Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Darja.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 3, článků celkem: 15942, komentáře < 7 dní: 515, komentářů celkem: 379351, adminů: 60, uživatelů: 4950  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 52 návštěvník(ů)
a 0 uživatel(ů) online:


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Na okraj doby covidové
·Slovensko pøed Velikonocemi otevírá kostely k „individuální duchovní péèi“
·Marek Krajèí: Tiekli mi slzy, nepodporili ma ani moji vlastní
·Sèítání lidu 2021 - Informace pro èleny a pøátele baptistického hnutí
·Sèítání lidu 2021 - informace generálního sekretáøe Ekumenické rady církví
·SCEAV: Podpoøte svou církev ve sèítání lidu
·Tøeboòská výzva
·Ekumenická rada církví se pøipojuje k minutì ticha za obìti pandemie
·Film vìnovaný životu J. A. Komenského
·Slovenský ministr zdravotnictví baptista Marek Krajèí konèí kvùli koalièní krizi

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
104224605
přístupů od 17. 10. 2001

Život víry: Boží láska
Vloženo Sobota, 17. říjen 2015 @ 18:41:34 CEST Vložil: Tomas

Zamyšlení poslal Willy

1K 13:1-13 Kdybych mluvil jazyky lidskými i andělskými, a lásku bych neměl, jsem jako dunící kov nebo zvučící činel. A kdybych měl proroctví a znal všechna tajemství a měl všechno poznání a kdybych měl veškerou víru, takže bych přemisťoval hory, ale lásku bych neměl, nic nejsem. A kdybych dal pro nasycení chudých všechen svůj majetek a kdybych vydal své tělo k spálení, ale lásku bych neměl, nic mi to neprospěje. Láska je trpělivá, dobrotivá,láska nezávidí, láska se nevychloubá a není domýšlivá. Nejedná nečestně, nehledá svůj prospěch, nerozčiluje se, nepočítá zlo. Neraduje se z nepravosti, ale raduje se spolu s pravdou. Všechno snáší, všemu věří, ve vše doufá, všechno vydrží. Láska nikdy nezanikne. Proroctví - ta pominou; jazyky - ty utichnou; poznání - to pomine. Neboť jen částečně poznáváme a částečně prorokujeme. Když však přijde to, co je dokonalé, pomine to, co je částečné. Když jsem byl dítě, mluvil jsem jako dítě, smýšlel jsem jako dítě, uvažoval jsem jako dítě. Když jsem se stal mužem, zanechal jsem dětinských věcí. Neboť nyní vidíme jako v zrcadle, zastřeně, potom však uvidíme tváří v tvář. Nyní poznávám částečně, potom poznám důkladně, jak jsem byl také sám poznán. Nyní zůstává víra, naděje a láska, tyto tři věci. Ale největší z nich je láska.


Pavlova definice Boží lásky by měla být pro každého z nás jako pro nás samé nedosažitelnou, nenapodobitelnou Boží ctnost, která je vlastně samou podstatou Boha - vždyť Bůh je Láska. 
A jak tedy můžeme a máme touto láskou milovat? Boha - to bychom snad mohli - On je přece svatý, dokonalý, milostivý, milosrdný, dobrý a On první miloval nás. Ale, co lidi kolem nás? Ti takoví nejsou ani náhodou a přesto nás Bůh žádá, ba přikazuje nám, abychom Boží láskou (toutéž, jakou miluje nás) milovali nejen Jeho, ale i lidi, které miluje On - lidi, za které zemřel Boží Syn - Ježíš Kristus; dokonce i naše nepřátele. A tady končí legrace, poněvadž víme, že na to sami v sobě nemáme. 

Bible říká, že Boží láska je v Kristu stejně jako víra. Dále říká, že my, věřící v Krista, jsme v Kristu - nové stvoření. Sám Pán řekl, že máme zůstávat v Něm, neboť bez Něho nemůžeme dělat nic. Apoštol Pavel také napsal Koloským, že Kristus je náš život a apoštol Jan v jeho prvém listu pak to, že máme zůstávat v Něm, v Bohu, v lásce a pak i Bůh zůstává v nás. Jsme-li a zůstáváme-li v Bohu, Bůh jako láska zůstává v nás a dává nám schopnost lépe řečeno je naší schopností milovat Jeho láskou všechny a všechno, koho a co miluje Bůh. Bez tohoto vzájemného přebývání nikdy nikoho a nic nemůžeme a nebudeme Boží láskou milovat.

Chceme být Pánem při Jeho příchodu poznáni a odměněni? Chceme Mu být podobní? Nebo Jím chceme být zahanbení a slyšet z Jeho úst: "NEZNÁM VÁS!" ?  

Kéž se nad námi Bůh smiluje a skrze naše přebývání v Něm se v nás stane láskou, jíž budeme milovat Jeho na prvém a lidi, které miluje Bůh, na druhém místě. Amen.

"Boží láska" | Přihlásit/Vytvořit účet | 98 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Boží láska (Skóre: 1)
Vložil: Willy (stanislav.velicky@seznam.cz) v Pondělí, 19. říjen 2015 @ 15:26:27 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu | Blog)
Tento článek jsem psal proto, abych odvrátil pozornost čtenářů od nich samých, aby se obrátili k Bohu, který je láska; aby si uvědomili, Kým Bůh je, jaká je Jeho láska a fakt, že Boží láska je tou nejlepší a vlastně jedinou cestou nebo tedy nejlepším nejefektivnějším způsobem, jímž Bůh buduje svou Církev. 
Ale našel se tu jeden člověk, kterého nezajímá Boží láska, ale jen to, aby zpochybnil autora článku. Autor článku je nic a nikdo; ve skutečnosti svým způsobem ani není, Ale Bůh je JÁ JSEM - Bůh je láska a tuto pravdu a skutečnost žádný člověk zpochybnit nemůže. Láska je podstatou Boha a jejím vyústěním je Milost v Osobě Pána Ježíše Krista, který je jako jednorozený Syn ztělesněním Boha, plný milosti a pravdy. Bůh je také Světlo a vyústěním Světla je Pravda - Kristus, který je ztělesněná Pravda neboli skutečnost Boha, který je Duch. 

V posledním verši 2. listu Korintským napsal apoštol Pavel tato slova: Milost Pána Ježíše Krista, Boží láska a společenství Svatého Ducha se všemi vámi. Amen.

To znamená, že Láska Boha Otce, který k nám přichází jako Milost Pána Ježíše Krista v Synu Božím skrze společenství Ducha Svatého, který do věřících v Krista přenáší Boží lásku jako milost Krista, abychom se těšili z trojjediného Boha jako života a všeho, Kým a čím pro nás je. Tož tak. 
.  Re: Boží láska (Skóre: 1)
Vložil: Frantisek100 v Neděle, 18. říjen 2015 @ 09:41:31 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Ano, nejdůležitější je láska. Láska k Bohu a lidem. Kdo nemá lásku, pak je na tom špatně. K čemu sobota, pokud nemám lásku? A kdo světí  s láskou nedělí jako Boží den odpočinku, činí to, co v očích Božích není špatné, protože je v tom láska k Bohu. Trestal někoho Pán Ježíš za nedodržování soboty? Varoval před sobotou? Pán Ježíš nám byl příkladem v lásce až za hrob. To se máme učit. Ne pouze fanatické dodržování jednoho dne. Milovat  a mít lásku bylo jeho nové přikázání a v tom je zahrnutý i Zákon.

Já mám rád sobotu, ale klidně v sobotu pomohu tam, kde bude potřeba. Klidně bych těm starým rodičům uklidil uhlí a nenechal je čekat na další den. Klidně půjde zdravotní sestřička v sobotu do práce, protože tu práci v sobotu někdo dělat přece musí. Stejně se v sobotu  a v neděli neoperuje, ale péče musí být neustále. Jen fanatický člověk bez citu  a lásky si hledí jen své soboty, která se mu stala modlou, a myslí si, že díky ní bude spasen.
Re: Boží láska (Skóre: 1)
Vložil: hirali (hirali@seznam.cz) v Sobota, 17. říjen 2015 @ 22:28:10 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Ti kteří mě milují dodržují ma přikázaní mezi něž patří i Sabat!!! Opravdu miluješ Boha a dodržuješ Sabat???Stránka vygenerována za: 0.92 sekundy