lidmi dosud putujícími po této zemi a mezi těmi, kteří nás ve víře už předešli a nyní už jsou spolu s Kristem. Proto tyto svaté v nebi nevyvoláváme jako duchy (to je spiritismus stále ohrožující samotného člověka), ale prosíme je v modlitbách o pomoc a přímluvu. Skrze Krista, našeho Pána je toto nyní možné. Nežijeme své životy sami, ani jen ve společenství s Bohem - ale jsme součástí nesmírného společenství živých a činorodých svatých, jsme obklopeni "oblakem svědků" (Žd 12,1).

Křesťanství není žádné "soukromé" náboženství, to skutečné křesťanství je život naplněný skutky lásky ve společenství Boha a bližních, život dobrovolně se podřizující Božím záměrům ve stvoření.

Poznávat a naplnit Boží vůli je ta nejlepší varianta ze všech možných řešení našich životních situací.

Re: Duchovní svět (Skóre: 1)
Vložil: Alfa v Pondělí, 12. říjen 2015 @ 06:45:04 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Jsem tady parní a už se mě tu nelíbí pomlouvání jedn druhého uražeji se a soupeři mezí sebou kdo žních je lepší.Když sem se zaregistruje noví člen a čte to tak mu je z vás nanic dokonce nejste schopní přijmout ho mezí sebe.Jiní za se mají špatné mínění smýšlení o mě .Ne primáře mě takového jaký jsem je mi s toho nanic to jste křesťané když pomlouvate jeden druhého a soutěžite kdo je lepší navíc nepřímá té mě takového jaký jsem mě někteří uráží té a vůbec se nechová té někteří jako křesťané já mi z vás zlé pokrytci co říkají jsem křesťan a pravda to není ne líbí se mě tu na Grano salis.Zadam zrušit registraci ne líbí se mě tu!! Bohužel ne nalézáme jak registraci zrušit info !!! Děkuji Re: Duchovní svět (Skóre: 1)
Vložil: Momonka (Tinidril@seznam.cz) v Pondělí, 12. říjen 2015 @ 21:12:58 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Myslím, že Willy ví, o co tady jde a že se s Alfou zřejmě dost dobře zná... Jak to teda je, Willy?Re: Duchovní svět (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Sobota, 10. říjen 2015 @ 08:30:33 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/
  Ahoj Alfo.

  Znám také lidi, kteří vidí duchy, mezi lidmi, se kterými pracujeme jich pár je. V naší kultuře je to zřejmě vyjímečná vlastnost (o nikom jsem osobně neslyšel, jen zprostředkovaně), ti lidé, co vidí duchy, jsou z východu.

  To, že vidí duchy jim ale není nijak moc platné. Žijí život v dluzích, zlobě, závisti, lennosti, alkoholu, na hracích automatech, u televize a snadno se chytnou každého hříchu, co jich jen na světě je a co otročí lidi. Úpně stejně, jako lidi, co žádné duchy nevidí. Než přijmou Pána Ježíše jako Pána svého života a než jejich život promění a zachrání.

  Co tobě: Je ti k něčemu užitečné to, že vidíš duchy, pomáhá ti to nějak v životě?

  Cizinec.Re: Duchovní svět (Skóre: 1)
Vložil: pozorovatelnik v Sobota, 10. říjen 2015 @ 17:19:01 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Nikdy jsem žádného ducha neviděl. Pokud oni mohou vidět mne a já je ne, považuji to za nefér. Nechápu, kdo to tak zařídil, že jedna strana může vidět druhou.Re: Duchovní svět (Skóre: 1)
Vložil: Alfa v Sobota, 10. říjen 2015 @ 23:01:58 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Někdo mě poslal email a to vůbec se mě nelíbí musím to sem v zdilet .Poslal mě dva email hrozné co píše .Nomen Nescio (nobody@dizum.com)
Duchovni svet8. 10. 2015, 19:42:13Komu: Alex.Hykaru@email.cz
Jestli jsi Petr a mas kamarada Marka, tak ti ten silenec s popsanym barakem dava jeste jednu a posledni sanci pochopit.

Nechod opity a chapej mne. Izraelite, kdyby ti uverili ze vyvolavas duchy (rekl jsem ti ze jde o demony), tak by te ukamenovali, prave od takovych dostali prikaz se oddelit (Bohu je to nanejvyse odporne). Ja ti minule chtel dat sanci, navic jsem doufal, ze si treba jen vymyslis protozes nevypadal jako nekdo koho by touzili demoni zneuzivat.

Pokud to nejsi ty a znas ten popsany barak tak mne pred nim zkus zastavit a muzeme dat rec. Moje nabidka je narazova, opravdu citim potrebu se zleho stranit, tak ji nepromarni. Kez ti Buh da sanci najit cestu a prijmout jeho milost a vysvobozeni.

Ek.  Nato odpovím že nechci aby mě jste psal na email takové blbosty .Duchy ne vyvolavam a když tomu ne rozumite ne pyšte mě ne mám o takové email zájem .Zveřejňují to sem protože chci aby jste to věděli někdo mi píše takové email ošklivé nelíbí se mě to .Re: Duchovní svět (Skóre: 1)
Vložil: Alfa v Sobota, 10. říjen 2015 @ 23:05:06 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Přišel mi další druhý email od toho člověka :
Anonymous Remailer (austria) (mixmaster@remailer.privacy.at)Granosalis - Duchovni svet - MyslivecDnes 10. 10. 2015, 17:00:37Komu: Alex.Hykaru@email.cz
Myslivec je mozna prudsi povhy, muze byt i zrovna nabrouseno proti migrantum a mohl (a muze i v budoucnu) to ventilovat... Jeho vira a chapani Bozi vule mi vsak zatim prisla vzdy v poradku. Ale to i nekterych jeho nesmiritelnych odpurcu, sleduj schvalne souboje Byliny a Mislivce.

Pokud zminil, ze jsi dalsi Cizinec, byla to spise jeho nevole k nezdrave vire cloveka pouzivajiciho nick/prezdivku Cizinec. Jeho vira ma znacne chyby a brzy ti zacne rikat "u nas"... a snazit se te presvedcit ze jejich skupina jsou ti pravi verici. A nezlob se na mne, ale dve tveho dosavadniho popisu take nepusobis jako verici clovek, nasledovnik Krista, nemuzes tak byt oznacena za sveho soucasneho stavu (precti si prosim muj dodatek *).

Nechci te ale ovlivnovat ve tvem usudku. Udelas si ho jiste brzy sama. Ja jsem tu byl konec koncu jen parkrat, jesm verici asi rok a pul, a nehodlam se tu zdrzovat i kdyz si myslim ze nekteri sem chodici jsou prave i bratry v Kristu.

Ekklesian

Dodatek (*):
Mozna, ze az se rozpovidas, budes (a to po pravu a podle pravdy) oznacena za ne-krestana. Tvuj dotaz ve mne vzbudil vzpominku na nedavnou navstevu (Petr a Marek), kdy Petr zije cely zivot v bludu ze je krestan a dokonce tim trpel v detstvi. On pritom vyznava jen krista ktereho si sam vysnil (naprosty outsider, bez jedine zajimavosti - proste nic spolecneho s Kristem Bible) a ani neveri ze je Buh a ze ho poslal aby svet vykoupil a spasil. Kazde slovo ktere pouzije je pro nej bez obsahu, vubec nechape co papouskuje, co to znamena,... a presto ho nekdo (prinejmensim jeho kamarad Marek, ktereho nasledoval) privedl az ke mne a nekolik hodin vydrzel poslouchat o Bohu a svem odpadnuti a obelhani.
Takze i s tebou to muze byt podobne. Nerozciluj se kdyz te nekdo narkne z ne-krestanstvi (ne-krestanu je vetsina, kam se podivas tam je uvidis), ale uvaz ze muze mit pravdu a divej se cemu veris. Jinak se ptej Pana Jezise Krista, ne lidi. Odpovedi se ti dostane i kdyz to mozna nebude hned, mozna budes muset napred pochopit a zazit spoustu jinych veci.
Plnohodnotná odpověďRychlá odpověď
Stránka vygenerována za: 1.06 sekundy