Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Vojtěch.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 3, článků celkem: 15949, komentáře < 7 dní: 334, komentářů celkem: 380041, adminů: 60, uživatelů: 4956  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 233 návštěvník(ů)
a 6 uživatel(ů) online:

rosmano
luteran
leonet
cizinec
Myslivec
oko

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Prezident Jižních baptistù zveøejnil na Facebooku fotografii ze svého oèkování
·Beth Moore se omluvila za podporu teologie komplementarismu
·Nový zákon s poznámkami - pøeložil Petr Pavlíèek
·Poprvé v historii se hlásí k náboženské pøíslušnosti ménì než polovina Amerièann
·Kvùli pandemii se loni v katolické církvi konalo o ètvrtinu ménì køtù
·Velikonoèní sèítání lidu
·Informace z jednání Výkonné výboru BJB dne 17. bøezna 2021
·Prosba Sboru BJB v Praze - Církev XXI. století
·Televizní bohoslužba Bratrské jednoty baptistù 18.4.2021 na ÈT2
·Diáø za èasù korony

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
104434229
přístupů od 17. 10. 2001

Život církví: Co takhle reformovat reformaci?
Vloženo Pondělí, 14. prosinec 2015 @ 00:13:01 CET Vložil: Tomas

Zamyšlení poslal Nepřihlášený

Nechci provokovat, zde, na tomto především protestantském fóru. Zkusme se ale zamyslet nad pojmy protestantismus, reformace a nad jejími důsledky. Ano, římští katolíci - myslím tím zejména představitele této církve, udělali v historii spoustu chyb, přešlapů (např. prodej odpustků, apod.), tragických omylů. Na jejich rukou je krev nevinných... Znám katolíky, kteří v duchu těchto pravd, připouštějí: ta reformace asi byla potřeba. Zároveň ale dodávají: reformace vnesla do církve chaos. I protestanté se dopouštěli vražd, vyřizovali si účty s katolíky, tvrdě hájili své pravdy. A současnost? Spousta církviček, leckdy připomínající spíše spolky relativizujících intelektuálů, kteří se snaží hlavně "být moderní" i kdyby přitom měli popřít Ježíšovo Božství. Jak by asi pohlíželi na současné protestanty otcové reformace? A není potřeba další a další reformace? Co takhle založit další církvičku?


"Co takhle reformovat reformaci?" | Přihlásit/Vytvořit účet | 238 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Co takhle reformovat reformaci? (Skóre: 1)
Vložil: ivanp v Pondělí, 14. prosinec 2015 @ 07:07:32 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Co takhle založit další církvičku?

podstata problému je v tom, že každá ďalšia cirkvička je omnoho Bližšie pravde než rímsky katolicizmus... Ak je na svete 10 000 protestantských cirkví, tak každá z nich je bližšie k pravde ako Rím...  preto veĺmi rád budem členom nejakej ,,sektičky,,...
Re: Co takhle reformovat reformaci? (Skóre: 1)
Vložil: Bylina (k.bylina@seznam.cz) v Pondělí, 14. prosinec 2015 @ 09:54:03 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Vážený nepřihlášený katolíku, podle čeho myslíš, že bude Ježíš posuzovat náš život až staneme před ním? Podle příslušnosti k církvi, nebo podle našich motivů a skutků?
Pravá církev není ta, která se za ni prohlašuje, ale ta, která učí své ovce žít v Kristu, v pravdě a lásce. A to může být i ta malá církvička, kterou Ty evidentně pohrdáš.
Máš stranické myšlení. To Ježíš neměl a nemá.Re: Co takhle reformovat reformaci? (Skóre: 1)
Vložil: pozorovatelnik v Pondělí, 14. prosinec 2015 @ 09:58:04 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Já mám s katolíky problém, že oni dost tepají do  tělesného smilstva, ale to duchovní moc neřeší. Když je nějaká demonstrace proti homosexuálům, často tam bývá katolík. Když je demonstrace proti potratům, určitě tam bude katolík, ale proti okultismu, nebo proti esoterice moc katolíků nevystupuje. Výjimkou je Vojtěch Kodet a někteří exorcisté. Plus celá charismatická obnova uvnitř KC. Ale jinak mnozí katolíci vesele provozují pověrečné praktiky, modlí se k zemřelým, líbají relikvie s ostatky mrtvých (viz i papež František) nebo si nechávají na krk věšet okultní pohanské symboly (papež Jan Pavel II.). Mnozí katolíci jsou ve svém učení na hraně se synkretismem. 

Takže když to shrnu: v oblasti sexuální katolíci požadují čistotu, ale v oblasti duchovní ani tak moc ne. Přitom Bůh se hněvá na duchovní smilstvo ještě více než na to tělesné...Re: Co takhle reformovat reformaci? (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Pondělí, 14. prosinec 2015 @ 10:20:30 CET
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/
  Asi by stálo zato se trochu zajímat o dějiny institucionální církve. Spousta všelijakých "církviček" či spíše sekt s novými učeními nejsou "ovocem" až protestantismu, ale byly tu mnoho let před tím, než vůbec byli první protestanti. Stačí se podívat jak vypadalo západní římské "křesťanství" například v 15 století na našem území, kde se několik skupin říma navzájem vraždilo a pronásledovalo mezi sebou, vymýšleli nová a nová učení a protestanty k tomu vůbec nepotřebovali. A staletí před tím to nebylo jiné: Odtržení od jednoty institucionálních církví a vymýšlení nových a nových učení muselo logicky vyplodit další a další štěpení, nevraživost a nesnášenslivost.

  Ani před odtržením Západu ale nebyla situace jiná. Jen nějakých pár set let před tím si institucionální církev odhlasovala, že zlikviduje všechny modly. Tak desítky let čistila kostely a pronásledovala uctívače model. A po těch pár desítkách let si odhlasovala opak, tak se zase vyráběly nové modly a zase byli pronásledováni ti, co modly neuctívali.

  "Odezdikezdi" už je úděl náboženství. Viz téma vedle.

  Nedílnou součástí křesťanství je pravidlo "co chceš aby druzí činili tobě, to čin jim". Křesťané jsou rádi, pokud mohou vyznávat Ježíše a z Božích věci si velmi cení svobody: Proto také stojí o to, aby kdokoliv měl svobodu svého vyznání. Proto taky na územích, na kterých se křesťanství rozšířilo, funguje tato svoboda. Svobodu vyznání považujeme za velmi důležitou hodnotu. Naopak napravování druchých, kteří to nechtějí a vyhovuje jim, v čem žijí, pro nás hodnota není. Tedy ani změna nějakých náboženství. To je interní záležitost těch jednotlivých církviček a sekt. Pokud protestantům či římským katolíkům vyhovuje v čem žijí, není důvod jim do toho zasahovat.


  Pak ještě osobní zkušenost: Mrtvoly se nereformují, mrtvolu je potřeba pohřbít, aby nes*****ěla. A pohřbít by ji měli pozůstalí, ne cizí.
 
  ToníkRe: Co takhle reformovat reformaci? (Skóre: 1)
Vložil: reformovany v Pondělí, 14. prosinec 2015 @ 10:32:27 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)

Vzhledem ke svému nicku se snad ani nemohu nevyjádřit :-)


Vřelý souhlas. Reformace potřebuje reformovat, protože se mnohdy vzdálila od zásad:

Sola Scriptura - jedině Písmo

Sola Gratia - jedině milostí,

Solus Christus - jedině Kristus,

Sola Fide - jedině vírou a

Soli Deo Gloria - jedině Bohu sláva


K těmo zásadám je třeba se navrátit a přivítat všechny, kteří se k ním též navrátí.


zdraví

reformovanýRe: Co takhle reformovat reformaci? (Skóre: 1)
Vložil: ivanp v Pondělí, 14. prosinec 2015 @ 10:47:37 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
našiel som rímsky katechizmus paragraf 460 
Slovo sa stalo telom, aby nás urobilo „účastnými na Božej prirodzenosti“(1265, 1391) (2Ptl ,4): „Preto sa Božie Slovo stalo človekom a Boží Syn sa stal Synom človeka, aby sa človek spojil s Božím Slovom a dostal adoptívne synovstvo, a tak sa stal Božím synom.“ „Lebo on sa stal človekom, aby sme sa my stali bohmi.“ (1988) „Keďže jednorodený Boží Syn chcel, aby sme mali účasť na jeho božstve, prijal našu prirodzenosť, stal sa človekom, aby ľudí urobil bohmi.“ 

čo si myslíte o tomto:  „Lebo on sa stal človekom, aby sme sa my stali bohmi.“    ???Re: Co takhle reformovat reformaci? (Skóre: 1)
Vložil: unshaken (unshaken@outlook.cz) v Pondělí, 14. prosinec 2015 @ 17:29:40 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Každý má nějaký dar poznání Boha od Ducha. To poznání je rozmanité a originální u každého člověka, jako neexistují dva stejní lidé. Pokud by jsi chtěl všechno vtěsnat do nějaké nové církve, tak by tu mohlo být církví co je lidí.

Úvaha je tedy chybná, neboť církve oddělují od sebe jen zásadní rozdíly v její věrouce. Protestantských církví je skutečně mnoho, ale rozdíly nejsou velké. Katolická církev z vnějšku vypadá jako jedna, ale je v ní tolik věroučných a výkladových rozdílů, že kdyby z nich vznikly církvičky, bylo by jich jistě více, než těch protestantských.Stránka vygenerována za: 2.83 sekundy