Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Vojtěch.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 3, článků celkem: 15949, komentáře < 7 dní: 299, komentářů celkem: 380006, adminů: 60, uživatelů: 4956  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 146 návštěvník(ů)
a 0 uživatel(ů) online:


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Prezident Jižních baptistù zveøejnil na Facebooku fotografii ze svého oèkování
·Beth Moore se omluvila za podporu teologie komplementarismu
·Nový zákon s poznámkami - pøeložil Petr Pavlíèek
·Poprvé v historii se hlásí k náboženské pøíslušnosti ménì než polovina Amerièann
·Kvùli pandemii se loni v katolické církvi konalo o ètvrtinu ménì køtù
·Velikonoèní sèítání lidu
·Informace z jednání Výkonné výboru BJB dne 17. bøezna 2021
·Prosba Sboru BJB v Praze - Církev XXI. století
·Televizní bohoslužba Bratrské jednoty baptistù 18.4.2021 na ÈT2
·Diáø za èasù korony

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
104430437
přístupů od 17. 10. 2001

Nebezpečná učení: Mlčet znamená sloužit zlu a lži
Vloženo Čtvrtek, 22. říjen 2015 @ 19:15:09 CEST Vložil: Tomas

Žhavá témata poslal Frantisek100

Je to pár hodin, co jsem velice snadno našel důkaz, jak prorokyně EGW lže a hrozným způsobem deformuje Boží Slovo. A já blbec jsem to v mládí četl  a vůbec mne nenapadlo, že je to lež a ničení Božího Slova. Uvedu text, který je uveden v její knize Patriarchové a proroci. Mám v ruce její vydání  z roku 1969. Připomínám, že tento článek není zaměřen proti víře adventistů, ale upozorněním jak může věřící uvěřit nepravdám, které někdo vydává za pravdu a pak ovládat věřící svým učením.EGW píše na str.  30:

„Had utrhl ovoce ze zapovězeného stromu a vložil je do rukou se zdráhající Evy. Pak ji připomněl její vlastní slova, že Bůh jim zapověděl dotýkat se ho, jinak zemřou. Neuškodí více, když bude ovoce jíst, prohlásil, než když se ho jen dotýká. Eva nepozorovala, že by její čin měl nějaké zlé následky a stala se smělejší. Pak EGW cituje Bibli 1. M. 1.6 ) Dál píše. Bylo příjemné chuti a když jedla, zdálo se jí, že cítí oživující sílu  představovala si , že vstupuje do vyššího stavu bytí. Bez bázně trhala jedla. A když sama takto zhřešila. Stala s nástrojem satanovým, a přivodila záhubu svému manželovi. Ve stavu zvláštního nadpřirozeného vzrušení  zapovězeného ovoce s náručí  vyhledala Adama a vyprávěla mu vše, co se stalo.


Není tohle ono drastické pokřivení Boží pravdy? Proč si vymýšlí, co je v rozporu s textem Božího slova? Nechci uvádět celý  text, kterým dál líčí tuhle biblickou událost se stejnými nepravdami.


Přečtěte si prosím Slovo Boží třeba v ekumenické Bibli a zjistíme, že tohle , co píše pravá prorokyně, je nepravda. Jak může být pak věrohodná? A to jsem zjistil teprve na začátku její knihy.


Adventisté kladou tak obrovský důraz na sobotu jako základ spasení a pečeť Boží. Tak je vyučuje člověk, který na druhé straně nepíše pravdu  a upravuje si Boží Slovo podle své fantazie. Sobota je jistě významný den a žádná tradice a církev neměla právo tento Boží den odpočinku měnit. Prostě se tak stalo jako se stalo mnoho dalších špatných jevů u křesťanů včetně zobrazování soch  a klaněním se jim a jiné  a jiné. Je také neštěstím, když věřící podlehnou jednomu údajnému vůdci. Tak vznikají sekty, a ne církve. A fanatičtí sektářští vůdcové umí moc dobře klamat a do pravdy namíchají i třeba malou lež a mnohé svedou.

"Mlčet znamená sloužit zlu a lži" | Přihlásit/Vytvořit účet | 130 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Mlčet znamená sloužit zlu a lži (Skóre: 1)
Vložil: Studentbible v Čtvrtek, 29. říjen 2015 @ 20:22:59 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Františku, nemá žádný  smysl vysvětlovat někomu něco, co on ve své podstatě odmítá. Apoštol Pavel v Písmu zakázal, ve jménu Krista, mluvit ženám...Ne, že by ony mohly přinést nová zjevení, to ani podle Písma není možné...Nevím, proč si adventisté říkají křesťané, věřící Bibli, když v He(Ži) v první kapitole stojí, kdo k nám promuvil naposledy a skrze jakou osobu!
Re: Mlčet znamená sloužit zlu a lži (Skóre: 1)
Vložil: mimu v Pondělí, 26. říjen 2015 @ 00:27:52 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Velmi podnětné...Co článek sleduje? Ukázat Ellen Whiteovou jako falešného proroka, který je v rozporu s Písmem? Ukázat adventisty, jako ty, kteří věří v doslovnou inspiraci jejich textů a tím pádem jsou sektáři?
Rád bych se tedy zeptal, zda autor věří v doslovné, sedmidenní stvoření světa v nedávné minulosti, podle textu Gen 1. kapitoly, tak jak učí adventisté a s nimi i tradicionalističtí křesťané. Pak má samozřejmě smysl i otázka, kdo komu podal ovoce, kde byl Adam, jak vypadal had, mluvící lidským hlasem a zda byl živočich převtělením nebo médiem, z kterého mluvil Boží protivník.
Dále je tu případ paní Whiteové. Je Božím prorokem, nebo jen náboženskou spisovatelkou, nebo náboženským blouznivcem, nebo snad "nástrojem svodu"? Je-li prorokyní, pak se na ní vztahuje mj. pravidlo, že má být vykládána-tedy její dobové texty mají být interpretovány Božím Duchem. Nebo snad chápete Ezechiele a Daniele, Zjevení a další proroky doslovně? Je-li náboženskou spisovatelkou, pak můžeme mít užitek z toho co napsala, ale jejím textům nemusíme přikládat normativní platnost-je dítětem své doby, dobovým komentátorem, hlasatelem mravnosti, který nezapře své metodistické kořeny. Je-li blouznivcem, proč ji propagovat nekončícími polemikami, v nichž budou její zastánci exhibovat v tom, kdo zkopíruje více odkazů? Je-li její dílo svodem, není lepší cestou učit Pravdě, než bojovat s bludem?
Osobně bych si raději přečetl inspirující výklad o stvoření a pádu člověka do hříchu, něž "dokazování", že se autorka plete, nebo naopak věrně postihuje, jak to v počátcích lidského rodu "doopravdy bylo".
Re: Mlčet znamená sloužit zlu a lži (Skóre: 1)
Vložil: lema v Sobota, 24. říjen 2015 @ 19:18:10 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Smím se zeptat jaký byl záměr vašeho hledání. Středověcí malíři občas malovali ďábla či hada podávajícího jablko Evě. Nezdá se, že by to pobuřovalo. Mám zatím přečtenou polovinu knihy Velký spor věků a neshledávám nic závažného. Ani úraz, epilepsie, omezené vzdělání není důvodem, proč by nemohla být hluboce věřící a případně obdržet dary. Asi ale neočekávám od člověka, že může být dokonalý a tak nemůžu být zklamána. Paní Whitová zatím nešokovala. Zkuste si přečíst Kateřinu Sienskou třeba.Re: Mlčet znamená sloužit zlu a lži (Skóre: 1)
Vložil: Pastýř v Pátek, 23. říjen 2015 @ 10:16:29 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Lidé, kteří věří prokazatelně falešným prorokům,by měli být spíše předmětem sociologů než teologů. Tito lidé si zřídkakdy položí otázku: je to prorok? Ale spíše hledají vysvětlení, jak daného "proroka" obhájit a dané rozpory sladit. Přistupují k dílu proroka jako k neomylné inspiraci (i když tvrdí, že ne). Pochybnosti se bojí připustit, protože by se jim zhroutil jejich systém. Budou zřejmě tvrdit, že více věří Bibli, ale svými výroky to budou popírat. Bibli budou vidět prismatem EGW, aniž by si to uvědomovali. Každý jednoduše věří tomu, čemu věřit chce, ať je to adventista nebo třeba charismatik.

Domnívám se, že adventista se bude zdráhat odpovědět v tomto případě na dvě otázky:

1. Kdo utrhl plod? Eva (dle Bible) nebo had (dle EGW)?

2. Stál Adam vedle Evy (dle Bible) nebo tam Adam nebyl a Eva ho až poté s ovocem vyhledala (dle EGW)?

Očekávám buď ignoraci těchto dvou jednoduchých otázek, případně odpověď na něco úplně jiného.

Do konce roku by měla přijít do tisku nakladatelství "Poutníkova četba" kniha o adventismu, kde budou nabídnuty i různé teologické odpovědi ohledně EGW, jejího vývoje a jejich proroctví. Můžete si ji pak objednat.

Zkuste si ale v diskusi vynutit odpověď na tyto dvě jednoduché otázky :-)


Re: Mlčet znamená sloužit zlu a lži (Skóre: 1)
Vložil: Frantisek100 v Pátek, 23. říjen 2015 @ 12:29:30 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Citace EGW z jejího prvního dílu Patriarchové a proroci.
Mnozí, kteří hlásají, že zákon Boží není pro člověka závazný, se snaží dokázat, že je nemožné, aby člověk dostál Božím předpisům. Je-li to však pravda, proč byl Adam potrestán za své přestoupení? Hřích našich prvních rodičů přinesl světu vinu a utrpení, a kdyby nebylo dobroty a milosrdenství Božího, uvrhl by lidstvo v zoufalství beznaděje. Neklam nikdo sám sebe! "Odplatou za hřích jest smrt." (Řím 6, 23) Zákon Boží nemůže být beztrestně přestoupen ani dnes právě tak jako v době, kdy byl vyřčen rozsudek nad otcem lidského pokolení.
Jak krásně manipuluje. Řím 6, 23 není celý a to nejdůležitější vypustila. Proč ?
Co  vypustila?

23Mzdou hříchu je smrt, ale darem Boží milosti je život věčný v Kristu Ježíši, našem Pánu.

Úmyslně vynechává oznámení o milosti. Hlavně nahnat věřícím strach, strach z nedodržování Zákona  a hlavně soboty. To už není náhoda, že tu nejdůležitější část verše vynechá, to je  účelové.Kdo ji takto vede ?Re: Mlčet znamená sloužit zlu a lži (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Pátek, 23. říjen 2015 @ 08:47:15 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/
  Ahoj Františku.

  Takových všelijakých proroků (obvykle žen), co viděli různé anděly a dostaly od nich za úkol dělat jim média do světa a propagovat je, je na světě bezpočet. My jsme měli Idu Peerdeman a její "Paní VŠECH národů, která kdysi byla Marií", Martose a Santose co viděli "Paní z růžového kříže", Catherin Labouré, které viděla "Neposkvrněnou", Bernadetu Soubirous, která viděla "Neposkvrněné početí", Vicku a další, co vídají "Královnu míru"... A to jsou jen ta známější zjevení, podobných bylo a je jen v Čechách stovky a na celém světě desetitisíce a statisíce. 

  Pak jsou tu různé Vassuly Ryden, Kathariny Emmerich a další desítky, stovky a tisíce takových, která měla podobná zjevení, jako EGW a která shánějí sub-média kde mohou, aby jejich zjevení dále propagovala do světa. Jako má své zastánce EGW, lidi, kteří rozšiřují její učení, tisknou knihy a zjevení, tak mají zastánce další. Tak to ve světě je.

  Proč o nich mlčíš a nebojuješ proti zlu a lži? Nedostal jses k nim ještě? A stihneš bojovat proti všem těm zjevením a nemlčet? Nebo alespoň proti těm velikým, která mají miliony propagátorů a rozšiřovatelů, jako EGW?

  Jestli jsi byl poddaný těm zjevením, tak se poddej Ježíši a vyjdi z nich (naopak to nefunguje, nejdříve je potřeba se poddat Bohu a pak je možné se vzepřít vzpouře démonů). 

  Pokud chceš pomoci těm, kdo jsou zapleteni do mediálního multilevelu těch zjevení, tak to jde jen jedním způsobem: Potřebuješ Boží moc ke spasení, která takové lidi může vysvobodit. Informace, byť správná, to nedokáže. Článkem, který popíše různé lži těch všelijakých zjevení to neuděláš, ten může být užitečný tak nanejvýš těm, kteří ještě nejsou otroci hříchu.

   ToníkRe: Mlčet znamená sloužit zlu a lži (Skóre: 1)
Vložil: Myslivec v Pátek, 23. říjen 2015 @ 09:00:47 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Falešní proroci se někdy snaží přepisovat Písmo. Popisují ve svých knihách ty své vize o tom jak to "skutečně" bylo. 
Při četbě EGW jsem si lze okamžitě všimnou paradoxní skutečnosti. Duchovní styl EGW a styl Marie Valtorty je naprosto shodný. Rozdíl je pouze v tom, že každá tímto svým typickým stylem falešných proroků hájí svou vlastní náboženskou ideologii. Když jsem poprvé četl EGW, bylo to stejné jako bych četl Valtortu. Obě dvě jsou ve svých táborech považované za mimořádně obdarované mystičky, obě dvě stojí ideologicky proti sobě a přitom je ovládá stejný duch.

Každému kdo si chce udělat správný názor na EGW, paradoxně doporučuji četbu díla od Marie Valtorty. Valtorta ty úlety dotáhla přece jenom dál mnohem dál, a jsou proto lépe rozlišitelné.Re: Mlčet znamená sloužit zlu a lži (Skóre: 1)
Vložil: skalaa v Čtvrtek, 22. říjen 2015 @ 21:20:16 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Konkretne v čom vidíš rozpor s 1Moj 3:16 ?Re: Mlčet znamená sloužit zlu a lži (Skóre: 1)
Vložil: mikim v Čtvrtek, 22. říjen 2015 @ 22:58:48 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
...Je to pár hodin, co jsem velice snadno našel důkaz, jak prorokyně EGW lže a hrozným způsobem deformuje Boží Slovo.

Jak víš,že si EGW vymýšlí, jak víš, že to nebylo ukázáno ve vidění?

Kde je v Písmu řečeno, že Bůh nemůže kdykoliv komukoliv v budoucnu zjevit nic nového či upřesňujícího co v Písmě není?

Opravdu zamýšlet se nad tím, zda si Eva jabko sama utrhla nebo ji ho přes pokoušení dal satan může snad jenom úplný blb. Vždyť je to úplně jedno. Nikoho normálního by to nenapadlo vůbec rozebírat. A ještě to považovat, že lže a hrozným způsobem deformuje Boží Slovo...k smíchu co za hovadiny ten tvůj důchodcovský mozek dokáže v poslední době vyplodit. 

Už jsem ti to jednou napsal neumíš číst?

[KB1613] J 16:12 Ještěť bych měl mnoho mluviti vám, ale nemůžete snésti nyní. 


[KB1613] J 16:13 Když pak přijde ten Duch pravdy, uvedeť vás ve všelikou pravduNebo nebude mluviti sám od sebe, ale cožkoli uslyší, toť mluviti bude; ano i budoucí věci zvěstovati bude vám.  


[KB1613] J 16:14 Onť mne oslaví; nebo z mého vezme, a zvěstuje vám


Z těchto veršů totiž jednoznačně vyplývá, že učedníkům a přeneseně i dnes nám, Ježíš tenkrát neřekl všelikou pravdu, protože by jí v té době vůbec nerozumněli, a že bude někdo, kdo bude mít Ducha pravdy, který nám poté sdělí všelikou pravdu! Ježíš zde neříká, kdo a kdy to bude.Proto existuje ještě více Božího zjevení, než je napsáno v Bibli (je třeba mít na paměti vznik bible a biblického kánonu. „Sola skriptura“ (doslovně „pouze Písmo“) se vztahuje na spasení a pro toto téma Bible stačí. Ale Bůh má svobodu – sebe, svůj charakter a svou vůli ještě více a zřetelněji zjevit kdykoliv prostřednictvím svých proroků. Je tedy jasné, že ani apoštolové v jejich době neznali všelikou pravdu, tak jak ji dnes známe a chápeme my včetně např. vč. proroctví 2300 večer a jiter, 2520 časů apod., tedy zejména toho co se týče proroctví o konci světa, a znali a chápali jen a pouze pravdu jim sdělenou Ježíšem Kristem, kterou dokázali pochopit v jejich době! Písmo svaté tak může být, když se Bůh rozhodne, kdykoliv vysvětleno a doplněno Duchem pravdy. Samozřejmě jakýkoliv člověk - posel přijímající Boží poselství a ani nikdo jiný by z Písma neměl cokoliv odebrat ani jakkoliv překroutit! V Písmě Svatém ale pouze kniha Zjevení zůstává jedinou knihou Bible, ve které je uvedeno, že z ní (myšleno jedině z vidění knihy Zjevení) nikdo nesmí odebrat proroctví tohoto!!! Ze všech svých spisů napsal apoštol Jan tuto knihu jako první. V jeho době ještě neexistoval kánon Nového Zákona. Proč pak píše ještě evangelium a dopisyBůh se může stále zjevovat a přidávat poznání!Re: Mlčet znamená sloužit zlu a lži (Skóre: 1)
Vložil: Bylina (k.bylina@seznam.cz) v Čtvrtek, 22. říjen 2015 @ 20:55:37 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
No to je síla. Díky Franto. Jsem zvědav, co nám ted bude vyprávět mikim o tom, jak věří Božímu slovu. Ve skutečnosti je v zajetí ducha EGW.Stránka vygenerována za: 1.08 sekundy