Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Vojtěch.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 3, článků celkem: 15949, komentáře < 7 dní: 299, komentářů celkem: 380006, adminů: 60, uživatelů: 4956  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 152 návštěvník(ů)
a 0 uživatel(ů) online:


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Prezident Jižních baptistù zveøejnil na Facebooku fotografii ze svého oèkování
·Beth Moore se omluvila za podporu teologie komplementarismu
·Nový zákon s poznámkami - pøeložil Petr Pavlíèek
·Poprvé v historii se hlásí k náboženské pøíslušnosti ménì než polovina Amerièann
·Kvùli pandemii se loni v katolické církvi konalo o ètvrtinu ménì køtù
·Velikonoèní sèítání lidu
·Informace z jednání Výkonné výboru BJB dne 17. bøezna 2021
·Prosba Sboru BJB v Praze - Církev XXI. století
·Televizní bohoslužba Bratrské jednoty baptistù 18.4.2021 na ÈT2
·Diáø za èasù korony

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
104431122
přístupů od 17. 10. 2001

Život víry: Pre Gregoria777
Vloženo Středa, 02. prosinec 2015 @ 11:24:34 CET Vložil: Tomas

Služba bližním poslal twig

Milý Roman,

to, že si ma pred 3 rokmi strčil do jedného vreca spolu s antinomistami a urobil si zo mňa "nasledovníčku" iného milého brata, neskutočne bolelo a bolí. Je svedok na nebi, ktorý vie, že nie som a nikdy som antinomista nebola. Kým si tento výraz nepoužil vo svojom článku, nevedela som, že také niečo vôbec existuje.


Skutočnosť, že ani po 3 rokoch sa v Tvojom vzťahu ku mne nič nezmenilo, nie je príjemným zistením. A príjemným nie je ani zistenie, že ma to dokáže rozhádzať. Je vo mne veľa pýchy. Som si jej vedomá. Neviem ju skryť - kopa hnoja bude vždy zapáchať. Preto v konečnom dôsledku aj Tebe ďakujem za to, že si istým spôsobom súčasťou môjho života.

Je mojou chybou, že zabúdam, že každý je hriešny. Je mojou chybou, že si ľudí idealizujem. Je mojou chybou, že im častokrát verím viac než Bohu. Môj život je plný paradoxov a protirečení. Na GS svedčím o vernej Božej láske, ktorú zakúšam, túžim byť v Kristu požehnaním pre iných a súčasne súdim, kritizujem, povyšujem sa... Plačem a volám k Bohu: Odpusť! Ako? Ako ďalej? Prečo to všetko? Zas a znova! Ako byť svetlom?! Ako soľou?! Ako dokázať Krista v sebe?

A Boh odpovedá: Nedokazuj Krista v sebe. Ja sa dokážem sám.

Roman, nech už zmýšľaš o mne akokoľvek, nech už čokoľvek mi prisúdiš, čo nie je pravda, prijímam to. Unavuje ma brániť sa. Unavuje ma vracať sa do minulosti a dokazovať, čo ako bolo a nebolo. Pán Ježiš vie. Ak toto je Jeho spôsob, ako zlomiť moju pýchu, nech sa deje Božia vôľa. Lebo nič nie je ťažšie, než žiť sám so sebou s vedomím, kto som. Preto, buď požehnaný každý, kto ma usvedčí z pýchy a sebaľútosti! Amen.


"Pre Gregoria777" | Přihlásit/Vytvořit účet | 94 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Pre Gregoria777 (Skóre: 1)
Vložil: Gregorios777 v Pondělí, 07. prosinec 2015 @ 14:56:27 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Twig,
tvůj problém tkví v hledání tvého duchovního otce. Zatím jsi vždy šlápla vedle. Hanola, Leonet a nevím, kdo ještě...Re: Pre Gregoria777 (Skóre: 1)
Vložil: Gregorios777 v Neděle, 06. prosinec 2015 @ 10:20:06 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Twig, budu citovat tvá slova:''Mám istotu spásy, viem, že v Kristu vytrvám, nech sa stane čokoľvek, aj keď (nedaj Bože) zapriem, lebo On je verný a nemôže zaprieť sám seba. Som si istá, že budem s Ním, aj keď zomriem. Kedykoľvek a kdekoľvek. Lebo vôbec nezáleží na tom, čo ja, ale čo On, čo nové stvorenie, vnútorný človek, duch z Ducha, Kristus vo mne... Lebo áno, bolo a je odpustené kvôli Golgote. No nežil si vtedy ani ty ani ja. Až keď sme to v „svojom“ (Bohom danom) čase uchopili, stalo sa to realitou aj pre nás. A ja viem, že nehreším ja, lebo ad 1) je to hriech vo mne a ad 2) verím Pánovi a teda nemám hriech... A predsa: vyznávam a tým opakovane potvrdzujem spravodlivý trest vykonaný na nás skrze Krista. Nie, aby som si zaslúžila odpustenie, nie aby som získala spásu, nie aby som sa zaľúbila Bohu, ale kvôli spravodlivosti. Pán Ježiš bol pokrstený Jánom. On bezhriešny... ja vyznávam, v Ňom bezhriešna, lebo vnímam čo telo...''<b>
 Zatím jsi přesně nevysvětlila, jak to myslíš. Bylo to jen pouhé mlžení. Asi budu muset na Leonetovy články, abych si připomněl jeho učení.Re: Pre Gregoria777 (Skóre: 1)
Vložil: Gregorios777 v Neděle, 06. prosinec 2015 @ 10:29:03 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Jo, tady je to, už to mám:
Leonetovo vyučování:
http://www.granosalis.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=2468739

Dá se shrnout pod jeden verš: ''Pakli díme, že hříchu nemáme, sami se svodíme a pravdy v nás není.''
Re: Pre Gregoria777 (Skóre: 1)
Vložil: Gregorios777 v Sobota, 05. prosinec 2015 @ 07:06:39 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Twig píše:
to, že si ma pred 3 rokmi strčil do jedného vreca spolu s antinomistami a urobil si zo mňa "nasledovníčku" iného milého brata,
Twig, jsi má milá a drahá sestra v Kristu. Vzhledem k tomu, že nevím, jakým vývojem jsi prošla za poslední roky, zeptám se tě: Stále věříš tomu, že Boží děti v jisté fázi již NEMUSÍ BOHU VYZNÁVAT SVÉ HŘÍCHY? (Tak jak učí Leonet).Re: Pre Gregoria777 (Skóre: 1)
Vložil: Momonka (Tinidril@seznam.cz) v Čtvrtek, 03. prosinec 2015 @ 16:13:24 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Moc si to bereš, drahá. Proč se Tě dotýká, že někdo o Tobě něco nalhal? Není to jedno, když to není pravda? Nakonec to není jedno, protože dotyčný má problém... spíš by Tě mělo mrzet, že šířením takových pomluv si lidé ubližují nejvíc sami sobě. Pokoj s Tebou.Re: Pre Gregoria777 (Skóre: 1)
Vložil: Gregorios777 v Čtvrtek, 03. prosinec 2015 @ 18:12:45 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Mám pocit, že jste již zapomněli, co tu učil Leonet. Že už je na takové úrovni, že už nemusí vyznávat hříchy Bohu. A Twig je jeho následovnice a obhájkyně jeho učení.Re: Pre Gregoria777 (Skóre: 1)
Vložil: tele v Čtvrtek, 03. prosinec 2015 @ 09:31:13 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Milá Lýdie, drahá mi sestro v Kristu, nezoufej. Neznám tě tolik, jen po pár příspěvcích zde, ale rozhodně mi nepřipadá, že bys byla nemravná.

Antinomisté zjednodušeně nepovažují jakýkoliv mravní zákon sobě za závazný. Sama si na to přeci dokážeš ve svém svědomí odpovědět a zjistit tak, jestli je pro tebe závazný nebo ne. Jsou pro tebe závazná přikázání Boží? Kdysi tady psal, myslím, že cizinec Tonda, takové velice dobré přirovnání: když je na letišti zákaz kouření, koho to zavazuje k dodržení zákazu, kuřáky nebo nekuřáky? Nekuřák se přeci nemusí cítit být vázán takovým zákazem. Je snad proto antinomistou? Tak ti, kdo milují, nejsou přeci vázáni přikázáními zákona Božího, aby milovali Boha a lidi, nejsou vázáni k dodržováním přikázání Božího desatera příkazů, ale láskou. Boží zákon přeci není určen pro spravedlivé, ale pro lidi zlé a neposlušné, bezbožné a hříšníky, bohaprázdné a světské, pro ty, kdo nectí rodiče, pro vrahy, smilníky, zvrhlíky, křivopřísežníky, a pro všechny ty, kdo jednají a smýšlí v nepravosti (1Tm 1,9.10).

Ale cílem našeho učení není zákon, jako souhrn opatření proti konání zla, ale láska z čistého srdce, z dobrého svědomí a z upřímné víry. A od tohoto se někteří odchylují k vyučování dodržování závaznosti zákona a vůbec nerozumí ani podstatě zákona a toho, co o něm s takovou jistotou tvrdí. (1Tm 1,5-7). My přeci ale víme, že láska je vždy naplněním zákona, protože neučiní nikomu nic zlého (Ř 13,10). Těm kdo milují, dosvědčuje jejich vlastní svědomí, že co předpisy zákona požadují, mají vepsáno ve svých srdcích, když je jejich vlastní myšlenky jednou obhajují a jindy usvědčují (Ř 2,15). A protože je láska plností zákona, pak ten kdo jedná v lásce, nemůže být vázán ustanoveními zákona, neboť láska je mu sama tím pravým zákonem. Ti, kdo však jednají proti lásce, jednají proti zákonu, protože zákon přikazuje či zakazuje skutky, které jdou proti lásce. Zákon je tedy podřízen lásce a ne láska zákonu. Jinými slovy, láska je sama zákonem, a zde už mluvíme o zákonu svobody.

Nikdo totiž nemusí lásce přikazovat, že má milovat Boha a lidi, a nečinit nic zlého. A proto kdo miluje, není vázán dodržováním přikázání zákona, protože nemůže zákon svým jednáním v lásce porušit. Ale ten, kdo se cítí být vázán dodržováním přikázání ustanovených zákonem, je usvědčován zákonem, že v lásce nejedná, nesmýšlí, a srdcem nemiluje. A toho, koho váže láska Kristova, toho zákon neodsuzuje. Koho jeho srdce neobviňuje, má přeci svobodný přístup k Bohu (1J 3,21). Je tedy ten, kdo miluje antinomistou, (člověkem nemravným, pohrdajícím přikázáními, která zákon požaduje), když řekne, že není vázán zákonem? Ne, přeci! Není! Vždyť i kdyby přikázání zákona nebyla nikde napsána na deskách, ve svitcích nebo v bibli, přeci jedná podle zákona. Takový není volnomyšlenkářem, který by si přeci myslel, že když je spasen Boží milostí, že může hřešit. Takový je vázán láskou, která miluje a činí dobře všem a chrání sebe od zlého. A proto antinomistou je ten, kdo sice říká, že ustanovení zákona jsou závazná pro všechny, ale sám je svým myšlením, slovy i skutky porušuje, a tak pohrdá nejen láskou, ale samotným vydavatelem zákona a tím, kdo je nad zákonem jako soudce, tedy samotným Bohem. Takový je člověkem převráceným a pokryteckým, neboť troufale tvrdí, že zákon je spravedlivý a jeho přikázání spravedlivá, ale ve svém srdci jimi pohrdá, a jeho zlé svědomí mu nebrání jednat proti tomu, co jeho ústa vyznávají. Srdce takového je předaleko od Boha!

(Ř 2,10n). U Boha přeci není přijímání osob. Bůh zkoumá lidská srdce. Nikdo se neskryje za svá slova a činy. Spravedlivými nejsou ti, kdo zákon slyší či čtou v Písmu, ale ti kdo jej svými činy plní. A Bůh ví, proč ty skutky činí. Kdo nikdy nečetl, že zákon říká, nezabiješ, ale miluje všechny a nečiní nikomu nic zlého a nic zlého proti nikomu nezamýšlí, takový bude ospravedlněn; ale kdo říká, že vraždit je zlé, ale přitom jedná vůči druhým nevraživě a nenávistně vůči jiným smýšlí, takový i kdyby nikoho nezabil, je již vrahem, ač vraždu nevykonal. Kdo jedy antinomistou? Kdo bibli nikdy nečetl, ale miluje, anebo ten kdo zná bibli nazpaměť, ale nemiluje? Je tedy dospělým v lásce ten, kdo o lásce mluví a píše, poznává ze zákona, na čem záleží, ale zákon porušuje? Anebo je dospělým ten, kdo má cvičením své smysly vypěstovány tak, že rozezná dobré od zlého (Žd 5,14)? Proto ne ten, kdo mluví o lásce a říká, že všechny miluje, a ze psaného zákona poznává, na čem záleží je tím, kdo je živen mlékem, a nikoliv hutným pokrmem, protože je jako nemluvně a potřebuje dospět (Žd 5,12.13) skrze přikázání zákona k tomu, co zákon požaduje, že totiž láska je plností zákona. Ale kdo dospěl v Kristu, dospěl v lásce a Kristova přikázání mu nejsou těžká, protože jsou přikázáními lásky. Ten přijímá hutný pokrm, protože ví, na čem záleží a rozeznává dobré od zlého. A to na čem záleží je, abychom milovali Boha a bližního svého jako sebe samého, a vydali Bohu svůj život za všechny v lásce. Takový jedná v lásce (viz. 1K 13), a ač i klopýtá a upadá, vstává (vzkříšen v Kristu) znovu k milování Boha a všech, a jí ten hutný pokrm, jímž nejsou ta prázdná slova bez činů.

Lýdie, znám tě jen chviličku, ale rozhodně mi jako nemravná nepřijdeš, ale máš v srdci lásku Kristovu skrze Ducha svatého, jenž ti byl dán. Té se drž, a ať stále plní tvé srdce. Ta dosvědčuje, že Duch Páně v tobě přebývá. Žádný zázrak není tolik zázračný, jako láska Boží v lidském srdci, které bylo dříve tak potemnělé a zlé. Byla jsi mi povzbuzením skrze pár příspěvků zde, snad ti i tato má slova dodají vzpruhu k milování i těch, kdo ti činí zlo, tak abys jim nic nepřičítala ke zlému, neboť ti (nám) náleží milovat a ne soudit. Nehleď na ty, kdo mluví prázdná slova a ohánějí se přikázáními zákona. Nepohrdej jako oni dobrým svědomím před Bohem. A odpusť. Snad trápíš se ne kvůli sobě, ale že mezi sourozenci v Kristu, uvadá láska a uvolňuje se pouto pokoje.

Vzpomeň na předrahá slova Jakubova z Písma: Bratři, nemluvte jeden proti druhému. Kdo mluví proti bratru nebo soudí svého bratra, mluví proti Zákonu a soudí Zákon. Jestliže však soudíš Zákon, nejsi činitelem Zákona, nýbrž soudcem. Jeden je zákonodárce a soudce, ten, který může zachránit i zahubit. Ale kdo jsi ty, jenž soudíš bližního? (Jk4,11.12) Tak jakýkoliv soud druhého je soudem sebe sama. A kdo odsuzuje tede z nemravného srdce, sám bude podle toho souzen.

Pokoj Boží a smír Kristův zaplň tvé srdce, neboť máš Toho, kdo tě žárlivě střeží pro sebe a obhajuje tě proti všem. Nenechej se nijak odradit, a zůstaň tady s námi, prosím. Snad mohu mluvit i za jiné zde, že tě potřebujeme.

PS: psal jsem dlouho v noci, co ti teď posílám, a budu doufat, že se nenecháš přemoci zlem, ale láskou těch, kdo ti píší. Je tu Standa willy, i Karel bylina, timg, kterým jsi jistě předrahá, a i mě sis ihned získala :o) Není paradoxem, co prožíváš, ale je to svědectvím Božím pro mne, že si tě láska Kristova získala pro sebe a druhé. Ač svědčíme o lásce, znovu a znovu v lásce dospíváme a dorůstáme v Krista. Tak není nic divného v tom, že nás láska v našich srdcích usvědčuje z toho, že ještě plně nemilujeme. Ale tak dorůstáme. Kdo si myslí, že už plně miluje, klame sebe sama a v lásce nestojí, neboť láska vždy vyhlíží ještě lepšího dobra podruhé, a zkoumá v sobě, zda vskutku z milování učinila. Nic předivného, že se sebezpytuješ. Mám rád lidi přímého srdce.

TeleRe: Pre Gregoria777 (Skóre: 1)
Vložil: fallkniven_f1 v Čtvrtek, 03. prosinec 2015 @ 10:33:41 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Nechcete si Gregem ty milostné dopisy posílat přes maily a neotravovat s tím tady?Re: Pre Gregoria777 (Skóre: 1)
Vložil: unshaken (unshaken@outlook.cz) v Středa, 02. prosinec 2015 @ 16:59:28 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Proč se obhajuješ? Bůh, ať už ho vezmeš jako svatého Ducha, Krista, Pravdu, Milosrdenství, Lásku, se nepotřebuje obhajovat.

Ježíš také před sanhedrinem a Pilátem mlčel a neobhajoval se. Přestože věděl, jaké utrpení bude následovat.Re: Pre Gregoria777 (Skóre: 1)
Vložil: Willy (stanislav.velicky@seznam.cz) v Středa, 02. prosinec 2015 @ 18:01:32 CET
(O uživateli | Poslat zprávu | Blog)
Drahá Lýdia, usvedčenie prichádza od Božieho světla, pokiaľ sa mu dobrovolne vystavíme, vedomí si toho, že iba Božie světlo nás môže posúdiť spravodlivo, tzn. správne. Ak sa ako kráľ David necháme Bohom súdiť, skúmať a skúšať, Ön sám urobí naše lstivé, skazené srdce srdcom, ktoré je pred Ním čisté a rýdze, aby z neho mohol vychádzať život - Kristov život.
Zrovna dnes som plakal pred Bohom, aby ma zachránil odo mňa samého, keď som sa v Jeho svetle videl. Netrúfam si súdiť seba samého, lebo sa bojím, že sa posúdim nespravedlivo a zmýšlať o sebe vysoko. A tak vďaka Bohu a Jeho svetlu, ktorým sa môžem nechať spravodlivo súdiť, aby som sa pak z Božej milosti vedel vysporiadať s mojim hriechom, s mojim srdcom tak, že ak príde Jeho rovnaké svetlo ohňa pred súdnou stolicou Kristovou, súdiac moje dielo, mám nádej, že neshorí všetko to moje drevo, seno, slama (nech to zhorí), ale niečo aj zostane - zlato (Jeho prirodzenosť§, striebro (Jeho vykúpenie) a drahé kamene (dielo premeny Ducha Svätého na Kristov obraz). Dnes som si uvedomil, že mi neide o moju odmenu lebo postavenie v Jeho kráľovstve, ale o to, aby Pán bol mnou potešený a spokojný. Amen.Re: Pre Gregoria777 (Skóre: 1)
Vložil: timg v Středa, 02. prosinec 2015 @ 22:15:56 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Drahá sestro Lydie,
 je to Boží milost když někdo pro svědomí k  Bohu  snáší  bolest  a trpí nevinně.Máme však naději že  G.přestane číst ty  "složité brožury " a také dospěje k poznání ap.Pavla: Jak ubohý jsem to člověk! Kdo mě vysvobodí z tohoto těla smrti? Jedině Bohu buď dík skrze Ježíše Krista, Pána našeho! A tak tentýž já sloužím svou myslí zákonu Božímu, ale svým jednáním zákonu hříchu. 
       Chvála , milost i pokoj Páně s Tebou i se  všemi.      timgStránka vygenerována za: 1.20 sekundy